Westworld

• Česko Westworld (viac)
Sci-Fi / Thriller / Western / Dráma / Mysteriózny
USA, (2016–2022), 35 h 28 min (Minutáž: 48–91 min)

Tvorcovia:

Lisa Joy, Jonathan Nolan

Hudba:

Ramin Djawadi

Anthony Hopkins, Jeffrey Wright, Sidse Babett Knudsen, Evan Rachel Wood, James Marsden, Thandiwe Newton, Ed Harris, Shannon Woodward, Luke Hemsworth (viac)

Seriál inspirovaný stejnojmenným filmem z roku 1973, který napsal a natočil Michael Crichton, pojednává o futuristickém zábavním parku obydleném robotickými bytostmi. Vítejte ve Westworldu! Poznejte svět, který uspokojí všechny vaše touhy... Dramatický seriál z produkce HBO je temnou odyseou, která nás zavede do počátku umělého vědomí a evoluce hříchu. Westworld nám představí svět, kde se protíná blízká budoucnost s minulostí, s níž se dá dle představivosti manipulovat. Svět, ve kterém lze splnit každou lidskou touhu, ať už ušlechtilou, nebo zvrhlou. (HBO Europe)

Recenzie používateľa PaTeXx k tomuto seriálu (32)

Úběžný bod (2018) (S02E09)

Pastva pro můj mozek. Nejlepší epizoda druhé série. ()

Pasažéři (2018) (S02E10)

Jednoduše je toho zbytečně moc. Ale i tak je dost koukatelné. ()

The New World (2020) (S03)

Po famózních několika začátečních epizodách, děj začal místy nudit a zbytečně přetahovat určité akce nad jejich adekvátní délku. Neseděl mi ani terminátorský styl dvou hlavních zabijaček (deset ozbrojených chlapů jsou asi vzduch). Na čtvrtou sérku se těším, ale asi by to měla být poslední. ()

Parce Domine (2020) (S03E01)

Poprvé nám tvůrci odhalují cyberpunkovo-futuristicky nebušené prostředí a musím říct, že se povedlo excelentně. Jakákoliv interakce ve mně vyvolává domnění, že takhle nějak by to mohlo vypadat (akorát mi tam chybí veganky, feministky a zarputilé ochránkyně zvířat). Aaron Paul mi tam úplně nezapadá (k němu zkrátka ten metamfetamin patří), ale jako postava s příběhem dost pohne a ještě si ho zamiluju. Bernardovo přepínání mezi osobnostmi je famózní a zasloužil by si víc prostoru. Jen mi přijde, že Nolan dal Dolores až přehnané schopnosti. Takhle je jako blonďatý Arnold s krásnou prdelí. Snad si ji Caleb zklidní. Chuťovka pro začátek. ()

Zimní linie (2020) (S03E02)

Konec to zachránil. Epizoda o Maeve jakožto o hlavní účinkující, nudila. Kazila mi život celou druhou sérii a teď jednu celou epizodu. Naštěstí už jí někdo zavřel držku a konečně bude prospěšná (na duel mezi ní a Dolores, se těším jako Zeman na čínskou polévku od Putina). Sjednocení Bernarda a Stubbse taky zlepšilo dojem, ale jednoznačně to chce Aarona, jeho cute robůtka na stavbě a skutečný svět. Jakkoliv se vracet do simulace, už je ztráta času. ()

Absence pole (2020) (S03E03)

Nadstandartní, ale chyběl tomu nějak ohromující moment, z kterého bychom si trošku ukákli do gatí. Ať už začne ta revoluce. ()

Matka vyhnanců (2020) (S03E04)

Tohle jsme potřebovali. Twist na vysoké úrovni (ale zdaleka se nevyrovnává tomu v první sérii) a nejsilnější zbraň zabodnuta mečem Hiroyukiho Sanady. Mám rád, když je na tom zlo o poznání lépe. Tohle je voda na můj mlýn. ()

Žánrovka (2020) (S03E05)

Musím přiznat, že Žánrovka mě nějak extra neoslovila. Ti dva šašci, co se připojili v průběhu, tak díru do světa taky neudělali. Vlastně jen do Liama. ()

Dekoherence (2020) (S03E06)

Moc mě opět nenadchla simulace Maeve a ani terminátorský styl Hale (nebo spíš Dolores), kterou trefil ultraprofesionální bezpečnostní tým snad jednou nebo dvakrát a její každá kulka naopak zamířila správně. Naštěstí to zachránila finální grilovačka. ()

Volný pěšec (2020) (S03E07)

Cením odhalení pravé Calebovy minulosti, ale nemuseli nám to tvůrci servírovat celý díl. Fight dvou titánek byl impozantní a finále by mělo být velkolepé. ()

Teorie krize (2020) (S03E08)

Na finále víceméně optimální kvalita, i když u tohoto seriálu se nějaký mega twist v závěru prostě očekává. Potitulková scéna v tomto případě nic nenaznačila (jak by to mělo vypadat), ale rovnou z našich mozků udělala jeden velký mindfuck. ()

Auspicia (2022) (S04E01)

Otvírák čtvrté série se nese v duchu prvního dílu té předchozí. Hlavním motivem je samozřejmě klasická seznamovačka s prostředím (které má Westworld mimo jiné unikátní), s postavami a s jejím vývojem z důvodu časového skoku. První polovina skvělá, pak už bylo trošku moc toho opakovaného stalkingu Christiny a moc mě nebraly ani zdlouhavé rodinné trable u Caleba. Závěr moc potěšil. ()

Jason Bateman natočí netradiční western

Jason Bateman natočí netradiční western

31.01.2023

Žánr sci-fi westernů proslavil filmový Westworld z roku 1973, nutno ovšem podotknout, že od té doby se objem filmů v tomhle žánru příliš nezvětšil, v 2011 navíc fandové dostali obří facku v podobě… (viac)

Seriál Westworld byl nečekaně zrušen

Seriál Westworld byl nečekaně zrušen

05.11.2022

Přestože měli tvůrci seriálového Westworldu Jonathan Nolan a Lisa Joy potvrzenou pátou a finální řadu jejich sci-fi seriálu, HBO od plánů nakonec upustila a projekt tak byl oficiálně zrušen. Popravdě… (viac)

Seriálový Last of Us až v roce 2023

Seriálový Last of Us až v roce 2023

17.02.2022

Špatné zprávy pro fanoušky herní série The Last of Us. Šéf programu HBO Casey Bloys totiž čerstvě upřesnil, kdy si myslí, že diváci uvidí očekávanou seriálovou adaptaci od Craiga Mazina (Černobyl) a… (viac)

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jonathan Nolan, bratr slavnějšího Christophera Nolana a zároveň zkušený televizní veterán, jenž má na kontě věci typu Lovci zločinců nebo v titulku zmiňovaný Westworld a rovněž pomáhal psát scénáře k… (viac)