Bedekr - Rakousko (2015) (séria)

Vídeň (S02E01)

(epizóda)

Brána mezi západní a východní Evropou, město císařské okázalosti, kultury a kavárnictví. I tak se přezdívá Vídni, jednomu z kulturně nejživějších měst Evropy. Víc jak šestisetletá přítomnost Habsburské rodiny jí vtiskla nezaměnitelný ráz. Proslulá Ringstrasse, hrad Hofburg i zámek Schönbrunn vás vtáhnou zpět do doby císařství. Nechte se nalákat od našeho televizního páru Míši a Petra na první z dvanácti rakouských eurovíkendů. Vítejte v císařské metropoli a vítejte v Bedekru! (Česká televize)

Marze

Viden je pekna, pocitove automobilismem klidnejsi nez Praha, ale draha. Puvodni krestanske obyvatelstvo masivne vymira tempem tretina za generaci a jsou planovite nahrazovani africany a obyvateli blizkeho vychodu. Tedy bitva u Vidne s islamem 2 prohrana. Ve Vidni jsem navstivil krome galerie s Klimtovym Polibkem jine veci, nez moderatorsky par. Krome muzei zoologickou zahradu, koupaliste a diskoteku do rana. Muzete si dat Sachruv dort za pet stovek, ale platite pocit, ze je to v kavarne, kde ho vymysleli a je pravy primo od Franze Sachra z roku 1832. ()