Píše se rok 1942 a v okupované Varšavě dojde k brutální vraždě polské prostitutky, která byla německou agentkou. Svědek, muž z domu, kde k vraždě došlo, slyšel odcházet muže a zahlédl německou generálskou uniformu. Major Grau z německé rozvědky chce vraha vypátrat. Ve Varšavě v té době působí tři generálové. Generál Kahleberge, který nemá čas na soukromý život, ale občas se chová tajuplně a někam zmizí. Dalším je generál von Seidlitz-Gabler, který si užívá života s dámičkami, je velmi opatrný a vždy se přikloní k té straně, která má navrch. Posledním podezřelým je generál Tanz, německý hrdina od Leningradu, který byl poslán do Varšavy, aby se vypořádal s polským odbojem. Tanz působí především jako dokonalý voják plnící rozkazy, ale říká se o něm, že je šílenec a libuje si v zabíjení. Ani jeden z nich nemá na večer vraždy alibi a všichni se snaží Grauovi vyhýbat. Když se Grau přiblíží k rozuzlení případu, je z popudu generála Kahlebergea povýšen a přeložen do Paříže. (TV Prima)

Koly

Na THE NIGHT OF THE GENERALS jsem narazil úplně náhodou, stejně jako třeba na Fleischerův parádní zásek THE VIKINGS. A opět jsem nadšený. Skvělý příběh zasazený do prostředí druhé světové války nenudí ani na vteřinu, ale hlavně musím vyzdvihnout výborné herecké výkony všech zůčastněných. Zejména bych chtěl upozornit na Donalda Pleasence a Petera O'Toola. Nestvá se moc často aby film, který má stopáž skoro dvě a půl hodiny, uběhl tak rychle. Jasný plný počet!!! ()

zorro

Vítečná kriminálka z válečného prostředí a ktomu nezapomenutelný Peter O´Toole. Trošku vymakanější konec a byl by to plný počet bodů 90% ()

flyboyeda

Pro me velmi prijemna kombinace zanru ala valecny, krimi, drama atd... Navic s tak skvelymi herci, Peter O Toole je uzasny demon, Sharif, Courtenay, Noiret, vsichni supr, co vic si prat, skvele sem se bavil... ()

Courtemanche

Patří jasně mezi nejlepší válečné filmy, ne ale o boji, spíš krimi-thriller-drama z tohoto prostředí, a ještě vůbec ne fofrem. Tady napsaný obsah k filmu od MAX666 považuji za perfektní, a budete překvapený kolik toho tam ještě je! 4,5/5 ()

andrii

Řada vyznamenání se tísní, drží stráž na hrudi. Jeden z nich byl potřísněn, víc přitiskl si je na prsa. Krví plní klopy svých nažehlených uniforem. Porcelánový Ken. Fanaticky vyšinutý, zlý pohled chladné oceli. ()

hanagi

Ani na vteřinu neuvěřím, že v té době kohokoliv zajímala zavražděná polská prostitutka, myslím, že by moc nepomohlo ani to, že byla údajně německou agentkou. Ale líbí se mi představa, že někomu stojí za tu námahu. A moc se mi líbí, jak si své role užívají všechna ta herecká esa. ()

JohnSmith

Vyšetřování vraždy na pozadí války. Film plný neskutečného obsazení, který nenuceně mísí válečné události a vyšetřování vražd. Sice mě trochu překvapilo, že Omar Sharif hraje se svou vyzáží důstojníka německé armády, ale budiž. Možná kdyby se Litvak více zaměřil na vyšetřování a méně na večírky pohlavárů, bylo by to lepší. ()

blackJag

Fabulace kolem skutečných událostí, skvělý O'Toole, trochu statická válečné složka (pálí se z kulometů ostošest, ale kulky mizí asi v časoprostoru) a ploché vyznění. Přes výhrady mě to zaujalo. 70% ()

Autogram

Vyšetrovanie dvadsať rokov starej vraždy je skoro ako od Poirota, pričom operácia Valkýra je tu len ako pozadie. To prepínanie medzi minulosťou a budúcnosťou bolo občas šialené, až som niekedy nevedel, kde som. Toľké udalosti si vyžiadali značnú dávku filmu, ale vyloženú zdĺhavosť som nezaregistroval. ()

Aqualung

Je to podle mého soudu poněkud nepříslušný příběh. Jde jistě o kombinaci detektivky, válečného filmu a horroru. Zasazení celého příběhu psychopata gen. Tanze do války s jejími absurditami a zrůdnostmi působí až téměř bizarně. Důstojník abwehru v podání pana Sharifa , takto ze zpravodajské služby zde kráčí po stopě vraždy, a to bez ohledu na to, co se děje kolem. Pátrání ve válečné vřavě mi přijde neskutečné. Nicméně, daří se mu a smyčka se pomalu stahuje kolem zmíněného psychopata. Vyšetřovatel je veřejně zabit a odklizen. A nic se poté neděje. Tohle je možné jen v armádě.Pan O´Tool podal parádní výkon. Má-li film ukázat ne popsané šílené fenomény, které se mohou realizovat jen za války a jen v armádě, pak film splnil svůj účel a poslání.... ()

Han22

Na tohle jsem se těšil - thriler z války z prostředí německé generality, navíc hvězdně obsazený, to vypadalo super. A tak tu máme majora Graua (překvapivý Sharif), který vyšetřuje ve Varšavě a později Paříži vraždy dvou prostitutek, přičemž v Paříži mu pomáhá místní inspektor (Noiret). Podezřelý jeden z trojice generálů (Gray, Pleasance, O´Toole), kteří mají vlastní starosti a majora k sobě ani nepustí. Bohužel to funguje tak napůl. O´Toole jako modrooký blonďák s pychopatickým pohledem je nácek jak když vyšije, bohužel díky tomu je Vám od začátku jasné, kdo je vrah, zvlášť když z gustem čistí domy ve Varšavě pomocí plamenometů a tanků. Režisér navíc zapomíná na pátrání, vyšetřovatel nemá prostor (a konec jeho pátrání je vysloveně antiklimatický). Místo toho je tu mladá romance, podivné skoky do budoucnosti a ještě i oerace Valkýra. Dobře zahrané s některými dobrými scénami, ale příšerně dlouhé, roztahané do všech stran a místy i dost nudné. ()

Kovaja

Vyšetřovat vraždu polské kurvičky za války němci okupované Waršavě je poněkud divné. Kór když její smrt má na triku jeden z německých generálů. Hodně povedené drama s výborným hereckým obsazením a neméně skvělou hudbou. ()

kolemjdouc

filmu do dokonalosti chybí už jen lepší výkony herců ale vzhledem k tomu,že byl natočen před padesáti lety Brity a Francouzi, klobouk dolů!,Fakt dobrý ()

Disease

Snaha oživit válečný film kriminální zápletkou je fajn, ale přišlo mi, že tvůrci se do toho dali příliš zeširoka, takže se to docela táhne. ()

ortoncz

No trošku si zaspoilerujeme. No jsou tady dvě hlavní linie. Začíná to vyšetřováním polské prostitutky / německé agentky v roce 1942. Ale Náckové 1944 začnou prohrávat válku a musí se vyřešit Hitler. Takže nějaká Valkýra (tu jsem viděl drív s Cruisem). Jediná škoda, že to strašně poskakuje v ději a je to spíše poslepené, takže mě by se spíše líbilo takové téma udělané do seriálu nebo mini-serie. Ale pořád je to skvělý film s výbornýma hercema. Takže za mě 80% ()

Lucas87

Zajímavý děj, známá stará parta skvělých herců, srandovní tanky Tiger a celkově mám rád takovéto barevné filmy z 60. tých let. ()

alonsanfan

Mrazivý thriller se skvěle budovanou atmosférou, od kterého jsem se i přes jeho značnou stopáž, nemohl odtrhnout. Úžasná herecká příležitost pro žulového Petera ztvárňujícího nad míru přesvědčivě sadistického německého generála a okouzlujícího Omara a téměř nenápadného Philippa, kteří během událostí okolo atentátu na Hitlera v roce 1944 vyšetřují brutální vraždy prostitutek. Propojení historických událostí s kriminální fikcí je osvěžující ozvláštnění. Napětí se stupňuje téměř až k neunesení... ()