Úvodná časť. Ak uviazneš v kruhu, skús ísť rovno. (HBO Max)

filmsim

Nedovedu si představit, že by se třetí sezóna Westworldu mohla rozjet lépe. Dvouleté čekání, zdá se, zaručilo výživný příběh, který by měl být semknutější i díky snížení počtu epizod z deseti na osm. První díl za hodinovou stopáž dokáže překvapivě rychle rozvinout hlavní zápletku kolem pomstychtivé Dolores, ale i nové charaktery z nichž nejvíce pozornosti přitahuje deprimovaný Caleb s tváří Aarona Paula. Tvůrci navíc zatím nevyložili všechny karty na stůl a tak o záporákovi s tváří Vincenta Cassela se dozvídáme jen z náznaků a ani Muž v černém se zatím nevrátil na scénu. Celostátní karanténa by mohla být dobrá záminka pro všechny neznalce Westworldu, aby tento seriálový rest, co nejdříve napravili. Kompletní první dojmy najdete na webu Fandíme Seriálům. ()

muti

Takto majú vyzerať začiatky. Svet budúcnosti je vykreslený na jednotku, milujem ten "tron" feeling. Hlavná predstaviteľka Evan je úplne top, tento high society look jej nesmierne svedčí. Má aj úžasné scény ako útek z auta na split screen spätného zrkadla. Nezabudnite na potitulkovu scénu, vyzerá že bude aj Westworld tretej ríše ()

Anderton

No pozerať sa na prvý diel tretej série seriálu, ktorého prvé dve série som si pre istotu zopakoval (bolo to nevyhnutné), je veľmi špecifický zážitok. Postavy sa ocitajú v úplne inom prostredí, atmosféra divokého západu je fuč, máme tu ale ako dôstojnú náhradu futuristické mesto a Evan Rachel Wood v "civile" a štekloch. Začína sa črtať zápletka, ale čo z toho vznikne, ťažko predpovedať, len dúfam, že to bude komplikovanejšie, ako sa na prvý pohľad zdá. ()

vnimatkrasu

Stopáž je tak akorát dlouhá, délka šatů chladnokrevný Evan Rachel Wood tak akorát krátká. Na první hodinu se dívá dobře. Jen bych se moc rád zbavil pocitu, že zdejší svět někdo kreativně vyvíjel jako prostičkou úlitbu hráčům videoher. Questy. Hacking z Watch Dogs. Soundtrack z Vice City. Já to všechno mám vlastně taky rád. Seriózní promakaný áčkový sci-fi se mi ale skrz to věří blbě. ()

ZeroCZ1233

Yes, yes, yes, konečně je Westworld zpátky a jeho úvodní hodinka fungovala velice dobře. Z falešné prérie se dostáváme do reálné městské džungle za hranice parku, tedy přesně tam, kam nás trailer směřoval. Epizoda funguje jako stylistický protipól a typická narativní roztříštěnost je zde (zatím) umírněna, což je velmi dobrý tah pro úvod do nové etapy ve víru futuristického světa. Staré postavy se vrací s nově načrtnutými linkami a jasně promítnutými zájmy, nové postavy (Aaron Paul <3) dostávají základně dostačující charakteristické prokreslení a začínají se krásně míchat do osudů našich známých. Řemeslně nemám co vytknout, pouze pochválím pro seriál netradičně pojatou akční scénu s nekonvenčně vystavěnou mizanscénou, již řídí prvky dobře kombinovaného zoomu a přeostřování, plus na seriál atypické hrátky s licencovaným hudebním podkresem. Velká paráda a už se nemůžu dočkat dalších epizod, kdy nás tvůrci začnou znovu tahat za fusekli jak to umí jen oni a jak my máme rádi. 9/10 ()

• V tomto díle zazní píseň „Dissolved Girl“ od kapely Massive Attack a „Common People“ od kapely Pulp. (Epistemolog)