Papierové mestá

• Česko Papírová města (viac)

Po úspešnom filme Na vine sú hviezdy prichádza do kín film Papierové mestá, ďalší snímok natočený podľa románu spisovateľa Johna Greena... Hrdinom príbehu je Quentin Jacobsen (Nat Wolf), normálny trochu bojazlivý chlapec, ktorý má od detstva rád svoju susedku s menom dlhým ako jej nohy: Margo Rothovou Spiegelmanovou (Cara Delevingne). Quentin je pravidelným svedkom jej neuveriteľných dobrodružstiev a takisto jej tajným ctiteľom. A to až do jednej noci, keď mu Margo zaklope na okno a vytiahne ho na podivuhodnú trestnú výpravu namierenú proti jej bývalému priateľovi spojenú s vtipnou a niekoľkonásobnou pomstou. Vďaka tejto nočnej výprave sa Quentonovi  nie len splní sen o zblížení s tajnou láskou, ale prežije aj dobrodružstvo, ktorému sa skôr vyhýbal. Lenže druhý deň ráno ich dobrodružstvo skončí a nastane nový deň. Margo v škole chýba. A aj ďalšie dni. Quentin začne pátrať a skoro si uvedomí, že Margo miluje záhady a takisto, že pre neho zanechala určité stopy a zašifrované odkazy. Ako veľmi ju vlastne pozná? A čo sú to tie papierové mestá o ktorých Margo hovorila? A tak ho vďaka Margo čaká ďalšia dobrodružná výprava, na ktorej ho tentokrát sprevádzajú jeho najlepší kamaráti. Ale už to nie je výprava za pomstou, ale cesta za záhadou menom Margo Roth Spiegelmanová a možno takisto za veľkou láskou. (Barracuda Movie)

Martin96

Opravdu trvá, než se film pořádně rozjede. Když v poslední třetině nabere největší obrátky, vyklube se z toho skvělá milá komedie, kterou je radost sledovat. Knihu jsem nečetl. Myšlenkově je to dobré, ale bohužel nic přelomového. P.S. Pásmo vypravěče bych zkrátil, nebo ještě lépe úplně vypustil. 70% ()

Clovecice

Možná je to tím, že jsem toho už viděla moc. Každopádně pro mě byl prakticky každý moment naprosto předpokládatelný. Jo, teď do něčeho málem narazíte. Jo, teď k tobě přileze ta holka. Chlapče, vážně si myslíš, že ujela takovou dálku jenom proto, abys jí odtáhl zpět domu? ()

ScooobyDooo

Americká teeneger-ska honba za záhadným dievčaťom vyboostovaná naháňačkou na ples, ktorá našťastie nekončí romanticky ako by sa očakávalo, ale zachová si mysteriózny charakter do poslednej sekundy. ~75%~ #kino ()

BigbyWolf

Po The Fault in Our Stars, filmu, který mi svým citovým vydíráním šel neskutečně proti srsti, jsou Paper Towns velmi milým překvapením. Nehloupá nalejvárna moderních myšlenek a poselství s příjemnou atmosférou a dobrými herci. Nijak objevné, ale pro současného teenagera rozhodně správné filmové sousto. ()

Kamil111

Velmi inteligentně a citlivě zfilmovaná knížka pro teenagery, s výborným castingem (v současnosti nejžádanější supermodelka světa Cara Delevingne mě fakt příjemně překvapila) a taky soundtrackem. Myšlenkově spíše přímočaré, více méně variace na to, co se opakuje s každou generací, ale atmosféry má na rozdávání. Určitě lepší než Hvězdy nám nepřály od stejného autora předlohy. ()

luco323

Možno mi už začína kúrovať v tej mojej sprostej hlave ale táto „vec“ ma teda riadne vytočila. Už som videl hada po dvoch utekať, lietadlo cúvať, nacistov židovské prostitútky jebať, aj Tyranosaura kokot si honiť ale takto prijebaný film som ešte nevidel. Naozaj „to“ nikomu neodporúčam pozerať, hrozí nebezpečenstvo úmrtia na predávkovanie kokotizmom. A nakoľko nemôžem udeliť adekvátne hodnotenie počtom hviezdičiek pretože „Odpad!“ jednoducho nevystihuje moje pocity zanechám hodnotenie prázdne. Snáď sa nikto ďalší nedopustí tej istej chyby ako ja. Amen. ()

Martinko991

Veľmi zmiešané pocity mám po tomto filme, asi bol určený pre inú vekovú kategóriu miestami sa mi zdal až trápny, niekedy vtipný a často nelogický. No nič asi som zostarol, avšak sledovanie filmu bolo vcelku príjemné najmä kôli hlavnej hrdinke, vcelku príjemnej hudbe a prostrediu. ()

RadushM

Zřejmě pilot k seriálu Dawsonův svět, řekla bych. Ideální snímek pro třináctileté, které hledají trochu dramatu a neobvyklosti ve filmové tvorbě. Pro mě film bez nápadu. V úvodu je psáno, jak se stane něco zajímavého, tak jsem se těšila a co z toho nakonec vzešlo? Popis klasického chování deprivovaného dítěte. Chladná matka, která rezignuje na svoji dospívající dceru a ta hledá akorát možnosti, jak na sebe upozornit, aby byla pro ostatní zajímavá. Takže co? Zdrhá z baráku. A protože je to pořád ta samá ohraná písnička, snaží se to zpestřit tím, že do toho zatahuje ostatní "kamarády", na který ovšem před tím kašlala. Takže ostatní, v návalu "zodpovědnosti" za její nezodpovědné chování, se pomalu poserou, aby jí našli. Nesmyslně dlouhá část filmu byla věnovaná "roadtripu", kde se ale vůbec nic nedělo. Celkově se ve filmu nic nedělo. Takže když to shrnu- film bez nápadu, typický učebnicový popis chování deprivovaného dítěte a nuda. Takže jedna stár. ()

lubica1995

Veľmi vkusne natočený film o dospievaní. Celé to "záhadno" okolo Margo je napínavé a diváka nechá na pochybách až do samého konca, kto je to dievča a čo sa s ním stalo. A pri všetkých tých dnešných filmoch každý čaká, ako to dopadne. A mňa práve preto nadchol záver. Žiadna lacná komédia o sexe, amerických plesoch. ()

nahodilova_k

A to jsem se na to po nadhernym The Fault In Our Stars tak tesila. A to mam Caru normalne za The Queen of the Queens. Rada zde vsak pouziju slova meho tatky - nuda o tom, jak parta nesympatyckejch kluku hleda nesympatickou holku. A ta bandicka trech wierdos az prilis napadne kopirovala me oblibence z The Girl Next Door. Dve hvezdy za docela hlubokou pointu a treti, velmi vyznamna, za nekolikavterinovyho Ansela Elgorta na benzince. ()

Monditrade

Hezké překvapení. Člověk by čekal další teen blbost, ale toto je úplně jiný level. Postavy sedí, kamera, hudba, nic není mimo. Sic člověk trochu sugestivně a asi i ze zkušenosti čeká jiný závěr, ale to není vůbec na škodu. člověk to může okouknout ještě několikrát........a bude se mu to i tak líbit...... ()

janmanas

Téměř 2h nudy, ze začátku zajímavější, s pokračujícím filmem v čase čím dál nudnější, trapnější, příběh se plácá na místě jen kolem hledání jedné holky, kde není pořádně vysvětleno proč vůbec ji hledat. Jedna hvězda za celkem slušný soundtrack, druhá za sem tam vtipné hlášky. ()

katherine7

Stejný autor knižní předlohy Hvězdy nám nepřály.. tak jsem si řekla, že to bude určitě také super. Bože, jak já se spletla.. myslela jsem, že to bude takovej ten film, který mě hezky vtáhne do děje a ono nic.. vůbec. Nebavilo mě to.. zavěrečné rozpletení bylo dobré, to se mi na tom celém asi líbilo nejvíce. Další plus byl hlavní herec Nat Wolff, který se mi líbil už v Stuck in Love. Cara Delevingne byla taky fajn, zase tak špatně nehraje, jak jsem si původně myslela. Takže celkově hodnotím 2*, protože mi snímek opravdu nedal nic nového nebo zajímavého a táhnul se šnečím tempem. ()

malyLibor

Inu, musím říct, že jsem si tenhle film pustil tak nějak z nouze. Bolely mne nohy, ba celý člověk, ani Scottymu se nechtělo nic podnikat, tak jsem si to pustil a byl jsem velmi, velmi mile překvapen. Zajímavý film plný laskavého humoru a pochopení, ale i pubertální akce. Jo, tohle se mi moc líbilo. ()

NSN odpad!

Pro náctiletý. Ale ani tehdy by se mi to nelíbilo. A ona by si měla něco udělat s tím obočím. Palec dolů. ()

zeromen

Docela slušně natočené, čekala jsem nějakou kravinu podle ukázek ale byla jsem mile překvapena. Ano mohlo to být lepší (žádný šťastný konec, víc indiciích, více tajemna) no ale co už, možná příště. Co fakt jsem nepřekousla, byl český dabing a hlavně dabovaná hlavní představitelka Margot, tak prochlastaný hlas jsem hodně dlouho neslyšela. Vůbec se to tam nehodilo, to radši neměli vůbec dabovat.//viděno na DVD: 69% ()

PoprockCZ

Tak nějak je příběh příliš vyfantazírovaný. Hlavní hrdinové mi moc sympatičtí nepřijdou a celkově vyústění filmu je takové nijaké. Za mě celkem zklamání. Na druhou stranu ve filmu alespoň zazněly dvě zajímavé myšlenky: 1) Comfort zone is like (small space which you can show with one hand) and everything you want is out there. You should be feeling like that (doing things outside your comfort zone) the entire life. 2) You have to get lost if you want to find yourself. ()

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Nejdůležitějším projektem Marvelu v příštích pár letech bude podle všeho reboot Fantastické čtyřky. Do třetice všeho dobrého to totiž chce mít Kevin Feige správně, a podle posledních drbů by se… (viac)