Poslední díl trilogie přímo navazuje na předchozí film Vyvrženci pekla (2005). Zbylí členové šílené psychopatické vraždící rodiny Firefly – sourozenci Baby (Sheri Moon Zombie) a Otis Driftwood (Bill Moseley) a jejich otec, zvaný Kapitán Spaulding (Sid Haig), zázrakem přežili mnohačetná střelná zranění, která utržili při přestřelce s policií, a byli umístěni do věznice s maximální ostrahou. Kapitán Spaulding je po několika letech popraven. Od uvěznění uplyne 10 let. Zejména Baby nedokáže žít v souladu s vězeňským řádem, páchá mnoho přestupků, a tak většinu času tráví na samotce. Během práce mimo prostory věznice Otise krvavě osvobodí jeho kamarád Winslow Foxworth Coltrane, známý jako Půlnoční vlkodlak (Richard Brake). Oba později přinutí ředitele věznice, aby do jeho domu přivedl Babyho. Trojice pak pokračuje ve vlně vražd, šílenství a chaosu. (noelcoward73)

Xmilden

Vlastně zcela zbytečný dovětek, který potřeboval hlavně Zombie, protože slušně rozjetou kariéru drsného úderníka si pokazil druhým Halloweenem. Takže se znovu na scénu vrací Baby s Otisem. Baby je pořád stejně praštěná, zatímco Otis už občas dostává i rozum, samozřejmě je pořád stejně nemilosrdný. Třetí do party mě moc neseděl. Určitě jsem čekal daleko větší kravinu, ale nakonec slušný průměr z toho vypadl. Jsem zvědavý jestli se ještě někdy vrátí tihle řezníci na scénu. Občas člověk rád koukne na takovouto špinavou nechutnou záležitost. 55% ()

PavelVanekArt

Je to přesně to, co jsem očekával od špinavýho Zombieho. Nedoufal jsem, že to dosáhne kvality Devils Rejects, ale že to bude lepší než House of 1000 corpses. Dostálo to tomu, co jsem očekával. Smrt a šílenství je na každým kroku, Otis je hajzl jak si pamatuju, Baby ještě víc twisted mind a novej týpek místo Cpt. Spauldinga bavil (už v 31 mi ten herec sednul). Je to správně špinavý, ujetý, odpuzující, hudebně skvěle podkreslený. Prostě grindhouse, co mi sedí. Škoda je, že se s tím Zombie tak sere a nesype jeden film za druhým, je to takovej low budget trash Tarantino horroru. Závěr v Mexiku už je jen perverzně/pestře/násilná tečka. Do poslední minuty jsem byl za 4* ale nakonec to bude 5. Mnohem lepší než první díl, o něco maličko horší než druhej. 5* a.k.a 85% ()

Astaroth12

Bol som v tom, že filmu napálim 5*, len preto, že tam hral Sid Haig, ktorý sa odobral na večnosť a naozaj som ho ako herca uznával. Lenže myslel som si, že tam strávi aspoň minimálne minútu čo sa, ale nestalo a to velká škoda. Je to len klasické pokračovanie hlupuckej ságy o vraždiacich maniakoch, ktorí VŽDY vyviaznu bez ujmy. A to beriem ako sakra mínus, kedže i títo mexický tipci vyzerali hrozivo a mohli to tam troska okoreniť, ale nestalo sa tak. škoda. Vraždy miankove, ale príbehovo to bolo celkom dojebkané, Rob Zombie sa nezaprel, ten vie krásne ukázať číri nevkus i keď má i svetlejšie dni, ale tento to rozhodne nebol. ()

Flipnic-RE

Film natočenej z posledních možných sil jen pro těch pár skalních fanoušků, kteří by se dali zde na csfd spočítat na prstech jedný ruky ... A mě už to nebaví. Vlastně mě nikdy nějak moc nebraly ani ty první dva díly. I když to bylo na svoji dobu docela extrémní a možná i trochu zajímavý, exploitační a odvážný, ani tehdy, ani potom to nebylo kdo ví co. 70kový klasiky to nikdy nedorovnalo. Ale...to jsem byl ještě mladej a aspoň nějaký pozitiva jsem na tom tehdá nacházel. Dneska už mě ten třetí díl akorát nebetyčně sral, nudil, nebavil a iritoval. Hysterický ječení, vřískání, vysmívání se, střílení, bodání a řezání před rostřesenou kamerou mě fakt už nijak neuspokojovalo ... Člověk asi, pokud je normální, vyroste ze všeho ... I když mě se prostě nelíbí Rob Zombieho rukopis a celej ten člověk, nemám ho rád. Vizual docela ok, děj příšernej, postavy na facku a hlavně nuda ... ()

darkrobyk

„Nerozumím vám."„Koktám snad?" Klasický Zombie poslední doby. Dějově poněkud nevyvážené, řemeslně perfektní. Některé scény mají zvláštní půvab a kouzlo - vězeňský výprask v podzemním labyrintu či postupný masakr v domě, jiné přecházejí až ve smrtící balet - Mexiko. Nevadilo mi pouhé hostování Sida Haiga a Dannyho Treja, jelikož nejlepší akci stejně předváděla Sheri. Není to sice takový masakr, jako je člověk u Roba zvyklý, ale většina násilí dýchá syrovostí. Pravda, stahování obličeje není v přímém záběru, avšak na střeva ven dojde stejně jako na rudé spršky. Poslední čtvrtina je absolutně nejlepší, připomíná brutální evropské westerny. A nakonec žili všichni šťastně až do smrti, jen někteří odešli do klaunského nebe. 3,5* ()

• Gang v bílých oblecích na konci filmu používá airsoftové zbraně místo originálních (lze vidět u okénka vyhazovače nábojů, který je při střelbě zavřený – má být otevřený). (SsgtJira)
  • Gang na konci filmu používá zbraně M4 s RIS lištami. Vzhledem k tomu, že se děj má odehrávat ještě v 80. letech, se jedná o hloupost. RIS lišty se začaly používat u zbraní až ve druhé polovině 90. let. Stejná chyba je i u pažeb těchto zbraní, tento typ se začal používat dokonce teprve kolem roku 2009. (SsgtJira)

Rob Zombie a adaptace kultovního sitcomu

Rob Zombie a adaptace kultovního sitcomu

09.06.2021

Americký režisér, scenárista a heavymetalový hudebník Rob Zombie (Vyvrženci pekla, Halloween) dva roky po uvedení svého posledního snímku 3 from Hell oznámil svůj další plánovaný projekt. A nemá jím… (viac)

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu

08.10.2019

Po úspěchu loňské filmové výpravy se čtyřčlenný ČSFD tým opět vydal na nejvýznamější festival pokleslých žánrů na světě. Hororoví fandové Filmmaniak, RUSSELL, Goldbeater a POMO (na spodní fotce zleva… (viac)