Víkendové cestování nikdy nebylo tak zábavné! Projekt je koncipován ve formátu zábavného, ale i poznávacího a provokativního cestopisu. Moderátoři spolu s diváky poznávají zemi nabízející návštěvníkům vše, co aktivní turista od dovolené čeká. Každá epizoda mapuje jednu turisticky atraktivní oblast tak, aby byla inspirací k návštěvě a nabízela zajímavé kulturní, přírodní a zábavní aktivity především pro ekonomicky aktivní lidi s minimem volného času a touhou po nevšedních prožitcích. (Česká televize)

Recenzie používateľa Marze k tomuto seriálu (40)

Stuttgart (2014) (S01E05)

Ve Stuttgartu jsem byl po ceste na kole do Schwartzwaldu chvili a koukam, ze jsem o nic neprisel. Nevedel jsem,ze mistni mluvi nesrozumitelnym dialektem a ze 40% obyvatel jsou pristehovalci. Puvodni obyvatele zrejme vymreli. ()

Berlín (2014) (S01E10)

Chtělo to ještě návštěvu nějakého berlínského tanečního klubu, km se kvůli frontám a "face control" prakticky nedá dostat. ()

Norimberk (2014) (S01E11)

V Norimberku jsem byl na hudebnim festivalu Rock im park v arealu byvalych Hitlerovych ptehlidek. Je zde take muzeum NSDAP. Mesto je dost drahe. ()

Berchtesgaden (2014) (S01E12)

Oblast je kousek od nasich hranic a je zvlastni, ze jsem tam nikdy nebyl. Komentator to vysvetluje "vsechny civilizacni cesty tuto oblast obchazeji obloukem. Tydenni skipas zde stoji stejne jako ve Spindlerove mlyne. Navsteva solneho dolu pusobila dobrodruzne. Pobavilo me "Nemecko jako dalnice do teplych krajin". ()

Vídeň (2015) (S02E01)

Viden je pekna, pocitove automobilismem klidnejsi nez Praha, ale draha. Puvodni krestanske obyvatelstvo masivne vymira tempem tretina za generaci a jsou planovite nahrazovani africany a obyvateli blizkeho vychodu. Tedy bitva u Vidne s islamem 2 prohrana. Ve Vidni jsem navstivil krome galerie s Klimtovym Polibkem jine veci, nez moderatorsky par. Krome muzei zoologickou zahradu, koupaliste a diskoteku do rana. Muzete si dat Sachruv dort za pet stovek, ale platite pocit, ze je to v kavarne, kde ho vymysleli a je pravy primo od Franze Sachra z roku 1832. ()

Salzburg (2015) (S02E02)

V Salcburku jsem byl hodne davno. Je to neobvykle a drahe mesto. Pokoj za 70-90 EUR v centru, hostely od 20 EUR. Opravdu jak se rika v dokumentu typ mesta, kam se vsude dostanete pesky (nebo na kole). A s duchodcovskym obyvatelstvem jako v celem vymirajicim Rakousku zavislem na pristehovalcich (800 tisic obyvatel jiz v krestanske zemi vyznava islam, s evropskymi hodnotami neslucitelny). ()

Dolní Rakousko (2015) (S02E03)

Oblast mam projetou na kole. Jednou nas u po ceste pres Vidensky les u Kremze v doporucovanem kvetnu zastihl velky pokles teplot a byl jsem tam na diskotece. Nevedel jsem, ze ve vychodni casti Dolniho Rakouska davaji prednost pred vinem hruskovici. V dokumentu se mi nejvice libily bohate interiery baroknich kostelu, vylet kanoi po pekne prirode a muzeum obrazu sveraze samorosta Schieleho znameho tim, ze si vytvoril figurinu sve mile, ktera mu dala kosem. Skoda ze rakouska kultura vymira a v zemi je uz pres 800 tisic pristehovalcu,  vyznavacu ideologie islam. Kdekoli jsou ,objevi se krev. Ale i mezi fasisty byli lide, kteri nezabijeli a poslouchali Bethovena a byli i hodni komuniste. ()

Bregenz (2015) (S02E04)

Tak tohle je vydareny vylet. Tu cykloztezku 268 km bych si projet.Pry jedna z nejkrasnejsich v Evrope. Kousek ryby s par bramborami a polevkou za 12 eur v roce 2015 jeste pred inflaci, to je lace. ()

Eisenstadt (2015) (S02E05)

Nejvedel jsem, ze u Neziderskeho jezera je nejvetsi zabavni park v Rakousku a je ze je tak melke s nejvetsi hloubkou metr a 80 centimetru. Kdyz jsem byl na madarskem hudebnim festivalu Volt v Soproni, jezero bylo krasne videt z rozhledny na kopci. ()

Linz (2015) (S02E08)

Hitlerovo oblibene mesto (krome Norimberku a Mnichova), od nas kousek vlakem , presto ponekud opomijene. Pritom ma mnoho modernich muzei, kulturnich akci s krasne stare mesto a zamek. Narodil se zde filosof Wittgenstein, ucil tu Kepler. Pobavil me roboticky ocas. ()

Innsbruck (2015) (S02E10)

Reportaz me nalakala jet si do Insbrucku zalyzovat. Vzdy jsem jen projizdel. ()

Remeš a Champagne (2016) (S03E02)

Pěkné památky, ale kraj je to hnusný, vybydlený. Shrnul bych to dobře se tu vožerete, najíte a vyserete. ()

Marseille (2016) (S03E05)

Zklamalo mě vypuštění návštěvy fotbalového stadionu Velodrome Olympiku Marseile. Ve městě jsem dvakrát přespal a v noci je tam nebezpečno. Do tanečních klubů chodí převážně chlapi a civí na baby jak tancují jak v nějaké zoo. ()

Bordeaux (2016) (S03E08)

V Bordeaux jsem byl na popisovanych mistech letecky tyden minuly rok. Mezi mestem a oceanem je nejvetsi les ve Francii sestavajici se z borovic. Placeny pruvodce mestem nam rikal, ze vznikem rychlostni zeleznice TGV se jizda z Parize zkratila na dve hodiny a tim velmi narostly ceny nemovitost, protoze sem Parizane jezdi na vikendu. Omitky vsech domu zmenily za staleti barvu z  bile na zcernalou a starosta naridil majitelum domu na vlastni naklady omitky opet vybilit. Bylo to velmi drahe, ale neprovedlo jen nekolik domu se slozitou vlastnickou, kde se nebyli schopni dohodnout. ()

Adventní Paříž (2016) (S03E11)

V adventní Paříži jsem byl několik dní o vánocích 2009 na Taize. Město má opravdu nezaměnitelnou atmosféru. U Eifelovky jsem nikdy nebyl. ()

Nord Pas de Calais (2017) (S04E03)

V Lille jsem byl tyden v severni casti Aubraux. Je velke jako Pardubice a bydli zde jen Africane a Arabove. Pred zakladni skolou byla videt budpucnost Francie a zapadni Evropy. Pred diskotekou v centru Lille cekal dav ,na podiu stali dva obri cernosi a ukazovali na toho, kdo muze dovnitr. My jsme byli bez sance, zkazili bychom atmosferu vecera. Cesta vlakem z Bruselu trvala o neco dele, nez 35 minut superrychlym TGV. Zaulal me podzemni vojensky komplex z prvni svetove valky. ()

Midi Pyrenee I. - Occitanie (2017) (S04E04)

Mirne zvlneny kraj pastvin, vinic, malych lesiku a stredovekych mestecek s dalekymi vyhledy. ()

Midi Pyrenee II. - Occitanie (2017) (S04E05)

V Lurdech jsem bych tyden na mladeznickem krestanskem festivalu. Vsude u leciveho pramenu byly jen babicky a rikal jsem si,ze jejich muzi jsou uz asi zhuntovani v hrobech. Nevedel jsem, ze tam leta letadlo za 2500 korun z Krakova. ()

Auvergne (2017) (S04E06)

V oblasti Auvergne jsem byl letos dvakrat. Na workcampu mezi sedesati sopkama ,ktere soptili naposledy pred 750 tisici lety a na kurzu v horach u Avignonu. Nevedel jsem, ze oblast je jednou z nejchudsich ve Francii. ()

Katarské hrady (2017) (S04E07)

Kopcovita krajina porostla keri. ()