Nový film Julia Medema (Sex a Lucia) zobrazuje Magdu - matku, ktorá zápasí s prekonaním tragédie. (ASFK)

vladivostok

Kazdy dobry film musi nechat divaka v pozore a bavit ho. Mademovi sa to dari. Ma Ma s Penelope Cruz v hlavnej ulohe je toho dokazom. Silny zazitok, vazna tema prerastana nenasilnym vtipom. Film je bud dobry alebo zly. Tento film rozhodne dobrym je. Predpokladam, ze toto je vrcholna postava Penelope Cruz. Je z nej mama. Pristane jej to a je to cele krasne, pounce, smutne vesele, jemne, plynule / 80 % ()

dkas

Malý komorní film, řešící nelehké téma, což se mu daří. Není to přehnaně dojemné, některé věci jsou minimálně zvláštní, ale celkově velmi dobré. ()

svetylko

Netradiční film, kterého se bát nemusíte. Ani jednou v něm nádherná Penélope nezvrací, není unavená a netrpí bolestmi, na které by brala morfium, ze kterého by byla obluzená nebo zvracela. Ze všech těžkostí rakoviny vidíte pouze bledost a ztrátu vlasů po ozařování (o kterém také pouze slyšíte). Ostatní nežádoucí účinky terapie jsou tam pouze vyjmenovány lékařem při kontrole a to je důvod, proč to celé působí tak nerealisticky. Tvůrci filmu si zřejmě řekli, že divák to chápe a nepotřebuje ty hrůzy naturalisticky zobrazovat. Nejde tu ani zdaleka o ztvárnění fyzického strádání ve všech fázích rakoviny, ale o vnitřní nastavení člověka, který může i tváří tvář vlastní bolesti vidět, přijmout a milovat jiné a prožít tak smysluplně každý den. Celkové film nevyznívá depresivně a potěší i originálním pojetím takových okamžiků, jako je orgasmus a smrt. Herci hrají slušně a jsou sympatičtí. A kdyby byli všichni gynekologové empatičtí jako Asier, určitě bychom přestaly zanedbávat preventivní prohlídky. ()

estik97

Zpívající gynekolog? Jedině když vypadá jako Asier Etxeandia! Zprvu mě průběh filmu trochu překvapil, kdyby to bylo od Almodóvara, asi by mi to přišlo normální, ale jelikož neznám tvorbu Julia Medema, tak jsem si říkala, co to sakra.. ve finále se mi ale film moc líbil a doporučuju zhlédnutí :-) ()

ostravak30

Penélope Cruz si střihla roli životem těžce zkoušenou ženu, které osud nakládá seč jen může. A ona pro roli udělala opravdu hodně, mj. si oholila hlavu. Možná i proto se stala poprvé producentkou. Fakt je, že snímek nemá skutečný děj. Je o tom, jak se vyrovnat s tragédiemi a jak na ně připravit rodinu. Magda se navíc nevzdává a chce ještě donosit s vážnou nemocí dítě. Jde o velmi komorní drama, které staví především na hereckých výkonech hlavních představitelů. Je to film citlivý, ale svým pojetím také náročný. Slzy střídají pocity optimismu a zdánlivým vyrovnáním se se situací. Mořžná návod pro ostatní? Kdo ví. Přeci jen my moře nemáme a ono na mě tak trochu působilo jako spojovací článek nějakého vnitřního klidu a světlé budoucnosti... ()

blondboss

Určite rozporuplný snímok. Na jednej strane dej poňatý pomerne citlivo, až sa vám chce plakať, no na strane druhej sa vám chce aj smiať, lebo niektoré dejové linky a správanie postáv má na hony ďaleko od reality a v skutočnosti by to takto nefungovalo ani keby gaštany padali. Každopádne výkon Penelope Cruz klasicky dobrý. Taký priemerný snímok už okukaného námetu. 50 % ()

cunicekb

Fakt se mi líbí plno odborníků tady... Zázraky se dějí, představte si a tohle je jeden docela častý - donošené dítě, matka bez terapie, umírá po porodu, neříkám přesně jako ve filmu, ale mateřská síla je ta největší, co existuje, pokud to štěstí máte. Je to zajímavé, medicína to nechápe, nikdo to nechápe, ale je to tak... Trochu mě teda dostával ten gyndař, ale co já vím, jaký zdravotní systém mají tam, i když si nemyslím, že tak skvělý, jako je ve filmu. Každopádně film velmi citlivý a moc pěkně zpracovaný! ()

Aquila

Kdyby ta přeslazenost a vyžehlenost úplně všeho měla nějaký hlubší smysl, tak by se to dalo snést. Ale ono je to celé pouze přeslazené a vyžehlené jako reklama na vláčný jogurt. Cruz výborná, ale od Medema zklamání. ()

rakosabasta

Z celého filmu jsem hodně na rozpacích. Téma super aktuální, na první pohled realismus až explicitní, super sarkasmus, ironie... prostě takový fakt život. A pak se to někde zlomí a vstoupí do toho absurdní pohádka, která popírá vše předchozí. Nevadí mi obvykle prolíná reálna a pohádky, ale v tomto případě se snaží ta pohádka předstírat, že je reálná, a to je asi to, co mně na tom celém ruší... Jinak Penélope i Tosar jsou k sežrání... ()

Hrabenka7

Nemám nic proti tomu, když je film zachycující vážné téma vtipný, rozhodně by však neměl být směšný. Všechny postavy působí, jako by jejich život trpěl bipolární poruchou - chvíli se jim děje něco naprosto skvělého a už je stíhá krutá rána osudu. Gynekolog byl teda dost mimo, kdyby takhle zpíval na prohlídkách mně, tak si hodím mašli rovnou ()

robbez

Zdá se mi, že na výslednou podobu filmu měla větší vliv Penelope Cruz než samotný režisér, což je ale spíše ke škodě. Jsou tu jen samé emoce a téměř se tu vytratil Medemův smysl pro magičnost. Penelope tu poněkud exhibuje a chce ukázat a zahrát za každou cenu strašně silnou a úžasnou ženu, kterou musí všichni muži obdivovat a milovat za života i po smrti. ()

Adelka123

Penelope Cruz mám ráda, ale tento film byl jeden z těch slabších, co sem v kině v poslední době viděla... Umírat na rakovinu a být takhle v pohodě? To by bylo na světě krásně :-) ()

tata22

Nádhera, zhlédl jsem jedním dechem.. Natočit o tak citlivém a složitém tématu tak vlídný film je opravdové umění hodné mistra. Chápu, že ten film se nemůže líbit ženám protože tam chybí právě ten melodramatický podtext. V tom filmu se prostě nebrečí jak by se na podobné téma zpracované ženou nabízelo. Při shlédnutí vůbec nemáte pocit, že je něco špatně, že hrdinka je ublížená a osud nad ní láme hůl. To je právě na tom filmu to nejcennější. Vlídnost, laskavost, porozumění, souznění s tématem. Ne nadarmo je na konci filmu noticka - "ženám". Ten film je celý věnován ženám a obdivu k nim, přesto, že to jsou právě ženy, který se nemusí líbit. Tak trochu paradox, nicméně kéž by bylo víc takových filmů. Nemohu se zbavit pocitu, že Julio je asi režisér mého srdce, a že mu rozumím jak málokomu. Myslím, že jeho filmy by měly povinně promítat na FAMu aby se u nás netočilo tolik braku... ()

ABC1

Skvělá, úžasná a nádherná Penélope ve smutném skoro až tragickém příběhu..je pravda, že to balancuje na hranici kýče a melodramatu, ale mě ten konec přesvědčil, že tomu tak není. I já mám někdy chuť se při dojemných scénách, které jsou natočené hlavně v televizních seriálech smát, ale v tomhle případě to tak nebylo ani jednou. Pro mě výborný film! ()