Reklama

Reklama

Temná strana dveří

  • Veľká Británia The Other Side of the Door
Trailer 1

Mladá žena z USA sa po tom, čo otehotnie, rozhodne so svojím partnerom začať nový život v Indii. V tejto zaostalej krajine sa im veľmi darí, avšak po niekoľkých rokoch spokojného života zasiahne ich rodinu tragédia. Jedno z ich dvoch detí príde o život pri havárii. Matka je z jeho smrti zničená, takže keď jej ich indická hospodárka povie o spôsobe, ktorým môže svojho syna naposledy kontaktovať, neváha ani sekundu. Vyberie sa do starého chrámu, v ktorom sa môže naposledy rozlúčiť s jeho dušou. Nedodrží však príkaz toho, aby neotvárala dvere chrámu, a tak uvoľní nezastaviteľnú silu zo sveta zosnulých. Posledné stretnutie so synom sa tak zmení na katastrofu, ktorá môže zničiť celú rodinu. (Marceloo)

(viac)

Videá (2)

Trailer 1

Recenzie (129)

Astaroth12 

všetky recenzie používateľa

Štandardná ducharina, ktorá neprekvapí ani príbehom a ani štýlom prevedenia. Hlavným problémom filmu je neustále sa opakujúce klišé a i to, že sa príbeh odohráva v Indii nebolo dobre zvolene, lebo podobných filmov už vzniklo veľmi veľa. A mna neohúril ani ten roztrasený prízrak, čo sa nápadne podobal na Samaru a jej podobne obludky. Cintorín domácich zvieratiek z Indického prostredia nedopadol celkom tragicky, ale ani nejaká sláva to tiež nebola. ()

BoPo 

všetky recenzie používateľa

Sarah Wayne Callies zažila päť minút slávy skrz Prison Break. Akonáhle tento osvetlovač začal vykazovať poruchu, tak ju ovial mrtvolný závan z The Walking Dead. Čo sa týka seriálovej scény celkom výrazné zárezy. Pre Temnú stranu dveří predstavuje hlavnú hviezdu a zároveň jediný možný ťahák na plagáty. Dej je totiž neskutočne klasický (v špatnom slova zmysle). Hereckí kolegovia nevýrazní. Nechýba samozrejme ani záver s odkazom na možné pokračovanie. Pochváliť sa dá len zasadenie príbehu do Indie. Dvere, ktoré je lepšie nechať zatvorené. ()

Reklama

Marceloo 

všetky recenzie používateľa

Mladá žena z USA sa po tom, čo otehotnie, rozhodne so svojím partnerom začať nový život v Indii. V tejto zaostalej krajine sa im velmi darí, avšak po niekolkých rokoch spokojného života zasiahne ich rodinu tragédia. Jedno z ich dvoch detí príde o život pri havárii. Matka je z jeho smrti zničená, takže keď jej ich indická hospodárka povie o spôsobe, ktorým môže svojho syna naposledy kontaktovať, neváha ani sekundu. Vyberie sa do starého chrámu, v ktorom sa môže naposledy rozlúčiť s jeho dušou. Nedodrží však príkaz toho, aby neotvárala dvere chrámu, a tak uvolní nezastavitelnú silu zo sveta zosnulých. Posledné stretnutie so synom sa tak zmení na katastrofu, ktorá môže zničiť celú rodinu. - Nádherná spolupráca tímu skúsených hororových tvorcov. Všetko funguje tak ako má. Dej je podobný, ako u každej klasickej duchariny z americkej produkcie, lenže parádne vlastnosti tomu dodávajú prvky indickej kultúry a histórie. Namiesto klasickej rodiny z USA, ktorá je zabezpečená a žije v peknom dome je v The Other Side of the Door rodina žijúca v ošarpanom indickom príbytku, v ktorom im pomáha indická slúžka, ktorá pozná miestne legendy a prežila podobné situácie, aké práve prežíva rodina. Vôbec by mi nevadilo, keby tam bolo tej mytológie ešte viac. Masky domorodcov sa mi velmi nepáčili, ale ich prítomnosť a rituály robili dobrý dojem. Po technickej stránke absolútne nemám čo vytknúť, pretože parádnu hudbu urobil môj oblúbenec Joseph Bishara a za kamerou stál taktiež ostrielaný hororový expert. S hereckým obsadením som velmi spokojný. Pani SW Callies podala skvelý výkon v minuloročnom Halloweenskom horore Pay the Ghost a v tomto horore s takmer totožnou tématikou taktiež pôsobila velmi dobre. Manžel s deťmi ju perfektne doplnili a aj slúžka sa mi páčila. V neposlednom rade sa tu objavila pre mňa hororová legenda Javier Botet, ktorý nedostal vela priestoru, ale mne vždy stačí len zopár pohladov na nechutné záporné postavy, ktoré dokáže stvárniť dokonale. Musím uznať, že tento horor mierne prekonal moje očakávania, aj keď sa tomu kvôli tvorcom ani nedivím. + herečka z Pay the Ghost + herec z Wrong Turn a The Returned + herec z REC, Rec 2, REC 3: Genesis, Mama a Crimson Peak ()

Malarkey 

všetky recenzie používateľa

Pane jo, tohle byla dobrá hovadina! Prostředí Indie se sice v hororu jen tak neokouká, ale všechno ostatní je do nebe volající. Máma žije s manželem v Indii. Potká ji katastrofa a ačkoliv jedno dítě zachrání, druhé ji umře div ne v náruči. Následně se objeví nějaká Indka, že zná místo, kde se může se svým synem rozloučit. Jedná se o klášter uprostřed džungle, ve kterém se nachází dveře do země mrtvých. Když přes den vysype popel, tak v noci se její dítě objeví za dveřmi. Háček je, že ty dveře nesmí otevřít, aby nevypustila mrtvoly do země živých. No a ty samozřejmě, ejhle, otevře. V tu chvíli se táhne duch jejího dítěte s ní přes půl zeměkoule jako smrad a straší ji až do zemdlení. Do zemdlení jejího, ale i diváka… ()

VanTom 

všetky recenzie používateľa

Nemastný neslaný, takový "nízkotučný" horor nepřináší krom slabě využitého zasazení do Indie vůbec nic neotřelého nebo zajímavého. Pomalé uspávací "mrazení" budí hlasitě tuctovými duchařskými lekačkami, které všechny jako bych už viděl jinde. Sarah Wayne Callies to sekne a její zoufalá matka nakonec dostane, co si vykoledovala, za to aspoň slabé 2 *. ()

Galéria (20)

Zaujímavosti (6)

  • Pri natáčaní si Javier Botet (Myrtu) pri páde zlomil ruku, kvôli čomu sa natáčanie jeho scén muselo preložiť. (Marceloo)
  • Aghoriové (ve filmu zmínění v 17:54) skutečně existují. Žijí v blízkosti pohřebišť a mažou se popelem z pohřebních hranic. Aghoriové, sídlící především poblíž hory Alo, se živí hnijícím lidským masem. Vylovují ohořelé zbytky těl plující po posvátných řekách anebo kradou mrtvoly připravené k pohřbu. Jsou přesvědčeni, že takto získávají magické schopnosti. Aghoriové své počínání považují za nevinné, protože vychází z pantheistické nauky indické filosofie, podle níž: „Jestliže vše ve tvoření je pouze projevem všeobecného Ducha, nemůže být nic nečistého". (Wez)

Reklama

Reklama