Papierové mestá

• Česko Papírová města (viac)

Po úspešnom filme Na vine sú hviezdy prichádza do kín film Papierové mestá, ďalší snímok natočený podľa románu spisovateľa Johna Greena... Hrdinom príbehu je Quentin Jacobsen (Nat Wolf), normálny trochu bojazlivý chlapec, ktorý má od detstva rád svoju susedku s menom dlhým ako jej nohy: Margo Rothovou Spiegelmanovou (Cara Delevingne). Quentin je pravidelným svedkom jej neuveriteľných dobrodružstiev a takisto jej tajným ctiteľom. A to až do jednej noci, keď mu Margo zaklope na okno a vytiahne ho na podivuhodnú trestnú výpravu namierenú proti jej bývalému priateľovi spojenú s vtipnou a niekoľkonásobnou pomstou. Vďaka tejto nočnej výprave sa Quentonovi  nie len splní sen o zblížení s tajnou láskou, ale prežije aj dobrodružstvo, ktorému sa skôr vyhýbal. Lenže druhý deň ráno ich dobrodružstvo skončí a nastane nový deň. Margo v škole chýba. A aj ďalšie dni. Quentin začne pátrať a skoro si uvedomí, že Margo miluje záhady a takisto, že pre neho zanechala určité stopy a zašifrované odkazy. Ako veľmi ju vlastne pozná? A čo sú to tie papierové mestá o ktorých Margo hovorila? A tak ho vďaka Margo čaká ďalšia dobrodružná výprava, na ktorej ho tentokrát sprevádzajú jeho najlepší kamaráti. Ale už to nie je výprava za pomstou, ale cesta za záhadou menom Margo Roth Spiegelmanová a možno takisto za veľkou láskou. (Barracuda Movie)

revere

Inteligentní film. Mezi žánrově příbuznými jednen z mála, které vybočují. Navíc směrem vzhůru. A pozor, spojler !! Vtipné závěrečné titulky. ()

laura123

Zo začiatku skoro do konca ma tento film bavil, ale nepáčil sa mi koniec, pretože som si myslela že to inak dopadne a pre mňa ten film nemal až taký dobrý dej. ()

as-minor

Vyzerá to ako polotovar, chutí to ako polotovar. Nemastné, neslané dielo, ktorému chýba určitý „drive“. Nápad by to nemusel byť zlý, avšak v priebehu deja film vlastne ničím nezaujme. Postavám chýba šarm, vďaka ktorému by ste si k ním vytvorili osobnejšie puto a mysteriózna zápletka nemá požadované „grády“. Vlastne sa jedná o takú neškodnú, ale nie príliš kulinársky delikátnu „jednohubku“, na ktorú veľmi rýchlo zabudnete. ()

Mistr119

Film má náznak přidané hodnoty vlastně společný s prvním filmem podle Greena Hvězdy nám nepřály - v podstatě užívat si život na plno, prostě jen žít! Pěkná myšlenka toho, jak veškerá naše civilizace je vlastně "papírová" - stačí trošku fouknout, stačí nějaký drobný mikrob a naše společnost se rozpadne jako balíček z karet.. Nicméně vzhledem k cílení na mladistvé mi úplně nepřijde morální užívat si života mstou na druhých. Proto nepřekračuji 4.*. ()

Ondak

Jedná se o film, kde hlavní hrdina hledá svoji lásku a s partou kamarádů se za ní autem vydají. Slibný začátek filmu mě upoutal, ale poté se příběh dostal na nudnější strunu, kde se dal prostor ostatním postavám. To mi až tak zajímavé nepřišlo. Konec filmu se mi líbil. Film bych ale doporučil spíše divákům střední školy a tak je i udělaný. Rozhodně ale patří k lepším snímkům a chvíli jsem se rozhodoval i o lepším hodnocení. ()

Wineology_

Zas a znovu film, který mnou absolutně zacloumal od základů. Nádherně napsaná epizoda o zdánlivě normálním životě, ve kterém však někdo dokázal odhalit tu pravou krásu. Krásu svobody mysli i těla. A takových filmů já si dokážu opravdově vážit. Film měl pár zbytečných scén. To nepopírám. Ale kdyby všechny tyhle scény nebyly zastřeny obrovskou kupou skvělých scén, nedával bych takové hodnocení, jaké dávám. Konečně romantika, která se nesnaží zbořit svět, ale vybírá si těch pár určitých lidí, kterým sedne. A možná z těch pár určitých lidí se najde hrstka, která si film vezme k srdci. A já jsem jeden z těchto lidí. P.S. Austin Abrams zahrál svou životní roli! ()

IceMojito

Jelikož jsem četla knihu, měla jsem jiná očekávání. Hledání Margo mi nepřišlo dostatečně napínavé a celkově příběh nebyl dostatečně poutavý na to, aby byl zfilmován. ()

dejviss45

Kniha mě naprosto pohltila, četl jsem jí za jeden den. Je jasné, že do filmu se nevleze vše, a tak je tady dost věcí sloučených a nebo vynechaných, ale přesto se mi film opravdu líbil. S Quentinem se v určitých věcech sám ztotožňuji, taky bych chtěl takovou "Margo" za kterou bych byl ochotný procestovat půl státu.. Lidem, kteři nečetli knižní předlohu, se to asi bude stát jako klasický teen movie, ovšem s hlubší myšlenkou a ne tak předvídatelným koncem :). ()

dati

videné 03/08/2015 v kine aupark (s12, 14.50).. kvôli neskutočnej halston som vydal nejeden ston.. jedno z najkrajších stvorení tohto milénia.. ináč skvelý soundtrack.. ()

ivttw

Vse bylo tak nejak umele a az moc naoko zkonstruovane. Nejzajimavejsi cast filmu byla, kdyz se Cara mstila byvalemu priteli a jeho kamaradum - jednotlive pomsty byly neprehnane, decentni, ale presto dokazaly slusne zatopit a byly vtipne. Celkove na me ale film pusobil tak, ze si nedokazal vybrat presny zanr. Chvilemi se tvaril jako cool film pro teenagery ve stylu Prcicky, pak se zase snazil byt zahadny jako Donnie Darko, obcas vse probihalo ve stylu Road Trip, pricemz to vsechno bylo nastrojene opravdu nasilne a bez prechodu. Jedna se mozna o fajn snimek na vecerni posezeni, kdyz se clovek vazne nudi, ale ja jsem na nem byl v kine a za cenu vstupenky mi opravdu nestal. Jedine, k cemu me asi opravdu inspiroval, bylo rozhodnuti, ze bych si rad precetl knizni predlohu, protoze namet vypadal zajimave a verim, ze by se z daneho nametu dalo vytvorit i lepsi dilo. ___ Po marnem shaneni jsem konecne nasel nekoho, kdo knizku cetl a pry je stejne slaba jako film, takze posledni vetu beru zpet. Diky za usetreny cas, Tery ;) ()

Buily09

Sice nejsem zrovna fanoušek tohoto žánru, ale přesto mě film docela zaujal. Dokázal mě tak nějak upoutat k příběhu. Příběh je zajímavý,celkem poutavý a dobře se na něj kouká. Celé to má takovou zajímavou myšlenku. Společně s humorem jsem se párkrát chytal i za břicho a sál se mnou. Dávám 4 hvězdy za poutavý příběh, humor a dobrý konec. ()

Zagger

neco tomu chybelo a roadtrip je dost odbyty, ale namet skvely... Carevna mi tam nesedela, ikdyz je asi ve skutecnosti taky dobre kvitko... bych se radsi koukal na Stewardku Kristynu... ikdyz se mi to celkove libilo, tak z toho rejza nevyzdimal zadnou atmosku, mohla to byt trochu vic napjatejsi patracka, dost mi vadil ten divny usaty typek, divne obsazeni... hlavni hrdina a ostatni mi nevadili ()

sara93

Celkově o ničem čekala jsem , že to bude svižnější nebo alespoň vtipnější . Jedna hvězda za to , že jsem to dokoukala a druhá za Pokémoní písničku . ()

Konev

Není to romantické, nemá to logický děj, když už se na konci zdá, že to bude happy end, tak se nekoná, protože si to hlavní postava Quentin rozmyslel ... prostě a jednoduše: pro puberťáky o puberťákách, nic víc od tohoto filmu nečekejte. ()

Googooplexer

S prižmúrením všetkých očí dám tomu dve, aj keď musím upozorniť, že road movie časť filmu je nadmieru trápne odfláknutá a to ostatné tiež nestojí za vyšpáranie špiny spod nechta. ()

sml41

spektakulárne nahliadnutie do života znudenej "u.s-tínejdž mládeže"...- nudné, trápne, antimysteriózne. čo už zostáva "nám" starým keketom? len si pustiť nejaký ten filmík zo svojho archívu starých dobrých filmov a zabudnúť na tento utopistický novodobo-kokotizmus. ()

kjama odpad!

Ach jo... moje první takto negativní hodnocení. Asi proto, že obvykle v pudu sebezáchovy z kina odejdu, či vypnu počítač. Tentokrát jsem nemohla a vyžrala jsem si to až do toho supernudného konce. A film je vlastně o čem? O holce, která je takový ten typ, co se řeže, čte nepochopené básníky a předstírá, že je intelektuálně tak na výši, že jí nikdo nemůže stačit. Ten minulý film byl stejně blbej, ale aspoň tam byl někdo nemocný, tak to mělo grády na dvě hvězdy. Toto se ale jinak hodnotit nedá. ()

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Nejdůležitějším projektem Marvelu v příštích pár letech bude podle všeho reboot Fantastické čtyřky. Do třetice všeho dobrého to totiž chce mít Kevin Feige správně, a podle posledních drbů by se… (viac)