Mariňák 2

• Česko Mariňák 2: Bitevní pole (viac)

Vojnou zocelený desiatnik Chris Merrimette (Josh Kelly) sa stane veliteľom americkej jednotky, ktorej úlohou je zásobovať odľahlú základňu v Afganistane ležiacu na hranici územia ovládaného Talibanom. Počas cesty naprieč nepriateľskou provinciou Hilmand jednotku zastaví americké námorníctvo a poverí ju novou misiou medzinárodného významu. Musí ochrániť život afganskej ženy, ktorá sa preslávila svojím odporom k Talibanu, a pomôcť jej na úteku z krajiny. Malá jednotka bez pozemnej a leteckej podpory, len s pomocou vlastnej palebnej sily a odvahy, sa musí prebiť nebezpečnou vojnovou zónou a doviesť odvážnu hrdinku do bezpečia. (TV JOJ)

Ace.A.T.L.

Nevím nevím, proč... Je škoda, že někdo takhle parazituje na jménu skvělýho filmu. Tenhle film je tak nějak zbytečnej, ale úplně neurazí. 1* dávám za Cola Hausera a 1* za to, že to neni totální kravina. Takže za mě 2* a NEDOPORUČUJU ()

PatrikP4

Akce ani střelba na válečný film tomu nechybí... Scénář nic moc a herecké výkony také nejsou něják oslnivé... Jen jedna věc mě zarazila a to byla uspořádání kolony a opět nekonečná střelba i když si tam vzpoměly že mu ta munice musí dojít, chvíly mi tam přišlo že jsou opět Marine nesmrtelní a Talibánci jsou tak tupý že nedokážou nikoho trefit... ()

CallisCZ

Pěkně udělaný akční béčko. Nenadchne, neurazí. Postavy přeně podle pravidel moderní doby. Jako náborovej film k USMC dobrý. ()

Mukade

SPOILER. Účelovo pozjednodušované kade tade, niekedy až po (za?) hranice mojej schopnosti sa povzniesť nad to :), ale ináč celkom dobré. ()

Cubah

Slušná akce - standardní válečná roadmovie po svých, jakých se za poslední léta natočilo dost. Ale nepochopil jsem, jak to souvisí se skvělým "Jarhead", žádná souvislost mě prostě nenapadá. Kdyby to byla "Speciální jednotka 2" neměl bych problém s rozhodováním, zda dát 2 nebo 3 *, nakonec je to s odřenýma marinovanejma ušima za 3 díky, slušné kameře, několika krásným záběrům hor a vůbec tomu tvrdému a přitom svým způsobem přitažlivému prostředí a muzice snad půjčené z Černýho jestřába, ale pořád to zní dobře... ;-) ()

zekon

Tak první hodina velmi povedená, i když je to o tom ukázat se. Takový kvalitní vojenský lehce dokumentární kus. Jenže pak asi štábu jebne a kromě toho, že se začnou dít neskutečné pičoviny, celá jednotka zmagoří, vzpomene na Zachraňte vojína Ryana a chtějí vycucat svůj vzor. Nejen že dojde ke změně z válečného na akční americkou sračku, kdy v zásobníku každý člen jednotky nachází až 58 nábojů, ale oni jsou totálně vymaštění a zapomínají mířit, přemýšlet a stylem Rambo se probíjet. Teroristi jsou adekvátně k tomu ještě blbější. Teroristický camp, známý i se svým velitelem stojí a amíci si jej všímají až při záchraně rukojmí, za celou dobu na něj asi srali. ()

KuceraJohny

Druhý díl, mariňáka už není vůbec tak zdařilý jako ten první. Ale hlavně už vůbec není tak originální. To co mě na první díle zaujalo tady chybí. Dvojka zapadá do klasických kolejí amerického váleného filmu a film je zkrátka takový průměr. Ve filmu hrají průměrný herci, žádný Gyllenhall nebo Foxx, jenom pár lidí které jste možná někdy v nějakém snímku zahlédly. A už je nám opět ukázána hrůza války v podobě zabíjení a umírání. Dvojka která v podstatě ani pokračování není, se jedničce zdaleka nemůže rovnat, ale film sám o sobě to není nijak strašný akorát poměrně předvídatelný a nenabídne nic nového. Občas jsou tam však velmi napínavé momenty, ale jinak se film drží v zajetých kolejích amerického válečného filmu. ()

Alianna

Typický vojenský film , dost klišé (černoch nesnáší příslušníka afghánské armády, ale pak bráchové až do smrti ) , ale na druhou stranu docela dost solidní akce a sem tam i suchý humor. Celkově průměr. ()

GaryRoach

Osobně mám rád armádu a vojenství, ať už západní, nebo východní a četl jsem operaci Redwing a film Survivor hodnotím narozdíl od spousty těch blbců, co vše označujou jako propagandu, kladně. A celkem na amatéra i chápu a rozumím věcem a technikám armády a tenhle film... bože... jakýkoliv člověk, kterej má alespoň sebemenší ponětí, jak to v armádě funguje si musel dávat Facepalm konstantně asi po celou délku filmu... tohle se ani nedá nazvat propagandou, tohle je volovina u který měl asi režisér plné ruce práce s.. objednáváním pizzy? jakákoliv kategorie, od efektů po herecké výkony je na úrovni amatérského filmu, kterému se pod ruce dostala reálnější výstroj, prostě hrůza, pokud nechcete bezdůvodně ztratit "103 minut" svého života ani se nepokoušejte si to pustit... ()

andy60

Jedničku jsem neviděl, ale na rovinu musím říct, že na rozdíl od zdejší kritiky mě film neurážel a dokoukal jsem ho bez sebemenších problémů. Mělo to děj, slušná akce, zajímavé záběry nehostinné krajiny i nějaké to poselství, že od Talibanců se nic dobrého očekávat nedá. ()

OrelCop

Opravdu nechápu zdejší hodnocení. Tento film byl mnohonásobně lepší než jednička, ale má o 30% méně. Divný. Podle mě ho ani 90% lidí zde nevidělo ... ()

PORTER44

První půlka docela dobrý ,vtípky a hlášky na základně pak výjezd do akce,akční scény dobrý,jednotku mariňáků přepadnou ta se ukryje ve vesnici kde je přepadnou teroristi a pak se to zlomilo a začalo to být nezáživný,otřepaný a nudný. ()

JanniV

Ještě jednou i pro ty překladatele vzadu. Squad není četa, ale družstvo. Desátník nebyl jmenován poručíkem, ale velitelem družstva v hodnosti četaře. Odejít by mohl v hodnosti rotného!!! Když chcete překládat, nastuduje si aspoň vojenskou terminologii a zákonitosti dané armády, vy blbečci. Squad je družstvo, platoon četa, company rota, batalion prapor, regiment pluk, division divize, army armáda. Je to konečně jasné? Hodnosti si vyhledejte na Wiki, pitomci. ()