Westworld

• Česko Westworld (viac)
Sci-Fi / Thriller / Western / Dráma / Mysteriózny
USA, (2016–2022), 35 h 28 min (Minutáž: 48–91 min)

Tvorcovia:

Lisa Joy, Jonathan Nolan

Hudba:

Ramin Djawadi

Anthony Hopkins, Jeffrey Wright, Sidse Babett Knudsen, Evan Rachel Wood, James Marsden, Thandiwe Newton, Ed Harris, Shannon Woodward, Luke Hemsworth (viac)

Seriál inspirovaný stejnojmenným filmem z roku 1973, který napsal a natočil Michael Crichton, pojednává o futuristickém zábavním parku obydleném robotickými bytostmi. Vítejte ve Westworldu! Poznejte svět, který uspokojí všechny vaše touhy... Dramatický seriál z produkce HBO je temnou odyseou, která nás zavede do počátku umělého vědomí a evoluce hříchu. Westworld nám představí svět, kde se protíná blízká budoucnost s minulostí, s níž se dá dle představivosti manipulovat. Svět, ve kterém lze splnit každou lidskou touhu, ať už ušlechtilou, nebo zvrhlou. (HBO Europe)

Recenzie používateľa PaTeXx k tomuto seriálu (32)

Labyrint (2016) (S01)

První dvě epizody byly dost zmatené, komplikované a místy snad i nudné, ale řekl jsem si, že tomu tu šanci dám. A od té doby jsem kurevsky rád, že jsem se tak rozhodl. Poslední díly byly pro mě jak stvořené. "I really ought to thank you, Dolores. You helped me find myself." ()

První výtvor (2016) (S01E01)

Kromě intra, luxusního obsazení a konce, mě nezaujalo vlastně nic. Ale potenciál je obrovský, tak uvidíme co se z toho vyklube. ()

Pod slupkou (2016) (S01E02)

No, je to určitě lepší, ale pořád ještě nemám úplně důvod dát čtyři, nicméně aspoň už tak nějak víme o co se jedná a o co půjde. Věřím, že ty lepší epizody přijdou, mám z toho dobrý pocit. ()

Zběh (2016) (S01E03)

Nevím. Rád bych tomu dal čtyři, ale ten důvod ještě nepřišel. Snad nebudu čekat dlouho. ()

Disonanční teorie (2016) (S01E04)

Konečně jsem se dočkal něčeho, na co jsem čekal. Teď už seriál neopustím. ()

Contrapasso (2016) (S01E05)

Luxus. Od nemálo sexuálních scén přes čím dál víc hot Evan Rachel Wood až po dialog gigantů. Jen bych příště nemusel vidět tolik čuráků. "I'm coming." ()

Sabotér (2016) (S01E06)

Luxus jako obvykle, jen mi tam trošku chybí Dolores s Billym. "Dear boys, we're going to have some fun, aren't we?" ()

Optický klam (2016) (S01E07)

Co se to kurva stalo... "And in that sleep, what dreams may come." ()

Zapomenout (2016) (S01E08)

Příliš mnoho Maeve v jedné epizodě.. Z toho se vytvořil ten pokles. Doufám, že ta černou čubku brzo vypnou. ()

Bikamerální mysl (2016) (S01E10)

Já na tohle ani nemám slov... Neskutečný. ()

Dveře (2018) (S02)

Sice o třídu horší série než první, ale i tak se nemůžu dočkat další. Jede se od nuly. ()

Noci vstříc (2018) (S02E01)

Mám trošku smíšené pocity z toho, že druhá série bude úplně o něčem jiném, jenom lidi vs stroje, tak jak se dalo čekat. To ještě tak špatné není, nicméně mám v sobě pocit, že vím jak to skončí a že lidi stejně jednou vyhrajou. Neříkám, že nechci, aby to tak dopadlo, ale chci aby to bylo provedené nečekaně. Každopádně samotný díl samozřejmě víc než dobrý, jak už je zvykem. ()

Shledání (2018) (S02E02)

Klidný, pohodový díl. Ale určitě ne horší než předchozí. ()

Virtu e Fortuna (2018) (S02E03)

První epizoda, které jsem dal míň než čtyři. Doufal jsem, že žádná taková nepřijde, ale jestli nebudeme vídat Eda Harrise, tak jich bude přibývat. ()

Hádanka sfingy (2018) (S02E04)

Všechno, co chybělo minule, se do poslední kapky naplnilo teď. A ještě k tomu, když je skoro celý díl o postavě Williama? Lahůdka. ()

Akane No Mai (2018) (S02E05)

Ať už ta černá čubka a celá její dějová linka shoří v pekle. Ede, chybíš nám. ()

Fázový prostor (2018) (S02E06)

Tak asi už tušíme komu ta Bernardova kulička patří.. ()

Les Écorchés (2018) (S02E07)

A já jsem tak doufal, že to komando pořádně zmasakruje tu pizdu.. Tak nějak pořád cítím ve vzduchu, že stejně to jednou Billovi zúčtuje. ()

Kiksuya (2018) (S02E08)

Tvůrci nám chtěli dopřát trošku klidu od těch přestřelek a vyvražďovaček z minulých epizod, a navézt do nás zase trošku emocí a pár případných slziček. Mně osobně se tenhle hodinový flashback líbil, ale nechci, aby se to opakovalo. Jeden díl stačí. ()

Jason Bateman natočí netradiční western

Jason Bateman natočí netradiční western

31.01.2023

Žánr sci-fi westernů proslavil filmový Westworld z roku 1973, nutno ovšem podotknout, že od té doby se objem filmů v tomhle žánru příliš nezvětšil, v 2011 navíc fandové dostali obří facku v podobě… (viac)

Seriál Westworld byl nečekaně zrušen

Seriál Westworld byl nečekaně zrušen

05.11.2022

Přestože měli tvůrci seriálového Westworldu Jonathan Nolan a Lisa Joy potvrzenou pátou a finální řadu jejich sci-fi seriálu, HBO od plánů nakonec upustila a projekt tak byl oficiálně zrušen. Popravdě… (viac)

Seriálový Last of Us až v roce 2023

Seriálový Last of Us až v roce 2023

17.02.2022

Špatné zprávy pro fanoušky herní série The Last of Us. Šéf programu HBO Casey Bloys totiž čerstvě upřesnil, kdy si myslí, že diváci uvidí očekávanou seriálovou adaptaci od Craiga Mazina (Černobyl) a… (viac)

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jonathan Nolan, bratr slavnějšího Christophera Nolana a zároveň zkušený televizní veterán, jenž má na kontě věci typu Lovci zločinců nebo v titulku zmiňovaný Westworld a rovněž pomáhal psát scénáře k… (viac)