Bedekr - Francie I. (2016) (séria)

Bordeaux (S03E08)

(epizóda)

Bordeaux – hlavní město regionu Akvitánie a přístavní město jihozápadní Francie při ústí řeky Garonny do Atlantského oceánu, je živým obchodním a univerzitním městem s bohatou historií. Oblast Bordeaux je jednou z nejvýznamnější vinařských oblastí a nenašel by se patrně nikdo, kdo světoznámé Bordeaux neochutnal. Po druhé světové válce došlo k postupné přeměně rozvoje města, kdy paralelně roste přístavní část pro zaoceánské lodě a intelektuální část města s vysokoškolským kampusem a dalšími informačními a vzdělávacími centry. Poznejte s námi město Eleonory Akvitánské, Ludvíka XIV. či novodobých girondistů, ale také kraj vína, průmyslu a vzdělanosti. Vítejte v Bordeaux, vítejte v Bedekru! (Česká televize)

Marze

V Bordeaux jsem byl na popisovanych mistech letecky tyden minuly rok. Mezi mestem a oceanem je nejvetsi les ve Francii sestavajici se z borovic. Placeny pruvodce mestem nam rikal, ze vznikem rychlostni zeleznice TGV se jizda z Parize zkratila na dve hodiny a tim velmi narostly ceny nemovitost, protoze sem Parizane jezdi na vikendu. Omitky vsech domu zmenily za staleti barvu z  bile na zcernalou a starosta naridil majitelum domu na vlastni naklady omitky opet vybilit. Bylo to velmi drahe, ale neprovedlo jen nekolik domu se slozitou vlastnickou, kde se nebyli schopni dohodnout. ()