Papierové mestá

• Česko Papírová města (viac)

Po úspešnom filme Na vine sú hviezdy prichádza do kín film Papierové mestá, ďalší snímok natočený podľa románu spisovateľa Johna Greena... Hrdinom príbehu je Quentin Jacobsen (Nat Wolf), normálny trochu bojazlivý chlapec, ktorý má od detstva rád svoju susedku s menom dlhým ako jej nohy: Margo Rothovou Spiegelmanovou (Cara Delevingne). Quentin je pravidelným svedkom jej neuveriteľných dobrodružstiev a takisto jej tajným ctiteľom. A to až do jednej noci, keď mu Margo zaklope na okno a vytiahne ho na podivuhodnú trestnú výpravu namierenú proti jej bývalému priateľovi spojenú s vtipnou a niekoľkonásobnou pomstou. Vďaka tejto nočnej výprave sa Quentonovi  nie len splní sen o zblížení s tajnou láskou, ale prežije aj dobrodružstvo, ktorému sa skôr vyhýbal. Lenže druhý deň ráno ich dobrodružstvo skončí a nastane nový deň. Margo v škole chýba. A aj ďalšie dni. Quentin začne pátrať a skoro si uvedomí, že Margo miluje záhady a takisto, že pre neho zanechala určité stopy a zašifrované odkazy. Ako veľmi ju vlastne pozná? A čo sú to tie papierové mestá o ktorých Margo hovorila? A tak ho vďaka Margo čaká ďalšia dobrodružná výprava, na ktorej ho tentokrát sprevádzajú jeho najlepší kamaráti. Ale už to nie je výprava za pomstou, ale cesta za záhadou menom Margo Roth Spiegelmanová a možno takisto za veľkou láskou. (Barracuda Movie)

finest

Nevěděl jsem co od filmu čekat, resp. jsem nečekal absolutně nic... o to víc mě však překvapil... na to, že to hrály děcka, no name většinou tak velice povedené vtipky, děj sice může někomu připadat jednodušší, mě však přišel dostačující a ačkoliv nejsem schpen říci, co přesně za poselství film chtěl říct, zanechalo to ve mě stopy. Pěkný film, rád shlédnu znovu :) 4* ()

EagleSK

Trosku sklamanie. Teen filmy neodsudzujem a mam k nim celkom pozitivny vztah, napriek svojmu veku. V tomto filme mi vsak chybalo nejake dramaticke finale. Ci uz kladne, alebo zaporne. Film sa tahal od zaciatku po koniec zhruba na jednej vlne a uspokojenie na zaver sa nedostavilo :-) ()

ilca1710

Film zhlédnutý před malou chvílí, když to tak vcelku zhodnotím, nebyl vůbec o ničem. Knižní předlohu jsem sice nečetla, ale myslím, že to mohlo být rozhodně více propracované. Byly tam i světlé okamžiky, ale nic velkolepého, nebo světoborného. ()

Simbo

Velmi příjemné překvapení. Čekal jsem mnohé, když mě na to zatáhla náctiletá sestra, ale nenudil jsem se ani na okamžik. Navíc závěr byl přesně takový, jaký jsem si přál - úplně jiný, než jsem očekával. Jen ten pocit, že je člověk v jednadvaceti starý a má už všechnu zábavu za sebou... brrrrr... ()

wvwrayman

Ještě bych to trochu prošmikal. Hlavně ta sprška klišé keců na závěr byla děsně nudná. Nic výjimečného, ale jednou se to dá vydržet. Asi největším zklamáním byla Cara, která byla nudná, jak Aktuality v dobách třetí pětiletky. ()

Akinaz

Papírová města Další film podle knihy Johna Greena mě opět nezklamal. Životní moudra, která jsou v jeho dílech skrytá přinášejí jisté obohacení a jsou tak jeho posláním. Hlavní hrdina Quentin Jacobsen si na piedestal zázraků, které ho v životě potkaly postavil Margo Rothovou Spiegelmanovou, která se stala středem jeho světa. Jejich cesty se jednoho dne rozešly a pak opět sešly za okolností, které donutili mladého Quentina přehodnotit náhled na svůj život. Ona je divoká a nespoutaná a on v životě neporušil jediné pravidlo. Teprve její zmizení v něm vyvolá pocit, že je potřeba něco dokázat dřív, než přijde odměna a začne ji hledat. Pomocí drobných stop se jí snaží najít a s pomocí přátel se vydává na pouť, která změní jeho život i pohled na něj. Další skvělý film, který jen netlachá o ničem, ale dokáže vám něco dát. A tak to má být. Film nad kterým se musíte chvíli zamyslet a pochopit jeho cíl. Nikdy vše neskončí tak jak jsme si naplánovali, ale jak ukazuje film- nemusí jít vždy o katastrofu. Někdy to tak prostě má být. ()

kecal

Nějak sem sice nezaznamenal ani drama ani mysteriózno, ale romatica to byla dobrá. Bylo tam i trochu humoru a já se příjemně bavil. Dojem mě kazili jen špatné herecké výkony obou hlavních hrdinu, hlavně ta slečna by se měla věnovat něčemu jinému. Je to celkem zajímavá prdelka a s tím jak je vychrtlá by mohla rači fotit, nebo dělat modelku. ()

aznaho

Tohle není můvíčko pro blbý. Moc hezký scénář, výborné obsazení. Prostě nápaditá středoškolská romance. Jako dospěláka mě to přeneslo zpátky. Díky tvůrcům za to. ()

mato331 odpad!

No veru, takúto hrôzu som nečakal (a verte, že moje očakávania boli nižšie, než latka na podliezanie na majstrovstvách sveta). Za toto mali vytvoriť novú kategóriu Oscara s názvom "Najškaredšia herečka a najškaredší herec v hlavnej úlohe". A s tým chrapľákom, ktorým nadabovali Caru, som mal pocit, že sledujem Janis Joplin. Samozrejme nechýba stupídny dej, nelogická zápletka a srdcervúci koniec, pričom je to celé prešpikované trápnym humorom, tak typickým pre americké teen "komédie". Velebnosti, jdu blejt! ()

Modano

Jeden z mála filmů s potenciálem, který ale není vůbec využit. Typické středoškolské scény, kterým chybí vtip a scéna s krávou, kterou chtěli snad jen zaplácnout čas. A od rozuzlení bych čekal víc než jen 3 sekundové líbání, které je srovnatelné s pusou, kterou dáte mámě. ()

poppy75

sklamanie...slubny zaciatok- a potom to uz bol typicky americky teen filmik o strednej skole-trapny kamos,strata panictva a maturitny ples ako vrcholny zazitok...a z toho uvodneho a zaverecneho prihovoru hlavnej postavy sa uz stava otravne klise....cara bola skvelou volbou pre postavu margo...necitala som knihu,ale podla mna totalne nevyuzity potencial....plus davam za vyber hudby,to sa fakt vydarilo.. ()

Verunec

Naprosto mě uchvátila kniha i film. Atmosféra filmu byla až kouzelná, stejně jako při čtení knihy.Nejen Margo je úžasná.. Dobrodružství číhá všude, jen je potřeba mu jít občas naproti. ()

Wolfis

Priznám sa, ja veľmi také "presladené" romantické filmy absolútne nemusím, no tento práve taký vôbec nebol. Tento film ma dokázal oproti iným konkurenčným snímkom zo žánru romantický film v kategórii "young adult" ako napríklad Na víne sú hviezdy, ktorý bol na mňa až príliš presladený romantickými prvkami a to ako mám city, neuveriteľne zaujať predovšetkým svojou peknou myšlienkou a celkovým "road trip" príbehom za láskou so štipkou mysterióznosti, ktorý by sa dal určite v niektorých smeroch zmeniť a zlepšiť. Obsadenie mladej, sympatickej herečky a modelky Cary Delevingne v hlavnej dievčenskej role bolo jedno z najlepších rozhodnutí, ktoré tomuto filmu dáva obrovské plus. Neviem, do akej miery je čerpané v príbehu z knižnej predlohy od Johna Greena, keďže som knihu nečítal, no veľkou škodou je, že Cara ako predstaviteľka Margo, nedostala vo filme väčší priestor, vďaka čomu by možno strhla väčšiu pozornosť, a tak by dokázala u diváka vyvolať lepšie pocity. Zato sa viac predstavujú vedľajšie postavy a ich zbytočné detailné povahy, záľuby a neviem čo, ktoré veľmi zaujímavé nie sú, namiesto toho mohli viac času obetovať pre postavu Margo. Každopádne, Cara do svojej úlohy úžasne zapadá, je znej cítiť istá energia, záhada a predovšetkým sa na ňu veľmi dobre pozerá, čo je základom úspechu. Príbeh Quentina a Margo pekne ukazuje, aká dokáže byť láska silná, čo všetko je človek schopný kvôli druhému urobiť a ako sa aj protichodné povahy môžu k sebe priťahovať. Záver vo mne vyvoláva vždy silné pocity... (možný menší spoiler) radosť z úspešného nájdenia Margo sa náhle mení na prekvapenie a smútok až do posledného záberu filmu s Margo v papierovom meste z odhalenia jej počinov, priateľského bozku a náhleho rozlúčenia oboch postáv aj napriek návrhu Margo, že môže ísť Quentin s ňou, pri čom si vždy hovorím, prečo len s ňou nešiel, ja na jeho mieste by som neváhal, ale každý je iný... Po 3 videniach filmu veľmi pozitívne pocity a s nimi aj hodnotenie. /papierových 80%/ ()

rozie

dobrý děj, ale co to má být?? Cara Delevingne tam vypadá jako yetti s tím obočím. Když tam hrála nemohla jsem si na nic jiného dívat než na to obočí :D Asi nezná kouzlo pinzety. Jsem se i v prvním okamžiku lekla... ()

huhuhu783

Je to týnejdžrovská žáležitost a přiznám se že sem na to koukal hlavně ne krs pěknou Caru (Margo) -narodila se v roce gdy sem tohle mohl prožívat já,toto letí- ale má to velice zajímavej konec. Jo. Fakt bych to nečekal. A kterej týnejdžr to uvidí ,řekněme zavčasu, a začne se řídit tím co říká hlavní hrdina Nat (Kventin) celkem sáhodlouze na konci,taxi může ještě pěknejch pár dní,tejdnů (i let) užívat přátel a s nima všeho nemožnýho i možnýho než spadne do kolotoče života kterej ho nemilosrdně zešrotuje a udělá z něj tupou tvárnou hmotu myslící na prácu a prachy ,směřující k důchodu a konci. Bojící se dát na jevo jakýkoliv emoce před kýmkoliv aby to kdokoliv nepochopil nějak blbě protože............Nedávno mě na ulici neznámá slečna řekla, že vypadám hrozně nečesky. „Jak jako nečesky?“ opáčil jsem „vždyť já jsem se tu narodil.“ „To je sice možný, ale ty se usmíváš.“ A tady to máte, vážení přátelé. Jsem divnej, protože se usmívám, nehledám problémy kde nejsou, nepotřebuju hromady peněz a jseště k tomu mám dobrou náladu. Dop*dele,fakt nekecám. ()

Maysha

Nečetla jsem, ale film se mně líbil. Měla jsem obavy z obsazení, nicméně nebylo nejhorší, ba Cara mi do té role zase tak úplně nesedla, ale budiž. Kamera a hudební doprovod byly vynikající a konec filmu mě naprosto dostal. Film překvapil, tudíž si zaslouží 4/5. ()

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Nejdůležitějším projektem Marvelu v příštích pár letech bude podle všeho reboot Fantastické čtyřky. Do třetice všeho dobrého to totiž chce mít Kevin Feige správně, a podle posledních drbů by se… (viac)