Captain Marvel

• USA Captain Marvel (viac)

Film Captain Marvel sa odohráva v deväťdesiatych rokoch dvadsiateho storočia a je tak úplne prvým dobrodružstvom z doteraz nevideného obdobia filmového sveta Marvel. Film sleduje príbeh Carol Denversové, z ktorej sa stala jedna z najmocnejších superhrdinek sveta. Keď sa Zem dostane do vojny medzi dvoma mimozemskými rasami, Denversová sa ocitá s malou skupinou spojencov priamo v srdci konfliktu. (Saturn)

wooozie

Ve všech ohledech na jistotu jedoucí origin a skrz naskrz průměrná marvelovka. I když to má klasicky super myšlenku o nezdolnosti lidského (tedy konkrétně ženského) ducha a ne všechno je takové, jaké se může na první pohled zdát, tak je to celé natočeno tak neskutečně rutinně, že je opravdu složité zapamatovat si nějakou skutečně nápaditou scénu, ze které bych se posadil na zadek. Herecky naprosto bezproblémové. Z různých (často naprosto bizarních) důvodů před premiérou kritizovaná oscarová Brie Larson hraje naprosto pohodově a vzhledem k postavě Captain Marvel úplně přesně. Vlastně tomu není nic moc extra co vyčíst, tedy snad až na režisérskou dvojku. Ta totiž naprosto zoufale nevyužila potenciál prostředí 90. let, film zaplácala zcela generickými akčními scénami a důsledně dodržovala pravidlo "když nevíš jak natočit akční a soubojové scény, tak hodně hýbej kamerou, hodně střihej a to celé pokud možno v hodně tmavém prostředí, aby toho nešlo moc vidět". Po vylezení z kina spokojenost, ale s přibývajícím časem to zatraceně rychle vyprchá. ()

DavidS.

Matky, pilotky a ženy sobě...Produkt genderového teroru a čistého kalkulu s nesympatickou a unilou hrdinkou a zelenými emzáky, jejichž svět ani meta trable mě nezajímají...Nejhorší Marvel... ()

joora1

Fajn Marvelovka, která neurazí a plyne velmi svižně až najednou zjistíte, že je konec. Hlavní role vybrána znamenitě, protože Brie Larson je sympatická, cool žena, která působí naprosto přirozeně. Při srovnání třeba s Wonder Woman u DC to působí jako balzám na duši. Film jako takový nebyl příliš osobitý a dějově průměrný. Nicméně marvel universum nezklamalo a vytvořilo prima oddychovku, na kterou se dobře kouká. Navíc mladší verze Furyho do filmu dokonale zapadla. ()

Chmur

U Thóra! Tohle je snad ta nejhorší Marvelovka, co jsem viděl. Už trailer mi napověděl, že Brie Larson bude působit strašně nesympaticky a trapně. A? Ano! Je tomu tak! Celej film je totiž trapnej. Děs. Nejzajímavější a nejvíce sexy postavu hraje Jude Law, a to tvrdím jako ortodoxní heterosexuál. Tohle je postě špatně. Vždyť Larson hraje tragicky a nesedí jí ani ten koženej obleček a ty fórky, co háže vyretušovanej Jackson jsou na mjolnirem do hlavy. Prosím. Ať se kapitánka Marvelová zdržuje v jiné části galaxie. ()

Jane18CZ odpad!

Tohle byl ten nejhorší marvelovský film, který kdy byl natočen... To bylo něco tak strašnýho.... 2 hodiny utrpení. Tak stupidní konverzace jsem snad v životě neviděla! Sorry, ale jen akční scény nestačí a co si budeme povídat, ani ty nestály za moc. Film neví, co chce - chvíli si hraje na komedii, chvíli na drama a ve finále je z toho totální fraška... No z tohodle filmu se budu ještě pár dní vzpamatovávat. Ještě že jsem na to nešla do kina! Totální ztráta času... fakt kam ten svět spěje. Jak taková kravina může mít 72% fakt nechápu. ()

NICOX

Jako akční film to určitě obstálo. Ale na marvelovku mi tam sakra chyběl humor. Postava fajn, určitě se mezi ostatními neztratí ;) 65 % ()

Han22

Tak jsem si pustil zase něco nového s bráchou a pivem a já nevím. Prostě mi to celkově příliš nesedlo. Kapitán Marvelová si moje sympatie příliš nezískala, protože herečka Brie Larson prochází celým filmem s naprosto nezúčastněným, až otráveným výrazem a když se usměje, je to skoro zázrak. Příběh nás vrhne doprostřed války hodných vesmírných vojáků proti zlým měňavcům v centru s hrdinkou, která si nepamatuje minulost. Dva zvraty z nichž jeden je jasný od začátku a druhý kdo je vlastně hodný a kdo zlý dovedený až k absurdně kýčovité selance (dětičky na lodi). Akční scény jsou dobré, ale nic z čeho si sednete na zadek. Ani ten záporák se zrovna nepředvedl. A když na to přijde, tak se hrdinka na to co má za schopnosti na konci příliš nepředvedla v posledních Avengers. A tak mě bavila hlavně vedlejší linie s omlazeným Jacksonem, který odhaluje zrádce v Shieldu, laškuje a hláškuje jako o život. A kočička! A dejme tomu pár pěkných vesmírných a leteckých scén. Zítra nebudu vědět o čem to bylo. ()

HiddenDragon

MCU PHASE 3-09: Zkusim pominout to, ze oscarova B. Larson je pry pekna krava a zhodnotim film, ktery je vysledkem prace mnoha lidi a ne jedne herecky. Snimek dela v MCU opet trochu chronologicky mismas, protoze se odehrava v r. 1995. Predchazi tim padem vetsinu hlavnich udalosti, napr. probuzeni Cpt. Americy a pocatek Avengers ale i utoku na Xandar v prvnich Guardians. Nabizi ale diky tomu par forku na devadesata leta, typicke skladby a taky "omlazenou" verzi napr. Nicka Furyho. Opet se to ale prilis nedari a v oblicejich je citit digitalni facelift, podobne jako to bylo znatelne u Downeyho Jr. na zacaku "Civil War". Tohle CGI stale neumi dostatecne dobre. Kdyz ty divne ksichty clovek prekousne, mame zde celkem fajn origin nove MCU postavy, na kterou odkazuje dotacka v "Avengers Infinity War". Filmovemu fanouskovi to mozna misty pripomene "Green Lanterna" (opet jsou tu vojensti piloti), ti komiksovi zase najdou nektere zmeny proti predloze. Stopaz je misty uondana a mozna by to mohlo byt sviznejsi, ale ma to sve vtipne momenty i cool finale, cili v kine jsem si docela chrochtal. Doma bez 3D je to slabsi, ale taky se to da. [v titulcich jsou 2 dotacky] ()

Roman.Caesar

Zatím nejtrapnější Marvelovka, co jsem viděl. Protivná, arogantní a nezajímavá "hrdinka", nudný děj, nanejvýš pár zajímavějších chvilek. Kdyby v tom nebyl Samuel L. Jackson, který tomu dodává alespoň nějaký šmrnc, bylo by to stěží na 1 hvězdu. ()

tom.nosek

Captain Marvel je takový méně vtipný Ant-man I z vesmíru. Všechno je takové minimalistické, což by nevadilo, kdyby jediný humor nedodával Sammy Lee Jackson, narážky na 90. léta (počítačový loading, pomrknutí na Blockbuster atd.) a šéf měňavek. Jude Law sice Brie Larson neustále říká, že je moc emoční a humoristická, ale přitom z marvelovských superhrdinů je na obou škálách spíše na opačném konci hodnot. Taktéž od slibovaného soundtracku jsem si sliboval mnohem, mnohem víc. Co je ale dobré, tak že mezi hlavními postavami funguje chemie a z Brie Larson se pak stane opravdový bad-ass. Můj Marvel žebříček: 1. Guardians of the Galaxy I, 2. Thor III: Ragnarok, 3. Guardians of the Galaxy II, 4. Iron Man I, 5. Spider-Man I: Homecoming, 6. Ant-Man II and the Wasp, 7. Avengers III: Infinity War, 8. Captain America I: First Avenger, 9. Iron Man II, 10. Avengers II: Age of Ultron, 11. Iron Man III, 12. Ant-Man I, 13. Black Panther I, 14. Captain Marvel, 15. Doctor Strange, 16. Thor I, 17. Captain America III: Civil War, 18. Thor II: Dark World, 19. Avengers I, 20. Captain America II: The Winter Soldier. ()

Krabak

Můj názor je ten, že tenhle film byl narychlo splácaný kvůli Endgame. Jinak si to nedovedu vysvětlit, proč jsem se u něj tak moc nudil. Kvalitou bych ho zařadil někde vedle Black Panthera. Pár chvil bavilo, sem tam pěkný efekty, ale opět to působí, jak kdyby to nemělo vubec patřit do Marvelu. Nedokážu pochopit, proč se na tyhle velké filmy najímají nezkušení, průměrní režiseři a scénaristé. Akorát jim to otevře kariéru ve filmovém průmyslu a těchto sr*ek bude vznikat více. --->40% ()

Ebon

Hodně slabé 4*. Film je docela zábavný, vtipný, opětovné nabustování schopností uvedené hrdinky ve světě Avengers mi přišlo celkem zbytečné. Ale ta Brie Larson je pro mě přehmat v castingu, přijde mi prkenná v akčních pozicích, chvílemi až nesympatická při detailních záběrech a když je záběr zezadu, jak se rozeběhne a v plné nahotě tak ukáží, že šmajdá, tak jsem se mále rozkuckal smíchy.. :-) ()

Hanys_

Jeden z těch slabších Marvel originů, ale pořád komiksovka, která na to jedno zhlédnutí určitě neurazí. Chybí nějaká fakt nezapomenutelná scéna, a vlastně jediné co se tu tak nějak stará o zábavu, je to vzájemné špičkování mezi Brie a SLJ. Které je sice hodně fain, ale na film o nejsilnější postavě v Marvel univerzu je to trochu málo. ()

SpaceOdyseus

Zase prijemna marvelovka, ktera pokulhava v tretim aktu, ale boduje lidskymi a vtipnymi (zadna rachanda) momenty mezi Furym a Marvel. I kdyz jsem se obaval, tak Brie se do role fakt hodi a Jackson zase vladne. Ostatne jako vsude. Byl tu i fajn twistik, cool kostym s cirem a super Stanovo cameo. Ja jsem spokojen. ()

Janega

Typická marvelovka nič viac, nič menej. Plusom je chýbajúca love story a ďalším plusom je, že hrdinka nepotrebuje záporákovi nič dokazovať. Pre mňa táto šablonovitá komiksovska neponúka nič, čo by stálo za druhé pozretie. Ani neviem, či by sa z toho dalo vyťažiť viac. ()

kukuuuc10

80% Kino. Nazval bych to jako předkrm před Final Round - Endgame, které nás za měsíc čeká. Filmu v podstatě nic nechybí: Brie Larson zaujala, představení postavy bylo v pohodě, zápletka houstla s každou uplynulou minutou a jak už to u Marvelovek bývá, vtipné dialogy dokázaly rozesmát. ()

Fary

Musím říct, že mě CM překvapivě nezklamala tak, jako Black Panther. Taková rodinná oddychovka pro fanoušky Marvelu a Rosamunde Pilcher. Rodinná oddychovka pro všechny, co potřebovali nějakou super-holku a nestačila jim Black Widow ;) Jo a hvězdička navíc jenom za soundtrack. ;) :-D ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Barbie má miliardu