Príbeh škandálu, ktorý vypukol, keď sa televízia CBS rozhodla dva mesiace pred americkými prezidentskými voľbami v roku 2004 odvysielať materiály, ktoré mali dokazovať, ako sa George W. Bush vďaka otcovým politickým kontaktom vyhol vojne vo Vietname. Následky pre všetkých zúčastnených na seba nenechali dlho čakať... (STV)

Pedross800

"PTÁT SE, TO JE DŮLEŽITÉ. NĚKTEŘÍ ŘEKNOU, ŽE NA TOM NEZÁLEŽÍ. ALE PŘESTANEŠ POKLÁDAT OTÁZKY, PAK AMERIČANÉ PROHRAJÍ." Naštěstí Američané ať už si o nich myslí zbytek světa co chce ty otázky pokládají neustále, čehož důkazem je i tento skvělý film. Po Oscarovém Spotlightu další investigativní pátrání, tentokrát do dob mládí exprezidenta Bushe. Pro Američany ožehavé téma a když se odehrávalo těsně před volbami v roce 2004, o drama je postaráno. Překvapivě přiznávám, že se mně to líbilo ještě víc, než zmiňovaný Spotlight, mělo to větší grády a náboj a hlavně to byla skvělá ukázka toho, na jak tenkém ledě se investigativní novináři pohybují a na jak mnoha věcech záleží. Zcela mě to, zda byl George W. Bush poseroutka vyhýbající se vojenské službě, či někdo neumí udělat precizní reportáž pohltilo a Cate Blanchett podala vynikající výkon. Cítil jsem všechny ty emoce, od euforie k zmaru, kterými skutečná Mary Mapes musela taky procházet no a Redford, to už je specialista na podobný druh filmů. Takže zbývá dodat jediné.....Courage a F.E.A. ()

Autogram

Ide o vysokú politiku, dokonca Busha juniora, ale v podstate len o drobnú nevinnú nezrovnalosť v jeho armádnej minulosti. Dôležité je dopátrať sa pravdy, nedať sa oblbnúť dokumentom vraj zo 70-tych rokov očividne písaným na modernom počítači, prípadne to aj pripustiť. Keď sa hon za pravdou mení na zbytočný hon na nevinných ľudí, treba zatiahnuť brzdu. Niekedy sa to nepodarí a hľadanie pravdy sa obráti proti samotnému pátračovi. Film je akoby rozlúčkou s hľadaním pravdy v americkej žurnalistike. A v druhom rade (zďaleka nie poslednou) rozlúčkou Roberta Redforda s kamerou, čo bolo rovnako dojímavé. –––– Denne oslavujeme našich vojakov. Ale občas na nich nie sme hrdí. –––– Kládla som otázky. Otázky pomáhajú dostať sa k pravde. ()

SpaceOdyseus

Doufam, ze dalsi hutne novinarske drama dostaneme driv nez s dalsi oscarovou sezonou. Protoze tohle byla parada. Paranoidni temna atmosfera graduje, herci hraji jak o zivot, scenar je zajimave prekvapivy, rezie je nevtirava ale ucelna a zaver je provokativne otevreny. A tak to mam rad. ()

Schuldiner

Dávám opět v krátké době plnou palbu! A protože mou maličkost výjimečně nějak nenapadá vhodný komentář a protože se mi to moc líbí, budu citovat zdejšího celo-ČSFD-známého uživatele verbala: ,,Že je bývalý prasident Spojených korporací amerických Jirka Dvojitévé Křoví zbabělá, pokřivená, mocichtivá, militantní a zkorumpovaná kunda, to dneska už ví každý školák. Ale tvrdit něco takového otevřeně ve sdělovacích prostředcích před pár lety, kdy ta mrdka ještě „hrdinně osvobozovala“ Dálný východ pod patriotistickým heslem „Ropa for all“ a pečlivě připravovala největší novodobou světovou hospodářskou krizi, mohlo vést i k tomu, že měl člověk náhle plnou prdel texaského čili, pěchovaného tam nemilosrdnou pěstí korporátní spravedlnosti." Konec citace! A to mi stačí! Zatím.. Uvidim až se mi to víc rozleží! Víc takových filmů !!!!!! ()

DannyBoy80

Vcelku slušný film, kde Blanchet v první minutě zahrála víc než v celé Carol. Téma je slušné a je to zajímavý pohled do zákulisí tzv. investigativní novinařiny nebo publicistiky. Je to komorní, přesně jak to takovým filmům sedí. ()

MiaMahoney

Téma bylo zajímavé a jelikož všichni víme, že Bush je k*k*t, tak film obsahem nepřekvapí. Dráma je to solidní, Cate se do role workaholické reportérky výborně hodí a Bertík Redford jako její parťák je taky sázka na jistotu. Čekala jsem, že po odhalení Bushova skandálu se příběh bude ubírat trochu jiným směrem, a sice zastrašování ze strany vlády, "nehody" týmu atd., ale ani výsledná politicko-televizní bitka nebyla špatná. Těším se, až jednou "praskne" aféra 9/11, to bude v pořadu 60 Minutes horko jak v kotli u Jílkové! ()

JohnyD

Toto nakopáva celému Spotligtu po žurnalistickej stránke prdel a to mám Spotlight veľmi rád a nevadilo mi že to urvalo Oscara, ale že bola Cate nominovaná za Carol a nie Truth to mi hlava nebere. No hold marketing si vybral svoju daň. A Genoa v Newsroomu je oproti tomuto vážne sračka a to mám Willa a jeho partu veľmi rád 10/10 a upravujem svoju TOP 10 za minulý rok. PS: F.E.A. ()

bezvim

S jiným obsazením by to asi na těch pět hvězd nebylo, ale tahle parta v čele s Blanchett to vytahuje výš, než kolik si to možná zaslouží jako příběh, který se snaží vyprávět Pravdu. Přehršel dramatičnosti brání tomu uvěřit, ale chce se předpokládat, že to jádro příběhu zůstalo nezkreslené. Důležité téma, důležitý film. ()

Sentido

Hledání pravdy versus moc pro prachy pokroucených mocných a realita z televizní produkce dotovanýho zpravodajství transformovanýho na zpravodajství vydělávající. FUCK'EM ALL ()

fixaman

Finální projev před komisí tak dokonale popisuje současný stav politické žurnalistiky, že to snad lépe slovy ani nelze vyjádřit. Cate Blanchete hraje jako bohyně a celé to neuvěřitelně šlape. Výborný film. ()

BOURQUE

Dobre a dôkladne natočený film, ktorú nad vodou drží fantastická trojica Blanchet-Redford-Quaid. O tom, že kto mal pravdu, kto spravil chybu a kto nie, sa musí (veľmi správne) rozhodnúť divák. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

mira.l

No tak snad jedna hvězdička pro Cate Blanchett, která mi to jediná zachránila od nekompromisního spláchnutí na dno žumpy, jinak jsem byl rád, že jsem u toho vsedě neusnul. Dvě hodiny žvástů o tom, jestli Bush ojebal svoji účast ve Vietnamu, jestli v 70. letech psaly psací stroje "tá" na půl řádku a jestli byl tehdy používán Times New Roman mě opravdu do kolen neposlaly. Ve výsledku je to o tom, jak se parta pravdychtivých novinářů začne hrabat v něčem, co se točí kolem prezidenta USA a zrovna mu to nelichotí, no jak to asi může skončit... Až se v zahradách Bílého domu najde smotek posraného toaleťáku neznámého původu, bude zaděláno na další skvělé drama. ()

elimS

35% - komentář 20ti slovy: Nejnudnější reportáž na téma "Co dělal Franta v úterý dopoledne", kde s každou novou informací novináři dostávají orgasmy. Zpracování, ale ušlo. ()

mac000

Čtyčicet let po ztvárnění Boba Woodwarda jako jednoho z novinářů, kteří odkryli aféru Watergate, se Robert Redford vtělil do podobné role investigativního televizního zprávaře, který se snaží o podobný "kousek" odhalující pravdu o prezidentu George \W. Bushovi. A válí jako zamlada. Místo D. Hofmana však má jak parťáka (parťačku) ženu - Cate Blanchettovou hrající kolegyni ze zpravodajství CBS. Obe dva utáhnou dvouhodinové konverzační drama tak, že se nenudíte a dokonce jste místi v napští. Zkušený scénárista J. Vandebilt věděl, jak napsat dobrý scénář, který si troufnul (poprvé) i sám zrežírovat. ()

boombang

FEA! Herecky určitě lepší než Spotlight. A dál už lze dodat snad jen: "marnost nad marnost, všechno je marnost..." (i když ne moc v tom biblickém významu). ()