Fantasy rozprávka Cesta za živou vodou voľne nadväzuje na predchádzajúci film Cesta za kráľom trollov, v ktorom sme prvýkrát stretli dobrosrdečného Espena, jeho dvoch bratov, krásnu a odvážnu princeznú Kristin. Espenove nové dobrodružstvo začína trošku nešťastne. Kristínini rodičia, kráľ Erik a kráľovná Viktória, sú otrávení a z tohto hrozného činu sú falošne obvinení obaja Espenovi bratia. Obaja nešťastníci sú ihneď uvrhnutí do väzenia a čakajú na popravu. To by ale nebol Espen, aby nenašiel spôsob, ako zložitú situáciu vyriešiť! Presvedčí princeznú Kristin, aby sa s ním vydala hľadať bájny zámok Soria Moria, ktorý je vraj celý postavený z rýdzeho zlata. Tu sa podľa dávnych povestí ukrýva prameň zázračnej živej vody a s jej pomocou chce Erik zachrániť život kráľa a kráľovnej a aj svojich bratov. Ale existuje vôbec taký zámok? Nie je to len fikcia? A je v ňom naozaj živá voda? Espen musí konať rýchlo, v pätách je mu totiž banda zlých Dánov, ktorí nenávidia ich kráľovstvo viac než čokoľvek iné a chcú Espena a Kristin za každú cenu zastaviť. Pokiaľ Espen a Kristin nebudú úspešní, bude to znamenať koniec nielen pre bratov a kráľovstvo, ale možno aj pre celý svet! (CinemArt SK)

rasttea

Co naplat, Norové prostě umí udělat pohádku. Vkusnou, milou, přirozenou, a že si k tomu vyberou i české lokace, je přidaná hodnota. Už prvnímu dílu jsem dala krásné 4 hvězdy. Příběh si i ve druhém díle drží laťku, a já pevně doufám, že pan režisér má v plánu se ujmout i třetího příběhu a přinést jej do našich končin :) Jedna poznámka pod čarou - vtipné bylo, že cestou na projekci jsme v metru narazili na skupinku klasických a rozpoznatelných Norů. Jeden dokonce velmi silně připomínal představitele Espena :) Líbí se mi totiž, že Norové zůstávají i v příběhu Norové, a že tvůrci do příběhu neměli potřebu tahat politickou korektnost a vše ještě není vzhůru nohama. Děkuji a můžu jen vřele doporučit pohodový pohádkově-fantazijní příběh pro děti i dospěláky :) ()

UhLee

(6/10). Pohádka se nese na podobné vlně jako její předchůdce. Originální pojetí nadpřirozených bytostí, které jsou výborně namaskované a zajímavě znázorněny. Doplněno je to samozřejmě šťastným koncem, kterému šéfuje Espen, která je výborná postava. Nehraje si na hrdinu a kolem sebe rozsévá pozitivní energii. Kdyby se takové pohádky točily u nás, tak by si z Trošky a Zelenky nikdo nedělal srandu a jejich pohádky by možná dosáhly aspoň na hodnocení větší než 20 %. Na lepší zítřky. ()

Tosi

Na pohádky mě dvakrát neužije, ale stejně jako Cesta za králem trollů, je i tohle pokračování prostě jiná liga. ()

Johnny.ARN

Aj Nóri majú svoje rozprávky. Pozeratelnejšie a zábavnejšie ako tie naše. Nehovorím, že máme zlé rozprávky, veď veľa prvkov sa v nich prelína, príbehovo ma to ale bavilo viac. O vizuále sa asi nemusíme baviť. Zábery na štýl Pána prsteňov, prepracované masky a obstojné kostýmy. Príjemná jednohubka, možno si pozriem aj jednotku. 2 z 5 ()

Kurikmoon

Pozerať toto s deťmi, tak kľudne hviezdičku hore. Žiadne okaté násilie... Farebné, milé i napínavé. Hrdinovia sú čistý ako tá voda... ()

Hollohlaway

Vizuálně hodně příjemný, navíc se mi líbila civilnost postav, příjemně odlišná od blábolivých taškařic českých tvůrců. Samozřejmě to občas drhne a styl vyprávění je trochu nezvyklý. Ale Babett je opět boží. ()

Tejkina

Tak vidím, že seveřané jsou mistři nejen v dramatech a kriminálkách.. Nevím, jestli je to tím, že jsem to viděla v kině na velkém plátně, ale mám pocit, že jsem dlouho neviděla lepší pohádku. Nic tomu nechybělo, skvělý příběh, humor, sympatické postavy, napětí a především krásná příroda. Všem doporučuji a určitě to není taková ta pohádka, kdy by se dospělý nudil a bavilo se jen dítě, moc jsem si to užila :) ()

Maynard.

Vopravdická nádhera! Teprv teď sem zjistil, že je to vlastně už 2.díl. Takže co nevidět mě čeká i ten první. Začalo to geniálně - vizuálek stejně podmanivej jako v Harrym Pottroj (příběh 3 bratří a smrtky). Tím se to odstartovalo. No a pak začala krásná norská pohádka se vší parádou. O živé vodě není zrovna moc pohádek, jedinou teda co vím, tak je Zlatovláska. Takže o to vím mě tohle zajímalo. No, příběh je fakt pěknej a navíc pěkně barevnej. Písničky sou víc než chytlavý... Hodně mě bavil hlavní hrdina, kterej měl snad větší mošnu než Hermióna :o). Každopádně perfektní záležitost, která se mi vryla pod kůži. ()

Silwer

Je to strasne mdly,vodnik vypada fakt tragicky,vodni prisera neni temer videt a zaporaci v cele s tou blbkou jsou spise otravni..princezna a chudas nejsou taky sympaticti.. ()

aquiver

Klasická nastavovaná kaše, velmi předvídatelné, o ničem. Když se půjdete projít do lesa, pravděpodobně narazíte na zajímavější věci. 45 % ()

woodsman

take zaujimave fantasy pribeh vidim ze je aj 1 diel ten si musim pozret ale velka skoda ze ten nebol niaky vecsi boj ten kral mohol byt paradny tam to vizeralo epic ()

piranha

Překvapivě osvěžující pohádka, s neotřelými detaily a moderními prvky, které ale působily vtipně a nepřesáhly hranici nevkusu. ()

Ema57

Půvabní představitelé Espena a Kristin s hlasy Ivany Korolové a Zdeňka Piškuly v ekologicky čisté pohádce plné zeleně a křišťálově průzračné vody se ničeho nezaleknou. Potkávají na cestě pro oživující vodu poněkud nekonvenčního hastrmana, ježibabku, které překáží její dlouhý nos a pořád si ho někam zašprajcovává a nakonec i trojhlavého trolla. Pohádkové bytosti jsou skvěle namaskované a ať chtějí nebo ne, pomohou dobru a lásce, aby opět zvítězila. ()

255085349

Podařená norská pohádka se sympatickým hlavním hrdinou a emancipovanou princeznou. Druhý díl se mi líbil víc než jednička. Jsem ráda, že jsem svojí oblíbenkyni Eili Harboe zase po dlouhé době viděla, nepřijde mi, že by na to, jak je talentovaná, měla moc rolí. Každopádně, za mě spokojenost. ()

Panacek

Tak jo, je to nejspíš pro děti. Proč si ale autoři tolika filmů pro děti myslí, že děti jsou debilnější verze dospělých? ()

E lan

Tak já nevím, nějak mě to už podruhé nebavilo. Triky dobré, scénář slabý, humor téměř žádný. Takže vlastně nic kvůli čemu bych se k tomu chtěl vrátit. ()