Captain Marvel

• USA Captain Marvel (viac)

Film Captain Marvel sa odohráva v deväťdesiatych rokoch dvadsiateho storočia a je tak úplne prvým dobrodružstvom z doteraz nevideného obdobia filmového sveta Marvel. Film sleduje príbeh Carol Denversové, z ktorej sa stala jedna z najmocnejších superhrdinek sveta. Keď sa Zem dostane do vojny medzi dvoma mimozemskými rasami, Denversová sa ocitá s malou skupinou spojencov priamo v srdci konfliktu. (Saturn)

Stranger885

Odlehčení před závěrečnou kapitolou, kde nám není představena osobní spravedlnost štítonoše Američana v podobě dramatu, ale pohodička na farmě s chobotničko-bradovatým Thanosem hrající pinball s Mrtvýmbazénem. Přesně tak. Autoři nám představují komediální jízdu. A to mnohé překvapilo. Každý již očekává vyvrcholení celé série a nároky na Captain Marvel jsou obrovské. Přes všechen hate a nadmíru očekávání je představen poměrně klasický origin, který je však plný kvalitního humoru a zábavy, navíc kumulován znalostí universa. Konec nám poodhalí cestu k tomu, na co tak dlouho čekáme, proto nemůžu snímek hanit, jelikož jsem se dobře bavil. Chudák Furyho oko :D ()

filipvrbik

Měl jsem nízká, až žádná očekávání a šel jsem na to jen proto, že chci před Avengers: Endgame vidět všechno z Marvel Universa a taky proto, že to hodně vydělá ( to já tak občas chodím, no) - předně musím říct, proč dávám 4* a ne pět, protože se mi to hodně líbilo a hodně to překonalo ta nízká očekávání...Mám výhrady k hereckým výkonům (kromě Samuela L. Jacksona), a taky k předvídatelnému ději...Jinak je ovšem děj na Marvelovinu docela inteligentní s mnoha zápletkami a dějovými zvraty...Taky efekty jak je zvykem v poslední době výborné, jako akčňák taky dobrý - i občas povedený vtip se najde- celkově je to povedený film, který mnohé vysvětluje a retro atmosféra mě rozhodně nevadila, ba naopak- jen mi to připomnělo, jak starý už su...Brie Larson je sice hezká, ale celkově to spíš neutáhla, naštěstí film na těch hereckých výkonech nestojí. Taky nápad s měnavci není původní - pokud se nepletu, kopíruje Star Trek: Deep Space 9 - ale musím uznat, že to filmu dost pomohlo...Podle Čsfd si stihl Stan Lee cameo ještě v Avengerech, ale i tak, jak se píše na začátku- "Díky Stane"...80% (viděno v kině ve 3D cz.) ()

Jaro_slav

Flerken. Všechno ostatní je jedno. 5* – ale objektivně spíš 3. Jenže devadesátky a humor s tim spojenej, příběh Furryho oka, Jude Law, Ben Mendelsohn a Anette Bening, Chevrolet Caprice, dial up internet a Flerken! Samotná Captain Marvel je tam to nejmíň zajímavý. EDIT: Viděno podruhý. Nebejt flerkena Goose a těch devadesátkovejch vtípků, fakt by to nebyla pětihvězda. Ale uvědomil jsem si, že tam bylo hodně příběhu a málo akčních scén, což se super, takže objektivně ne tří ale spíš čtyřhvězda. Protože tříhvězdy patřej dobrejm filmům od DC Comics. ()

mosnak

Asi jedna z nejslabších Marvelovek. Předvídatelny příběh, který byl v některých částech až zbytečně prechaotizovany sci-fi efekty. Měl jsem tu smůlu, že jsem měl k dispozici cesky dabing. Proboha hlavní hrdinka byla namluvena snad nejnudnejsi českou herečkou všech dob - pouze 55% nejhorší je, že nejlepší herec byla kočka, kterou si Fury přivlastnil :-) ()

WayDott

Myslím, že jsem docela Marvelovský fajnšmejkr, ale bylo to takové všelijaké. 🤷‍♀️ Hodně svetýlek, no. Ale celý ten příběh takový nijaký, jakási absorbce síly z jádra. Za mě jedna ze slabších Marvelovek. Kočička byla vtipná a hezky papala. Líbila se mi pocta, kterou udělal Marvel pro Stan Leeho v úvodu ❤️ ()

Yardie

Lepších 70%. Bavilo mě to asi nejméně ze všech Marvelovek, ale pořád je to velmi slušná zábava. Asi bych na to ani nešel, ale vzhledem k tomu, že se této postavy dočkáme i v Endgame, tak jsme šli. Z počátku jsem měl trošku problém, neumělo mě to chytnout, a tak jsem si možná takových prvních 20-30 minut říkal, že mě to oprávněně nelákalo na film jít. Ale jakmile se děj přesunul na zemi, už to bylo OK. Hlášky, akce, nadhled, pohoda, zápletka, vtipné situace a narážky, prostě vše, na co jsme u Marvelu zvyklí. Trošku mi neseděla hlavní hrdinka, nemá takové charisma a to její pitvoření mi trošku vadilo, ale zvykl jsem si. Každopádně bych tomu možná dal trošku více vážnosti. Celkově tedy v pohodě, ale nedokázalo mě to tak chytnout, jako jiné Marvelovky. Taková jednohubka a mírné nalazení před velkým finále. Howgh! ()

Marys

Veľmi dynamické a humorne ladené "retro" v podobe rokov deväťdesiatych. Aj hudba bola k tomu umne ladená. A že to s ňou museli mať tvorcovia náročné. Svieža sólovka, ktorá pobaví, neurazí, no všetci vieme, že je len prequelom k Avengers: Endgame, ktorého sa nevieme dočkať. ()

Milky.

Za mě sice celkem zábavná rozprávka, aneb Bylo nebylo v digitálním MCU, ale taky zároveň jedna z nejslabších. Klasický CGI mrdník, na kterém jde poznat, že většinu rozpočtu nejspíš sežral Jacksonův xicht a zbytek působí občas jak z roku 2000. Co se týče scénáře a filmu samotného...až příliš výrazně jde poznat, že je to jen vynucený origin, aby všichni věděli kdo je Captain Marvel. A film místo aby se soustředil sám na sebe vám až trapně často předhazuje, jak je vlastně nejdůležitější být emancipovaná, silná, neohrožená žena, která odolá všem pošklebkům a ve zlatém věku feminismu ukáže všem zač je toho loket a jak síla vagíny neohroženě zvládne vše. K tomu Capitánce dopomáhá snad nejhnusnější černoška, co jsem za posledních 5 let ve filmu viděl (asi jako když kůň oplodní šimpanze). A ač chtěli být tvůrci co nejkorektnější, tak si tou černou matkou samoživitelkou akorát nasrali za krk. Bohužel až moc očividně je na filmu poznat, že šlo hlavně o potěchu moderních feministek a naservírování silné ženské postavy v MCU. Zamazání humorem a jakože funny kočkou tomu vůbec nepomohlo. Celkově je film předvídatelný, klišovitý, místy až směšný a kašle na vysvětlování docela důležitých věcí jako vlastně původ a důvod, proč tam vůbec ta kočka je. Reynolds by řekl "that's just lazy writing". A z pomatené sluníčkářky Larsonky jsem měl pocit, že buď má z role samotné prdel, nebo vůbec neumí hrát. Ale to asi ať posoudí jiní. Mě tam prostě neseděla. ()

Ant_Antony

Všechno už tu bylo minimálně desetkrát. K tomu chaoticky natočené akční scény, aby nebylo poznat, že protagonisté odflákli trénink, honičku v úzkých soutěskách už nám lépe ukázal Independence Day a od dob Broken Arrow víme, že kamarád, se kterým boxuješ v úvodu, je zákonitě na druhé straně... Nebýt to Marvel, tak to všichni pohřbí... Jo a Lee Pace je ve filmu naprosto zbytečný, stejně jako digitálně omlazený jistý agent... PS: a to nemluvím o generické, naprosto nepostřehnutelné hudbě bez zapamatovatelného tématu... ()

Mikino00

Takový klasický marvelovský origin story, dějově trochu jednodušší, příběhem poněkud slabší, ale přesto zábavná a odsýpající podívána. Tentokrát odlišený od svých předchůdcu povědeným (možná málo využitým) zasezením do 90. let a trouchou té girl power. Neurazí, nenadchne, ale pobaví. ()

Ollie235

Průměrná marvelovka, která potěší zejména pohledem na začátky Coulsona a Furyho. Jinak nutno říct, že postava Carol Danvers ani zdaleka nedosahuje poutavosti a zajímavosti ostatních komiksových sólovek a na plátně působí dojmem nevýrazné šedé myšky. A to i přes nesmírné schopnosti Captaina Marvel. Příliš mě to nebavilo a do značné míry to beru jako teaser na očekavaný Endgame. ()

Klajnik odpad!

Jako špatnej film ze sedmdesátek. Jenom to má lepší efekty. Směšná a hloupá píčovina, která hraje na city, jenž mne ne a ne zasáhnout, protoze ten blbej film nemá dostatečnou výstavbu pro to, aby se tak stalo. Kdyby to na city nehrálo, stále by to byl špatnej film, ale aspoň by nepůsobil otravně ve scénách, které se snaží pohladit srdíčko. Překvapilo mne však, že se Captain Marvel nesnaží být tolik femenistická jako se Black Panther snažil být black lives matter. Co se pak obecného poměru týká, tak je to dost možná nejslabší marvelovka. Mdlý scifi akční film, ve kterém není ani moc akce ani moc scifi. A to, co tam je, za moc nestojí. Mimochodem, proč do toho cpou Nirvanu? Kostata jsou tvurci tohohle filmu, ktery že snad si dlouho pamatovat nebudu. ()

cingi.t

Captain Marvel je ako závan sviežeho vzduchu po rokoch strávených v malej miestnosti so všetkými Avengermi a ich egami. Carol je vtipná, príjemná a silná. A ako všetky silné ženské hrdinky, mi po dvoch hodinách prirástla k srdcu. Aj keď mnohí tvrdia, že úvodné diely sú slabé, mám pocit, že sa na ne pozerá omnoho ľahšie, ako na tie napnuté nekonečné pokračovania. Tento prvý diel ma prekvapil príjemnou atmosférou a malými kúskami Marvel univerza, ktoré do seba pekne zapadli. Očividne má štúdio talent prirodzene natočiť situácie z minulosti..bodaj by sa nevŕtali v cestovaní v čase. Bohužiaľ, to sa už stalo, to nezmeníme (či?) A po tomto si definitívne myslím, že mala mať Captain Marvel v posledných Avenger viac priestoru, čo by tomu len pomohlo. Nie je Captain ako Captain. Už len jedno zbožné prianie, že by sa raz Carol stretla s Dianou. U mě dobrý. 4,5* ()

aLPaC

Ne, že by to byl vyloženě špatnej Marvel, protože Brie Larson i Samuel Jackson jsou ve svých rolích fantastičtí, ale je fakt, už si z toho filmu vlastně nic moc nepamatuju. A to píšu komentář 10 dní po shlédnutí. I ta závěrečná scéna nemá koule. Doufám, že novej Spidey to napraví. ()

kumite

Pokračuje se ve slabých "marvelovkách". Po slabém druhém Ant-Manovi a ještě slabším prvním Black Pantherovi zde máme slabou a tuctovou hrdinskou "feminist female". Čekal jsem, že komiksové vakuum mezi výborným Aquamanem a nadějnými Avengers, vyplní solidní a zábavná marvelovka, ale to jsem se přepočítal. Mělo to dost nudných a hluchých míst, které to celé zazdily. Na to, že Brie Larson měla být hlavní ženskou hrdinkou Marvelu a konkurovat tak Wonder Woman, tak to už mě více bavila Evangeline Lilly v Ant-Manovi. Smutné ! ()

Simgal

Naštěstí jsem šel na Captain Marvel totálně bez očekávání, protože jinak bych byl dost zklamaný. Ty tři hvězdy jsou vesměs za těch několik skvělých momentů, Samuela L. Jacksona (i když mi přišel místy naprosto mimo character Nicka Furyho) a největší plus byl Ben Mendelsohn, který byl perfektní. Zbytek už nic moc. Nebudu lhát a tvrdit, že mě kontroverze ohledně SJW hovadin kolem tohoto filmu minuly. Naopak jsem je dost sledoval a filmu to bez obalu ublížilo. Brie Larson tady nehrála vůbec špatně a o to je smutnější, že v trailerech ji ukazovali jako jednovýrazovou figurínu bez emocí. Jsou to ale její výroky a názory, které ve mě chtě nechtě zanechaly jistou pachuť a i proto mi postava Carol Denvers nebyla ani trochu sympatická. Nejvíc mi ale vadí, že po 11 letech příprav najednou přijde do Avengers Endgame postava, která tam nemá co dělat. Marvel měl tuto linii okolo infinity stones ukončit se zaběhnutými postavami a nechat si Captain Marvel do další fáze. ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Barbie má miliardu