Posledná tvár

• Česko Poslední tvář (viac)

Ľúbostný príbeh doktora Miguela Leona (Javier Bardem) a riaditeľky medzinárodnej organizácie humanitárnej pomoci Wren (Charlize Theronová) sa odvíja uprostred vojnových hrôz sužujúcich Libériu. Dvojica musí nájsť spôsob, ako si udržať svoj vzťah aj v týchto v mimoriadne ťažkých podmienkach, v ktorých sa obaja snažia pomáhať obyvateľstvu, ale zároveň majú úplne rozdielne názory na riešenie vojnového konfliktu. (TV JOJ)

Tristaver

Pennovi asi šlo jen o zachycení krutosti, která je v Africe na denním pořádku. Těžko mu to mít za zlé, často je to jedinou cestou, jak na tyto problémy upozornit celebrity. Tedy ty, kteří jsou schopní svým jměním aspoň částečně mírnit dopady těchto problémů. Jenže my ostatní se na to musíme dívat... Až po zhlédnutí tohoto snímku jsem začal přemýšlet nad tím, že jsem výrazně neobjektivní v otázkách Charlizina herectví, neb nabývám dojmu, že právě to vytahuje tenhle film z totálního odpadu (do regulérního odpadu). Ale abych nebyl jen negativní - výpravně a herecky dobře zpracovaný snímek, který mimořádně trpí na scénář. Ten totiž celý projekt sráží jak střídavým tempem (akční film versus hlemýžď), tak třeba i tupými dialogy až hodně k nule. A to i přes opravdu zajímavé, impresionisticky točené scény. Mimochodem, co se hereckých výkonů týče, připadá mi, že Reno se snad topí v dluzích, a tak udělá cokoliv, co mu tvůrci řeknou. Protože tohle si, myslím, herec jeho formátu nezaslouží. ()

gumolit

Toľko skvelých hercov a film taká nuda? A aj Sean Penn ako režisér zlyhal nebyť Charloze ktorá má depky z Red hot chilli peppers a zopár fakt drsných záberov hodnotim ešte nižšie no možno keby sa film skrátil minimálne o polovicu... ()

theSaint

Důkaz, že vynikající herci a režisér v podobě Penna, který nám již naservíroval skvělé věci, ještě nezaručuje kvalitní podívanou. Nechtělo se mi věřit, že by to bylo tak špatné, ale ono to skutečně tak špatné je. Snímek nedrží vůbec pohromadě, postavám nevěříte vůbec nic, celé je to takové odtržené od reality i když se to tváří právě naopak. Tohle by mělo vtáhnout a nepustit, ale opak je pravdou. Nevyužitý potenciál. ()

BOURQUE

Silná téma a silné obrazy. Duo Ch. Theron a J. Bardem (mimochodom v rámci možností opäť skvelý výkon) si rozumie dobre. Avšak jednotlivé časti nie sú celkom dobre prepojené a mnohokrát mám pocit, že S. Penn sám presne nevie, že kam sa chce posunúť ďalej. Záver nie je dostatočne vypracovaný. Film síce má svoje chyby, ale vôbec nezaslúži hodnotenie okolo 42%. P.S.: Slušná vedľajšia rola pre J. Reno. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

elimS

10% - komentář 20ti slovy: Co to mělo být? "Milostný" příběh? Utrpení třetího světa? Jakoby někdo pospojoval pár záběru z každého tématu do tohodle 2 hodinového bordelu. ()

papadoce

A podľa mňa sa všetci mýlite. Mne to prišlo citlivo a umne natočené, a že Šón presne vedel čo chce točiť a aj tak urobil. Miestami trochu otravne ? Áno. V pomalom tempe ? Áno. No a čo. Spravil to po svojom. Nebudem zľahčovať osudy hrdinov a náročnosť cesty, ktorú si vybrali. Takýto ľudia si zaslúžia všetok rešpekt. No zároveň im rozumiem, lebo odísť “tam” znamená zároveň utiecť “odtiaľ”. Žijú inde, inak. Toto bol príbeh páru, ktorý to videl inak, no zamilovaní boli obaja. Komplikovane. Trefou do čierneho boli herci. Postavili to na skutočnom hraní a to sa cení. Ako píšem vyššie, citlivé. Veľmi. A nesadne to očividne každému. Mne áno. Charlize je krásna. Scéna keď stála nahá pri okne za zvuku sláčikového Otherside ? .... WAW. V tej scéne bolo toľko lásky. Je to dobrý a hrozne ťažký film. 70%. A nepočúvajte miestnych retardov. ()

lusa

Bardema zbožňujem. A nebyť jeho, ani to nedopozerám. Tomuto sa hovorí prejebaný potenciál. Už chápem, čo tu viacerí písali, že je to odtrhnuté od reality.. Ale že úplne. Ani jednu jedinú emóciu to vo mne nevyvolalo. A nechápem prečo, námet by bol fajn, perfektný casting, pekná kamera.. Niečo tomu chýbalo. Alebo bolo niečo navyše - celková fakeovosť celého snímku. Bardem, Theron (ktorá dokopy nič nehrá, len neustále kriví ústa alebo zasnene pozerá na Javiera), Reno (ktorého postava je tam nepochopiteľne zbytočná) + Penn, z toho sa dala vykúzliť strašná pecka. A keď prirátam viac než dvojhodinovú stopáž. No fakt do plaču ma ťahá. 1* za Bardema a 1* za scénu s mladou Ellen, ktorej part (aj keď len na pár minút) zhruba v polovici filmu bol ozaj skvelý (aj keď vzhľadom k deju filmu totálne off topic). 2* ()

PeterJon

Sean Penn má silné filmy, všetky 3 majú kúzlo. V tomto je ťažšie stráviteľné utrpenie. Musím pozrieť znova, aby som dokázal to utrpenie stráviť, je to pre mňa nepochopiteľné. Toto je ozajstná obeta - tí ľudia vymenili bezpečný a pohldný európsky život za takýto risk. Mohli sa tváriť, že sa ich to netýka. Aj tak tá pomoc vyzerá byť iba plýtvaním zdrojov. Je to asi ich karma, že sa tie opice medzi sebou strielajú. ()

Mark1983 odpad!

Tenhle film postrádá vše, co by alespoň na jedno kouknutí imponovalo. Atmosféra filmu je tak nevšedně nudná, že jsem doslova u toho usnul, nemyslím to hypoteticky. Divím se, že vydrželi herci při natáčení této strhující nudy vzhůru. ()

hanca.uh

Příliš dlouhé a plytké....byť by humanitnímu filmu v tématech lékařů bez hranic slušelo víc zabrat v akčnosti alespoň postav, tudíž 3 body dávám vlastně jen za "zjev" jako vždy velmi charismatickému Javieru:-) ()

JITY

Film sa veľmi striedal s prítomnosťou a minulosťou, niekedy som nevedela, kde práve v akom čase sa nachádzam. Vo filme možno spoznať krutú realitu ľudí v Afrike a tvrdú prácu humannity. Myslím, že režisér a všetci, ktorí sa na tomto filme podieľali, dali do toho všetko. Ale aj napriek vojne, ktorá tam vládne sú ľudia k sebe milší, tak ako nakoniec filmu bolo vypovedané z úst Wren / Charlize Theron / všetci sme rovnakí, všetci čakáme na svoju príležitosť, len záleží od toho aká krajina je našim domovom. Bohatstvo, chudoba alebo čierny mrak nad nami... ()

Aresko123 odpad!

Otrasny film o tom ako je Ok obetovat ludi z civilizovaného sveta na zachranu ludi z chudobného sveta. V tom to filme je OK ze posleme "na smrt" sikovneho lekara aby zachranil par cernoskov. Nechapem v com je pointa ked riskujeme zivot za iny zivot. Hadam je jeden zivot dolezitejsi ako iny? Nechapem co dali Charlie ale toto tocit je uplny hnus......... ()

sarkikos

Jo, je to melodrama, a jo, dialogy jsou strašně toporný a ano, úplně pitomý. Ale dávám tři hvězdy za to, že i tak snad film připomene všem fňukačům, jejichž jediný štěstí je, že se náhodou narodili v Evropě, že to v čem žijeme my není samozřejmost a že, řečeno slovy hlavní hrdinky, uprchlíci jsou lidé jako my. ()

typa

Tohle není konzumní film. Má těžký, nepopulární námět. Sean Penn si troufl na téměř dokumentární zobrazení kruté reality v Africe a tvrdé práce humanitárních lékařů. Je známo, že Penn jako herec se na své role vždy perfekcionisticky připravuje. Není však náročný jen k sobě, ale i směrem k divákovi. A jako režisér se nikomu nepodbízí, ale naopak vybízí k přemýšlení a jde v tom nekompromisně až na dřeň. ()