Westworld

• Česko Westworld (viac)
Sci-Fi / Thriller / Western / Dráma / Mysteriózny
USA, (2016–2022), 35 h 28 min (Minutáž: 48–91 min)

Tvorcovia:

Lisa Joy, Jonathan Nolan

Hudba:

Ramin Djawadi

Anthony Hopkins, Jeffrey Wright, Sidse Babett Knudsen, Evan Rachel Wood, James Marsden, Thandiwe Newton, Ed Harris, Shannon Woodward, Luke Hemsworth (viac)

Seriál inspirovaný stejnojmenným filmem z roku 1973, který napsal a natočil Michael Crichton, pojednává o futuristickém zábavním parku obydleném robotickými bytostmi. Vítejte ve Westworldu! Poznejte svět, který uspokojí všechny vaše touhy... Dramatický seriál z produkce HBO je temnou odyseou, která nás zavede do počátku umělého vědomí a evoluce hříchu. Westworld nám představí svět, kde se protíná blízká budoucnost s minulostí, s níž se dá dle představivosti manipulovat. Svět, ve kterém lze splnit každou lidskou touhu, ať už ušlechtilou, nebo zvrhlou. (HBO Europe)

see_sawandrew

Pokud jste trpěliví a dokážete pro efektní twist odpustit i logický fail, bude pro vás Westworld nejspíš seriálem desetiletí. Hudba Ramina Djawadiho zraje jako víno a vytváří jeden z nejlepších seriálových soundtracků všech dob. 90% ()

Kienast

Tohle je kvalita a důkaz, že výborní scénaristé ještě nevymřeli! Chytrý seriál u kterého se musí přemýšlet a sledovat ho - ten kdo to udělá, naprosto ho pak odkrágluje 10 epizoda - prostě ___ BOOM___ ()

DavidS.

Rozmáchlá akční expozice prvního dílu, kterému dominují Santoro s Harrisem a hrátky s hudebním podkresem, ustoupí machiavellistickým pletichách, aby se nakonec vše utopilo v prázdných debatách o duši a vědomí...Nudné, repetetivní a s řadou nelogičností...2. série - trapné flashbacky a celkový úpadek...stop po třetím dílu...nebýt Harrisovského hvězdného kukuče, okamžitě jsme na úrovni béčkových počinů AXN nebo Syfy... ()

chmíří

Tohle by se mělo hodnotit až po zhlédnutí celé série. Začátek totiž moc neodpovídá celkovému pojetí a pokud hodnotíte po jednom či dvou dílech je to hodně neobjektivní. Dokoukejte to celé a zjistíte že rok 2016 se zapíše hodně dobře do statistik nejlepších seriálů. Už jen díky Westworld a Stranger Things! Tak druhá série je jiná hodně jiná, ale možná ještě lepší. Tenhle seriál mě má v hrsti a asi mě jen tak nepustí. ()

Nassau

Nakonec lehké zklamání. Myšlenky a celá "zápletka" vybroušená téměř k dokonalosti (Nolan jako Nolan), ale cesta k závěru a některé dějové linky my přišly slabší a místy dost nudné (musím přiznat, že řada herců mi v seriálu opravdu nesedla - např. Evan Rachel Wood). Méně a více koncentrovaných dílů by bylo dle mého názoru lepší. Ale Hopkins a Wright výborní! (7/10) ()

blueskin

zas jeden seriál, který si toho naložil víc, než byli scenáristé schopni pojmout. je-li základním atributem kvality filmového díla jeho uvěřitelnost, pak westworld selhává na řadě front delší, než je počet upravitelných parametrů westworldovských robotů. pardon, hostů. ()

klukluka

Hodiny a hodiny přešlapování na místě, tlachání o hovně, koncentrát naprosté zbytečnosti a marnosti. Prolož tu bídu co deset minut nahotou (ideálně Thandie Newton) a máš z toho jeden z nej seriálů všech dob - bez ohledu na tu myšlenkovou bídu a prázdnotu. Hroznej mindfuck. ()

KennyNevym

Vůbec nechápu proč jsem shlédnutí tak dlouho odkládal. Jsem tím ohromenej. Už jenom ten kontrast sci-fi a westernu. Nejvíc mě ovšem na seriálu baví jeho spletitost. I když se zrovna nic nedělo bzl jsem napnutej jak guma u kalhot. Seriál začne dost zvolna, ale o to víc pak vyeskaluje na naprotsý nálože emocí, napětí, zvratů a prostřelenejch palic. ()

Lisabellla

Já jsem to vlastně nedokoukala do konce.. První série je fascinující, druhá hrůza ... musela jsem se přemlouvat, abych pokračovala, třetí tak nějak mezi první a druhou... ale celkové dílko je na takové úrovni, že jsem se nepřemluvila, abych dohlédla do čtvrté série. Snad časem.. Za mě příliš drama a akce a málo mysteriozity a sci-fi .. Ale nápad je fantastický. ()

Wally

Velké nabubřelé, nadhodnocené a pro mne nezábavné... Vše vyvrcholilo posledním dílem celé série, kdy to byl jeden zmatek a posledních 10min bylo vyplněno rádoby intelektualnimi dialogy a monology, které mne definitivně přesvědčily, jaká to byla ztráta času... ()

Hanys_

S1 5/5. Pro někoho možná zdlouhavé nebo snad i nudné, pro mě scénaristicky a herecky (Hopkins!) dokonalé. Do toho ten Djawadiho soundtrack..Jeden z top seriálů 2016. _S2 3/5. Se závěrem (byť zbytečně překombinovaným) si to trochu vylepšuje reputaci, tentokrát se ale o seriálovou událost jako v první sérii boužel nejedná. S2 selhává hlavně scénaristicky, víc než kdy jindy tady sedí to přirovnání o vaření z vody. ()

SpaceOdyseus

1. sezona: Vysoka skola scenaristiky a storytellingu. Vic snad ani netreba dodavat. V celych deseti dilech se povedlo skvele odvypravet opravdu zamotany pribeh tak, aby dej neztratil tempo, aby se divak neutopil v samych otazkach a aby hlavni temata prubezne probublavala na povrch v temnych a neprijemnych kopancich. Tleskam Nolanovi, tleskam Hopkinsovi a Harrisovi. Dalsi sezonu podle me neni uplne nutna, ale s chuti si ji pustim. ()

bloodline

1. séria - koncepčne zaujímavá polievka nápadov zvíjajúca sa v dramaturgických bolestiach. Skoro každú akciu brzdí predimenzované filozofické kolokvium o spoločenských neduhoch či choroboplodných zárodkoch ľudskej mysle. A to natoľko, že v poslednej časti by výslednému skóre napomohol jedine Arnieho T-800. V istých úsekoch sa pýtala do popredia plytká nenáročnosť priemerného inteligenčného kvocientu obyvateľov Wild West, ktorú akoby Westworld nechcel sprostredkovať. Navyše špinu, hrubosť a hnus divokého západu výprava ani omylom nesprostredkovala a namiesto toho vysolila horibilnú sumu na sterilnú poetickosť operačnej sály. Na úroveň prešpikovaného zážitku to nevytlačili ani stálice hereckej siene slávy Ed Harris a Anthony Hopkins, super prepracované úvodné titulky a dejové zvraty, za ktoré by aj Game of Thrones zapredalo duševné vlastníctvo. ()

Gogo333

Tak to se moc povedlo. Nolan a jeho parta nám servírují hodně dobrou podívanou plnou nečekaných zvratů a člověk musí jen čučet s otevřenou pusou, co že se to zrovna stalo. Postavy jsou fajn, krajina a triky hodně povedené a vymazlené. Jako náhrada za GoT to určitě ujde, jen nevím jestli to maj HBO promyšlený na x serií, protože zatím mi to nepřijde, že by to mohlo dějově dát tak na 2-3 série. Na druhou stranu můžou měnit téma parku a s tím změnil styl seriálu. Určitě bych uvítal i nějaké to období v Japonsku, samuraje nám tam ukázali, tak se třeba i dočkáme. ()

HonzysKISS

Velmi dobrý seriál s parádním nápadem. Jenom by to chtělo o něco víc akce a míň kecání. Samozřejmě, že je to hodně důležité a zajímavé, ale hodinový díly, to je na mě zbytečně moc. Ale docela věřím, že tohle je pouze začátek a v budoucnosti se to teprve určitě ještě pěkně rozjede. Za co musím dát velké plus, tak to je stoprocentně hudba a obsazení. Hned v prvním díle, kde jsem slyšel Paint It, Black, tak si mě tím seriál získal. ()

Warle

Jestli jsem se v první sérii Westworldu v něčem ujistil, tak je to fakt, že Jonathan Nolan je schopen vám každým jeho dílem (ať to byl Prestige, Interstellar nebo teď Westworld) otevřít pandořinu skřínku. Obrovskou a nikdy nekončící, která s vaší hlavou zatočí tolikrát a tak moc rychle, že už v podstatě jenom čumíte s otevřenou držkou dokořán a nemůžete uvěřit, co se před vaším zrakem děje. Westworld se rozjížděl sice pomaleji, ale v posledních pár dílech nabral takový spát, který jsem ještě nikdy v žádném seriálu nezažil. Ne, nepřeháním. Téměř dokonalý seriál, kterému momentálně nic nešahá ani po kotníky. Snad si tu kvalitu udrží i v dalších sériích. Zatím čistých 100%. ()

Jason Bateman natočí netradiční western

Jason Bateman natočí netradiční western

31.01.2023

Žánr sci-fi westernů proslavil filmový Westworld z roku 1973, nutno ovšem podotknout, že od té doby se objem filmů v tomhle žánru příliš nezvětšil, v 2011 navíc fandové dostali obří facku v podobě… (viac)

Seriál Westworld byl nečekaně zrušen

Seriál Westworld byl nečekaně zrušen

05.11.2022

Přestože měli tvůrci seriálového Westworldu Jonathan Nolan a Lisa Joy potvrzenou pátou a finální řadu jejich sci-fi seriálu, HBO od plánů nakonec upustila a projekt tak byl oficiálně zrušen. Popravdě… (viac)

Seriálový Last of Us až v roce 2023

Seriálový Last of Us až v roce 2023

17.02.2022

Špatné zprávy pro fanoušky herní série The Last of Us. Šéf programu HBO Casey Bloys totiž čerstvě upřesnil, kdy si myslí, že diváci uvidí očekávanou seriálovou adaptaci od Craiga Mazina (Černobyl) a… (viac)

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jonathan Nolan, bratr slavnějšího Christophera Nolana a zároveň zkušený televizní veterán, jenž má na kontě věci typu Lovci zločinců nebo v titulku zmiňovaný Westworld a rovněž pomáhal psát scénáře k… (viac)