Agatha Christie: Slečna Marpleová

• Česko Slečna Marplová (viac)
Veľká Británia, (2004–2013), 35 h 47 min (Minutáž: 82–103 min)

Predloha:

Agatha Christie (kniha)

Geraldine McEwan, Julia McKenzie, Joanna Lumley, Herbert Lom, Griff Rhys Jones, Ian Richardson, Christian Coulson, James D'Arcy, Timothy Dalton (viac)

Slečna Jane Marplová sa vydáva na mnohé dobrodružstvá pri odhaľovaní vražedných záhad. Amatérska detektívka, ktorá žije v mierumilovnej anglickej dedinke St. Mary Mead, oplýva analytickou mysľou a tak nejako záhadné zločiny a vraždy v celom svojom okolí priťahuje. Aj keď k nej miestna polícia pristupuje mierne nedôverčivo, čoskoro zistí, že jej analytické schopnosti sú veľmi užitočné. (TV Markíza)

Recenzie používateľa Loki_Six k tomuto seriálu (30)

Season 1 (2004) (S01)

"Murder is never simple. We would be foolish, stupid, to ignore any possibility." ()

Mŕtva v knižnici (2004) (S01E01)

"Men do rather think that the world revolves around them, and it can get so exhausting pretending they're right." ()

Vražda na fare (2004) (S01E02)

"But every man is tempted when he is drawn away of his own lust, and enticed. Then, when lust hath conceived, it bringeth forth sin, and sin, when it is finished, bringeth forth... death. Here endeth the lesson." ()

Vlak z Paddingtonu (2004) (S01E03)

"Love is all that matters. Love, not money." ()

Ohlásená vražda (2005) (S01E04)

"Colonel Easterbrook! You really should drink more often!" ()

Season 2 (2006) (S02)

"On the contrary, I usually find the most likely people behaving exactly as I would have expected. ()

Niet dymu bez ohňa (2006) (S02E02)

"I hope my mother isn't boring you. She talks all the time, but in fact says very little." ()

Svrbenie v prstoch (2006) (S02E03)

"By the pricking of my thumbs, something wicked this way comes." ()

Sittafordská záhada (2006) (S02E04)

"The house is bricks and mortar. If there's evil, it's in somebody's heart." ()

Season 3 (2007) (S03)

"Človek počuje veci, vidí veci a postupne si vytvára obraz." ()

Hotel Bertram (2007) (S03E01)

"Who sends a written death threat? Surely not someone who truly intends to kill the recepient. It's common sense not to warn them." ()

Skúška neviny (2007) (S03E02)

"Dobré veci môžu vzísť zo zlých skutkov." ()

V nultom bode (2008) (S03E03)

"Ten prípad sa týkal dvoch detí. Hrali sa s lukmi a šípmi a jedno strelilo šíp tomu druhému do oka a zabilo ho. Vyšetrovateľ prípad uzatvoril ako tragickú nehodu. Príbeh mal ešte inú rovinu. Poručník tých detí sú už dávnejšie všimol, že dieťa, ktoré vypálilo smrteľnú strelu, trénuje. V spise sa uvádza, že ani jedno z detí sa predtým s lukom a šípmi nehralo." ()

Nemesis (2009) (S03E04)

"Staré hriechy vrhajú dlhé tiene." ()

Season 4 (2009) (S04)

"Vražda je hračka len dovtedy, kým nikto nezistí že to bola vražda." ()

Vraždiť je hračka (2009) (S04E02)

"Vražda je hračka len dovtedy, kým nikto nezistí že to bola vražda. A zatiaľ to nezistili. Okrem mňa." ()

Nevidieť pre oči (2009) (S04E03)

"Nikdy nepodceňujte jednoduché riešenia." ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno