Byť úspešným lupičom vyžaduje mať pevné nervy. A keď ste k tomu aj učiteľom na strednej, potrebujete pevné nervy a vražednú bezohľadnosť. A presne vďaka tomu pri tabuli uspel bývalý zločinec a samozvaný učiteľ Zeki Müller (Elyas M´Barek) v bláznivej školskej komédii Fakju pán profesor 2. A teraz je Zeki Müller späť. Nemá to však vo svojej pedagogickej kariére jednoduché. Čakajú ho ranné vstávania a pubertálni študenti. Na základe toho mu jeho kariéra učiteľa príde omnoho náročnejšia ako jeho doterajšia kriminálna minulosť. Vďaka kontaktom z minulosti sa dostane k slušnej hromade diamantov, ktoré rafinovane ukryje do plyšového medveďa. Lenže jeho tak trochu strelená kolegyňa Lisi Schnabelstedtová (Karoline Herfurt) plyšového medveďa venuje detskej charite v Thajsku. (Barracuda Movie)

JohnCZ

Nevím, jestli to bylo tím, že jsem dvojku neviděl s dabingem, ale v originále mi přišla až otravně uječená a pubertální a jedničku si takovou nepamatuju. Povedených vtípků není už tolik, zejména první polovina je spíše trapná než vtipná. Naštěstí se to ke konci docela zvedne a vrací se černý (hláška o nacistech mě položila) a občas i trochu morbidní humor. ()

ConanVJ

Druhý díl mě nezklamal a zároveň potěšil nádherným prostředím. Vtipných scén a hlášek je de opět plno a já se bavil po celou dobu filmu. Obsazení opět perfektní. Už jsem to viděl nesčetněkrát a určitě si to rád pustím znovu. Za mě jasných 100% :) ()

maddy

Nečakal som, že sklamanie na poli sequelov mi tento rok pripravia práve nemeckí filmári. Suck me Shakespeer alebo Fack Ju Gohtë bola pred dvomi rokmi osviežujúca komédia, ktorá síce nijako nevynikala po scenáristickej stránke, ale dokázala priniesť príjemný humor a hrubozrnnejšiu komédiu v závere hravo pretaviť do good-feeling pohodovky, po ktorej skončení ostal príjemný úsmev na tvári. Dvojka sa snaží viac menej o to isté, akurát sa tu ide v typickom štýle amerických komédií, kde v pokračovaní musí byť všetkého viac, všetko musí byť väčšie (a tak sa z prostredia jednej školy cestuje rovno na pláže do Thajska), viac in-your-face, no výsledku to je akurát tak omnoho menej vtipné a nič čo platilo pre prvý film pokračovanie nezvláda. Už to v podstate nemá žiaden nápad, vývin, akurát sa príbehovo varí z vody, umelo sa to celé naťahuje a niekde v polovici som mal pocit, že postavy sa po tej thajskej lokalite iba voľne pohybujú, niečo neustále melú, prípadne si točia video na YouTube, bez nejakého konceptu a pred záverom tomu chcel niekto v rýchlosti naskrutkovať aj nejaký príbeh, aby ten film pôsobil aspoň na oko kompaktne. Žiadne vypointované pasáže, zapamätateľné hlášky, iba typické nasilu alebo narýchlo spichnuté pokračovanie. Síce je vidieť, že herci sa pri natáčaní poriadne vyblbli a aj Elyas M'Barek v úlohe učiteľa je stále neskutočný sympaťak, no čo z toho, keď tentoraz to bola skôr zábava pre hercov na thajskej pláži, než pre diváka. CELKOVO: 2,5* (5/10) ()

Vxxx

Hodnotím stejně, jako první díl. Dějově mi to přišlo zajímavější, ale u jedničky jsem se opravdu víc nasmála. Ale bylo to fááájn. Je to rozhodně dobrý snímek, povedená komedie, ale prostě víc jak 3* dát nemůžu. Vždyť je to v zásadě hrozná kravina! Ale zábavná a rozhodně neviděná naposledy. 3* ()

SaNcHeZ_cz

Za tři ale stěží. Druhý díl má sice své momenty, především lehce za půlkou, nicméně jak začátek tak závěr trpí na daleko slabší děj a přílišnou nucenost. ()

ivishka

Film udělaný přesně pro generaci dnešních mladých (i já jsem se ovšem slušně pobavila), kteří jsou odkojeni "jůtůbem". Snad poprvé se mi stalo, že je druhý díl snad ještě lepší než ten první. Ani trochu nelituji toho, že jsem na to šla do kina. Jedno mi ovšem nesedělo - sirotci, kteří měli prostředky na to, aby si sehnali elektrické čluny (nebo jak se tomu nadává) a jediné na co mají myšlenky je jídlo z mekáče. Díky těmto maličkostem jsem nedokázala dát plný počet hvězdiček. Musím ovšem sama sobě trochu posypat hlavu popelem, protože jsem dříve naprosto nesnášela jakoukoliv zmínku o Němcích, ale tento film se jim naprosto vyvedl (a je snad ještě vtipnější než vše co jsem do teď viděla). Doufám, že bude ještě něco tomuto podobného, protože minimálně dvojice šprtka a bývalý kriminálník mě baví neskutečně. ()

Praxis

Zklamání. Jednička geniálně zvrácená, plná odzbrojujícího humoru, dvojka líná nuda okořeněná sociální tématikou pro změnu v exotickém prostředí Thajska. Škoda, čekal jsem něco více. Pár fórků se rozhodně podařilo prodat beze zbytku - Všichni učitelé jsou kreténi, on je ale v pohodě kretén, herci výborní včetně M'Bareka, který cedí jeden brutální vtípek za druhým, jeho sbírka dementů taky, ale prostě to proti jedničce ztratilo náboj a já se místy dokonce i nudil. Škoda...ale přehnaná očekávání většinou nevyjdou... 70% ()

ArsenalEagle

Co si budeme povídat, dvojka je prostě slabší, přesto má občas opravdu skvělé momentky, u kterých se dá nahlas zasmát. Bohužel má Karoline Herfurth méně prostor (díky tomu máme na obrazovce častěji Jellu Haase). Stále velmi dobrá komedie. Jsem vážně zvědavej na trojku. ()

Alementina

3,5*, jednicka urcite lepsi, ale i tak, porad je to tak hrozne blby, ale je to holt tak blby, ze tje neuveritelny, ze me to bavi. ta ctvrta hvezda je za zaverecny titulky ()

sonnak

Jednička mi místy přišla opravdu vtipná. Dvojka je místy extrémně otravná až nepříjemná, bez nápadu a kvalitního humoru. Jediné východisko by bylo trochu se před kinem picnout. ()

kaylin

Mám tyhle filmy prostě rád. Nejen, že se už od začátku tvůrci snaží o to, aby top bylo vtipné - a ono to vtipné je - ale oni tomu dávají i nějaký příběh, který má hlavu a patu a který je celkem originální. Stojí to však hlavně na postavách, které jsou prostě výborné, a já bych se k nim klidně rád vrátil znovu. Karoline Herfurth mi prostě učarovala, takže snad někdy příště více. ()

Tony.cs

Přesto, že je to ujetější a samostatných fórků je tu víc, nejsou tak kvalitní, jako v prvním díle a scénář je celkově o něco horší. Snažili se to až příliš poameričtit. ()

dom156

Dobré, vysoký výskyt vtipných míst, málo arogance a trapnosti. Druhý díl jde ruku v ruce prvnímu dílu, nedostal tu nemoc co má plno pokračování úspěšných filmů. Zde film nepropadl, nýbrž je na stejné úrovni jako 1. Mohu doporučit jak 1 tak i toto pokračování. Palec nahoru. ()

L_O_U_S

Méně zábavné, uřvanější a hlasitější než první díl. A milí rodiče – opravdu máte pocit, že takový film je vhodný pro desetileté děti? (1 090.) ()

gegina31

Nemůžu říct, že bych byla zklamaná. Nic jsem od toho totiž nečekala. Pár lehkých vtípků, ale jinak to bylo občas až uhozený. Hlavně moc dlouhý. Měli to včas utípnout. Poslední půlhodina byla skoro až zbytečná. A taky se tam moc nezabývali detaily. Šlohnou tam loď, ta vybouchne a nikdo to neřeší, nikdo se za to nezodpovídá. Prostě pohodička. ()

Aleee89

Jednička byla v lecčem jako zjevení, dvojka se drží starých dobrých zajetých kolejí a není špatná, ale už tu to prostě jednou bylo. Každopádně se člověk i tak zasměje. ()