Captain Marvel

• USA Captain Marvel (viac)

Film Captain Marvel sa odohráva v deväťdesiatych rokoch dvadsiateho storočia a je tak úplne prvým dobrodružstvom z doteraz nevideného obdobia filmového sveta Marvel. Film sleduje príbeh Carol Denversové, z ktorej sa stala jedna z najmocnejších superhrdinek sveta. Keď sa Zem dostane do vojny medzi dvoma mimozemskými rasami, Denversová sa ocitá s malou skupinou spojencov priamo v srdci konfliktu. (Saturn)

Sireen

Velmi silně mi vvstává moment, kdy Carol s Nickem Furym jedou autem a do toho zní Garbage a jejich "Only happy when it rains". Už jen díky tomuto momentu prostě musím 5*, protože to vytvořilo tak svělou atmosféru, že na jaktěživa nezapomenu. Jinak ale mohu říct, že jsem čekala nenáročnou komiksovku a dostala jsem parádní nářez plný akce, výborné hudby, retro nálady a sympatických mimozemšťanů. Mladí Coulsen s Furym byli obrovské plus, vtipy fungovaly, protžr film na nic příliš netlačil, a herci ve svých rolích byly prostě výborní. Nepostřehla jsem žádné příběhové chyby, jen párkrát mi lehce zablikal můj klišé senzor a navrch: ta kočka. Ta DOKONALÁ kočka. ()

zekon odpad!

To je horší jak 70 sci-fi plné gumáků a loutek. Takové Monstrum z Galaxie Arkana je proti tomu velkofilm........ Marvelovky už před několika lety upadly do pouhého barevného CGI plného sraček. Zlaté DC C. který se snaží aspoň tvářit vážně a nedělat infantilní filmy........aspoň se snaží...... ()

nudlis

Film je v poho, ale ten dabing na DVD je zas TAK zkurvenej, že se na to nedá koukat. Falcon, aby ušetřil, najal nějaký provinční kňouraly a zkurvil celej film. Ještě že se to dá zkouknout v originálním znění s titulema. A jestliže byl film v kinech s tímhle dabingem, nedivím se, že to mnohým zkurvilo zážitek a ve finále mu dali nižší hodnocení. ()

TadashiCZ

Je to jednoduché, velmi odpočinkové, nic moc se tam zásadního neděje, klíčová změna zápletky je ale sympatická. Vtipy jsou různých kvalit - bez S. L. Jacksona by ten film byl poloviční. Postava Carol Danvers není špatná, i když její povaha mi je někdy dost nesympatická. ()

chosan

Tenhle film je vlastně taková předzvěst všech marvelovek máme tady Fury který má ještě obě oči a dozvíme se vlastně jak o jedno oko přišel, máme tady krásnou hlavní hrdinku a také dobré záporáky. A neuzavřený konec znamená, že se asi dočkáme pokračování takže za mě 80%. ()

Plechy

Film, který nenabízí nic nového. Prostě další marvelovka, kde exceluje hlavně Samuel L. Jackson a Jude Law. Zasazení do devadesátek je super, nejvíc potěšilo tričko NIN. Pak ale přijde na souboje a tam je to špatný, nemluvě o tom digi-bordelu na konci filmu. Captain Marvel balancuje mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. ()

pichta

Postupne rozvíjajúci sa príbeh, ktorý spočiatku vyzeral inak sa rozmotal a dej prišiel na svoju správnu kolaj. Hudobný podmaz pobavill, mega-super-ultra hrdinská super hero woman s tvárou anjela a telom bohyne všetko napravila. Pobavilo, dobre sa na to pozeralo. ()

AfroCmx

Herečka moc sympatická není, vlastně me dost irituje jak si hraje na drsnou. Asi jsem od toho očekával víc - 3 hvězdy halvně pro Flerkena a Mothafucking Samuela. ()

draxxi

Proste dalsi Marvelovka. Nic min, ale ani nic vic. Obdivuju ty, kteri se v tech komiksovejch svetech vyznaj. Me to pripada furt vsechno stejny.... Ale bavil jsem se.... 21/2/2020 77% ()

AdelleR

Měla jsem z Captain Marvel obavy. A to fakt, fakt velké. Mnoho chvály jsem na to neslyšela a představitelku hlavní role zrovna dvakrát nemusím. Ale tím spíš jsem byla moc mile překvapena. Ano, na staré klasické marvelovky to nemá. Je to hodně cítit tím moderně vsunutým humorem, který musí být snad v každé druhé scéně, plus trochou většího dramatu, než by mělo být, ale dohromady to kupodivu funguje fakt dobře. Film mě bavil od začátku do konce - všechny ty přestřelky i ten největší plot-twist, pořád to má něco do sebe, pořád to je originální. Jude Law už je jen třešničkou na dortu. A dokonce mi vyhovoval i český dabing, kdy mi hlas Carol přijde velmi věrný herečce. Jak říkám, za mě moc milé překvapení a těším se na další díly. ()

Bragi66

Prvních patnáct minut slabý vývar ze Star Trek: špičaté uši, gumokožená brnění, kosmostíhačky, kosmomeče, kosmosekyrky atomupodobně. Ty kroje snad navrhovala Lady Gaga, ne? Dál, než těch prvních patnáct minut, jsem to nevydržel, takže doufám, že zbytek filmu byl lepší. ()

Bogrant

Neškodná doplňovačka marvelovského univerza, prichádzajúca bez očakávaní, v ktorej nejde ani tak o príbeh, ako skôr o vytvorenie si vzťahu k novej postave v tomto vesmíre. Ide to pomerne ľahko, keďže Brie je ok a je to vtipné s trefným nádychom deväťdesiatych rokov. No osobne si myslím, že to mohlo prísť trochu skôr než len tesne pred veľkým finále série, aby sa ešte viac na tom zapracovalo a lepšie sa dostalo do príbehu. Takto zostala z toho iba príjemná zábavka. ()

MilkyJones69

Captain Marvel je bolestivě průměrná komiksovka. Humor zde od ostatních Marvelovek kolísá, efekty vypadají jako playstation animace a všechny postavy jsou zkrátka bezcharakterní. Ačkoliv zvrat hlavního záporáka smysl dává, není to nic co jsem od tohohle filmu chtěl. Chtěl jsem se jenom jít zabavit na ženskou superhrdinku. Feminismus, který měl být jeden z prvků tohoto filmu zde také nefunguje. Ve výsledku to však zase takové zklamání nebylo a je to pouze velmi průměrný film. ()

camilamlynar odpad!

Tak tohle se nepovedlo, Brie Larson v hlavní roli působí jako nesympatická afektovaná feministka která potrestá kohokoli, kdo by se opovážil smýšleti jinak než ona. I když film doprovází propracované a drahé efekty, tak jsem se u celého díla neskutečně nudila. Nejhorší film všech dob! ()

Mesmeric

První polovina byla něco otřesného a ani Samuel to nevytrhnul. Naštěstí se to pak zlomilo, druhá polovina svižná, konec solidní. ()

Dr.Love

Díky bohu už víme že kurvení marvelovských postav holywoodem ve jménu politické korektury je na běženém pořádku, ale takhle okatý prznění komixu, řekl bych že se na tom někdo vyloženě ukájí. Takže z Marvela je ženská, Skrullové jsou vlastně ti hodní a mlácení babiček v metru je fajné. Do toho nám lítají standardní díry v plotu. Třeba jak někoho najít jen z informace že někdo někde šlohne motorku a dostat se na dané místo ještě dřív než hlavní postava. Dokazování že nikdo není Skrull pomocí sdělování důvěrných životních událostí, to funguje jen když se znáte a ne když toho druhého vidíte deset minut a stihnete jako důkaz nevinnosti rozbít jukebox, protože přece Skrullové fotonové výboje z rukou nehází. Co dále uvidíme je spousta načítacích sekvencí pomalého internetu z devadesátých let alá Windows NT.  Brie “Le Camembert” Larson nehraje jen prostě odříkává své repliky. Takže hereckého zážitku z hlavní postavy si moc neužijeme, Kdo to občas zachraňuje Fufu pardon Fury ale na plnohodnotnou charakterní roli to fakt nemá. Na straně Židovského Práva (Jude Law) se nic zajímavého neděje, prostě průměr.  Hudebně se nám tu mihne pár devadesátkových fláků a tím je hotovo. Příběh plytký a jednoduchý nic hlavu motající a díky bohu za to. No aspoň víme jak se páska přes oko dostala na Furyho obličej. Beru tudíž tento film jen jako nutné zlo a filler před End Game s pár doplňujícími prvky k lore Avangers ale to je asi tak vše.   PS: Opravdový úsměv mi vyloudila až druhá potitulková scéna. Vlastně to dost vystihuje celý film aneb když se kočička ublinkne. ()

Colomba666

⭐️Jedna z největších ubohostí, kterých se kdy Marvel zhostil. Trapná "Captain Marvel", snažíc se být za každou cenu nejvíce "cool" a "nejsilnější supr-čuprhrdinka", jako pardon, ale s konceptem ženy, jakožto nejmocnějšího nadčlověka, šlápli tvůrci do pekelně páchnoucího le*na, aby se z těch feministek jednou nepo... Příští nejsilnější "assvenger" bude dle všeho bezpohlavní hermouš s natupírovaným pubickým ochlupením... Je to nechutné a velmi, ale jakože VELMI, slaboduché. 1* za Lawa, jinak je to odpad. ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Barbie má miliardu