Pravda ťa oslobodí. Ale nie vždy. (HBO Max)

ZeroCZ1233

Na návrat mé nejoblíbenější postavy jsem se hodně těšil, character development ho položil na lopatky a já jsem zvědav, jak se mu podaří znovu nastolit pořádek jak ve své hlavě, tak popřípadě v dalších linkách. Ty se konečně dostaly všechny do jedné epizody, čímž výrazně vzrostla dynamika a v nepřímé úměře klesla zajímavost. Tuto záležitost vyřešila skvělá gradace a já na konci epizody zase skončil zamotaný v síti nejistot. Kdo je ten a kdo zas tamten? ()

Trevor

Vynikajúca epizóda, ale ako vo svojich komentároch zvyknem spomenúť, novodobý korektný bullshit kazí aj niečo tak dobre spracované ako je tento seriál. Meave na otázku Funebráčky či pracuje pre políciu odpovedá načo tie urážky. V 21. storočí je zabezpečovať dodržiavanie zákona urážkou a sedieť na zadku a brať sociálku iba kvôli tomu že ste údajne diskriminovanou menšinou je v poriadku. A všadeprítomný feminizmus. Westworld ovládne dokonalá žena (výtvor, ale žena) a Meave obdivuje ženy ktoré vedú vlastný biznis. Načo je toto dobré...Dokonalý scénar pokazený jedným zbytočným, politicky korektným, dialógom. ()

Remivsremi

Je největší překvapení epizody, že letos pravděpodobně máme pouze jedinou časovou linii? Ale kdeže! Velký twist epizody dává krásný smysl vzhledem k tomu, o koho se jedná. Vlastně každý velký krok se vydařil. Tempo bylo zběsilé, ale přehledné. Děj se neskutečně posunul a šachová partie je rozehraná stále nejednoznačně. Jedná strana sice vede, to však ve velkém měřítku stále nic neznamená. ()

Anderton

Tak tu sa prevádzajú veľké čiastky peňazí, niekto niekomu povie, kam má ísť, pritom je niekto zastrelený a keď dotyčný dorazí do cieľa, tak tam je opäť zopár obetí. Ale koniec všetko vynahradí a konečne sa dozvieme, kto je v akom tele a vyriešené je to celkom elegantne, pretože v tom už nebude bordel a Westworld sa tak nestane terčom paródií. Rozhodne poteší návrat Eda Harrisa a Hirojukiho Sanadu. Len s tou akciou by tvorcovia mali šetriť a viac sa sústrediť na to, čo chcú divákom predať a na premyslenosť zápletky, to len aby sa zbytočne nezdržovali... ()

Martrix

Připomíná mi to ty nejlepší epizody z Game of Thrones. Originální, plné zvratů a vnitřní dynamiky se silnými postavami, které mají věrohodné motivy pro své konání...prostě vrchol scénáristického, i režisérského umu. Teprve čtvrtá epizoda a už teď se děje tolik věcí.... . Přitom se tvůrci ani v nejmenším nevykrádají...dokonce i způsob vyprávění je odlišný od předchozích řad. Je to hodně dávno, kdy jsem u nějakého seriálu netrpělivě čekal na pokračování. Tohle je vrchol nejen v žánru, ale obecně seriálové tvorby. ()