Už po piatykrát si Kate Beckinsale oblečie kostým Selene a v pokračovaní filmovej série Underworld s podtitulom Krvavé vojny sa pokúsi zastaviť odveký boj medzi Lykanmi a Upírmi. (Itafilm)

Paldiny

Podpriemerným hodnoteniam nechápem, pre mňa s Evolúciou najlepší Underworld. Na každých 20 minút pripadá jeden zvrat, no stále je to dostatočne prehľadné, aby som sa v spletitom deji nestratil. Máme tu nových zradcov, nové rasy, teda jednu zásadnú, akúsi elfskú, sídliacu v príťažlivom polárnom prostredí a budúcich menovaných vodcov. Dej dostatočne rozvitý a pevne zovretý. Až tak, že mi nechýbali akčné súboje a keď už na ne došlo (a že ich bolo) ešte väčšmi dianie ožilo. Hudba, herci, triky OK, brutalita verná podtitulu, z tiel sa vytrhávajú chrbtice, meče ich presekávajú na polovice a munícia lieta vzduchom po stovkách. Ja sa bavil a dúfam, že v podobnej forme zastihnem aj šiestu kapitolu a nebojte sa, ona príde, veď v hľadáčiku je stále mláďa Kate i keď podaktorí budú znovu začínať od piky. ()

Milodar

Triky jako od Karla Zemana, ovšem oproti němu trochu se zpožděním. Děj přibližně jako Jacksonův Pán Prstění. Naštěstí je tam zase ten latex. Latex dobrý. ()

Mauric

Underworld by dnes už nezachránil ani Wesley Snipes. Namísto jakékoli invence či alespoň dobře řemeslně odvedené práce se vražedné tango dvou znepřátelených ras proměnilo ve vyčpělý dupák s dojnou krávou, kterému už nechci dále přihlížet. ()

Prochy38

Kate je ve svém věku neskutečná!! Škoda, že to nejde říct i o sérii Underworld, která jde do naprosté sračky... Pobavil a potěšil velký zástup českých herců. ()

Zejf3da

Neuvěřitelná sračka s nejhorším scénářem a střihem. Ze začátku se mi z toho střihu fakt normálně chtělo blít. Hrůza. Chudák Charles Dance, takovej Pan herec. Asi si vzal druhou hypotéku a teď mu nezbývá než občas zahrát v nějaké chcanici jako je tohle. ()

H4ku11

Už sa v tomto svete úplne strácam. Neviem akého hybrida, mutanta, ľadového upíro-elfa alebo čo tam ešte chcú priviesť. Smútim za počiatkami série, kde boli upíri, vlkolaci a ešte maximálne Michael. ()

Magika82

Subjektivně: Jedna hvězda navíc za Thea Jamese, pro něhož mám slabost.... :o) ... Objektivně: Z mála, se podařilo vytěžit více, než by se mohlo zdát. Nepřehrávané role / výjimkou z pravidla byl představitel Mariuse /, nezvyklé podání, jež nevybočuje z rychlých kolejí položených prvním dílem. Kreativní prostředí, poměrně dobře zvládnutá výprava, skvělé kostýmy a masky, rozumné a logické dialogy, smysluplný scénář, excelentní kamera a střih. Pevně věřím, že případný pátý a patrně poslední díl, mně přiměje udělit pět hvězd... Přesto, za upřímného potlesku dávám 85%, a tím i lepší 4 hvězdy... ()

aLPaC

Tahle série už opravdu nemá co říct. To už vlastně neměla dřív, takže snad se (i vzhledem k nízkým tržbám) tvůrci zdrží dalších pokračování. A přitom to začalo velice slibně. Jednička měla drajv, zajímavou mytologii i příběh, bohužel to tak nějak kopíruje sérii Resident Evil, která rovněž začala strhující jedničkou a následoval pozvolný a poté i strmý pád. Tady ten pád není tak strmý, ale už vlastně ani nevíte o co komu jde, kdo je kdo a co je co. ()

Marys

Underworld značka neskutočne dopláca na slabý scenár, čo z nej robí béčkovú akciu. Už väčšina seriálov je lepšie napísaná, má hlavu a pätu a nie je to len naťahovanie tematiky donekonečna. Chýba tu možno knižná preloha, podľa ktorej by sa išlo a tiež triezvy rozum, ktorý by nedovolil romantické rozjímania uprostred krutého boja niekde na úrovni začiatku 90. rokov minulého storočia. Nehovoriac ešte o chabých CGI efektoch podčiarkujúcich amaterizmus tvorcov. Námet a Kate v latexe majú stále niečo do seba, no 15 rokov sa tu prežúva jedno sústo a už poriadne zhorklo. ()

Emo-haunter

Závěr upíří pentalogie mě bavil o trochu víc, než třetí a čtvrtý díl. Byť už nepřináší nic nového a provařuje už uvařenou vodu, má pěkný vizuál, dobrou akci a doskládává i některé dílky puzzlí do sebe. Beckinsale je furt moc pěkná a její kamarádíček James je rovněž typický model upír, vždyť by se za mě do Stmívání hodil více, než Patinsson :D Když shrnu celou sérii, jedná se o slušnou béčkovou sérii. Její přednosti jsou především kostýmy, výprava, slušná akce a troška té mystiky. Naopak její slabinou je dostatečné nerozvinutí mytologie tohoto světa do dostateční hloubky, a rovněž obří absence empatie, provázanosti a osudovosti postav. Jsou to prostě jen filmy na jednou použití pro diváka, a po konci zhlédnutích nezanechávají hloubku, což je škoda, potenciál šlo rozhodně využív mnohem více. Já ale i tak nelituju toho, že jsem na sérii mrkl :) Za mě tento díl zruba 6,2/10 ()

Bozvav

Underworld je velmi slušná upíří sága, jenž na rozdíl od břichabolných romantických počinů svého druhu nabízí vcelku slušnou řežbu, akci a v tomto případě i pro našince atraktivní lokace, které sice díky tmě zas tak moc vidět nejsou, ale nechšť. Kladem je jako vždy krásná Kate Becknsale (tentokrát jí zdatně konkuruje blonďatá seveřanka), hudba a akční scény. Záporem, stejně jako u předchozího dílu je absence smysluplného děje, jistá chaotičnost v tom, co kdo vlastně od války, či míru očekává či telenovelové objevy, kdo je čí biologický rodič. Za zajímavý prvek považuji nápad zapojit do "hry" Severský klan a jeho schopnost cestovat mezi světy. Vše proběhlo jen v náznacích, odhaduji to jako přípravu půdy pro další díl. Jinak nějaký smysluplný dějový zvrat už by to chtělo dost naléhavě, neb přiznám se bez mučení, ke konci jsem se už dost nudila. Za mne tedy tři hvězdy a to tak, tak. ()

noelcoward73

Konečně jsem dokoukal jednu filmovou sérii (včetně krátkometrážního animovaného). Zatím poslední díl nebyl špatný. Zhruba do poloviny jsem ho považoval za spíše průměrný. O vyšším hodnocení mě přesvědčila až závěrečná bitva, která byla velmi dobře natočená. Jinak samotný příběh je trochu opakující se, ale v tomto žánru to snad ani o moc lépe udělat nejde. Také jsem očekával, že příběh nabídne další zvrat v podobě pokračování sledování osudu dcery Selene z předchozího Probuzení, toho jsem se bohužel nedočkal. Kvůli několika chybám je mé hodnocení 3,5 *. ()

Matli

Prostě další Underworld, ani špatnej, ani výbornej. Vlastně už nevím o čem to pořádně bylo, ale docela mě to bavilo. Upíři a vlkodlaci pořád dokola a dokola, no proč ne, když je to baví, tak ať to natáčej a my na to budem čučet :-) 52% ()

Kolssteyn

Akční bezduchá střílečka, která by dějově nemohla soupeřit ani s 80's filmy. Bonusem opět nebyla ani vampyrická tématika a nápad by člověk musel hledat drobnohledem. ()

Hapretor

No, čekal jsem větší hovadinu. Ono je to místama fakt zábavné. Ale největší klad je bez keců Kate ... hlavně když ji zaberou zezadu ... ()

Evander

Underworld: Krvavé války nabízí místy slušnou akci, stále ještě atraktivní Kate, ale po příběhové stránce je to slabota. Vlastně tu ani žádný příběh není a tak nemohu dát žádné slušnější hodnocení. Škoda! ()

Faila

Bohužel, prostě asi nebudu velkým fanouškem téhle série. Všechny díly do jednoho mi přijdou prostě hloupé, většina scén je vyloženě na efekt, hlavní hrdinka mě nesmírně irituje a v příběhu se totálně ztrácím. ()

PF 2016

PF 2016