Píše se rok 1942 a v okupované Varšavě dojde k brutální vraždě polské prostitutky, která byla německou agentkou. Svědek, muž z domu, kde k vraždě došlo, slyšel odcházet muže a zahlédl německou generálskou uniformu. Major Grau z německé rozvědky chce vraha vypátrat. Ve Varšavě v té době působí tři generálové. Generál Kahleberge, který nemá čas na soukromý život, ale občas se chová tajuplně a někam zmizí. Dalším je generál von Seidlitz-Gabler, který si užívá života s dámičkami, je velmi opatrný a vždy se přikloní k té straně, která má navrch. Posledním podezřelým je generál Tanz, německý hrdina od Leningradu, který byl poslán do Varšavy, aby se vypořádal s polským odbojem. Tanz působí především jako dokonalý voják plnící rozkazy, ale říká se o něm, že je šílenec a libuje si v zabíjení. Ani jeden z nich nemá na večer vraždy alibi a všichni se snaží Grauovi vyhýbat. Když se Grau přiblíží k rozuzlení případu, je z popudu generála Kahlebergea povýšen a přeložen do Paříže. (TV Prima)

Inozuka

Mám rád kriminálky z nacistického Německa, ale Noc generálů mi přišla trochu slabší. Ač opravdu hutně obsazené, je to celé takové prkenné a přepálené. Možná k tomu přispělo to, že Omar Shariff opravdu není dostatečně árijský tip na důstojníka Abwehru nebo hojně používaná neoriginální technika (jediné, co sedělo, byl nalétávající Spitfire a pár Kübelwagenů), či dost zvláštní způsob vyprávění ... Nevím, každopádně ani dabing celku nijak neprospěl. Každopádně na film se dívat dá, zvlášť chcete-li vidět majora Cowleyho v nacistické uniformě ... ()

Rattlehead

Na takhle luxusní herecké obsazení (plus výborný kameraman a hudební skladatel) jsem asi čekal více, ale i tak se jedná o solidní film, který by možná snesl trochu zkrátit. Čekal bych více vyšetřování vraždy a méně války. ()

Amonasr

Podivná detektivka poněkud násilně propojená s nacistickou okupací Varšavy a Paříže a dokonce i atentátem na Hitlera. Všechno je to krajně nevěrohodné, ale natočené je to vcelku dobře, takže se na to hezky kouká. Jen se tomu nesmí moc věřit. A zřejmě to v době natočení plnilo ještě jeden účel - zošklivit lidem německé nacistické zločince, kteří se právě začínali vracet z kriminálů a hrozilo či spíše probíhalo probouzení nacistických resentimentů. Ovšem "obyčejní" generálové wehrmachtu byli v podstatě "slušní" a žoviální lidé, co se přece chtěli zbavit Hitlera a také nesnášeli fanatiky ve vlastních řadách, přičemž už dávno žijí poklidným civilním životem. ()

SAINTS

Film trpi na neumernu dlžku a tym padom je tam aj viac hluchych miest.Film sa chvilu tvari ako kriminalka no potom pride na rad atentat na Hitlera a plan Valkira(nie tak putavo natočeny ako ten s Tomom Cruisom).Filmu ani velmi nepomoklo to že sa odohrava v dvoch časovych rovinach-počas vojny a dvadsat rokov po nej.Herecke vykony patria k tomu najlepšiemu,hlavne Peter O Toole zahral vyšinuteho generala velmi presvedčivo.Noc genaralov je lahko nadpriemerny film. ()

calculus

Snaha tu byla, bohužel asi až moc. Ve výsledku roztříštěná filmová slátanina, navíc absolutně mimo jakoukoliv realitu. Skoro až westernové pojetí vojenského vyšetřovatele se do válečné Varšavy nebo Paříže nehodilo, potom nutně i herecké výkony směřovaly někam na hranici pozérství. ()

pafka

Skoro detektivka, ktera se zabyva daleko vice deji, ktere moc nesouvisi s mordy. Timto se film nafouknul na neuveritelne 2.5 hodiny a to uz tvurci riskuji odchod divaka. Ovsem diky obratnosti tvurcu a hercu a taky scenaristy je jakoby stale se na co divat, i kdyz detektivka zustava dost v pozadi. Skvely Peter O´Toole, mladoucky Phillipe Noiret. ()

Gortyna

Herci byli nalíčení, vedli dialogy a hráli jak někde v operetě nebo panoptiku - s čestnou výjimkou Noireta. A k tomu absurdní scénář - jak jakýsi okrajový major dusí generály... Dvě hodiny utrpení. ()

Saxos

Výborná a určitě neznámá, už skoro historická krimi, na pozadí 2. světové války, přecházející Varšavu, Paříž až po Hamburk v době dvaceti let po válce. Klady: herecké výkony, hudba, dobrý příběh, zalinkování operace Valkýra. ()

brasek

Veľmi zdĺhavý a preto aj suchopárny príbeh (veľa balastu okolo kriminálnej zápletky), bez poriadnej atmosféry a vyšetrovania. Diváka potešia iba tváre známych hercov a pre mňa taká priemerná nuda. ()

Kozlowski8

Vyšetřování několika vražd prostitutek na pozadí 2. světové války a spiknutí německých generálů proti vůdci v operaci Valkýra... Válečných thrillerů s kriminální zápletkou zrovna moc k vidění není a já tento počin oceňuji, i když mám trochu pocit, že si Anatole Litvak ukousl větší sousto, které úplně stoprocentně nezkousl. Příběh mohl být ve své konstrukci přímočařejší, plynulejší a možná kratší, ale i tak jsem si ho velice užíval. Maximálně mne naplňovala hudba Maurice Jarre a úžasné představení herců - na prvním místě Petera O''Toola ve skvělé roli psychopatického fanatika a vyšinutého magora - generála Tanze. Pochvalu ale zaslouží i Omar Sharif nebo Donald Pleasence. Film, který stojí za vidění. 75%. ()

PTuranyi

Výborný príbeh vyšetrovania vraždy počas konca 2. svetovej vojny s presahom do "súčasnosti". Klasické spracovanie. Dobré herecké výkony. Dosť dlhý ale bez vaty. ()

gizi

Chytře postavený válečný film, který se mi z počátku zdál nic moc, ale postupně mně přesvědčil o svých kvalitách. Peter O'Toole zde exceluje. 75%. ()

Cesty timem

Docela příjemné překvapení. Díval jsem se hlavně kvůli hudbě Marice Jarreho, která nezklamala. Ale film mě dost zaujal obsazením, dějem, pozadím s akcí Valkýra (což reprezentuje stejnojmený film u mne za 5*). Ale opravdu to nebylo špatné. A to když je film dlouhý jak 2. světová a přesto neztratím trpělivost a zájem to dodívat, tak to už to opravdu musí být. Myslím, že s přihlédnutím k mému favoritu o Valkýře tomuto budou 4* slušet. ()

Chicharron

Na přelomu šedesátých a sedmdesátých let vznikla řada válečných filmů, které se mohou směle řadit do zlatého fondu kinematografie, toto však není tento případ... V době, kdy náckové masakrovali Poláky ve Varšavě po tisícovkách má vyšetřovatel Abwehru eminentní zájem na vyšetření smrti nějaké polské šlapky? Hodně podivná fabulace... Ve filmu je několik do očí bijících nesmyslů, zejména že generálové nosí do "pole" či bitvy slavnostní uniformy, které se hodily spíše na nějaký bál nebo vojenskou přehlídku. Tanky vypadají jen vzdáleně jako PzKpfw VI Tiger, ale to nejhorší je naprosto chaotický děj a to že interpol nakonec po válce dostane válečného zločince právě na onu vraždu jakési polské šlápoty, přestože onen generál dle filmu zmasakroval půlku Varšavy... ()

trulda

Velmi zajímavý snímek, který ve válečném období sleduje lehce banální kriminální linku, je výbornou psychologickou studií jednání a motivací hlavních postav. I když by větší odvaha střihače filmu pomohla, střídavě větší a menší míru napětí si film udrží po celou dobu. Výborné herecké výkony v první řadě s Peterem O'Toolem, Omarem Sharifem a krásnou Joannou Pettet. ()

JohnnyV

Filmu vévodí především dvě charismatické postavy: německý vyšetřovatel v podání uhranujícího Omara Sharifa a narcistní ďábelská tvář generála v podání Petera O'Toola. Neskuteční herci. ()