lykan9

Dům tisíce mrtvol má mnoho plusů a jedno velké a pár malých mínusů. Pozitiva: obsazení záporných postav - Sheri Moon Zombie, Bill Moseley a především Sid Haig byly doslova úžasní; hudba - musím uznat, že Rob Zombie se mi přesně trefil do vkusu a zvláštní originálně bizarní pojetí filmu jako celku. Negativa: obsazení rádoby kladných postav - nevím, kde Rob tyto herce vyhrabal, ale celou dobu jsem si vlastně přál, aby už umřeli, a to nejhorší, až na samotný závěr tomu zcela chybělo napětí. Přesto, i když se Rob Zombie zcela určitě nechal inspirovat Texaským masakrem motorovou pilou, tak je Dům tisíce mrtvol originálním nezaměnitelným hororem, který stojí za to vidět. ()

ABCD Marta

VEČER S LIDSKÝMI HOVADY (čtvrtek 14.7. 2012) - I. část /// U všech filmů, které Rob Zombie natočil a já dosud viděl, lze nalézt dva společné znaky. Tím prvním je stylová režie mající šťávu, o tom se nepřu, a ten druhý je fakt, že Rob Zombie, ačkoli k jeho tvorbě začínám chovat určitou úctu, bez zbytečných keců nezvládá dotáhnout rozjetou zábavu do konce. House of 1000 Corpses bohužel není výjimkou, takže po prvních dvou třetinách, respektive hodině, kdy si divák vychutná gore orgie plné humoru a svěžích nápadů, přichází poslední část, v níž režisér vykrádá již sám sebe, mohu-li to tak nazvat, takže, jako případě instruktážních dokumentů z řeznického prostředí, neohodnotím jinak, než třemi krásnými, přesto trochu smutnými, hvězdami, avšak našlápnuto bylo na mnohem více...obzvláště za ty nahé ženy mající nástroj k vytvoření bolesti v ruce. ()

Jaro.Krafcik

Uz úvodná výborná scéna s klaunom a prepadnutie jeho obchodu ako z filmu Podfuck. Film mal parádnu atmosféru hlavne vďaka tomu ze sa odohraval počas Halloweenu. A šialena zabíjacia rodina bol dobrý námet. Síce by som mohol spomenúť podobne filmy (hory maju oči,texasky masaker) ale tento mal našliapnuté na skvelý horror. Ale záver naozaj prehnaný. Neviem čo si dal režisér, ale robotickí mutanti? Wtf? Snáď sa niekedy dostanem aj k pokračovaniu. 4* ()

jefff

Nečekal jsem od Domu 1000 mrtvol žádnej zázrak (ke všemu docela mizernej název) a to je možná důvod k tomuto hodnocení. Film je zajmavě natočen a do toho skvěle zní Robova cool hudba. Je to strhující podívaná. Možná až na ten konec. Ten je fakt trochu moc fantasy. Přesto 90%. ()

jenik71

Na tomto "dílku" toho moc kvalitního k nalezení opravdu není. Dialogy typu "Nakopu ti tu tvojí hnusnou prdel !" "Jo zmrde, naser si !" ohromí snad jen jedince s IQ šustící trávy. Mě to přišlo slabé a některé postavy mě vyloženě lezly na nervy. Pokračování s názvem Vyvrženci pekla je přece jen zajímavější, i když se to také nese v podobném duchu. ()

manonfire

Další nudná varice o existenci rodiny, ve které se geny pro sadismus a pohostinost dědí stejně jako talent pro kožedělnou výrobu. SPOILER:(Scéna kdy si hovado při debatě s dívkou nasadí na ksicht skalpovaný obličej jejího otce, aby se dívka v konverzaci necítila tak nesvá, byla asi jedinou skutečně originální ujetostí.). Konec SPOILERU. Tím undercemeterským finále se dostal tento již tak stěží dvouhvězdičkový horor na úroveň úplné zbytečnosti. 10% ()

giovanni3

Před časem jsem viděl pokračování tohoto filmu (Vyvrženci pekla) a hodnotil jsme ho 3z5 a již z tohoto předpokladu jsem od tohoto filmu zase tak moc nečekal. Film nabírá obrátky od příjezdu do domu Fireflyových (logicky) a tam se rozjede taková zběsilost a takové množství nápadů, že člověk žasne a že to je kolikrát solidní humus. Závěrečná scéna s hrdinkou mne dost nebavila již od těch vrat. Sheri Moon Zombie byla pěkně zvrácená takový anděl s ďáblem v těle. Celkově jsem u filmu dlouho zvažoval zda dám 3z5 či rovnou 4 a nakonec volím lepší hodnocení. = Bavil jsem se a dávám 4z5. ()

Smileface

Nevím co si mám o tomhle filmu myslet, vyjma několika lekacích scén jsem se vůbec nebál. Než strašidelné, spíš to bylo nechutné. Některé střihové/klipové záběry byly originální a poutavé, ale i když film dokázal udržet nějaké chviličky napětí, jako celek naprosto zklamal.Chaotický scénář poslepovaný z chvilkových naoko zajímavých scének působí natolik odpudivě, že ** jsou maximum. ()

sedm.1

Po shlédnutí Vyvrženců pekla jsem si myslel,že Zombieho prvotina prostě ujetější už být nemůže,jenže omyl pánové a dámy.Nemůžu si pomoc,ale Rob má fakt asi pod svou bujnou dekou o kolečko navíc a žije v trochu jiném světě.Ovšem ve světě,kde by se málo komu z normálních jedinců líbilo.Režisér ve svém prvním filmečku zhruba zobrazuje,co se mu asi odehrává v jeho né úplně zdravé makovici.House of 1000 Corpses zkrátka není ani horror,ani drsný thriller,ani žádný jiný extrémní žánr,ale totální psychosvět jednoho metalisty :).Nicméně,řekněme si to na rovinu,já normální jedinec nejsem v žádném případě,a tak se mi v Zombieho světě docela líbí a naopak mi je líto,že se ani v jednom ze svých snímku ještě pořádně nerozjel(a to včetně nového Halloweenu) a drží se pořád jen v náznacích něčeho fakt drsného a maniakálního :) a přitom vím,že to tam prostě je!Jeho režisérský přístup je každopádně 100% ojedinělí,bohužel právě v Dům tisíce mrtvol je hodně znát,že zároveň i ještě dost neotesaný,až zmatený.Chvilkama(zvlášť pak ke konci) je hodně znát,že se dostává na své director židličce do úzkých,hodně "kličkuje" a nabírá tak ve svém jinak výborném a originálním filmu spoustu hluchých,nudných a nadbytečných scén,které celou tu ujeťárnu pak zbytečně potápí.Film má však zároveň i spoustu originálních a pro mě i nezapomenutelných scén,které tuto šílenost naopak povyšují nad ostatní.Ostatně,i herci určitě pocházejí z jeho nejbližšího okolí(a nemyslím tím jen jeho krásnou manželku Sheri Moon Zombie),tolik skvělých maniakálních herců/neherců by mu nesehnal ani ten nejlepší hledač talentů 8D!House of 1000 Corpses je prostě hodně nevšední snímek,který se pro diváka stane buď kultovním,nebo ho nazve totální sračkou,ale nic mezi tím.Proto dávám průměrné 3*,protože můj názor je někde mezi tím ....8D?!Ale jak jsem se již zmiňoval,talent na opravdu parádní film Zombie má a já věřím,že ho v budoucnu využije. ()

The Viper

Takže k filmu. Pro uspokojení mých tužeb je to naprosto skvělý. 5* pro hrdého a věrného fandy hororů. Odpad! pro totálního snoba, slepého tupce, který nedokáže ocenit tu zvrácenost a genialitu. Úvodní scéna byla naprostá bomba a odstartovala krutý, úchylný film, který svou temností mrazil po zádech. Nechutností, zvráceností a úchylárnech tu bylo spousty a to dělá z tohoto filmu naprostou lahůdku mezi horory. Rob Zombie ukazuje své umění v plné kráse a vytváří tak maniac dílo. ()

OughJay

Viděl jsem už hodně hororů a většina z nich měla následující scénář: parta mladých lidí jede kalit na opuštěnou chatu v zemi nikoho, kde si na ně počíhaj vlkodlaci, zombie, nebo jiný duchové a začnou je postupně jednoho po druhym zabíjet víc nebo míň hloupym způsobem. I proto jsem byl fakt strašně moc rád za tuhle úchylárnu. Rob Zombie se s ničim nesere a za zvuků parádní hudby rozjíždí vizuální peklo. Počínaje strašidelnym hradem, klaunama a konče podzemníma kobkama, jsem byl celou dobu vážně v raufu. Chápu ale tak rozporuplný hodnocení, spousta lidí může bejt timhle filmem dost znechucena. Na mě ale působil jak kapka vody v nekonečný rozpálený africký poušti. Grandpa Hugo: "I hate fucked up families." ()

Gyorgy

Výborný horor ve stylu sedmdesátých vidláckých vyvražďovaček nepřekonatelnou Robovou formou. Má to skvělou muziku (přímo od Roba) a Sid Haig jako Kapitán Spaulding je víc než super. Menším mínusem mohou být pro někoho ty fantasmagorie ke konci, mně to ale vůbec nevadilo, naopak některé momenty jsou naprosto geniální, a to především scéna s otevřením stodoly a závěrečné zjevení pana doktora i jeho povedeného pomocníka. Zamlouvám si taky jednu "jízdu smrti"...a hurá za Dr. Satanem. ()

Forsberg11

Ak existuje filmová dokonalosť tak tento film ňou je. Spolu s Devil´s Rejects dva smerurčujúce a zásadné hororové thrillery 21. storočia. Zombie už nikdy potom nič tak exkluzívne nenatočil. Môžem sa na to pozerať 1000 krát a stále ma to bude baviť. Pre mňa niečo ako hororové Pulp Fiction. Z každej scény cítiť umeleckosť a zmysel pre detail. Do toho výborne vybraná hudba a zábery kamery. Herci do svojich rolí náramne pasujú a odvádzajú skvelé herecké výkony. Obzvlášť potom dvojka Bill Moseley, Sid Haigh. Škoda toho slabého hodnotenia, pretože tento kúsok si určite zaslúži byť v červenej zóne. Avšak videlo to asi príliš veľa ľudí, ktorí to ani vidieť nemali, pretože hororu, ani filmu všeobecne nerozumejú, alebo nechcú rozumieť. Pre mňa jeden z desiatich najlepších hororov histórie a neprekonateľná gore "kruťárna", ktorá diváka poriadne vyfacká, opľuje a na konci pomelie jeho ego v mlynčeku na mäso. A takto by som so superlatívami mohol pokračovať snáď večne. House of 1000 Corpses je hororový masterpiece z každej strany a so všetkým, čo k tomu patrí. 100 %!! ()

LEATHERFAC odpad!

Vážení pfátelé...Absolutní píčovina nejhubšího zrna. Čekal jsem, že to bude slabé, ale co je moc, je moc. Tak nudný a zbytečný guláš všeho možného aby člověk pohledal - pejsek a kočička vaří dort. Zmatečný, smysl nedávající slepenec všemožných klišé a paskvilů. A o hororu se vůbec nedá ani mluvit - tohle s hororem nemá nic společného - neobstojí ani jako parodie - i ta se musí umět. A neumětel Zombie neumí ani jedno. ()

NICOX

Moje hodnocení se postupně propadalo od 4* až ke konečné 1*. Začátek byl takovej ujetě vtipnej. Pak se partička dostane do rodiny úchyláků a to se hodnocení propadlo ke 3*, a když rodinka začala magořit, tak se to rychle změnilo ve 2*, který jsem myslela, že si to udrží. Jenže za posledních 10 min. jsem musela ještě o hvězdu dolu. 1* není nic moc hodnocení, ale já neřikám, že to je extrémně hroznej film, spíš je to jen pro určitý publikum, a já mezi něj asi nepatřim. Ale "Vyvržencům pekla" asi stejně šanci dám, protože sem prostě nenapravitelná.. :| 25 % ()

Testament

Extravagantní Rob Zombie. Dům tisíce mrtvol poznáte, že natočil tento šílenec již podle některých kostýmů (a hlavně závěrečné příšery). I tak je ale poznat, že Rob natočil tento film pro radost, je vidět, že má rád "staré" horory, jen je přenáší do nového hávu. Děj-skupinka teenagerů je mučena partou šílenců v zapadlém městečku. Jasně, bylo to tu milionkrát. Až na to, že režisér umí pracovat s atmosférou, učiní jí tak dusnou a tíživě nesnesitelnou, až se tají dech. Doslova se vyžívá v psychickém teroru. Kapitolou samou pro sebe je kapitán Spaulding (tímto zdravím Filmag!) a jeho cynické hlášky. Film je to slušný a je vidět, že Zombie je i šikovný "rejža", i když v tomto snímku se teprve nadechoval k tomu, co mělo následovat. ()

BlackTom

Drsné, provokujúce a nesmierne bizarné. Už teraz si brúsim zuby na Devil's Rejects. Captain Spaulding je geniálny, hlavne v úvode filmu, Dr. Satan ma na konci (ne)milo prekvapil desivým zjavom. Ústredná hudba (White Zombie - House of 1000 Corpses) je perfektná, celkovo ma však zarazila rodina Fireflyovcov, ktorá bola na môj vkus príliš šibnutá (až na skvelého Otisa). Zombie je proste magor ako ja a dúfam, že sa to tak skoro nezmení. ()

Han22

Nekompromisní nářez, který z Texaského masakru (nového) dělá pohádku pro malé děti. Brutálnější, úleťácká, úchylnější s nášupem skvělých hlášek a totálních magorů. Jinak jako horor docela špatný, protože jsem se nebál, ale naopak se těšil na to, co se hlavním hrdinům stane :-)) No čert to vem, dám 4. ()