Dráma Kolónia režíséra Floriana Gallenbergera je inšpirovaná skutočnými udalosťami odohrávajúcimi sa v kolónii Dignidad v Chille v období Pinochetovho režimu. Dignidad založil a viedol bývalý nacistický lekár Paul Schäfer. V 70-tych rokoch, keď z uzavretej kolónie utieklo niekoľko jej členov, sa uchádzalo, že v sekte dochádzalo k mučniu Pinochetových odporcov a k sexuálnemu zneužívaniu detí. (CinemArt SK)

Flego

Mám pocit, že sa mohlo v určitých scénach viacej pritvrdiť, aby bol silnejší emotívny zásah na diváka. Už len preto, že táto látka si zaslúži vačšiu pozornosť. Takto mi paradoxne vyšla napínavá len záverečná štvrťhodina. Napriek tomu ide o silný a dobre natočený snímok. ()

BMW12

Film podle skutečné události. Náboženské sekty fakt nemám rád, natahají tam hloupé lidi (normální člověk tam nevstoupí) a pak je tam drží a ponižují do konce života. Kolonie Dignidad je však navíc mučírnou chilské tajné policie, takže to vše, co se tam odehrává, je posvěcenou vládou. Je to opravdu hrozné, že ta kolonie existovala tolik let a trvalo tak dlouho, než se na všechno přišlo a lidi z kolonie osvobodili. Film je velice povedený, názorně nám ukázal, jak to v kolonii fungovalo. Herecké výkony Emmy Watson a Daniela Brühla jsou výborné, hlavně jak Daniel dokázal hrát i toho idiota. Jsem rád, že se to natočilo, protože jinak bych se o této události těžko dozvěděl. ()

Roman.Ticka

Jsou to spíš lepší 3*, neboť podobných filmů, alias Vesnice, Rituál aj., na téma sektářské degradace osobnosti postavené na bázi strachu a utrpení, bylo natočeno dost a lépe. Takže nakonec za 4 díky napínavému závěru od akce "tunel" a samozřejmě kvůli sladké Emmě a neméně sladkému Danielovi.😘🍬 ()

Thomick

Film sám o sobě nijak bůhvíjaký (scénárista si to leckde ulehčuje a operace letadlo působí vysloveně teatrálně), ale timing mu dodává na neskutečné síle. V době, kdy jsme ze všech stran zaplavováni zprávami o islámském extremismu, je věru nasnadě si připomenout, že existovaly (ba existují) rovněž projevy fundamentalismu křesťanského - projevy o nic méně odsouzeníhodné. Napříč Afrikou byste našli iks dalších takových. Ale radši potichoučku polehoučku, jsou to přece "jedni z nás"... ()

TheEvilTwin

Emma Watson jako žena, která jde zachránit svého odbojářsky aktivního muže do “letního tábora”, kde řádí fanatismus, násilí a drsný Michael Nyqvist, který byl zde excelentní. Zpočátku strach z nudného filmu s válečnou tématikou komunistů, nacistů a dalších témat, která jdou mimo mě, vystřídal po chvilce zájem o to zjistit, co se v táboře vlastně děje. Dost krutá atmosféra, pocity beznaděje a nespravedlnosti a na závěr nervydrásající finále, kdy prostě fandíte hlavním postavám. Ve všech ohledech výborný film a obrovské must see překvapení. ()

Othello

Koprodukční Requiem pro panenku bez Renčova exploatačního necitu a hlavně bez lesbické scény s Holubovou je od začátku do konce neskutečně ubíjející a rutinní inspired-by-true-story romantika za časů Pinocheta bez jakéhokoli rukopisu. Emma Watson dobře hraje mentála. ()

claudel

Chce se někdo dobrovolně dívat na mučení křehké a něžné Emmy Watson? To je čirý sadomasochismus... V poslední době jsem viděl dva filmy z chilské historie, časově vzdálené o několik desetiletí. Nabyl jsem dojem, jako by to měl být nejbrutálnější a nejšílenější stát v Jižní Americe. Nesmím přitom zapomínat na Dům duchů vztahující ke stejnému období jako Kolonie. Pinochetův režim a převrat způsobil spoustu násilí a bolesti, ve spojení s uprchlými nacisty vytvořil hotové peklo. Na Kolonii se fakt nedívá příjemně, ale je dobře, že takové filmy vznikají a snad se takových ohavností již nikdy nedočkáme - i když současné směřování světa tomu moc nenapovídá. Herecky nemohu opomenout polyglota Daniela a fenomenálního Michaela Nyqvista - já jsem jej poprvé viděl v Mužích, kteří nenávidí ženy ve skrze kladné postavě. Od té doby ale už jen samí hajzlové, darebáci a kreténi. Škoda, že už není takový herec mezi námi. ()

SLOTH

Daniel Bruhl výbornej o tom žádná! tomu bych věřil úplně všechno. Zato Emma Watson strašně. ale opravdu strašně ( hlavně v první půlce ) přehrávala. Nevim proč ale z nějakého důvodu jsem si vzpoměl na film Argo ( asi podobnost SPOILER: s koncem) kterej byl o dvě až sedmnáct tříd lepší. ()

Necrotongue

Na film jsem se těšil,ale musím přiznat,že mě zklamal.Daniel Brühl byl jako obvykle výborný,tentokrát ho ale zastínil hlavní záporák v podání Michaela Nyqvista,kterému role evidentně sedla.Moje zklamání vychází hlavně z toho,že se dost těžko vytváří atmosféra teroru,když ve filmu musíte vycházet z pouhých náznaků.Netvrdím,že musím vidět na obrazovce neustále potoky krve,ale Kolonie mi přišla trochu jako pornofilm,ve kterém sedí parta lidí okolo stolu a debatuje o sexu.Snímek by to mohl být dobrý,nebýt nevyužitého potenciálu a z toho plynoucí mdlé atmosféry.Takto pouze 3-. ()

ARI50

Emma nepřesvědčila a já se tolik těšil, snímek brutalitu ani nenabídne ani nic lepšiho což je opět škoda jednou stačí. ()

luka4615

Dechberoucí příběh + skvělé herecké výkony + patřičná atmosféra = brilantně natočený snímek, který svým pojetím působí jako zjevení. Colonia je parádně gradovaným dramatem, který Vás zcela pohltí. Po celou dobu trvání snímku mi nešlo na rozum, jak je možné, že něco takého moderní chilská vláda v tichosti tolerovala. Je až nechutné, s jakými praktikami operoval "vůdce" Pius a jeho podřízení ve jménu jejich zvrácené víry. Nicméně, na druhou stranu jsem obdivoval i styl, s jakým tyto temné události režisér otiskl na filmové plátno. Colonia je jednoznačně velkým filmovým překvapením, které ve mně svým syrovým pojetím bude rezonovat ještě hodně dlouho. PS: Rovněž zde musím "vypíchnout" již výše zmíněné herecké výkony hlavních protagonistů, které doslova berou dech. Skvělá práce! (Viděno v kině CineStar Jihlava) ()

Morholt

Námět je vlastně jednoduchý až blbý. Letuška se snaží osvobodit svého milého ze spárů tajné policie, která ho drží na neprodyšně uzavřeném místě, jež kontroluje psychopatický kazatel. Já sice rozumím tomu, že pro své blízké udělá člověk ledacos, ale přeci jenom trochu plánování by neškodilo. Nicméně jakmile se děvče dostane do tábora, dá se na tento nedostatek celkem snadno zapomenout, protože atmosféra pekla, které Schäfer ve své kolonii vytvořil, byla vystihnuta se vší hrůzou i absurditou. Podobně jako v jiných případech i tady nad tím zůstával rozum stát. Celá šílenost bizarního mikrosvěta je vhodně doplněná relativně upozaděnou romantickou linkou a hlavně dvojí gradací, která přichází v poslední půlhodině. Výtku nemám ani k ústřední herecké trojici. Michael Nyqvist si svého slizáka užil a spolehlivě ho budete nenávidět, Daniel Brühl patří k největším evropským jistotám a Emma Watson sice pořád trochu zavání Hermionou, ale i tak to od ní byl velmi dobrý výkon a věřím, že příště se té čarodějnické husy zbaví navždy. 80% ()

Handle

Výborně gradující, závěr extrémně napínavý. Emma Watson opět předvádí velmi sympatický výkon, už se těším na další její snímky. Celkově jsem s filmem nadmíru spokojen, vyložená srdcovka to pro mě není, ale nemám žádný důvod k tomu, abych zbytečně snižoval hodnocení. ()

RelaxMan

Niki Lauda & Hermiona v podařené Love Story. Daniel Brühl podal opět velmi slušný herecký výkon. Emma Watson se konečně dokázala odpoutat od nálepky Harryho Pottera, což např. její herecký kolega Daniel Radcliffe stále nedokázal. No a Michael Nyqvist to je pan herec, ten opět potvrdil své kvality. Co dodat k filmu? Film je to podařený, napínavý, graduje až do závěrečných titulek. Mohu vřele doporučit. ()

malylada

Jediné co bych tomu vytkl je, že mi to připomínalo Vesnici. Nicméně herecké výkony fajn, napínavé tempo do konce a Nyqvist suprový. Celkem jsem byl v šoku, když na konci uváděli, že se toto skutečně odehrávalo v Chile. 8/10 ()

CiTrus007

Vyprávění o tajemné křesťanské sektě, připomínající děsivé příběhy z nacistických pracovních táborů, není nutně nejpříjemnějším filmovým zážitkem, rozhodně však má substanci. Popisuje dobrodružný útěk na svobodu zasazený do historické kulisy Pinochetovy vojenské diktatury, a akcentovaný postranní romantickou linkou. Ačkoli scénář čerpá z rozsáhlých historických pramenů, líbí se mi, že s fakty střízlivě šetří a místo nich si hraje s náznaky. Tím nejen umocňuje filmový zážitek, ale i pozvolna buduje napjatou atmosféru směrem k závěrečnému vyvrcholení. 9/10 ()

m.krudenc

Vynikající - ve stylu filmu Argo. Hermióna to hoc hezky zahrála. Film je skvěle natočen. Člověku se až nechce uvěřit že tento příběh je podle skutečné události. ()

Marek1991

Emma Watson s ľavičiarmi proti pravicovej diktatúre, tak to bolo celkom potešujúce vidieť, aj keď asi nie veľmi prekvapujúce. Film bol napínavý, aj keď som chcel vidieť iné veci rozoberať, no tento príbeh, najmä ak sa v závere ukázal ako pravidový je, ma priam šokoval. Natrafil som na to v TV v neskorej noci a skrátka som to musel dopozerať, čo je známka toho, že si ma to získalo. ()

corpsy

Sexy Emma Watson. Asi nikto nezačal komentár tak, ako ja. Hermiona, vo svojej dobe ako lákadlo pre pedofilov, sa dokázala odraziť od škatuľky detskej hviezdy a nastupuje do škatuľky sexuálnych bohýň, aj keď si to film nevyžaduje. Navzdory tomu, je aj po hereckej stránke najväčším lákadlom tohto miestami ( ale iba miestami ) priemerného snímku. Slizký a ješitný Michael Nyqvist, oj€bujúci Daniel Brühl a total bastard réžia Floriana Gallenbergera robia z tohto diela malého veľkého cchhujka na poli ešte väčších....zabudnite na to. ()

F.man

Mám vždy trochu problém, když se na podobně citlivé témata roubují velké příběhy. Třeba přesné takové, ve kterých se hezoun / revolucionář a sexy německá letuška ocitnou v náboženské kolonii vedené ujetým obtloustlým pedofilem. Based on the true story, bro. Tak určitě. Přesto jsem ale vyměkl a dal Kolonii čtyři hvězdy. On totiž ten film fakt dobře odsejpá a nakonec i parádně graduje. Hlavně ale Emma Watson a Daniel Brühl hrají jak o zlatého bludišťáka. I přes spoustu zkratek a filmově-romantický pohled, se na to fakt dobře kouká. A člověk jim to nakonec věří a do poslední minuty i ústřední dvojce fandí. Takže někde mezi třemi a čtyřmi hvězdy. Ale protože hezcí lidé dostanou vždy více hvězdiček a Emma je definice krásy, zaokrouhlujeme nahoru. Anyone can torture, but to break a person without harming physically, that's an art. ()

VOD tipy na konec srpna

19.03.2016

Emma Watson nepřítelem státu

Emma Watson nepřítelem státu

26.06.2015

„Hermiona" pokračuje v zajímavých kariérních rozhodnutích. V minulých letech zkusila Charlieho malá tajemství nebo Aronofskyho Noema, v nejbližší době ji pak uvidíme s psychologickém thrilleru… (viac)