Ave, Caesar!

• Česko Ave, Caesar! (viac)
Mysteriózny / Komédia
USA / Veľká Británia / Japonsko, 2016, 106 min (Alternatívna 102 min)

Réžia:

Joel Coen, Ethan Coen

Scenár:

Joel Coen, Ethan Coen

Kamera:

Roger Deakins

Josh Brolin, George Clooney, Alden Ehrenreich, Ralph Fiennes, Scarlett Johansson, Tilda Swinton, Frances McDormand, Channing Tatum, Jonah Hill (viac)

Deň „hasiča problémov" Eddieho Mannixe (Josh Brolin) začína skoro ráno riskantnou záchranou povesti mladučkej hviezdy, ktorá už už padá do morálneho bahna a rúk polície. Hneď nato zmieruje rozzúrených cirkevných predstaviteľov, ktorých naštval scenár pripravovaného biblického veľkofilmu. Režisérovi sofistikovaných drám (Ralph Fiennes) musí do hlavnej role vnútiť hviezdneho predstaviteľa kovbojov, ktorý síce vie hádzať lasom, ale zato nevie rozprávať... A to nie je všetko. Problémy mu robí aj hviezdna plavkyňa Anna (Scarlett Johansson), ktorá má chúlostivé osobné problémy a slávny tanečník Burt (Channing Tatum), ktorý sa z ničoho nič začal správať zvláštne. A to stále nie je všetko! Vrásky na čele mu spôsobila superstar Baird Whitlock (George Clooney), ktorá bola unesená neznámou organizáciou s názvom „Budúcnosť", a to práve uprostred natáčania veľkofilmu „Ave, Caesar!". Pre ostrieľaného Eddieho je ale každá kríza výzvou... (CinemArt SK)

Davies182

Zaručená pravda o tvorbě nákladných filmů od A až po Z v nejpraštěnější komedii od... posledních nevážných Coenů? Škoda syndromu nesourodosti, mající za následek vcelku průměrný slepenec tuhle výborných, támhle o něco trochu slabších gagů. ()

pepo

To mohlo byt tak strasne dobre. Ale nebolo. Som zvedavy, ci sa tak vela strihalo alebo sa omylom vymazala polovica scenara a nebol cas ju zase dopisat alebo to coenovci iba strasne odflakli. 5/10 ()

Xmilden

Lidi k těmhle Coenovcům přistoupili s předsudky a takhle to dopadlo. Přitom je to semtam zase ta jejich bezvadná komedie, jakou oni umí. Vyloženě mě nadchnul v pidiroli Jonah Hill a potom jako režisér Ralph Fiennes. Historie dějepisu se opět rozdává plnými hrstmi. Tvůrci mají retro prostě v malíčku. Hodně zvláštní film, nicméně zábavný. O muzikál se opravdu nejedná. Hlásím spokojenost. 65% ()

Fiftis

Tak takto som sa už dlho nenudil. Na snímku s takým hereckým amsáblom som čakal niečo viac. Samí moji obľúbení herci a nič z toho. Josh Brolin, George Clooney, Ralph Fiennes, Scarlett Johansson, Channing Tatum, Jonah Hill. Absolútne som sa nudil a za pol hodinu som zaspal a znova už to vidieť rozhodne nemusím, na to herecké obsadenie by som čakal lepší filmový zážitok a nezachránil to ani George Clooney ako Caesar. Práve ten tu bol neuveriteľne trápny. Na komédiu to má asi len 2 humorné scénky, na muzikál to má zasa len 2 spievajúce scény a na drámu je tu jednoducho až príliš málo dramatických scénok, takže ako celok Cézar funguje veľmi veľmi zle. Neviem či som mal vtedy nejaký zlý deň, ale toto bola hádam katastrofa roka 2016. ()

lamps

Nejslabší Coeny bych stále hledal jinde, ale Ave, Caesar! smrdí nevyužitým potenciálem ze všech jejich podprahových kousků zdaleka nejvíce. Film s natolik vypilovanými detaily, skvělými herci a flexibilní výpravou, kterou jen podtrhuje nějaký Roger Deakins, by si zkrátka zasloužil ucelenější příběhovou kostru, lépe rozvedený ústřední motiv a rozhodně údernější humor, který je sice mistrně kompenzován mocným ironickým nádechem v každém záběru i dialogu, ale vzhledem k tomu, že má jít v prvé i poslední řadě o komedii, opravdu vtipných chvil na těch dlouhých sto minut moc není. Bratři se snaží parodovat příliš věcí najednou a občas vzniká unylý mišmaš, který se jen těžko hýbe kupředu a nad vodou ho drží skutečně jen všechny přítomné herecké hvězdy - samozřejmě energický Clooney, ale ze všech nejvíc fantastický Josh Brolin, jehož titěrná mimika a sebevědomá elegance opět prozrazují, že z něj vyrostla hollywoodská star první velikosti... ()

Pepinec

Hollywood sobě. Filmové obchodní centrum, kde seženete úplně všechno od spodního prádla přes kolečkové brusle a dveře z masivu až po motorový člun nebo hypotéku. Vařila myšička kašičku a Pepincovi to nejelo. Užil jsem si tak leda homostepování Tátuma a one-fish show Scarlett, která nezklamala a opět i tady žvejkala tak, že jsem se viděl v odraze jejích osmiček. ()

Foox

Slabší Coenovce chybí nějaká příběhová struktura, vlastně příběh samotný. Hvězdné nadsazené scénky sami o sobě mají atmosféru i zajímavou svéráznost, jenže pouze slepené dohromady nedávají žádný pořádný výsledek. Přičemž by ke zdárnému konci stačilo zahrnout pointy jednotlivých scének, přidat pár řízných vtipů a ukončit vše odvážnější rukou. 50 % ()

Allien.9

Sat i Rici Coenovi nám přichystali další ze svých hvězdně obsazených filmů, které lze nejlépe popsat slovy jako "LOL" či "OMG" (viz. naprosto geniální scéna s církevními představiteli). Nevím, čím to je, ale narozdíl od "Millerovy křižovatky", "Big Lebowskiho", "Po přečtení spalte" apod., mě nikterak neuchvátila zápletka. V traileru sice působila cool (a ona svým způsobem i je), ve finále je ale nejslabší složkou filmu. Potěšil tak především seznam hvězdných jmen (wow, ukázal se i Christopher Lambert:-)), nejvíce se mi ale paradoxně líbil Alden Ehrenreich, o kterém jsem v životě neslyšela. A propos, je to jen můj pocit nebo se Tatum opravdu dlouhodobě snaží o nejLOLovatější roli(čku) ever?XD ()

vteco

Bratři Coenové si v případě Ave, Caesara vybrali svou slabší chvilku. Ač je někdy těžké se na jejich styl naladit, tak zde to bylo i přes velká jména a zajímavé prostředí ještě obtížnější, pro některé spíše nemožné. Najde se sice pár kvalitních i vtipných scén, ale slabý scénář a nekonstantnost film strhávají do nízkého hodnocení. Záchrana přichází v podobě skvělé kamery Rogera Deakinse, pěkné výpravy a úžasné Tildy Swinton. [50%] | Kino - Prom. ()

Rominator

Cameo Dolpha Lundgrena bylo delší, protože se zúčastnil dvou natáčecích dnů, ale jeho scéna s Tatumem byla vystřižena podle slov Ethana Coena kvůli celkové délce filmu. V kinosestřihu ho lze proto stěží zahlédnout jako siluetu kapitána sovětské ponorky. Christopher Lambert má ve filmu cameo režiséra Sesluma, který točí scénu s námořníkama. ()

2-Xtreme

Najslabší Coenovci od filmu Intolerable Cruelty (2003). Clooney bol fajn + pár vtipných momentov, no inak je to moooc nudné a zdĺhavé. Chaning Tatum scéna over the top. ()

Vavča

Ti, kteří neznají absolutně nic o americkém filmovém průmyslu z let čtyřicátých a padesátých, tehdejší atmosféry, filosofie dějin, komunistické filosofie se tomuhle filmu nemohou zasmát. Narážky a výroky jim budou připadat divné, zbyde jen trocha situačního humoru. Ale o tom ten film není, perfektní parodie tehdejšího stylu natáčení filmu, kromě vynikajícího Clooneyho, mě dostává role Scarlett Johansson jako nafrněná mořská panna, fakt spousta humoru a zabijáckých narážek i dialogů, zejména když dorazí profesor Marcuse:) Neomarxisti již vědí. Channing Tatum má rovněž roli k sežrání, film jako výsměch 50.letům, kdy antikomunismus i rusofilství bujelo je pro mě jeden z nejlepších počinů loňského roku. ()

kingik

Da, da, drazí soudruzi Coenovci. Objednávku od pozůstalých Sovětů jste splnili decentně. Nyní je už jen na divácích, aby si to celé přebrali. A možná se i k něčemu kloudnému dobrali. Věhlasné filmové studio Capital Pictures se znenadání dostalo do problémů. Hlavní herecká hvězda právě natáčeného ambiciozního snímku o Kristovi, který je vyprávěn z pohledu římského tribuna, byla unesena levicově smýšlejícími scenáristy. Natáčení nesmí mít prodlevu, dublér hlavní hvězdy je mizerný herec, nelze tedy spoléhat, že by hereckou hvězdu dokonale zastoupil v jeho roli, nesmí se o celé záležitosti dozvědět bulvární tisk a v žádném případě nesmí megastar Baird Whitlock dostát újmy. A od toho, aby se svízelné věci řešily, je zde jistý pan Mannix, zástupce studia, který statečně bojuje se závislostí na nikotinu, už méně by se ale chtěl dostat do křížku s rudou mašinérií, která pohlcuje Hollywood den za dnem. Film by mohl být zajímavým pro diváky, co se vyznají v klasické americké filmografii, zejména let padesátých. Je zde totiž pěkná porce roztomilých odkazů na tehdejší styl vyprávění i způsob natáčení. A ve své první polovině tak plně plní funkci nahlížení na tehdejší způsob natáčení z dnešního pohledu, k tomu naivní herecké výkony a stejně tak naivní a plytká filmová díla (viz westerny s mladou kovbojskou star). Posléze si své sympatie film ztrácí politickým magořením, v němž prim hraje politické vymývání mozků, náklonnost k srpu a kladivu a další různé pitomosti, přičemž ne všechny lze přičítat přímo k politickému podtextu. Prostě to záměrné přehrávání a srandování najednou od poloviny filmu ztratilo ten správný nadhled a balanc a vše se rozdrolilo do sledu scének, které byly vtipné už jen sporadicky, trapné ovšem dokonale. Ve filmech bratří Coenů v podstatě neexistuje něco jako slabý herecký výkon. I tentokrát před kameru dostali úctyhodnou plejádu hereckých es, z nichž ždímají prvotřídní výkony, převážně založené na záměrném přehrávání. Některé se zdrží třeba jen na jednu scénu, ale i tak to potěší. George Clooney nemá zdaleka největší prostor, ten si urval Josh Brolin. Ten film pojal nejvážněji, nijak nevtipkuje, nijak zvláště oproti ostatním nebaví. Film má svižný rozjezd, vtipný prostředek, vlažný dojezd, obsahující pitominky. Coeni neoslnili. 6/10 ()

IQ Tiqe

Očekávání nulový, od Coenů se mi dodnes snad nic nelíbilo. Takže pozitivní je, že jsem tenhle ukecanej průměr dokoukal až do konce a ani mě vyloženě nenudil. Ale jejich humor mi stále uniká, ani tady jsem se nezasmál. Ale zajímavý Jako nahlédnutí do zákulisí filmařů a problémů s herci to ujde. ()

Dzeyna

Něco podobného už jsem jednou viděla a tohle mě tedy moc neoslnilo. Až příliš různých nezáživných příběhů najednou a ani jeden pořádně. Nic moc. ()

Ant

Jedním slovem průšvih. Distributor věděl, co dělá, když film uvedl v únoru, což je jinými slovy filmový hřbitov. Film je v podstatě pohled do jednoho dne v životě filmového studia v 50. letech. Potkáte plno šáhlých postav, které jsou více či méně inspirovány skutečnými osobami, ale žádná z nich nedostane dost prostoru k tomu, abyste si k ní vytvořili nějaký vztah. Jediný, kdo filmu dává život, je Alden Ehrenreich, který je velký talent. Jeho scéna s Ralphem Fiennes je úplné zlato. Je škoda, že film nemá větší hloubku... pokud to vůbec bylo cílem Coenů. Rogera Deakinse je na tenhle film škoda a jen díky jeho klasicky skvělé kameře dávám tu 3*. ()

silentname

Nemôžem povedať, že by som si z filmu neodniesol absolútne nič, no na druhú stranu je pravda, že tu bolo veľmi veľa momentov, kde som sa skutočne len nudil a mal pocit, že sa dokopy nikam nehýbeme. Príbeh je totiž podľa mňa viac menej veľmi rozbitý a človek miestami vôbec nevie na čo sa má sústrediť. A napriek zvučným menám a faktu, že sa pri natáčaní určite bavili a dávajú zo seba maximum, neviem či sa niektoré scénky s niektorými hercami, prinajmenšom Scarlett Johansson nedali z filmu vyhodiť a nebol by kratší. Alebo či bolo nutné ho vôbec dávať dokopy. Keď vidíme natáčania niektorých scénok, vie byť film aj zaujímavý aj vtipný. Ale celkovo je to pre mňa trošku rozsypané dielko, ktoré sa veľmi ťažko sleduje bez toho, aby človek neustále nepremýšľal nad tým, čo sa vlastne zase deje. Herecké výkony sú super, film dobre vyzerá, ale nemyslím si, že by ma nadchol do miery, aby som si ho pozrel niekedy znova. Skôr mám pocit, že ma miestami len veľmi zmiatol. Hodnotenie: C+ ()

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

22.01.2020

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate divákům přinese řadu nových oceňovaných snímků (Malý Joe, Vivárium, H0use), které budou soutěžit o hlavní cenu festivalu, ale i nesmrtelné… (viac)

Lucasfilm potvrdil nového Hana Sola

Lucasfilm potvrdil nového Hana Sola

17.07.2016

Dva a půl měsíce. Tak dlouho Lucasfilmu trvalo potvrdit, že si Alden Ehrenreich opravdu zahraje mladého Hana Sola. Celý internet o jeho obsazení ví od 6. května, nikdo z tábora Star Wars o něm ale… (viac)

Našel se mladý Han Solo

Našel se mladý Han Solo

06.05.2016

Star Wars vesmír se ještě letos rozroste o spin-off Rogue One a v prosinci 2017 nás čeká klasická Epizoda VIII. Řada fanoušků se ale těší i na prequel s mladým Hanem Solem, který nám v květnu 2018… (viac)

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Spolupráce bratrů Coenových a George Clooneyho zatím čítá Bratříčku, kde jsi?, Nesnesitelnou krutost a Po přečtení spalte. Už brzy uvidíme jejich čtvrtý společný film, retro komedii Ave, Caesar!, tím… (viac)