The Whispers

Dráma / Horor / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, 2015, 9 h (Minutáž: 40–43 min)

Tvorcovia:

Soo Hugh

Lily Rabe, Barry Sloane, Milo Ventimiglia, Derek Webster, Kylie Rogers, Kyle Breitkopf, Kristen Connolly, David Andrews, Autumn Reeser, Brianna Lynn Brown (viac)

Radi sa hráme hry so svojimi deťmi. Ale čo sa stane, keď sa s nimi začne hrať aj niekto iný? Niekto, koho nepoznáme, nevidíme, nepočujeme. Niekto – alebo niečo – manipuluje tými, ktorých milujeme, aby vykonali neprijateľné skutky. V politickom srdci USA, Washingtone D.C., začne viacero detí rozprávať o rovnakom imaginárnom priateľovi menom Drill. Čo ich rodičia nevedia je, že tento priateľ imaginárny vlastne nie je. Záhadné hry, ktoré Drill tieto deti učí, čoskoro prerastú v nebezpečenstvo, preto úrady na pomoc zavolajú detskú špecialistku FBI, Claire Bennigan (Lily Rabe). Tá prežíva ťažké obdobie, pretože jej manžel Sean nedávno zahynul pri páde vojenského lietadla, a teraz musí vychovávať ich syna, nepočujúceho Henryho (Kyle Harrison Breitkopf), celkom sama. Netuší pritom, že aj Henry sa potajomky rozpráva s Drillom. Pri hľadaní odpovedí sa naskytá otázka, či sú v hre iba obyčajní podvodníci, alebo niečo omnoho neprirodzenejšie.
Medzitým sa v nepokojných vodách ocitnú aj životy agenta ministerstva obrany Wesa Lawrencea (Barry Sloane), jeho manželky Leny (Brianna Brown) a dcéry Minx (Kylie Rogers). Lena sa dozvie, že Lawrence mal pomer s Claire. Lawrence odcestuje na opačnú stranu sveta, do stredu Sahary, kde nájde záhadný a desivý geologický fenomén. Otázkou je, či má tento fenomén čokoľvek spoločné s Drillom. Čo keď sa nepriateľ už nachádza v ľudských domovoch? Minx taktiež začne komunikovať s Drillom a nie je jasné, prečo ten využíva na svoje plány iba deti. Možno je už príliš neskoro na to, aby sa dalo čokoľvek urobiť pre záchranu ľudstva... (Incantator)

Illy

Hodnotit nebudu, ale pilot mě odradil. Ukrutně klišoidní a průhledné. Kdybych měl dát pilotu procenta, tak to bude 40% a nazdar, tímhle ztrácet čas nebudu. ()

BlackHood

Skvělý nápad, zajímavé, záhadné a hezky se na to kouká. Na to, že v prvních dílech není žádná akce, tak to vůbec nenudí. Milo, kterého znám z Heroes, potěšil :) Lily hraje taky dobře. Po dvanáctém dílu se stává The Whispers můj nejlepší seriál. 12. DÍL BYL NEJNAPÍNAVĚJŠÍ VĚC, JAKOU JSEM VIDĚL. JEŠTĚ HODINU MI BYLO ŠPATNĚ! ()

warrenur

Spociatku velmi podareny mysteriozny sci-fi s kockou Lily z par serii American Horror Story. Neskor, zial uz dost citankove a kopciace vsetky zazite stereotypy. Naviac, oba rodicovske pary sa zacnu chovat uplne netypicky az hlupo. Posobilo to na mna otravne az tak, ze som niektore pasaze musel preklikat. Najlepsia cast, hlavne svojou perfektnou atmosferou bola 6ta. Konecne doslo k "ukazaniu" sa entity a zvladli to fakt dost dobre. Posledna cast este mala svoje svetlejsie chvilky ale nic extra. Priemer az slabsi priemer. Necham na kazdom. Miera otravnosti pre mna osobne, zial zacala po 6tom dieli stupat. ()

Ben Nevis

Pilot 80%: První díl je tak napěchovaný záhadami a otázkami, že buď nás čeká nový Lost nebo totální propadák. Málokterý pilot mě přímo nadchne na sledování, ale tento ano, za což může hlavně správné nadávkování seznamky s postavami a děje, který balancuje na vodách scifi. Držím palce, ať se seriál vyvede.Celá sezóna 75%: Nakonec se to vyvrbilo jako povedená (a nevím, jestli chtěná) analogie islámského jara. Která společnost asi tak přežije, ta která raději obětuje celé lidstvo, aby zachránila jedno dítě nebo ta, která obětuje tolik dětí, kolik je potřeba pro dosažení cíle? Děti jsou v tomto seriálu malí bohové, jenom se jim klanět, což mě iritovalo. Scénáristé jím dodali schizofrenní povahy: dětskou ustrašenost, mluvu právníků a inteligenci kombinovanou s bezmeznou důvěrou a naivitou. Hlavně od Minx bych čekala dospělejší chování. ()

feryk

Opravdu nečekaně zajímavý seriál. Musím vyzdvihnout výkony všech herců. I tam kde seriál pokulhává si člověk řekne, že to hrajou fakt dobře. ()

vovarano

Jeden z tych serialov co maju slusny namet (imaginery friend) ale scenar tak maximalne na 3 epizody, serial kde FBI ma opat len 2 agentov bez ziadneho backupu a preto vacsinou zlyhavaju, serial ktoreho zahadnost sa lacno stratila v polovici sezony a zvysok sa uz iba dojde na neutral. 2. sezona uz bezo mna. ()

gemi

Seriál o psychopaticky se chovajících dětech, které více než vlastním rodičům věří jakési neviditelné entitě jménem Drill, a jsou ochotné udělat naprosto cokoliv jenom proto, že je o to Drill v rámci hry požádá. I kdyby to znamenalo někoho zabít, protože prohru vnímají hůř než smrt. Seriál mě nenadchl, ale ani neurazil a skončil ve chvíli, kdy se začal pořádně rozjíždět. ()

fincik

Po pár dílech chytl seriál velké tempo, z kterého už nepolevil. Záhady se nekupily, ale postupně řešily velmi rychle. Mělo to správnou atmosféru a hodně napětí doprovázené skvělými hereckými výkony. Námět který zpočátku možná nevypadá příliš lákavě je převeden na plátno znamenitě. Kdo to se seriálem nevzdá po několika prvních dílech, tak věřím, že bude spokojen. Doufám, že bude druhá série. ()

whysoserious

Námět to má zajímavej, ale na můj vkus se to rozjíždí až příliš pomalu, nehledě k tomu, že tvůrci všechny souvislosti servírují divákovi doslova naplno přímo pod nos , bez jakýchkoliv náznaků a ponechání záhadnosti. A to je u mystery seriálu docela problém. ()

Mamlas odpad!

Zdlouhavé, nesmírně pomalé, nudné, 80% rodinné vaty, samá děcka a maminy. Vypnuto v průběhu 2. dílu. Kdybych byl znuděná žena s dítětem, tak bych na to možná u žehlení jedním okem koukal, bo lepší než poslouchat reklamy v rádiu. (5%) ()

ellessar01

Ctyri dily za mnou a furt nevim co si o tom myslet...jeste dva tri zkusim a pak uz na to asi kašlu... Tak nakonec jsem to dorazil kompletně a vůbec toho nelituji, vcelku příjemné překvápko :) ()

ESNYR

Po 4 dílech to balím a nebudu se ani snažit dívat se dál. Připomíná mi to třeba Invazi, nebo takového něco, kdy my pořád nic nevíme ale víme že se něco děje. Doufám že během seriálu umře co nejvíc lidí, protože co nenávidím ještě víc než "tajemné nic" jsou dokonalé americké rodiny. ()

B3n

Objektívne je to možno bližšie k trom hviezdičkám, ako dvom, ale za naprostú debilitu hlavných postáv som sa priklonil k prísnejšiemu hodnoteniu. Inak je seriál fajn na pozeranie, taký priemer, avšak nie je mi ľúto, že sa nenatočila druhá séria. ()

jarmil8

Mimozemská entita manipuluje bandou nevychovaných amerických spratků, aby ti manipulovali svými rodiči a tím i událostmi v USA. Rodiče jsou, stejně jako jejich děti, vesměs krásní, ale zároveň silně egoističtí, takže kromě toho, že neumějí vychovávat děti, se navzájem podvádějí a pak propadají jakési sebelítosti. Vedlejšími postavami jsou například specialistka na vesmír, která se při prvním kontaktu s mimozemským tělesem ptá, jestli je to meteorit nebo afektovaná babička, které bych nedal pohlídat ani piano v 1+kk, natož jednoho z těch spratků. Tyto vedlejší postavy pak v dramatických situacích vykřikují zcela vážně věty jako "Chci to vedět a chci to vědět hned!" nebo "To může vědět jenom jediný člověk, a to...", a to v situaci kdy se například přehřívá jádro v příslušné elektrárně a zároveň s tím i scénáristův mozek. Podívaná odsýpá, ale nedá se toho čekat nic víc než třeba od výplodů Dan Browna - tedy především to odsýpání. Jinak seriál připomíná Invasion apod., kde se pořád něco chystá a my doufáme, že se skutečně něco stane, ale jediné, co se stane je závěrečný cliffhanger před zrušením celého seriálu. Což tady nejspíš nehrozí (myslím to zrušení). ()

SankaKofik

Vydržte těch pár úvodních dílů, které vás zasvětí do děje. Jsem u osmého dílu a asi si z bytu nechám odpojit veškeré elektrické spotřebiče a budu si svítit baterkou. 8/10 ()

numan

Nic naplat, doba se změnila - je rok 2015 a dokonce ani emzáci strýčka Spielberga už zdaleka nejsou ti milí megahubení tvorové z Blízkých setkání, natož ňuňánci, co se jim z jejich stesku po domově strašně chce "foooooun hoooooum". Místo toho je tu mrazivě tajemná invazivní entita Drill, která z dětí dělá zabijáky a její úmysly jsou zjevně na hony vzdálené filozofii sluníčkových pravdoláskařů. Děkujeme, strýčku, není to špatný seriál. Snad jen toho kvílivého countrybarda, co skulí v závěru dvou dílů, jste si ty a tvá nová partička mohli odpustit. ()

AneeR

Nikdy jsem nebyla na seriály ani filmy žánru "SCI-FI" , ale na tomhle seriálu mě něco ohromilo. Ohromilo mě to tak, že si nenechám ujít ani jediný díl a pokaždé přijdou tvůrci s nějakým originálním nápadem. Občas to působí až moc děsivě, ale to byla nejspíš hlavní pointa tohoto seriálu. Myslím, že každého diváka zajímá otázka "KDO JE TO?" Ten "reálný" imaginární kamarád. ()

kriplozoik

U mě je na rozdíl od ostatních začátek i zbytek 1. série stejně napínavý. Myslel jsem, že během 5. dílu vše spěje ke konci ale ono ne. Je to chytlavý seriál, ne ale tolik, abych na tom byl závislý. Zápletka zajímavá, dávkování neznáma tak akorát. Zvuk a výsledný mix je obzvláště otřesný, až se divím, že to takhle někdo schválil. Kamera je v pohodě, konvenční, ale sdílná, herecké výkony mi přijdou v mezích dobré. ()