Film sa odohráva počas vyhrotených momentov pred zahájením kľúčových Jobsových prezentácii, ktoré menili dejiny, a to nie len počítačové. Prvý krát stretávame Jobsa v polovici 80-tych rokov, kedy na trh uviedol Macintosh. Od prvých minút utvrdzuje divákov v tom, že  reči o jeho neznesiteľnosti neklamali. Je to monštrum, ktoré šikanuje svojich podriadených za nesplnenie nesplniteľných príkazov, ponižuje matku (Katherine Waterston) svojej dcéry, ktorej otcovstvo aj napriek súdnemu rozhodnutiu  neuzná, do krvi sa háda so svojou pravou rukou Joannou Hoffmanovou (Kate Winslet), pokiaľ nedosiahne svoje. S ubiehajúcimi minútami sa však z jednorozmerného psychopata stáva osobnosť, ktorú budú diváci chápať, obdivovať, ale samozrejme takisto aj nenávidieť. Asi ako každú ľudskú bytosť, ktorá videla o kúsok ďalej, než všetci ostatní. (Barracuda Movie)

RedRose

Počítačová historie je moje oblíbené téma o kterém toho už dost vím... Je to skvěle natočeno, herci hrají skvěle, ale děj, který byl pro tento účel vytrhán z Jobsova života, není zrovna to co bych chtěl vidět... Technologie zde v podstatě ustoupily do pozadí, proto některé historické nepřesnosti přehlížím, ale spíše než životopis technologického vizionáře jsem měl pocit, že se tvůrci snaží vykreslit Jobse jako neskutečné lidské monstrum... Pravda je, že v osobním životě nebyl zdaleka dokonalý, to ostatně není žádné tajemství, ale rozpatlávat to takovýmto způsobem, mi nepřijde moc důstojné... Takže úžasný film Piráti ze Silicon Valley může klidně sedět v červených číslech, bez ohrožení dalšim filmem s Jobsem... I Kutcherův jOBS byl o dost lepší... Hodnotím "jen" 58% ()

Kukolar

Výborné dialógy a spracovane Jobsovho života v pracovnej a rodinnej sfére. Voľba zaujímavých kapitol jeho života, režisérsky pútave a excelentne spracované. 2 hodiny pre znalých ubehnú ako voda. Oceňujem zameranie filmu na "jeho pravdu" a posadnutosť videním sveta. ()

Oudee33

Nejukecanější film všech dob. Sice dokázal v rychlosti vtáhnout, ale je důležité zmínit, že méně je někdy více... materiál o Jobsovi by vystačil klidně na nabitý seriál... Díky tomuhle pojetí si akorát tak dokážu vykreslit, jakým byl Jobs vizionářským hovadem. Ovšem abych to v té rychlosti pobral, to abych měl upgradovaný mozek minimálně na osmijádro o rychlosti 2,4Ghz s tak velkou pamětí, abych si pak zpětně mohl přehrát a vychutnat to emotivní, na které prostě nezbývá čas. Ač mám Boyla rád, tak musím konstatovat, že předchozí zpracování s nehercem Kutcherem mi dalo víc. 50% ()

GameboyNES

Krásně ukázáno jak jsou amíci tupé ovce, kteří si klidně koupí i kravský hovno, za 57 000 babek, když na něm bude nalepený obrázek jabka.... ()

Scraffy

Tak takúto nudu som vážne nečakal. Bolo tam pár scén dobrých, Michael Fassbender je ako Steve Jobs výborný, ale inak je to veľká slabota. Čakal som teda úplne niečo iné. 122 minút sledovať, ako sa vo filme len kecá nie je zrovna pre každého. Najlepšia scéna bola jednoznačne tá úplne posledná, ako vystúpil na tom pódiu. Inak ma celkovo film sklamal. ()

Terminer

Po delší době film, u kterého jsem měl pocit, že se dívám na něco opravdu výjimečného. Přitom se rozhodně nejedná o film pro každého. Téměř celý děj (kromě pár flashbacků) se totiž odehrává před třemi klíčovými prezentacemi, na kterých měl Jobs představit některý ze svých produktů. Ze samotných prezentací ve filmu neuvidíme (skoro) nic. Tento snímek dává přednost spíše vyprávění o tom, jaký byl Steve Jobs člověk, nikoliv "vynálezce". A právě díky tomu je výjimečný! Výkon Michaela Fassbendera je naprosto neuvěřitelný, škoda že nedostal toho Oscara. Díky němu, ale i ostatním hercům, byl film emotivní a uvěřitelný. Kéž bych na takováto díla narážel častěji. ()

TaNya_

Jak takhle sleduju ten film na Macbooku s iPhonem někde za hlavou, tak mi Fassbender pěkně ukazuje, že Jobs nebyl nikdo hoden lidskýho obdivu. Ale upřímně, kdybych byla na svým druhým počítači s Windows, tak bych zase mohla kouknout na nějakej film, kde ukazují jakej je Gates hajzl. Jenže na tom nezáleží. Vyvolalo to ve mě správný množství emocí a vůbec nevadí, že spíše negativních, protože to všechno vyvažuje obdiv k Fassbenderovi. Ten chlap je jednoduše borec. ()

moucnik

"Jako by se všichni pět minut před každým křestem [produktu] opili v baru a pak mi vykládali, co si opravdu myslí." Věta pronesena Fassbenderem jako by (pravděpodobně vědomě) shrnovala celý snímek. Film fascinující svou nápaditou strukturou, skrze níž tvůrci rozehrávají na pozadí třech monumentálních Jobsových prezentací (zhušťujících jeho pracovní život) sadu osobních dvojdramat (charakterizující hlavní postavu a jeho komplikované vztahy s těmi vedlejšími), které zároveň motivují flashbacky objasňující vztahy pracovní. Nesouhlasím s tvrzením, že je to "film pro zasvěcené". Naopak, říká nám vše potřebné, jen možná trochu vyšší rychlostí, a to pomocí výborného střihu (mj. Sorkinovy předepsané montáže), ostrých a svižných dialogů a skoro všudypřítomné dynamizující hudby, dohromady budující strhující tempo filmu. Fantastický film. ()

topi80

Mě to nějak nebralo. Uznávám, že Steve Jobs dozajista zásadně ovlivnil vývoj počítačů, na druhou stranu, ač počítač používám 10 hodin denně, nejsem si jistý, do jaké míry rozvoj počítačů zkvalitnil a do jaké na druhé straně znekvalitnil lidský život. Navíc Apple vnímám jako firmu, která prodává stejný čínský šmejd jako ostatní, akorát za minimálně dvojnásobek ceny. Ale to není předmětem filmu a už vůbec ne předmětem hodnocení filmu. Jen deklarace, že si od skutečného Steva Jobse a jeho firmy mohu držet odstup. Co tedy sledujeme ? Nějakého hádavého týpka chrlícího ve vypjatých dialozích racionální moudra. Podobně jako Dr. House, jenže zatímco u něho tu motivaci a bavení se reakcemi jeho okolí chápu (a bavím se s ním), u filmového Jobse mi to zcela uniká. Tvůrci na nás vybalili směs výjimečnosti, geniality, nesnesitelnosti, nabubřelosti a tuposti. A diváku, vyber si. Smůlu má ten divák, který si vybrat nehodlá, protože jsou mu příčiny a pozadí toho hysterického kvičení úplně ukradené. A takovým divákem jsem byl bohužel já. Kdybych si z filmu odnesl obdiv nebo naopak nenávist k Jobsovi, asi by hodnocení bylo vyšší. Ale já si neodnesl nic. ()

J.e.r.e.c

Sorkin s Boylem vyčarovali moderní tyjátr se vším všudy. A provedli to stejně jako Wozniak s Jobsem! První to celé vymyslel a napsal a druhý se postaral, aby výsledný produkt dobře vypadal a nakonec ho parádně odprezentoval. Chtělo by se dodat, že společně pak přepsali dějiny a zbořili kasy kin, ale to se nestalo a z jejich díla byl prvotřídní propadák někde na úrovni NeXTu. Steve Jobs jako člověk byl patrně jen průměrně zábavný, ale velice úspěšný markeťák, který měl jasnou vizi, nemalé ambice a v nově se rozvíjející počítačové branži trefil zlatou žílu. Steve Jobs jako film nabízí strhující drama o Macchiavellim na koksu, který má IQ 350, sociální inteligenci 0, je stále o krok před ostatními a dokáže za všech okolností vytáhnout nějakou libovou repliku. No není ta kinematografie krásná lež? 81 % ()

Michal687

Film pro mě končí ve 3/4 a je tak nějak nedoslovený i tak se ale jedná o skvělou práci. Paradoxní však je, že co do dialogů mě více bavila první polovina, která byla brilantní a vyvrcholila něčím co by se dalo nazvat opravdovou slovní přestřelkou, která byla skvěle podkreslená hudbou a vystavěna na prostřizích, které tomu všemu dodávaly na gradaci. Druhá polovina se pak už trošku cyklicky opakovala a nedokázala přinést emoce, které ve mě v první polovině vyvolal pouhý záběr na zklamanou malou Lisu. I tak byl film pozoruhodným v tom, že ač jen mluvili dokázali na dialozích vystavět nenudící celek, který střídal hbitě nálady a chytrým podloubáváním do specifické ideologie Apple dokázal i slušně pobavit. Pak z mého pohledu byla více promyšlená a přitažlivá kamera než samotná režie. O výborném výkonu Fassbendera netřeba ani mluvit, protože co neměl společného s Jobsem vzhledově dohnal jeho psychologickou profilací. ()

george82

Za mě lepší verze než s Ashtonem. Bylo to tak trochu temnější, syrovější a tak nějak to nemělo nádech toho klasického amerického dojáku. ()

marek29

Přesně chápu, proč nad tím budou uživatelé lumpenCSFDkavárny onanovat :D ale to rozhodně já nejsem takže směle k vyzdvižení kladů, ne však dřív, než zmíním zápory: jestli to mělo být podle Isaacsonovy biografie, tak jsem asi blbě četl. Důležité momenty té knížky opravdu podle recenzí film neviděl ani z vlaku. A k těm kladům? Vývoj postavy hlavního hrdiny k tomu jak ho znám já a ne jak podle zkušeností omílali rádobynovináři jakej je/byl. 3z5 tohle se mi nelíbilo a na kecací film už nejdu! ;) ()

vitac.

Musím uznat, že minimálně jedna věc se filmu podařila nadprůměrně... víc než den po závěrečných titulcích a já pořád ještě mám v hlavě plno jak filmu, tak Jobse a Apple. A to - podobně jako Steve byl "indifferent" k tomu, co si kdo o něm myslel - mně byl ukradený Jobs a je ukradený Apple. Ne že by mě jejich existence a produkty nijak neovlivnily (koneckonců, např. prakticky v každé moderní Linuxové distribuci je systemd a tvůrci se netají tím, kde se inspirovali:)), ale jejich HW a SW je uzavřený. Tím to hasne, konec, tečka. Nechci auto, kde otevřu kapotu (a to těžce a se schválně nestandardním klíčem) a uvidím černou skříňku. Chápu, že mnoha domácím uživatelům je to jedno. Nedokážu si představit (aspoň dnes už ne...), že by to bylo jedno firmě, která na IT staví svůj byznys. Proto tato sféra patří jiným a já Apple považuju především za výrobce telefonů:) Toto téma řeší ve filmu dějová niť spojená s Wozniakem, respektive její menší část. Tím bych, dle vzoru ostatních komentářů povinnou, část "já a Apple" uzavřel a věnoval se čistě filmu:) Proti formě nemám žádné námitky, když člověk přežije počáteční nekvalitní obraz:) Obsah je... provokativní. Líbí se mi rozdělení na tři "kapitoly", byť má své mouchy, působí to v rámci škatulky podobných filmů neotřele a svěže. Dialogy doslova sprintují ve zběsilém tempu, těžko je sledovat, natož je hlouběji analyzovat... a to je škoda. Z filmu na mě pořád sálala jakási časová tíseň - což byl možná záměr, ale přiznám se, že poslouchat stále dokola že "už za X minut začínáme, rychle" mi začalo být brzy otravné. Stejně tak čekání na to, až se v každé kapitole protočí celé kolečko figur orloje... Na druhou stranu to, že každá z dominantních postav svým způsobem reprezentuje jistou oblast Jobsova života (s mírným překrytím a univerzálním "lepidlem" v postavě jeho "pracovní manželky":)) a umožňuje divákovi sledovat její změny v čase, je podle mě docela chytré a zajímavé. A provedením strašně šroubované. Snad jsem napsal dost na to, proč moje hodnocení během toho dne a půl vždy dokonvergovalo k původním třem hvězdičkám, ačkoliv párkrát jsem měl tendenci je změnit na slabé čtyři. (Kino Blansko, 18. 11. 2015.) ()

minima

Doteď jsem vlastně o Jobsovi věděla pramálo. Po tomhle filmu mám tak nějak touhu, si pár věcí zjistit po různých dokumentech a podobně. Forma rozhovorů před prezentacemi byla vážně skvělá, ač to bylo "jen" 120 minut povídání, bavilo mě to parádně a taky to dost rychle uteklo. Herecké výkony snad ani netřeba zmiňovat (perfektní) a tak vůbec. 7.5/10 ()

Barghest

Firma Appel jde těžce mimo mě a Steve Jobs mi přišel vždycky hodně nesympatickej, ale to, že ovlivnil svět, se mu upřít nedá. Tenhle film jsem si proto nemohla nechat ujít (zvlášť kvůli obsazení), i když bylo jasný, že na něj do měsíce zapomenu. Sorkinův velebený scénář ve mně vzbuzoval obavy už před projekcí a nutno dodat, že oprávněně. Prostě mi zrovna dvakrát nesedí. A ta záplava odborných termínů sledování taky moc neusnadňuje. I když ostatní odvádějí dobrou práci, především úvodní dvojka Fassbender-Winslet, a Jobsův charakter a komplikované vztahy s okolím se taky podařilo načrtnout poměrně dobře, jako celek to ve mně nezanechalo příliš hluboký dojem. ()

ratpile

Geniální. Jeden z filmů roku. Boylelův Steve Jobs není tak zásadním dílem jako Social Network a pravděpodobně neosloví ani takovou masu lidí. Je to ale inteligentní, dospělý, jak obsahově, tak audiovizuálně, nesmírně plný film. Perfektně zvolená forma, nevyprávět příběh z bodu A do bodu B, ale vybrat jen několik výstupů před některými z důležitých konferencí, byla osvěžující a velmi vkusně obešla nutnost vyprávět již několikrát odvyprávěné. Naprostou esencí snímků je pro mě výkon Michaela Fassbendera. Scénář se dal podat tisíci způsoby, mohl vyprávět historii, mohl více informovat, více popisovat kreativní proces. Sorkin a Boyle zacílili na Jobse jako člověka - chybující, vášnivou, mesiášskou, nenáviděnou, přesto lidskou, svou energii přitažlivou bytost. A Fassbender onu bytost zhmotnil naprosto strhujícím způsobem. Oscarově nepřehrával, nesnažil se stát karikaturou předlohy. Věřil jsem mu každou jednu emoci a tolik různé energie do mě z filmové postavy neproudilo snad několik let. Prosím Oscara za skutečné herectví. ()

Brano

Na tento film som sa tešil, ale ostal som dosť sklamaný. Celé sa to točí iba okolo divadla ako si Jobs nacvičuje svoje vystúpenie, no hrôza. Očakával som niečo v štýle "The Social Network" kde by bol zobrazený príbeh tohto génia od začiatku. Toto beriem iba ako nevydarený pokus o vtip. Nebol tu žiadny príbeh, výpovedná hodnota tohto filmu je tiež nulová. Väčšina scén ani nedávala zmysel. A tie dialógy boli tiež dosť nezaujímavé. A okrem Fassbendera mi ani herecké obsadenie nesadlo. ()

Aronofsky u A24 chystá životopis Elona Muska

Aronofsky u A24 chystá životopis Elona Muska

10.11.2023

Bylo jen otázkou času, než to přijde. Podle nejnovějších informací serveru Variety má pod hlavičkou studia A24 vzniknout životopisný snímek o americkém inženýrovi, podnikateli, multimiliardáři a v… (viac)

Z DiCapria bude da Vinci

Z DiCapria bude da Vinci

14.08.2017

Leonardo DiCaprio si konečně vybojoval Oscara, vůbec to ale neznamená, že by opustil ambiciózní projekty. Jeho další rolí by totiž měl být Leonardo da Vinci, jehož si zahraje v adaptaci nové… (viac)

Aaron Sorkin chystá režijní debut

Aaron Sorkin chystá režijní debut

09.05.2016

Jen těžko byste v Hollywoodu hledali výraznějšího scenáristu, než je Aaron Sorkin. Autor Západního křídla a Newsroomu napsal i Moneyball nebo Stevea Jobse, hlavně má ale doma Oscara za Social Network… (viac)

73. Zlaté glóby - výsledky

73. Zlaté glóby - výsledky

11.01.2016

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu letos opět udílela Zlaté glóby filmovým a televizním tvůrcům. Se třemi soškami zvítězilo drama REVENANT Zmrtvýchvstání (nejlepší drama, režie a herecká… (viac)