Film sa odohráva počas vyhrotených momentov pred zahájením kľúčových Jobsových prezentácii, ktoré menili dejiny, a to nie len počítačové. Prvý krát stretávame Jobsa v polovici 80-tych rokov, kedy na trh uviedol Macintosh. Od prvých minút utvrdzuje divákov v tom, že  reči o jeho neznesiteľnosti neklamali. Je to monštrum, ktoré šikanuje svojich podriadených za nesplnenie nesplniteľných príkazov, ponižuje matku (Katherine Waterston) svojej dcéry, ktorej otcovstvo aj napriek súdnemu rozhodnutiu  neuzná, do krvi sa háda so svojou pravou rukou Joannou Hoffmanovou (Kate Winslet), pokiaľ nedosiahne svoje. S ubiehajúcimi minútami sa však z jednorozmerného psychopata stáva osobnosť, ktorú budú diváci chápať, obdivovať, ale samozrejme takisto aj nenávidieť. Asi ako každú ľudskú bytosť, ktorá videla o kúsok ďalej, než všetci ostatní. (Barracuda Movie)

Hruzi

Pokud vyhledáváte akci, tady se vám ji dostane skrz mnoho a mnoho skvěle natočených dialogů, které jsou navíc brilatně a geniálně podané od Michaela Fassbendera. Film hned na začátku nabere jistý ráz a drží ho po celou dobu až vygraduje v dojemný závěr. Neřeším, zda je Steve Jobs zcela morální člověk, nebo zda produkt Applu opravdu mění svět, ale vyjímečnost se jim upřít nedá. Po stránce marketingu je Jobs naprostý génius. Podívejte se. Uběhlo 5 let od jeho smrti a už jen to, že je film o něm a nese jeho jméno z něj dělá zaručeně úspěšný kus. Naštěstí ale zde ale výkony dají čest památce ať už jde o zmiňovaného Fassbendera či Kate Winslet, Jeffa Danielse nebo Setha Rogena. ()

Georgex

Kdyby byl Apple ideologie, tak by to šlo brát za velmi zdařilou propagandu, za kterou by se nestyděla ani Leni Riefenstahlová. Steve Jobs byl geniálním jedincem, který si jeden či dva filmy určitě zaslouží. Problémem je to, že pokud jste předtím viděli nějaký dokument, tak toto převážnou většinu stopáže protrpíte. Důvodem je to, že se v tomto novém počinu Danny Boyla nic nového nedozvíte a tvůrci se snaží pouze vykreslit, proč byl Steve Jobs, jaký byl. To bohužel bystřejší divák pochopí v prvních patnácti minutách a dále se jenom utápí v ubíjejících dialozích. Za mě rozhodně mnohem horší zpracování než to s Ashtonem Kutcherem. Moje hodnocení 50%. ()

obivan568

Sice se tam pořád jen kecá, ale je to tak neuvěřitelně hypnotické, že jsem si na konci myslel, že film trval hodinu. Fassbender neskutečný. ()

P1tr

Strhující a intenzivní zážitek, který vypráví osud Steva Jobse netradičně pomocí tří významných prezentací nových produktů, což je oproti tradičním formám narace osvěžující změna, za kterou nemůže stát nikdo jiný, než Aaron Sorkin. Jeho výtečné a bleskové dialogy jsou zde v popředí a jejich obsah je natolik zajímavý, že chytnou více, než mnohé akční scény a nebudete z nich moci spustit oči a dvě hodiny utečou, jako voda. Dialogům se vše podřizuje včetně režie, která jde dialogům opravdu na ruku a dokáže je ještě vylepšit svojí pohotovostí a svižností a netlačí se zbytečně do popředí vizuálními excesy. Herci jsou báječní a největší pochvalu si zaslouží Michael Fassbender, který ačkoliv vzhledem Jobse ani náhodou nepřipomíná, tak tento fakt po chvílí díky jeho skvělému a přesnému výkonu zapomenete, neboť vás zcela pohltí svým charizmatem. Je to zkrátka skvělý film! ()

Lukoboss

Určitě není jednoduchý natočit film o tak kontroverzní osobě, jakou byl Jobs. A přestože K. Winslet a M. Fassbender hrajou výborně, není ten film zase taková pecka. Je to zajímavě uchopený, nicméně je potřeba si říct, že sledujeme dvě hodiny to, jak S. Jobs před každou konferencí a přednáškou řeší celej svůj život. Vlastně když se to tak vezme, příběh jeho dcery mohl být úplně okrajově nastíněnej a úplně by to stačilo (nehledě na to, že její matka je ve filmu tak nesnesitelná, že to snad ani víc nejde). D. Boyle má za sebou určitě lepší filmy... Nicméně fanouškům nakouslýho jabka se to nejspíš líbit bude. ()

Maynard.

Tak tohle je uplně v prdeli (soráč za ten výraz, ale nemůžu si pomoct). Spojení Boyle + Magneto, tak to sem si říkal, wáááu, to bude pecka. Věděl sem, že z tohodle životopisu se toho nedá příliš vymáčknout, ale doufal sem, že Boylovo zpracování bude mnohem lepší a záživnější než jOBS z roku 2013. Tady sem se nedozvěděl vůbec nic, pořád se tam jen kecalo, žádný super poutavý záběry, žádná rejžova originalita. Začínám si pomalu myslet, že i na Boyla padla rejžovská krize. Za prvný nechápu proč vůbec chtěl natočit tenhle film? Dyť už to tady 2x bylo a nikdy z toho nebyl žádnej fanoušky opěvovanej klenot. Za druhý nechápu jak mohl takle dojebat Magentovo umění. Páč tohle byl 100% jeho nejslabší výkon. Kam se poděla rejžova originalita spojená s vytříbenou hudbou? ()

Kejdlo

Neuvěřitelně dialogově ubíjející, skoro o ničem vypovídají a pro mě jakožto Jobse neznající nic o jeho životě mě to fakt nebavilo a šel jsem raději po polovině filmu spát. Třeba někdy jindy tomu znovu šanci, na Sorkinuv svižný scénář k Sociální síťi to ale ani zdaleka nemá a mít nebude. 4/10 ()

sedm.1

Tomuto filmu nemohu upřít dvě věci, které z něj minimálně pro mě udělali skutečně fungující a stravitelnou podívanou, a to jednak že ačkoliv mi je samotný Steve Jobs úplně u řiti, nejsem jeho obdivovatel, znalec a ani mě nikdy nikterak v žádném směru nezajímal, tak ve mně i přesto dokázala tato podívaná vyvolat zájem o jeho osobu a život, což se ne vždy filmařům, zpracovávající životopisné snímky, povede, a jednak se zde velice atraktivním, výrazným a působivým způsobem podařilo tvůrcům vlastně během pouhých tří epizodních náhledů do Jobsova života představit poměrně podrobně jak jeho samotného, tak v podstatě i jeho vliv a kariéru, což od nich považuji za vskutku obdivuhodný výkon, hodný upřímného uznání. Nicméně jde ale především o silné lidské drama, kterému dominují velice působivé, přesvědčivé a hlavně úžasně energetické a vygradované dialogy, ze kterých doslova tryskají emoce, překvapivě hodně je to ale i o jiskřivých vztazích, o myšlenkách a vlastně i o životě. Danny Boyle zde zkrátka Jobse představil především pomocí vypjatých a strhujících konverzací, k jejichž funkčnosti a dopadu na diváka ovšem obrovskou měrou přispěl i perfektní casting, na čele s dech beroucím Michaelem Fassbenderem, jenž tu bezpochyby podal zatím svůj nejlepší kariérní výkon, o nic pozadějc za ním ale nezůstali ani další herci, kteří tomu všemu též dodali pořádné grády a šmrnc. Já jsem zkrátka z této podívané upřímně mile překvapený, a to především díky ojedinělému stylu zpracování životopisného filmu a opakuji, byla by chyba se tomuto snímku vyhnout jen kvůli nezájmu o osobu Steva Jobse, jelikož ten film nabízí mnohem, mnohem víc, než právě jeho. ()

Rudinsky

Komplexný portrét mýtu génia s perfektným Sorkinovym scenárom a skvelou Boyleovou réžiou, pri ktorom vyzerá Kutcherov presladený popcorn ako fanmade sračka pridaná na youtube 15 ročným startupovým nadšencom. Všetci zúčastnení, bez výnimky, herecky presní, no Fassbender ťažko vládne. Civilný film, ktorý mi možno sadol viac, než som čakal. Zatiaľ najlepší Boyle. ()

honzii

Film, který nepřekvapí a vlastně trochu znudí. Danny Boyle, můj audiovizuální guru, tu dělá psí kusy, aby z toho ukecaného divadla udělal film, ale nestačí to. Scénář shrnul základní vztahy, fakta a ukázal týpka, který začal svou dceru uznávat až potom, co použila Macpaint. Ne, takhle si ten vývoj/pochopení charakteru nepředstavuju. Co je to za koncept, kdy místo děje vezmu pět postav, nechám je chodit v útrobách divadla a odříkávat základní témata a vztahy nahlas. Mě to zklamalo. ()

Benedygtus

Jiny a mozna trochu "dospelejsi" zaznam dulezitych momentu nikoliv Applu, ale uz opravdu S. Jobse. Ano porovnavam s o dva roky starsim filmem jOBS, ktery byl stejne tak na 4*, ackoliv pojat byl docela jinak. Rad jsem si tuto osobnost opet pripomenul i presto, ze od Applu nic nemam a s postupem casu stale vice pochybuju, ze nekdy mit budu. P.S.: Trochu porad doufam, ze az opravdu nebude zadny telefon s uhloprickou do 5" porad tu bude Apple, ktery to aspon kvuli Jobsovi zachrani a bude vyrabet mobilni telefon, ktery se do kapsy(aspon te velke) stale vejde, pak mozna se i ja stanu jeho zakaznikem. ()

Mazlik4

Film, který pochopí jen fanoušci applu! U každého jiného díla bych takovou chybu nekompromisně odsoudil! Jenže tady jde o Dannyho, jeho tvorba zásadně ovlivnila můj život. Stejně jako produkty applu, změnili můj pohled na svět. Proto výjimečně upouštím od svého jinak chladného hodnocení. ()

Belatris

Už u Social Network jsem byla v šoku, jak kombinace určitého druhu (a úrovně) scénáristy a režiséra může v podstatě jakákoliv látka udělat skvělý film. Nejsem Apple nadšenec a o Jobsovi jsem měla jen celakusé informace, takže láska k nim by nepřihodila ani hvězdu nahoru v hodnocení. Jde o to, že postavit film na dialozích, dávkovat informace a flashbacky tak, aby se vybudovalo napětí, divák se navázal na postavy a ještě se to v závěru nenechalo spadnout... To je zatraceně výkon. Režijní manévrování tam tentokrát vidím méně než u Social Network (Fincher je prostě znát více), ale scénář a herci udělali ze životopisného filmu po dlouhé době zase zážitek (po Teorii všeho, Kódu Enigma a Dánské dívce už to chtělo něco trochu životaschopnějšího a ostřejšího - plochost a absence "hran" dělá z hollywoodských biografií tuctové a povrchní dojáky, byť námět mají pro mě zajímavější než SN nebo Steve Jobs). Plné hodnocení, zážitek z dobře odvedené práce. ()

ruhebitte2010

Steve Jobs 2015 = předialogováno. Určitě se nejedná o špatný film, ale nejlepší jsou na něm jednoznačně herci, občas jsem se přistihl, že se nudím, pak přišel zase výborný úsek, jenže následně zase pád a ten happyend, hmm. ()

Hanys_

Typický Sorkin. Úderné dialogy a skvělí herci (leo má letos vážného protivníka) ve třech dějstvích. "Připadá mi to, jako kdyby na každou mou prezentaci všichni přišli z hospody, a těsně před začátkem si to se mnou chtějí vyříkat." Fassy to vystihl dokonale. ()

Aronofsky u A24 chystá životopis Elona Muska

Aronofsky u A24 chystá životopis Elona Muska

10.11.2023

Bylo jen otázkou času, než to přijde. Podle nejnovějších informací serveru Variety má pod hlavičkou studia A24 vzniknout životopisný snímek o americkém inženýrovi, podnikateli, multimiliardáři a v… (viac)

Z DiCapria bude da Vinci

Z DiCapria bude da Vinci

14.08.2017

Leonardo DiCaprio si konečně vybojoval Oscara, vůbec to ale neznamená, že by opustil ambiciózní projekty. Jeho další rolí by totiž měl být Leonardo da Vinci, jehož si zahraje v adaptaci nové… (viac)

Aaron Sorkin chystá režijní debut

Aaron Sorkin chystá režijní debut

09.05.2016

Jen těžko byste v Hollywoodu hledali výraznějšího scenáristu, než je Aaron Sorkin. Autor Západního křídla a Newsroomu napsal i Moneyball nebo Stevea Jobse, hlavně má ale doma Oscara za Social Network… (viac)

73. Zlaté glóby - výsledky

73. Zlaté glóby - výsledky

11.01.2016

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu letos opět udílela Zlaté glóby filmovým a televizním tvůrcům. Se třemi soškami zvítězilo drama REVENANT Zmrtvýchvstání (nejlepší drama, režie a herecká… (viac)