Captain Marvel

• USA Captain Marvel (viac)

Film Captain Marvel sa odohráva v deväťdesiatych rokoch dvadsiateho storočia a je tak úplne prvým dobrodružstvom z doteraz nevideného obdobia filmového sveta Marvel. Film sleduje príbeh Carol Denversové, z ktorej sa stala jedna z najmocnejších superhrdinek sveta. Keď sa Zem dostane do vojny medzi dvoma mimozemskými rasami, Denversová sa ocitá s malou skupinou spojencov priamo v srdci konfliktu. (Saturn)

Scaevola

Rámcově se jedná o běžný příběh o původu dalšího superhrdiny a přestože je děj sympaticky navázán na celé univerzum těžíc z návratu několika podstatných postav (a z jednoho veledůležitého vysvětlení), nijak by vlastně nevyčníval. To, co z něj činí další marvelovský zásah do černého, však není ani tak dámský prvek, jenž se dle mého mínění zastavil u pohlaví hrdinky a režisérky, neboť obecný motiv o vzdorování neustálému podceňování není nutně vázán na ženskou problematiku, ale překvapivě svěží návrat do 90. let: Skvělou muziku doplňuje starosvětská výprava a vtipy pro zasvěcené, respektive pro ty, kteří pamatují vytáčené připojení a rozbalování všeho možného... Abych shrnul, lehkonohý úkrok od osudovosti třetí fáze mne navnadil a nyní s potěšením očekávám zapojení marvelovské superženy do finálního souboje, byť se třesu před jejími přehnanými schopnostmi. ()

HennessyVSOP

Vlastně to nebylo ani špatný, ale už se to trochu začíná ztrácet mezi ostatními Marveli. Jednoznačným problém je předvídatelnost děje, pokud znáte alespoň trochu reálie Marvel univerza, je jasné už od začátku, že něco nesedí. Navíc se to celé trochu táhne a opět (nepřekvapivě u Marvelu) absentuje celý film záporný hrdina. Jinak se ale jedná o hezkou emancipovanou omalovánku. Flerken pobavil. ()

SamGee

Už dlhých 11 rokov Marvel Studios natáča filmy nielen o tímových skupinách (Avengers a Strážcovia Galaxie), ale aj o sólových hrdinoch (Doctor Strange, Black Panther), ktoré majú za cieľ osloviť fanúšikov komiksov a mainstream divákov. Ku týmto filmom sa pridáva akčne sci-fi Captain Marvel, na ktorého čele stojí ženská superhrdinka. Samotná zápletka hovorí o bojovníčke mimozemskej rasy Kree Carol Danversovej (Brie Larsonová), ktorá sa po neúspešnej misií dostáva na planétu Zem. Po jej pristátí musí riešiť dva problémy - svoju stratu pamäti a galaktický konflikt. Aby vyriešila tieto problémy, musí sa spojiť s pozemským agentom Nickom Furym (Samuel L. Jackson), čeliť nemilosrdnej pravde a naplno využiť svoje nadprirodzené schopnosti proti nepriateľským Skrullom. Problémom tejto snímky sú jej prvé dve tretiny. Tie trpia nezáživnou akciou a pomalým, ba až nudným tempom. Vynahradzujú ich vtipné scény vedľajších postáv (hlavne Nicka Furyho, Skrulla Talosa a kocúra Goosa), flashbacky a neočakávaný zvrat v poslednej tretine. Podľa mňa si tento zvrat zaslúži potlesk, pretože posúva celý dej a všetky charakterové linky smerom vpred. Ďalším úrazom vo filme je samotná Carol. Tá si nedokázala vybudovať sympatie u mňa kvôli slabému scenáru a nepresvedčivej motivácii. Začal som jej fandiť až na samom konci, kedy ukázala svoju pravú tvár a schopnosti v plnej sile. Keby scenáristi dbali viac o jej vývoj, film by nepohorel. Na druhej strane je zachránený vedľajšími charaktermi. Mladý Fury podáva vtipné hlášky o stošesť, tajomný Talos ukazuje svoju ľudskú stránku a Goose si kradne scény pre seba. Postavy ako Yon-Rogg, Maria Rambeuová a Supreme Intelligence v podaní Anette Benningovej podávajú slušný výkon. Škoda len, že majú malý priestor vo filme. Hudba od skladateľky Pinar Toprakovej a pesničky z 90. rokov nevyvolávajú odozvu v divákoch. Na rozdiel od hudobnej stránky, špeciálne efekty vedú na plnej čiare, hlavne pri omladenom Furym. Napriek tomu, že jeho tvár je vytvorená čisto CGI, vyvoláva dojem uveriteľnosti. A to si zaslúži obrovskú pochvalu pre filmových grafikárov. Captain Marvel nepatrí medzi hrozné diely zo štúdia Marvel Studios, avšak nie je snímkou, ktorý by sa kvalitovo vyrovnala lepším filmom (Iron-Man, Thor). Spôsobuje to najmä neprepracovaný scenár, neatraktívna hrdinka, odfláknutá akcia a mdlá hudba. Ale ak obľubujete zábavné momenty, vymakané efekty, zaujímavé postavy alebo Samuela L. Jacksona, užijete si film plným dúškom. Príbeh: 6/10, Herecké výkony: 7/10, Hudba: 5/10, Špeciálne efekty: 7/10, Celkovo: 6/10. ()

Petper

Ako bolo predpovedané , Captian Marvel znova splnila všetky očakávania a zvládla urobiť príbehovo a vizuálne veľmi krásny film . Až na pár klišé momentov záporak fajn , Brie Larson sympatická , rolu zvládla na jednotku . Jediné mínus za mňa bolo to že Captian Marvel bola až príliš overpower takže protivníci nemali absolútne žiadnu šancu a od začiatku boja každý vedel kto vyhrá. Povinnosť Pred Endgame 80% ()

tybro

Celkem fajn Mar-vellovka, která dovysvětluje některé zatím chybějící informace. Dává trochu náhled jakou scénou asi budou začíant A:endgame a podle AE plakátu vypadá, že bude mít spíše podpůrnou než hlavní roli, ale nepředbíhat. Za 43 dní se vše dozvíme :-) (ta třetí hvězda je pro Ursulu Brauner a Marka Hardena, jež jsou v titulcích uvedeny jako "cat trainers". No a starat se a vytrénovat takovouhle "obludku" to je tada mega výkon.) ()

Katjushkator

Bojím se že, po tomto filmu začnou děti strkat vidličky do zásuvky a doufat, že se z nich taky stane svítící super hrdina. Jedna hvězda za Samuela, který byl nezvykle vtipný.Jedna hvězda za kočku a jedna hvězda za to, že na dvě to zase nebylo. ()

Franki69

Tyhle pohádky z produkce MCU jsou pořád mooooc dobrý. Brie Larson jako fešná superpower woman a Samuel L. Jackson jako Nick Fury, ještě s dvěma očima, tuhle comics story táhnou s přehledem kupředu a dvě hodiny v kině utečou jak nic. Trailery neprozradily zdaleka vše, příběh netrpí logickými trhlinami a kromě jiného se dozvíte, jak Fury o oko přišel, kde vzal ten pager, než se na konci Infinity war obrátil v prach a proč se na Zemi vrátil žalobce Ronan. Filmem dost rezonuje aktuální politická situace v USA a je zřejmé, že tvůrci stavbě Trumpovy zdi na americko-mexické hranici nefandí. Jinými slovy, refugees welcome, i nepřítel může být přítel a slepá oddanost systému usilujícího o vyšší dobro může bejt zatraceně škodlivá. Naštěstí tahle marvelka nezklouzla do nablblé burcující agitky. A pocta Stanu Lee je opravdu unikátní. Dáváme s přítelkyní vysoká čísla. Takže hodnocení male & female je 100% & 85%. Ze sedačky jí to nevystřelilo, ale bavili jsme se oba náramně. P.S. v titulcích jsou dvě scénky, u té druhé poslední si řeknete…proč už neodemykám auto. P.S. Jestli někdy budu mít kočku, bude se jmenovat Flerken ()

jigsaw44

Jeden z najslabších marveláckých filmov. Deťom sa tento film určite bude páčiť, ale tým ktorí čakajú kvalitu a dramatickosť tak pre tých to nebude. ()

Chaloupek

Nečekal jsem od toho vlastně vůbec nic. Teda krom historky jak Fury o oko přišel a pager dostal. Ale ono to vůbec nebylo zlé! Má to vtip a poměrně dobře to odsejpá. Trochu mě překvapilo,’ že se sice vysvětluje, ale kdo aspoň kapku nezná předlohu, musí asi trochu tápat. Plus si nejsem moc jistej tou kladnou stránkou Skrullů. A taky je to vlastně všechno dost zjednodušené (Binari na konci, teda pokud to měla být ona atd.) Ale dejme tomu. Já se celé dvě hodiny docela dobře bavil a na Avengers to připravilo perfektně. Co víc si přát. ()

BlackAdder87

Další díl z marvelovského seriálu, se více méně drží zaběhnutého konceptu. Nabídne par zajímavých zvratů a doplní dílky do téhle megalomanské skládačky, například jak Fury o oko přišel, nebo jak mu říkávala jeho maminka. Brie Larson mě mile překvapila, zpočátku mi na super hrdinku moc neseděla, ale jeto fakt simpoška a už bych si v její roli nedokázal představit nikoho jiného. ()

LencaN

Počátky Shieldu - pro fandy všech předchozích avengerských filmů to musí být žrádlo. I mně se líbilo, že vím zase něco víc o tom propleteném světě komiksových hrdinů s různými schopnostmi a navíc byl Samuel L. Jackson strašně srandovní a sympatický... a jsem ráda, že se zde vysvětlila ta páska přes oko :) tady není moc o čem se rozepisovat, protože tyhle filmy jsou všechny stejně dobré. Všechny úžasné triky, herci, propracovaný scénář. Captain Marvel hezky do skupinky Avengerů zapadne. Ke všemu si myslím, že potěší aspoň maličko každou ženskou, že hlavní hrdina je slečna, vojanda, která se prostě jen tak nedá. Run the world, girls! :) ()

Martynes

Nudná marvelovská šablona bez jakékoli inovace či nápadu. S prvním Captainem Americou nejhorší MCU film. Kdyby místo buddy-movie šlo o sólovku Nicka Furyho dopadlo by to mnohem líp. 4/10 ()

Nekrosef

Byl jsem dle recenzí dost zvědavý, jak si jedna z největších superhrdinek povede a zda se Marvelu podaří další originální origin. Smysl pro humor se nezapře. Originalitu doplnilo prostředí minulosti, vesmír, další civilizace a paměť. Některé zvraty mi bohužel přišly předvídatelné. Bohudík jsem zase viděl Samuela L. Jacksona více na plátně coby mladého Furyho, díky za super technologie, Jude Law a Clarka Gregga. Trochu mi to přišlo jako vesmírná odyssea s nádechem špionážního filmu, za což jsem byl víceméně spokojen. Jelikož sjíždím všechny filmy, ocenil jsem i easter eggy a hlavně propojení universa pro Infinity War a další filmy. Nevím ale, jestli mi to jen přijde, ale feminismus a rovnoprávnost mi přijde ve flmech od Marvelu zatím trošku nucený. Ale uvidíme, kam se to po EndGame bude vyvíjet dál. ()

Merenre

Tenhle stupidní slepenec star treku, indiana jonese a mužů v černém je fakt od marvelu? To si jako zapomněli před premiérou end game vytáhnout hlavu z prdele? Větší jitrnice než cpt. marvel už je snad jenom kapitán amerika. ()

mouzi

Bud starnu nebo je Marvel opravdu tak vycpely, jak je v posledni dobe cim dal vic videt. Anebo voboje. Nehlede na to, ze to s temi filmy a hrdiny a ja nevim, cim vsim moznym, prehani. Porad pribyvaji dalsi hrdinove, dalsi filmy, dalsi prolinani jednotlivych pribehu, az je z toho jednomu soufl. Ale zpatky k filmu. Hlavni predstavitelka je priserna. A to nemluvim o vzhledu (pouze), ale o jakekoli schopnosti herectvi. Herecke vykony obecne jsou priserne. Jedina hlaska, u ktere jsem se aspon usmal (a to neni zadna originalni hlaska, ale klisovita americtina pouzita v X dalsich snimcich) je s tou skrini a mucholapkou. Zvuky recyklovane nevim z ceho, s hudebnim doprovodem si Marvel, potazmo Disney taky nedal moc prace. Efekty nudne; kamera, strih - proste z hovna bic neukroutis. Dialogy jsou tak dementni, ze jsem vazne premyslel o uprednostneni spanku pred podivanou. Tady vpravo vidim, ze Marvel toho do budoucna chysta jeste hodne. Smutne na tom je, ze na komixovych blockbusterech se prakticky neda prodelat, na coz Marvel ocividne sazi. Protoze at natoci jakoukoli sracku, lidi na to budou chodit. Budou potom sice nadavat, lec Marvel bude mit tak jako tak vydelane a lidi stejne priste prijdou zase. A vo tom to (bohuzel) je. Money, money, money must be funny in the Marvel's world. ()

rigby

Další perfektně řemeslně odvedená práce. Ale nic dalšího navíc to nepřináší. Je to oddechové, je to zábavné, ale nijak se to nevymyká obvyklé šabloně všech marvelovských filmů. ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Barbie má miliardu