Dva mladí muži Daniel Murphy (Tye Sheridan) a Brandon Bartle (Alden Ehrenreich) narukují do armády a jsou vysláni do války v Iráku. Po nepředstavitelné tragédii bojuje přeživší z dvojice vojáků s tím, zda říci pravdu, kterou přísahal zatajit, nebo dopřát klid truchlící matce (Jennifer Aniston). Snímek "Žlutí ptáci", inspirovaný bestsellerem z pera Kevina Powerse, zkoumá pouto mezi vojáky, potíže spojené s návratem domů a krutou daň, kterou si válka vybírá na vojácích i jejich rodinách. (Cinemax)

george82

To bylo teda slabý. Kdyby to bylo delší, tak si prostřelím hlavu i já jako seržant. Nechápu, jak tu někdo může napsat, že to ke konci graduje. Za mě jsem viděl rozhodně lepší dějově, napětím, akcí i psychologickou stránkou filmu. ()

PlysovyMacko

Film strašne tápe. Prvú hodinu sa divák veľa nedozvie, len to ze "niečo" sa stalo. A keď je hlavný hrdina donútený povedať co sa stalo, tak som nepochopila konanie vojakov. Emocionálny dopad tiež nie je silný. ()

Plaque

Hrozne plytký scenár sa tvorcovia snažili zachrániť aspoň Jenniferkou, lenže... dali jej priestor asi tak na 4 scény. Aj to iba vytláčala urevané buľvy z lebky, takže o nejakom hereckom superzvládnutí postavy asi nie je možné debatiť. Inak bol casting nadmieru nesympatický a herecky odporný. Nezachránil to ani predvídateľný dej, kde pri vete "keby sa niečo stalo, chcem to počuť najprv od teba", bolo jasné, kto to rozchodí a kto sa domov už nevráti. Jednoducho, začínam mať pocit, že tieto príbehy z moderných bojísk americkej superveľmoci sú vyčerpané a tak iba prežúvajú dokola tie isté témy a (čo je horšie) aj scény... ()

DonBraso

Mnoo...Podíval jsem se,že tento film byl i na Sundance festivalu.Za prvé tam nejsou většinou ty rádoby filmy,který brečí jen co spustí první scénu a budem se litoval do konce života v dramatické poloze,ale má to skvělé například z Evropských art filmů.Prostě Sundance.Inu zde začátek začne vcelku fajn.Má to nádech akčnosti,což vlastně snímku neskutečně pomáhá.Jenom se bohužel zvratu snaží vnucovat úděl války,ale hrozně křečovitě.Po chvilce střihu už nám Bartle leží u mámy doma a je celej špatnej co dopadlo v Iráku.Pravda je,že jsem si říkal,že přeci čekám na vysvětlení,kde je ten Murphy.To jel někam na výlet mimo záběry nebo co?Pak přišel těžký direkt,který vsázel na tunu flashbacků.Chtěl být napínavým,protože čekal do samého konce jak to vlastně s tím Murphym dopadlo.Víte co je na tom nejhorší.Že mně to bylo úplně putna.Absolutně bez emocí a to Jennifer Aniston by v dramatu mohla hrát,ale né pět minut.Celé to ztrácí svojí tvář a nestává se z toho absolutně nic.Na toto téma je filmů mraky.Po dramatické části ale tento film s časem prohrává.Možná válečný film by byla lepší střela.Tady se absolutně zapomíná na spoustu věcí,že mě přijde,že konzultace s některým povolaným na toto téma nebyla žádná.Dvě matky,který mají rádi svoje syny ,je fakt scénáristická potupa.Vcelku příjemná hudba zvedne lechce nadprůměr.55% ()

rigby

Americký pokus o komerční doják na vážné téma. Bohužel se výsledek moc nezdařil a i těch devadesát minut je zatraceně dlouhých. A zbytečných. Existuje mnoho podobných filmů, které zobrazují stejné problémy a stejné obrázky. Tenhle je skutečně jaksi navíc a škoda času se na něj dívat. A nepřesvědčí ani Jennifer Aniston. ()

notozjano

Vůbec mi nesednul příběh. Že vojáci vracející se z války někdy trpí post. syndromem je už docela známý fakt, takže o tomhle téma natočit film znamená trochu tomu dodat šťávu, což se o tomhle filmu říct nedá. Hodně do plusu tomu dává J. Aniston, které to mimochodem hrozně sluší :) nicméně není na plátně zas tak často a to je s ohledem na závěr veliká škoda. Naopak J. Huston dostal prostoru dost a pár dobrých okamžiků tam opravdu má včetně scén s T. Sheridanem, ale je ho tam zase o trochu víc než je třeba. Trochu míň ho a víc Sheridana v poslední třetině filmu mohlo mnohé vyznačit jasněji. Co do příběhu, tak je podle mě docela nedotažený seržant. Třeba jemu bych dal pár minut prostoru, ať je aspoň trochu jasná jeho podstata skutku, ale tímhle dějem chce film překvapit a to bohužel moc nezafunguje. Za to emotivní stránka filmu šlape opravdu dobře a z toho důvodu tomu dám tři. ()

Radek273

Zdlouhavé válečné drama, které emocemi přímo tryská, ale napětí tak nějak chybí. Vlastně ani nejde o dlouhou stopáž, ovšem vážné pohledy a psychické pohnutí postav vytvoří tak děsně natahovaný snímek, že je jeden rád, že už to konečně skončilo. ()

Sa.sa

Zajímavý námět a provedení.... Super konec, který vše vysvětlil a ukazuje. Jen je škoda toho pastevce jak ho odstřelil jako psa, ale alespoň mu dal cigaretu...Prostě to nevydržel a chtěl odejít a tak se taky stalo ()

Igwar

Yellow birds je vlastne vo svojej podstate celkom banálny, napriek tomu však veľmi silný príbeh. Prvú časť filmu sledujeme drsnú dennodennú rutinu dvoch mladých vojakov – osemnásťročného Daniela a dvadsaťročného Brandona vo vojne v Iraku. Potom, po ostrom strihu na scénu návratu zisťujeme, že domov sa vracia iba Brandon a Daniel je nezvestný. V ďalšej časti filmu Brandon bojuje so spomienkami z Iraku a postupne pomocou flasbackov odhaľujme, čo sa vlastne stalo. Záverečné odhalenie nie je žiadna prekvapujúca resp. nepredvídateľná pointa, ale paradoxne práve v tom je sila celého príbehu. Filmu kraľujú skvelé herecké výkony. Tye Sheridan (Daniel) alebo Toni Collette sú už štandardnou zárukou hereckej kvality. Alden Ehrenreich taktiež skvele stvárnil Irackou vojnou pokrivenú dušu Brandona. Neviem, či pôvodne na túto postavu uvažovaný Will Polter by to tak dobre dokázal. Prekvapila aj Jennifer Aniston, ktorú som mal mylne zaškatuľkovanú ako „jednoúčelovú“ herečku. ()

Opeth

Tak pokud film na toto téma mě nudí a nechává naprosto chladným, tak je to samozřejmě špatně. Pro mě toto drama prostě nefunguje. Stane se. ()

igirogi05

Zaujímavý pohľad na vojnu v Iraku. Skvelý film, taký iný....! Mohol byť viacej farebnejší. Tye Sheriden to zahral bravúrne, skvele mu sekundoval Alden Ehrennreich. Scenár kvalitný, len podľa mňa si tento film zaslúžil lepšiu hudbu. Vravím taký iný film troška, asi nebude všetkým po chuti. A zaujímavé, že Aniston už hrá rolu matky...! ( Kedy sme tak zostarli ? ) A ešte by ma zaujímalo, že prečo tí amíci z US army nemajú lepšiu voláku psychickú prípravu na hrôzy vojny...? Sak polke hrabne vo vojne a tej druhej doma....! Dal som 4 *. Stojí to za to. ()

Aresko123 odpad!

Traja su v IRAKU. Jednemu rupne v bedni a prestane komunikovat..... Dvaja sa vratia domov a ten vysinuty nie. Je to strasne tajomstvo co sa stalo? Co sa prebooha stalo? Co sa to len stalo? Je to naozaj velka prevelka zahada..... Vsetci mlcia, armada, televizia, spravy, noviny, dableri, scenaristi a dokonca aj reziser..... Napatie by sa dalo krajat nozom....Dvaja sa vratili - jeden nie..... Jeden z tych dvoch co sa vratili to hrozne tajomstvo nezvlada, vsetko sa mu ruca, cely svet sa rozpada.... Az nakoniec to nevydrzi a spacha samovrazdu..... Ten druhy - neje, nepije, nerozprava... len sa tak bezsenne potuluje po uliciach... To HROZNE tajomstvo ho stale mata a nici ho. Ano celého ho to nici... pretoze je to hrozne tajomstvo.... Naozaj hrozne.... Co dalej ako zit? Da sa to vôbec? ()

arit

Při základním výcviku je jenom utvrdí v tom, že jsou nejlepší a že když odjíždí kamkoliv šířit demokracii a dohlížet na dodržování lidských práv se zbraní v ruce, je to v pořádku a bude to fajn. Co to ale opravdu udělá s náctiletým klukem, když uvidí a zažije něco, na co nemůže být připravený?! Žádné překombinované psychologické ani válečné drama ale vyplatí se vydržet až do konce. ()