Michael Jackson: Smooth Criminal

(hudobný videoklip)

Mangano

Smooth Criminal je můj nejoblíbenější klip od Krále popu. Píseň napsaná samotným Michaelem a k tomu legendární choreografie, jejíž antigravitační část si Michael dokonce nechal patentovat. No sorry jako, ale tohle je mistrovské dílo, živý perfekcionismus a fontána geniality. Je jen škoda, že zkrácená verze pro televize neobsahuje onen legendární magický taneční kousek, ten je jen v originální 10 minutové verzi klipu. ()

Jara.Cimrman.jr

Nemám nic proti tanečním kreacím podporujícím skvělou skladbu, ale tady je to naopak. Smooth Criminal je vítězstvím tance nad hudbou a to je podle mne u videoklipu špatně. Jinak nemám nic proti synchronizovanému poskakování gumových týpků, kteří si pro natáčení klipu nechali vyjmout kosti z těla a zrušili gravitaci, ale musel bych u toho slyšet víc než jen to kolovrátkově opakované: "Annie, are you OK?". ()

Dr.film

Hudebně-choreografická záležitost, která se okouzlujícím způsobem přetavuje do ideálního souladu obrazu se zvukem. Můžeme si o Jacksonovi myslet mnohé, ale tohle dílo představuje zpěvákův kariérní vrchol a uctivě přitom odkazuje na to nejlepší z MGM muzikálů a Hollywoodu. Pro mou osobu nesmrtelná věc. ()

Movie Gourmet

Nejlepší hudební klip MJ, ale paradoxně ne díky zpěvu, ale díky tanečním kreacím, která MJ a jeho "crew" provádí. Nejlepší choreografie, jakou jsem v klipu viděl vůbec. Neskonale originální a doposud nepřekonané. Verdikt: 5* a 100 %. ()

jasse

Prvotní Majklův nápad (jakožto velkého obdivovatele Freda Astaira) rozvinul jeho choreograf Vincent Paterson. Ústřední scéna, kdy je na place 50 tanečníků, je prostě úchvatná. - Pro Jara.Cimrman.jr: opakující se otázka v písni: "Annie, are you OK?" je fráze používaná při výuce CPR a není tam jen tak náhodou. A vizuální vítězství nad hudbou je u klipu podle mě v pořádku. ()