Captain Marvel

• USA Captain Marvel (viac)

Film Captain Marvel sa odohráva v deväťdesiatych rokoch dvadsiateho storočia a je tak úplne prvým dobrodružstvom z doteraz nevideného obdobia filmového sveta Marvel. Film sleduje príbeh Carol Denversové, z ktorej sa stala jedna z najmocnejších superhrdinek sveta. Keď sa Zem dostane do vojny medzi dvoma mimozemskými rasami, Denversová sa ocitá s malou skupinou spojencov priamo v srdci konfliktu. (Saturn)

corpsy

V dnešnom svete sa už neangažuje vďaka talentu. Musíte byť multikulti gender LGBT a čo ja viem čo. Dnes už pravý talent bude diskriminovaný voči spomenutým skupinám, len aby pár trollov na nete nezúrilo. No a na réžii tohto filmu, je to sakra vidieť. Netvrdím, že ide o nejakú katastrofu, len je to ( a tu ide o MCU nič menšie ) strihnuté a podávané tak nejak obyčajne. S určitým zástupom radcov a asistentov, by som to dokázal aj ja. Každopádne má film aj svetlé chvíľky ( humor, akčné sekvencie odohrávajúce sa na Zemi, no a hlavne Sama Jacskona, ktorý tu vlastne hraje svoje postavy z rokov 90. ) a bolo by nefér ho zatratiť kvôli situácií, ktorá nastala v šoubiznise. Ja len budem dúfať, že je to len krátkodobá záležitosť. ()

Peterssen

První půlka se dala zkrátit tak na 20 minut, ta druhá už byla akční a vtipná jak se patří. Chvílemi člověk cítí, že se jedná "jen" o další Marvelovku natočenou podle lehce ohmataného receptu, ale stejně to pořád funguje. Výkon Brie Larson mi přišel trošku prkenný, ale naštěstí celkově působí sympaticky. Zato Samuel L. Jackson a Ben Mendelsohn (jako Talos) byli super! K hudbě, ač soundtrack celkově výborný, mám jen výtku v tom, že ne všechny songy jsou správně napasované na dynamiku děje, což by měl být už standard. ()

berny2468

Nebylo to vůbec špatné. První polovina dokonce moc dobrá, jen Škoda, že se to spolu se závěrem zbavilo všeho dobrého. Zejména závěrečná bitka byla přímo strašná. Efekty nic moc, hudba tomu také moc nepřidala (pokud se nehrály nějaké ,,vypalovačky”). Přitom úvod opravdu skvělý. Ústřední duo skvěle se doplňující a hlavně S.L. Jackson film táhnul. Film rozhodně bavil, některé vtipy byly velmi dobré, přesto se našli ale unylé pasáže a hold vzdaný Stanu Leemu mi přišel přinejmenším ,,jen aby se neřeklo”. Film ve výsledku rozhodně nezklamal, ale zbyla z něj zbytečná pachuť, že to mohlo být o parník lepší...55%. ()

ConanVJ

Za mě další povedená komiksák, který ve mě naladil nostalgickou vlnu návratem do 90. let. Tato část mě velice pobavila. Jinak akcí našlapaná klasika MARVELovské mašinérie. Efekty parádní a zvuk také. Jen podruhé v dabingu byl zvuk o ničem. Humoru je zde také dost. Za mě 86% :) ()

DEXTER099

Tak sláva aleluja ,chce se mi říct.Ten kdo mě nějak sleduje nebo se se mnou někdy zapojil do debaty tak asi ví,že já opravdu nejsem fanda marvel filmu,ale.Ale jak jsem mnohokrát řekl,napsal,dokážu ohodnotit dobrý film i z tohoto filmového vesmíru.Abych předeslal co mi primárně vadí na marvel filmech jako celku,je často průměrný příběh a hned zatím,možná bych pořadí i prohodil,je ten neustále cpaný rádoby humor i do scén kde se to podle mě absolutně nehodí.Proto co se týče komiksových filmu mam radši DC (tedy pokud se právě v tomto nezačnou opičit po marvelu)právě kvůli tomu,že se snaží být jakoby vážnější (i když je to vlastně úsměvné samo o sobě,být vážný v něčem co je komiks,ale chápete jak to myslím ,že :-) ) Tak to jen pro pořádek.Pokud se těchto špatných prvku vyvarují tak u mě má ten film hned větší váhu ,viz například Avengers Infinity war,kde právě nebyl tlačen ten humor a příběh byl dobrý.Jenže tam tomu ublížil ten konec,který se nedal brát prostě vážně pro vás z určitě jasných důvodu,ano jde o to,že to bylo rozděleno na dva filmy,takže bylo jasné,že závěr filmu,vlastně takt nedopadne ,protože vcelku to bude úplně jinak.To jsem ,ale odbočil.Zpět ke Captain Marvel.Tento film jsem si dlouho nechtěl pustit z obavy z již zmíněných důvodu proč nemusím marvel filmy a navíc jsem si říkal,že hlavní hrdinka je žena a to ne,že bych měl něco proti ženám,mam je daleko radši než muže ,ale vadí mi dnešní trend všude dávat hlavní hrdinku ženu a k ní nesmyslně silné schopnosti.Působí to kolikrát opravdu jako pěst na oko.V poslední době si,ale moje děti právě filmy od marvelu oblíbili a tak přišel čas i na tento film :-) .No a zde všechny moje obavy pominuly a hezky to sedlo jak prdel na hrnec.Hlavní hrdinka je sice žena s mega silou,ale sem to prostě pasuje.Film netlačí tak na sílu ten humor jako v jiných snímcích a příběh je dobrý až bych řekl ,že i emocionálně dobře uchopen.Triky a akce je taky dobrá,což je u marvel a tomu nákladu co ty filmy stojí tak nějak už zaběhnutá věc.Samozřejmě muže se někdy stát opak,ale ne zde.Herecké výkony jsou taky dobré a to mi nejdřív přišla Brie Larson taková nemastná neslaná.Takže kdo má rád marvel,ale vadí mu to co mě tak zde se toho nebojte a budete nad míru spokojeni.Za mě jeden ze třech až pěti nejlepších filmu tohoto filmového universa.Takže důkaz,že i já dokážu ocenit dobrý marvel film :-). Za mě tedy celkově 89% a pět hvězd. ()

ledzepfan

Ze začátku se to tváří zoufale sračkoidně, ale někdy od poloviny se to začne jakoby uvolňovat, otevřeněji přiznávat, že jde jen o pseudo retro brak a díky tomu to nakonec získá jakýs takýs face.. Je tam super kočka, NIN tričko, CM ve své finální zářící formě probouzí dětské nadšení.... Škoda, že nejsem patnáctiletá holka, to bych si ze vší té sympatické blboidnosti cvrnkla do kalhotek. ()

Adasin

Škoda, že hlavní hrdinka, na který to celý stojí, je ta nejmíň sympatická postava z celýho filmu, s tím svým chováním mi celkem lezla na nervy (bohužel v komiksech to imho taky není žádná sláva). Kdo ale naopak mile překvapil, byli Skrullové (hlavně Talos Bena Mendelsohna). Kočka pobavila, omlazení Coulsona a Furyho se povedlo, stejně jako všechny vizuální efekty a jsem ráda, že ve filmu nebyla ta melodie z trailerů, která mi už upřímně poslední dobou lezla krkem - místo ní v pozadí veškeré akce i klidnějších scén hrál hodně dobrý soundtrack. Jediná věc (týká se pouze dabované verze), co mi přišla absolutně mimo, byl (kromě narážek na devadesátky, jako třeba to nahrávání disku) humor, to bylo spíš jako slepé náboje, celkem to sráželo celkový dojem z filmu. P.S.: Uznávám, že tenhle dabing se moc nepovedl, zlatej Pavel Rímský, ten by jako Fury perfektní, Kratina je totálně mimo. 6/10 ()

depony

Bez očekávání (jen natěšený) a nakonec musím říct, že spokojenost byla velká. Brie boží, Samuel stejně tak ... Svět Marvel nejde nemilovat! :) ()

agentmiky

Popravdě, do filmu jsem vkládal veliké naděje. Devadesátkové zasazení, možný zajímavý origin hlavní hrdinky a hlavně digitálně omlazený Jackson ! Teď mohu tvrdit, že film mě v mnoha ohledech dost zklamal. Nejdřív ale chci shrnout aspekty, jež se vydařily. Ta 90. léta jednoznačně považuji za správný tah a filmu to dost pomohlo, ať už šlo o hudební hity, či i věci tehdejší doby, které v daném období frčely a filmaři jim dali prostor (třeba nefunkční internet). Další věc držící snímek nad vodou......co by to tak mohlo být....hmm....jasně že Nick Fury. Jackson si roli užil, házel jednu hlášku za druhou, prostě scény s ním na obrazovce stály za to. Dál už ale mám dost výhrad. Brie Larson mě nepřesvědčila, on už ale samotný charakter Captain Marvel podle mě nemá co nabídnout, taková ženská kopie Supermana...nevím, no. Příběh jako pro mrňata, hned jsem pochopil, kdo si střihne záporáka. Akční scény mě navnadily v první půlhodině, třeba scéna s Krullem a jeho přeměnou ve Furyho autě, takový interesantní nápad s přeměnami a oni ho využili minimálně....strašná škoda. A vizuál za ty neskutečné prachy vyloženě zklamal, ta umělost mě bila do očí. Zklamání. Za mě dávám 48 % ()

Vxxx

Pravděpodobně moje nejoblíbenější Marvel Origin Story. Brie Larson to nakonec zvládla skvěle, i když v traileru to vypadalo, že se ani jednou neusměje. A když už mluvím o úsměvech, tak obouoký Fury je velice vtipná postava. Fury + Goose the Cat duo funguje výborně. Je to typická Marvelkovka se svým klasickým humorem a dobře provedenými akčními scénami. Plus výborný výběr songů. Určitě si na to alespoň ještě jednou skočím do kina. 5* ()

Wysch

Poslední dobou toho moc nekomentuju, ale co bych to byl za filmovýho fandu, abych ignoroval Carol Danvers. Viděl jsem ji až se zpožděním, a upřímně bylo sakra těžký nečíst recenze, nekoukat na youtube, a tak podobně, abych si zbytečně nekazil radost. Jasně, i mě zasáhla okrajově "white males in their 40s" rádoby aféra, která imho byla a je uměle přiživovaná americkými rádoby médii, ale to bylo tak v podstatě všechno. _____ Carol Danvers je moje srdcovka. Teda asi takhle - načteno toho moc nemám, moc jsem toho za časů svýho toulání po světě nestihl, ale mám pro ni slabost. Důvod asi ani nemám, ale na její filmovej origin jsem se těšil od chvíle, kdy byl oznámenej a kdy tak nějak probleskly drby, že Brie Larson bude Captain Marvel. Jsem tudíž celkem dost subjektivní, což nechápu jako negativum, protože každej jsme při hodnocení filmu subjektivní. Nejsme filmoví recenzenti, že jo. _____ 1) Captain Marvel jako film má imho jeden zásadní nedostatek - špatnej scénář. Od toho se odvíjí všechny ostatní chyby, který na filmu vidím. Akty se od sebe lišej, maj odlišnou žánrovost, celek působí, že neví, co za film chce bejt. Proto tu máme buddy cop úsměvnou road movie, přesaturovaný finále, kýč a klišé, všechno se to motá kolem postavy Carol a dohromady to působí jako pejskočičkovej dort. Imho. 2) S tím samozřejmě souvisí i to, že Carol a Captain Marvel jsou dvě odlišný postavy. Jednu napsal někdo jinej než tu druhou. Carol je tak v okamžicích s Marií a její dcerou civilní, uvěřitelná; ve scénách s Nicholasem odlehčená, vtipná; a ve scénách, kdy je Vers / Captain Marvel totálně plochá. Dřevěná. Jako kdyby někdo oscarový herečce řekl, že Ms. Marvel je dřevo, tak ať tak hraje. 3) Support Cast je úžasnej. SLJ je bez komentáře. Ben Mendelsohn místama hlavní tahoun filmu (byť to přes masku nejde vlastně ani poznat), a scény obou dvou patří k tomu nejlepšímu z celého filmu. Annette Bening v překvapivé roli (a s překvapivým twistem) neurazí, Lashana Lynch v jedné scéně svoji oscarovou kolegyni přehrává; a ta herečka, která převezme roli malé Monicy Rambeau v budoucích MCU filmech, bude mít co dělat. 4) Čímž se dostávám konečně k Brie Larson. Její kontroverzní ztvárnění "první female hlavní role v MCU" (dávám do uvozovek, protože s tím nesouhlasím, páč imho první taková byla samozřejmě Evangeline Lilly v Ant-Man and the Wasp) je podle mě způsobeno hlavně tím nekvalitním scénářem, kterej neví, jakej film to má být, a jaká postava má Carol Danvers být. Pocit z ní mám ale úplně stejnej jako z Chrise Evanse po prvním Kapitánovi - cítím velkej potenciál do budoucna. ____ Overall je podle mýho Captain Marvel na poměry MCU průměrnej film, což je vlastně samo o sobě pořád hodně dobrej film. Jenže už jsme si tak nějak zvykli, že Marvelovky nějak vypadaj, maj nějakou choreografii a nějakou kameru s nějakým střihem, takže zmatečné bitky a bitva jsou na MCU poměry až příliš "nic moc". Jako origin ale film funguje podle mě stejně dobře jako First Avenger, má svoje chyby, ale z minulosti vrhne postavu do současnosti a hopefully z Ms. Marvel udělá opravdu lídra nové generace MCU. ______ Drobky: De-aging obou Furyho a Coulsona! __ Kočička! __ Devadesátky. __ Poslední potitulková scéna je snad i ztráta času. __ A pokud čtete na internetu ve spojení s filmem o feminismu a takovejch blbostech, ignorujte to. O to se film vůbec nesnaží. Za což dostává malé plus. () (menej) (viac)

Bakllazaan

Je to jeden ze zlapších marveláckých kusů. Naštěstí Brie na plátně nepůsobí tak nepříjemně, jako v rozhovorech. Naopak zvolení přidrzlé nesexbomby je fajn oživení. Proto je škoda, že během akce se postava ztrati za digitálním bordel, ale to už je dnes normální. Po půl hodině film ztrácí tempo a tak úplně ho až do konce nechytí - ikdyž se ukáže pravá síla kapitánky, nemá ji proti komu vyzkoušet. Možná je to záměr a pravou akci schovavaji do End game. Překvapivě omlazeni SLJ vůbec neobtěžuje, on je furt král hlášek. A na závěr bych měl prosbu, aby záporáky už nehrál Mendelson, ktery má na ně v posledních letech patent. On navic tak směšně šišlá- achjo ()

kobejn

První marvelovka, která mě opravdu nadchla. Skvělá Brí, skvělá hudba z 90.tek (slyšet v jednom filmu Garbage, Hole, No Doubt a Nirvanu!) a úžasná kočka, která si tento film ukradla pro sebe, spolu s Džeksnem. ()

ArsenalEagle

Opravdu hodně skepticky jsem šel do kina, bál jsem se, že se z Cpt. Marvel stane jakási feministická bible. A stala... Neberte mě prosím nijak špatně, ženské si zaslouží rovnost a obdiv, ale to kam některé dámy svými názory zachází (a bohužel se k nim řadí i Brie) je občas už na přesdržku... Ale zpět k filmu. Né úplně zlá jednohubková sólovka, kterou lze považovat za jakýsi obsáhlejší trailer a upoutávku na hlavní letošní trhák -> Endgame. V rámci MCU jde ale o podprůměrný film (a uznávám, že 4 hvězdičky jsou jen za to, že to patří pod universe), který zachraňuje Fury s Coulsonem a několik vydařených vtipů. Z hlediska vývoje postavy dost zklamání ()

Praxis

Lehká, nenáročná jednohubka, která se sice snaží jít na origin marvelovské postavy trochu jinak, ale modří vědí, že je to vlastně "jen" generický, byť rozhodně lepší origin než třeba první Kapitán. Pár vtipů totálně na úrovni odbourání bránice a potvrzení toho, že Samuel L. Jackson se na své postavě digitálně omlazeného Furyho neskutečně vyřádil. Celý film sice občas působí jako "předfilm" velké události, ke které dojde za pár týdnů, ale tohle mi zrovna v tuto chvíli nevadilo. Digimrdník občas až přes čáru, Brie Larson byť působí jako holka odvedle, mi přijde nevýrazná, i když cute, Mendelsohn i v postavě zeleného skřítka Racochejla potěšil. Slabší čtyři hvězdy, ale já jsem spoko. 75% P.S.: Goose luxusní. Takovýho macíčka bych chtěl doma. ()

Ellmariachi

Po nějaké době se super partou v kině. Už jen to vždy filmu dodá punc výjimečnosti. Jinak není nad to dostat přesně co očekáváte a možná něco navíc. Hlavní postava sice není pro chlapa tak přitažlivá jako Wonder Woman, ne že by nebyla pěkná, ale na rozdíl od ní mě nevytáčela. Naopak stejně jako film se nesla na vlně pohodovosti. Potěšilo několik dobových vtipů, mladší verze určitých postav a obzvlášť soundtrack. Nirvana byla prostě boží :-) Stejně jako song při finále. Když už jsme u něj asi bych si měl zvykat, že obří výbuchy, hromada světel a paprsků už k tomu neodmyslitelně patří. 4 hvězdy bych dal asi vždycky, ale jak říkám, díky kinu je tam něco navíc a dám slušných 80 procent. ()

Laxik

PvPvVO — Prakticky v pohodě ve všech ohledech. Na jednu stranu je fajn, že Capitánka není tradiční marvelácké UHO, na druhou stranu je to jen lehce nadprůměrné UFO (univerzální filmový objekt), které by si zasloužilo docela zprdnout, ale přeci jen jsem si ho na nějakou zásadní sodu až příliš užil. V sexistickém srovnání s konkurenční Wonder Woman, která sice měla víc much, ale zato se nebála víc riskovat a být svá, je to ovšem poněkud smutné. ()

JJ.Gibson

Z počátku jsem se bál, jak to nakonec s tou marvelovskou hrdinkou dopadne. A vlastně musím říci, že jsem si tento snímek nakonec užil. Ikdyž vyznavači komixů, asi spokojeni úplně nebudou, jakým způsobem se snímek vyvíjel. Bohužel největší nepřítel Kapitánky Marvelové je sama Kapitánka. Nevím, ale Brie Larson není nijak zvlášť sympatická. Možná za to může scénář, možná sama představitelka, těžko říct. Ale proč tedy hodnotím tak vysoko, velkou zásluho na tom má Samuel L. Jackson a je ho Fury. Ikdyž na Furyho až nezvykle moc hláskující. Když se, ale naladíte na jeho vlnu, tak je vše ok. I celý koncept filmu zapadá dobře do Universa. Takže s tím nemám problém. Skvělé efekty, úžasný skill Kapitánky, hlavně když zničli celou loď jako by se nechumelilo. Superman by mohl závidět :D Za mě v pořádku! A hurá do finále End Game!!!! ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Barbie má miliardu