Novinářka Kim Baker (Tina Fey) už má dost své rutinní práce, a tak se rozhodne opustit newyorskou redakci a coby válečná zpravodajka se vydává na nebezpečnou misi do Afghánistánu. Ocitá se daleko od domova i známého pohodlí a zažívá kulturní šok. Zároveň nachází přátele, kteří jí pomáhají se v novém prostředí zorientovat: dobrodružnou australskou korespondentkou (Margot Robbie), pragmatického plukovníka (Billy Bob Thornton) a okouzlujícího skotského fotografa (Martin Freeman). Uprostřed chaosu odhaluje Kim svou skutečnou sílu a riskuje vše, aby přišla s dobrou reportáží - v tomto „chytrém a absurdně vtipném filmu." (Pete Hammond, Deadline) (Magic Box)

BOURQUE

Film „Whiskey Tango Foxtrot“ nemá zlý scenár a nie je ani zle natočený. A ešte k tomu má veľmi silné herecké zastúpenie na všetkých hereckých pozíciách (hlavné a vedľajšie). Trošku však postrácam dynamickejší príbeh a vážnejší prístup. PS. M. Robbie is still beautiful. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

Faila

Chvílemi trochu nuda, ale to dokonale vystihovalo atmosféru "nudné části" války v Afghánistánu. Pro mě to byla docela uvěřitelná sonda do centra dění a líbilo se mi i právě to, že ačkoliv všude kolem probíhala válka, hlavní hrdinové si žili své vlastní životy a řešili si své vlastní problémy. ()

Raziel_cz

Tak strašně rozporuplný film, že je až neuvěřitelné, jak dobře funguje. Začne to vtipkováním o Afgáncích souložících kozy a končí velmi netradičním válečným dramatem. A díky tomu, že pro jednou klasicky skoro dvouhodinová netflixovská produkce tu délku využívá oprávněně, to ten styl mění postupně a nenápadně a neruší to. Tina Fey to táhne a jelikož jsem moc nevěděl, do čeho jdu, byli pro mě příjemným překvapením nečekaně hvězdní herci ve vedlejších rolí. Billy Bob Thornton sice mohl být využitý víc, ale Margot Robbie a Martin Freeman už zacloumají dějem razantněji. Je to vtipné i smutné a dramatické a na každý pád velmi originální a velmi kvalitní. Pokud vás aspoň trochu zajímá práce armádních reportérů, směle do toho! ()

bararich8

Nápad , herci, prostředí fajn, ale něco tomu chybí. Místy je to celkem slabé a nezáživné, přitom jsem trailer vypadal tak slibně. Komedie, která komedií příliš není, 3* ()

darkreider odpad!

Tak si to zrekapitulujem. Z vojnovej drámy, ktorú som mal sľúbenú zostali mindráky skoro 40tničky, ktorá pol dňa vyplní laborovaním nad tým koho vojede a koho nie a druhú prechlastá a zobudí sa s kocovinou. Skvelá zábava. Fast-forward od polovice. ()

HenryIvan

Film, v ktorom sa oprávnene veľa nadávalo. Tina Fey ako tuctová americká moderátorka s krízou stredného veku, Margot Robbie ako falošná austrálska čupka s veľkým Č, Martin Freeman ako vždy ožratý škótsky skrachovaný a neustále nadržaný fotograf, Alfred Molina ako zábavne plesnivý dedko z Afganistanu a arabský Jonah Hill tvoria základ tejto vtipne vážnej americkej koprodukcie. Veľmi vážna téma popredkávaná vtipnými vsuvkami zabezpečila kvalitný a celkom pozerateľný film. Tento film odkazuje na veľa nedostatkov nie len v moslimskej kultúre, ale aj v americkom chápaní sveta. Nakoniec bol potenciál tohto filmu celkom využitý. 80 %. ()

chrispe

Zprvu jsem měla pocit, že ten film neví, co vlastně je. Komedie s trapnýma hláškama, nebo vážnej film o vážných věcech. Dát do toho humor... a proč vlastně ne. Ale myslím, že ten vulgární se fakt nehodí. Rozdělila bych ho na dvě ne stejně velké poloviny. Doopravdy mě vtáhl do děje až tak v posledních cca 40 minutách, kdy se tam taky začal mnohem víc objevovat Freeman (a vlastně i díky němu jsem si to pustila). Jo, jsem ženská, romantika a tak, ale o tom ten film (si myslím) fakt nebyl. Znovu to vidět mě nijak neláká, ale je tam spousta věcí na zamyšlení, což se mi na první pohled moc nezdálo že bude. A to se vždycky počítá. ()

tranquill

"Na Manhattanu budeš 6!" Tohle drama je víceméně válečné, lehce komediální i lehce romantické. A pro tu svou odlehčenost je hodnotím nadstandardně. ()

dalziel

Vážne i zábavné. Super hudba aj výprava.Casting je skrátka perfektný. Kto by povedal, že mi táto vojnovo spravodajská satira tak zareže. ()

Acrobat odpad!

Film nikde nezačal a nespeje nikam. Bez cesty a odkazu. Žiadne piliere. Nefunguje satira, ani tie druhé veci (boj, otázky, dilema, konfilkt). Afganistan ako riť sveta len potvrdzuje, že pri písaní tohto som v izbe obsypaný luxusom. Piesok, kde len pozrieš. ten sa nevyváža, no o ópiu by vedeli hovoriť okrem Francúzskej spojky aj Amíci. Ale to bola odbočka, lebo tu je tancujúci generálny prokurátor a kopa "extázovej" zábavy končiacej opicou. Sympatie si nemôže nikto získať, nakoľko sa pýtam: "Kto to vlastne je?". Komédia a vojna ide k sebe ako moslim s bravom (nie Fiatom). Dojemné je tiež to tvárenie sa Ficarru s Requaom ako keby nám predkladali vnútorný rozptyl dvoch svetov. Tie sa stretli v nechcenom boji, no tento smerovaním a určením zdecimovaný frk nemôže byť kapitolou v bedekeri. Žneš, čo si zasial. Obe strany. (videné 03.07.2016, BDrip) ()

ER

Lehký nadprůměr pravdivého příběhu z válečné zóny.... viděno očima ženy. Navíc pojatý s nadhledem bez snahy o klišovité vidění světa. ()

Gienah

Po sablonovitom zaciatku, kedy si uz zacinate vraviet, ze ste naleteli prehliadke peknych tvariciek na temu vyhoreta 40-siatka sa pribeh rozbehne. Zivotopisny ano, vojnovy ano, komedia ani zdaleka. ()

mira.l

Dávám za čtyři? A proč ne. Film s docela neotřelým námětem, sice je pravda, že válečná reportérka Kim Baker neudělala vpodstatě nic tak mimořádného, že by o tom musel být natočen film, takových zpravodajů jsou spousty. Ale má to spád, nechybí tomu vtip, já se celou dobu nenudil. "Ani holandská armáda nenosí oranžovou." :) Tina Fey zvládla roli velmi dobře, jak už tady bylo nejednou napsáno, Margot Robbie mohla mít prostoru o něco víc. ()

hospoda96

Jedna za Hereckou sestavu - Robbie(!), Fey, Freeman, Thorton, Molina, druhá za zajímavé téma, ale jinak mi to moc jako komedie nepřišlo spíše drama s malou komediální vložkou. ()

Cooller

no řekněme že nebýt perfektních vedlejšáků Billyho Boba a Margot tak by to bylo na tak na 2*.. každopádně to neni komedie ani omylem nevim koho napadlo to označit za komedii to už máme ten "multikulturismus" i ve filmovém prumyslu? :D ()

Margot Robbie bude bruslit

Margot Robbie bude bruslit

27.03.2016

Blonďaté krásce z Vlka z Wall Street momentálně leží u nohou celý Hollywood. A rozhodně potěší vědět, že neusíná na vavřínech. Margot Robbie snad brzy uvidíme v komedii Whiskey Tango Foxtrot, která… (viac)