Captain Marvel

• USA Captain Marvel (viac)

Film Captain Marvel sa odohráva v deväťdesiatych rokoch dvadsiateho storočia a je tak úplne prvým dobrodružstvom z doteraz nevideného obdobia filmového sveta Marvel. Film sleduje príbeh Carol Denversové, z ktorej sa stala jedna z najmocnejších superhrdinek sveta. Keď sa Zem dostane do vojny medzi dvoma mimozemskými rasami, Denversová sa ocitá s malou skupinou spojencov priamo v srdci konfliktu. (Saturn)

vika.evil

Vůbec to není špatné. Naopak tento počin z MCU stáje rozhodně překvapil a nezaostává za předchozími filmy Marvel. Děj není takový, že by se táhl a v divákovy tak nevyvolává jaký si pojem utahovačnosti, Film rychle uteče, a dokonce se po shlédnutí dostavuje pocit to vidět ještě jednou. Příběhově to je jinak pěkně zasazené do devadesátých let, kde vidíme omlazené podoby Nicka Furyho a agenta Coulsona, což je velmi zajímavá podívaná, která jen tak neomrzí, stejně tak jako vtipné pasáže. Mlátičky samozřejmě nezaostávají, graficky jsou dobře zvládnuté. Obsazení není, co vytknout Brie Larson se Samuelem L. Jackson si sedli a film pěkně drží. Uvidíme, co nám přinese pokračování a zda li si udrží tu lehkost a vtip, jako tento díl. ()

PanPyzamo

Captain Marvel má fajn příběh, akci a i soundtrack je fajn. Obrovské mínus filmu je ale to, že je to všechno takové zbytečné. Tento film můžete v pohodě přeskočit a nepřijdete o nic důležitého ze světa Marvelu. Film sice tedy doporučit můžu, ale nemusíte ho vidět. 7/10 ()

Stan Borowitz

Při troše vypravěčské a režijní šikovnosti to mohlo být dobré. Místy zcela neadekvátní hudba, mnoho humoru a vtipů na nevhodných místech, místy přehnané. Nicméně Captain Marvel díky Brie Larson jedna z mála postav Marvelovského universa, která má hrdinství v sobě. Dokoukané se zájmem. ()

Esinti

Jsem fanda Marvelovek a na toto jsem se opravdu těšil. A mé pocity po shlédnutí? Efekty samozřejmě prvotřídní (i když zrovna toto je něco co bude naprosto zabito zubem času), herecké výkony byly dle mého fajn (nemusím Brie Larson ale L. Jackson a Law podle mě super. Na co ale Captain Marvel naráží (krom slabšího příběhu) je "feminizační" vlna která terorizuje svět filmu posledních několik let. Ty úvozovky tam jsou protože jako na feminismus se na to dívají možná tak tvůrci a početná skupina zakomplexovaných ženušek a simpů. V reálu se jedná o tvrdý a nehorázný sexismus. Hlavní postava jak už to u moderních ženských hrdinek bývá je nejlepší a nejmocnější prostě ve všem. Na začátku filmu se chová jako arogantní kráva. To je u Marvelovek normální, jenže oproti ostatním filmům se tato slečna chová jako hovado až do samého konce. Závěrečný boss fight nevyjímaje (trapný pokus o zkopírování vtipu z indiho byl skutečně cringe). Dále jak již to u těchto filmů bývá, chlapi zde jsou buď neschopní, nebo padouši. Scéna kdy zláme civilistovi ruce, po tom co jí složí kompliment byl naprostý vrchol. Hnojů tohoto typu se valí poslední dobou záplavy a tak jsem si prostě zvykl mít menší očekávání od filmů kde je v hlavní roli žena. Pak jsem ale viděl dámský gambit a došlo mi, že tyto kompromisy jsou hloupost. Film je buď dobrý a nebo špatný bez ohledu na to jaké pohlaví má hlavní postava. Odpad tomu nedám jen díky hereckým výkonům vedlejších postav, efektům a kostýmum. Natočit ten film s rozumem tak tomu dám tak 4*. Vzhledem k ploché zápletce, tomu že se cpt. Marvel chová jako šovinistické hovado a předhazování trapného konceptu, že co má pindíka je zlé a je třeba to zničit nebo aspoň poranit... No bohužel nejsem ani Simp ani zatrpklá žena tzn. z odpadu to vytáhne Jude a Samuel a na tu druhou * to dotáhnou efekty. ()

kishi_SO

nie je kapitan ako kapitan. Tento je krajsi a viac sexy :) America bol dlhy patriotisticky film s kopou klise. Marvel svizny, humorny akcny ulet plny farieb. P.S.: viem preco nemam rad macky! ()

Dr_Berry

AKA marvelovský Green Lantern bez koulí. Asi nejslabší marvelovka...a to i po Neuveřitelném Hulkovi nebo Thorovi 2. Bohužel Brie Larson jako hlavní hrdinka, která má být nejmocnější z nejmocnějších hrdinů světa, mě nebavila. Nepřišla mi sympatická spíš neslaná a nemastná. Jinak zpracování dobrý, ale chtělo by to ubrat trochu na stylu Man of Steel. Celý film jsem se spíš těšil na scény, kde Samuel L. Jackson se snaží pobrat návštěvu z kosmu. V navazujícím Endgame už ale nebyla tak protivná..možná i proto, že nemusela utáhnout celý film sama a pozornost si ukradli jiní. Tohle nebyl žádnej gamechanger, jak původně slibovali. ()

PTuranyi

Príjemný akčný film plný vtipných hlášok ale napriek snahe o prekvapivé zvraty sa nedokázal vyhnúť mnohým klišé a samozrejme hrdinskému pátosu a epickým súbojom. ()

barazara

Origin story, ale ničím absolutně nezajímavá ani neřešící žádné dilema, které 'hrdina' musí překonat. Mary Sue Marvelu. Kočka byla funny, ale to je tak všechno. Trochu mě naštvalo že použili Come As You Are na absolutně se nehodící scénu, ale když se v titulkách objevilo Celebrity Skin, tak všechno už chápu. ()

Doffy

Příjde mi, že z filmu do traileru vybrali většinu scén, kde se Brie Larson neusmívá. Tak jsem si říkal: „Bude opravdu tak kamenná?” No a ono ne. Carol baví, hláškuje a s Nickem Furym (v tomhle filmu ještě milým a přívětivým agentem SHIELDU) má skvělou chemii. Ovšem ne takovou jakou má s Furym ta kočka. Tam bylo opravdu zaděláno na vlastní týmovku. Žádný militantní feminismus jsem ve filmu kupodivu nezaregistroval, takže můžete být v klidu. Úvodní pozměněné Marvel intro pobavilo i rozesmutnilo. Co víc k tomu říct. Je to klasický origin ve kterém toho není moc ani málo. Tak akorát vyvážené. A to se mi líbí. ()

Camel91

Nebylo to špatné a plný počet hvězd tomu nedám.. Jedná z těch lepších ovšem.. Vlastně co se týká sólovek tak určo poráží poslední sólovky jako je Antman a Wasp, Black Panther a snad i Homecoming. Kvalitou bych to přirovnal ke Strangovi.. ikdyz zde bylo místy na mě zbytečně moc lidských hovnot. A lehce to ignorovalo originály komiksy což nevím jestli mi vadí a čekal jsem třeba i lovestory které bylo v původním komiksu. Ze začátku jsem byl i díky amnezii Carol lehce zmaten (už i kvůli tomu že to neodpovídá předloze ) ale je zajímavé že dokázali zase vytvořit nový origin jiným způsobem a je to něco nového a její amnézii nakonec vysvětlili skvěle a hodí se to do příběhu. Jinak Carol je dost sympatická nakonec a Fury a kočka super :D Vypadá to že prohlášení MCU že to bude nejsilnější postava byla za dosti učiněná (její první maximální využití své síly mě za celou dobu sledování filmu vyvolalo pocit whuaaa), možná až moc až mě lehce její střet z Thanosem děsí spíš než že bych se na to těšil... mimochodem podtitulkové scény a trailery jsou od MCU v poslední době na vysoké tajemné úrovni, ukáží fanouškům mléčko ale smetanu nás nechají slíznout až v kinech..podtitulkové scény odkazují na END Game a kočičí vylučování :D Samozřejmě první zmíněná scéna mě opět zamotala hlavu, zarazil mě opět zarostlý Cap. America a když si vezmu trailer tak tam je všude oholený. Čili kombinace obázkových informací z traileru a podtitulkové scény která se pravděpodobně odehrává souběžně z ukázek traileru je to lehce matoucí. ()

sebulba1981

Je to takový malý předkrm,před velkým finále.Captain Marvel má zajímavé obsazení,Brie Larson je dobrá herečka,zahrála zajímavou postavu.Začátek filmu je takový nic moc,ale jakmile se přesuneme na Zemi,dostane film pořádné grády.Nejvíc mě bavil mladý Samuel L. Jackson.Měl výborné hlášky.A pak kocour Goose.A ještě písničky z devadesátek,No doubt,Nirvana a další skvělé pecky.Celkově ta atmosfera devadesátých let byla super.Potitulkované scény taky v pohodě,jedna nás připraví na Endgame a druhá je zase vtipná.Ovšem nejlepší je úvodní znělka Marvel Studios,která je věnována Stanu Lee.Díky Stane.Kino tleskalo a já měl slzy na krajíčku.Opravdu paráda.Tak hurá do kina. ()

Methew

Wáu, akurát som pred chvíľou prišiel z kina a musím poznamenať, že sa jedná o veľmi milé sci-fi psycho :D Fakt, film trpí originálnym námetom a iróniou v irónií ladenou na mierny surrealizmus, ktorý nemusí sadnúť každému, hlavne nie tým konzervatívnejším humanoidným bytostiam tejto planéty. Mňa tento film nadchol jednak pre už mnou spomenuté atribúty, no jednak pre inteligentný humor, ktorý moje podvedomie skrátka zbožňuje najviac zo všetkých vlastností tejto civilizácie, mnohé už vníma ako samozrejmosť, ale tu tomu tak nebolo a preto 99,99% ;) -0.01 percenta za multidimenzionálnu mačku zvracajúcu tesserakt, ktorý je väčší než jej krk s hlavou dokopy, aj keď technicky vzato sa nejedná o mačku.... ()

stalkicz

Cekal jsem velkolepy origin nejmocnejsiho Avengera a dostal jsem v podstate nudnou podivanou s hrdinkou ktera me nebavi. Myslel jsem ze aspon Rusoovci ji dodaji grady ale minimalne jeji predstaveni (cerpam z potitulkove sceny) je uplne o nicem. Kazdopadne chtel jsem pred Endgame videt vsechny filmy takze cil je splnen. ()

Marakoss

Omylem jsem šel na český dabing a musím říct, že zde tohle řemeslo strašně kleslo kvalitou. Hlas vůbec povahově neseděl k hlavní hrdince. Lip sync většinu času úplně mimo. Připadal jsem si jak u středoškolského domacího videa. No a teď k samotnému filmu: Zvuk/Efekty/Kostymy vše na obvyklé úrovni posledních Marvelovek. Origin story není vůbec komplikovaný a je předvídatelný, několik kroků dopředu. (spoiler) Oči Jude Law to prozradily hned v úvodní scéně. Hvězdy bych dal 3, nebýt toho, že se těším jak jim Captain Marvel nakope prdel v Endgame (I am sold). ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Barbie má miliardu