Film sa odohráva počas vyhrotených momentov pred zahájením kľúčových Jobsových prezentácii, ktoré menili dejiny, a to nie len počítačové. Prvý krát stretávame Jobsa v polovici 80-tych rokov, kedy na trh uviedol Macintosh. Od prvých minút utvrdzuje divákov v tom, že  reči o jeho neznesiteľnosti neklamali. Je to monštrum, ktoré šikanuje svojich podriadených za nesplnenie nesplniteľných príkazov, ponižuje matku (Katherine Waterston) svojej dcéry, ktorej otcovstvo aj napriek súdnemu rozhodnutiu  neuzná, do krvi sa háda so svojou pravou rukou Joannou Hoffmanovou (Kate Winslet), pokiaľ nedosiahne svoje. S ubiehajúcimi minútami sa však z jednorozmerného psychopata stáva osobnosť, ktorú budú diváci chápať, obdivovať, ale samozrejme takisto aj nenávidieť. Asi ako každú ľudskú bytosť, ktorá videla o kúsok ďalej, než všetci ostatní. (Barracuda Movie)

mh825

Silno dokumentárny hraný film o Jobsovi. Bohužiaľ môj druhý najobľúbenejší. Scénar vhodný skôr pre divadlo ako pre plátno. ()

Asdas

Pre mňa sa Sorkin v túto chvíľu stáva najlepším scenáristom na svete . Tri dejstvá , pár výborných hercov , nádherná hudba a priam epické rozprávanie robia z tohto filmu skrytý klenot . ()

Lkn

Tohle byla hodně velká podpasovka. Příliš mnoho kecani, zase se člověk nic nedozvěděl pořádně ze života Steva, třeba jak vznikl ipod, první iphone, co se dělo když onemocne... Takové informace mi chyběli a klidně bych kvůli toho i 30minut déle u filmu vydrzel. ()

I.T.I.S

„Nic z toho se nestalo, ale všechno je to pravda“. - Andy Hertzfeld. Viděno letos po dlouhé době znova (2024) a naprosto mě ten film nepřipraveně odpálil, jako kdybych to viděl úplně poprvé.. možná sem měl ještě lepší zážitek než tenkrát. Naprosto elektrizující atmosféra. Vůbec bych se nebál říct, že je to geniálně vytvořený film. ()

DassemUltor

Slabší tři hvězdy. Možná ještě změním na dvě. Celý film je vlastně jenom série hádek v bekstejdži před představením nějakého produktu. Polovinu času nevíte o čem se vlastně hádají, né proto, že by mluvili o složitých věcech, ale dalo by se to říct za pět minut. Jo a většina těch hádek je ve stylu, že Jobsovi položí otázku a on na ní nechce odpovědět. Nějak jsem ten film nepochopil. Fassbender je možná až moc dobrý herec, protože mi celou dobu lezl na nervy. Neříkám, že si za to zaslouží oskara, ale určitě víc než Leo za revenanta. Nechápejte mě špatně, Lea obdivuju a mám ho rád a určitě by si ho zasloužil za "zásluhy". Ale on se v tom filmu dvě hodiny plazí, trpí, chrčí a plive.. což s přehledem zvládá většina českých mužů třikrát za týden. Fassbender měl víc co hrát a hodil bych mu tu sošku spíš. Ale stejně je to jedno, pokavad vás vyloženě nebaví si lechtat prostatu, tak se na to akorát lepí prach. ()

Joedas

Opět se nacházim na pomezí mezi 4 a 5. Vynikající film, který skloubil dravost a lehkost s tak suverénní jistotou, že mi zůstává rozum stát. Kolegy, pokoušející se zfilmovat příběh Jobse, zadupali Sorkin s Boylem do země a kde jsou jejich nominace, to skutečně nevím. Jedno je ale jisté, tohle jsem neviděl naposled. V tom tempu sem nestih všechno pobrat a všechno náležitě ocenit a až se tak stane, doufám, že budu moc s klidným svědomím napálit první pětku roku 2015. ()

teba

Oceňuju, že to tvůrci pojali zase jednou "jinak". Bohužel "jinak" by se tu dalo vykládat taky jako "divadelně". A vzhledem k tomu, že mám ráda filmy proto, že to není divadlo... se mi tenhle nijak extra líbit nemůže ;o) ()

fordhont

Pro pochopení děje je třeba trochu znát minulost Applu. Nebo si prostě můžete vychutnávat dramatické dialogy. Dal bych přednost výpravnější verzi zobrazující vývoj Applu. ()

fanik15

Film je svym způsobem dobrý především díky scénáři a výbornému obsazení, nicméně pusobi to hrozně utahaně a ma to strašně pomalé tempo. ()

MickeyH.

Docela mě to zklamalo. S filmem jOBS asi na stejné úrovni. Představoval jsem si to ucelenější. V podstatě film začíná, když už je firma rozjetá a končí někde v polovině. Celý film se řeší jen konflikty, charakteristika postav je mělká a Jobs je zde vykreslován jen negativně. Herecké výkony jsou dobré, ale je velmi zřetelné, že film útočil na Oscary a to je škoda, protože měl potenciál na lepší podívanou. Vizuální stránka filmu je výborná a tu jsem si vychutnal. To bylo ale asi tao jediné, za co stojí se na to podívat. ()

Kortexo

Daleko lepší než komerční ubohost od Finchera.Poctivé rodinné drama, které ukazuje rodinné zázemí Jobse a nezabývá se trapnými momenty z jeho života a jeho povahou a chováním a historii a vznikem podniků, který dobře každý ví a zná... ()

Blenny

Kuchařskou terminologií: ingredience (Danny Boyle, Aaron Sorkin, Michael Fassbender, Kate Winslet) mimořádně kvalitní. Bohužel z toho vznikla šlichta. A studená. Škoda toho. ()

DoNotCross

Životopis, který má xicht. Taky film, který vám vykecá díru do hlavy. Nemám absolutně žádný přehled o Jobsově kariéře, nejsem fanoušek Applu a počítačům nerozumím, ale užil jsem si to. Je pravda, že tomu malinko chybí filmovost, opravdu je to spíš divadelní hra. A je to trochu škoda, protože když Boyle začne čarovat, odehrává se na plátně něco dechberoucího. Ale není na to čas, protože je toho třeba hodně říct. A naštěstí to dělají samí dobří herci, kterým samozřejmě kraluje Fassbender. Jeho Jobs je dokonalý pošuk, který si vás ale získá a nemůžete od něj odtrhnout oči. Pokud ale toužíte dozvědět se něco více o historii Applu, budete zklamaní. Sorkin na všechno kašle, pečlivě si vystavuje svoje drama muže plného rozporů, který věří ve svou neomylnost. A jako film, nebo spíš divadelní hra to funguje na výbornou. Kdyby se přeci jen ubralo na dialozích a Jobs připomínal víc než divadlo pořádný biják, bylo by to za plný počet. Tohle už bylo přeci jen trochu moc ukecané. ()

kubilov

Egoista, asociál i vizionář. Steve Jobs si zřejmě doopravdy zasloužil lepší biografii, než jaká vznikla o dva roky dříve s Ashtonem Kutcherem, protože tentokrát scénář napsal Aaron Sorkin, film zrežíroval Danny Boyle a Jobse hrál opravdový herec Michael Fassbender. K tomu si připočtěte nejlepší herecký výkon Kate Winslet za hodně dlouhou dobu a Setha Rogena jako Steva Wozniaka. Neskutečný spád to má, což je docela překvapivé vzhledem k divácky dost riskantní metodě vyprávění. ()

nula87

Postaveno především na vyšperkovaných dialozích a detailech, a kdo alespoň trochu ví o co jde, musí si tenhle kousek užít. 75% ()

Aronofsky u A24 chystá životopis Elona Muska

Aronofsky u A24 chystá životopis Elona Muska

10.11.2023

Bylo jen otázkou času, než to přijde. Podle nejnovějších informací serveru Variety má pod hlavičkou studia A24 vzniknout životopisný snímek o americkém inženýrovi, podnikateli, multimiliardáři a v… (viac)

Z DiCapria bude da Vinci

Z DiCapria bude da Vinci

14.08.2017

Leonardo DiCaprio si konečně vybojoval Oscara, vůbec to ale neznamená, že by opustil ambiciózní projekty. Jeho další rolí by totiž měl být Leonardo da Vinci, jehož si zahraje v adaptaci nové… (viac)

Aaron Sorkin chystá režijní debut

Aaron Sorkin chystá režijní debut

09.05.2016

Jen těžko byste v Hollywoodu hledali výraznějšího scenáristu, než je Aaron Sorkin. Autor Západního křídla a Newsroomu napsal i Moneyball nebo Stevea Jobse, hlavně má ale doma Oscara za Social Network… (viac)

73. Zlaté glóby - výsledky

73. Zlaté glóby - výsledky

11.01.2016

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu letos opět udílela Zlaté glóby filmovým a televizním tvůrcům. Se třemi soškami zvítězilo drama REVENANT Zmrtvýchvstání (nejlepší drama, režie a herecká… (viac)