The Last of Us

USA, (2023–2025), 16 h 7 min (Minutáž: 43–80 min)

Bella Ramsey, Pedro Pascal, Gabriel Luna, Merle Dandridge, Jeffrey Pierce, Nico Parker, Murray Bartlett, Con O'Neill, Anna Torv, Troy Baker, Storm Reid (viac)

Dvacet let po zániku moderní civilizace je otrlý přeživší Joel najat, aby propašoval čtrnáctiletou Ellie z nebezpečné karanténní zóny. Oba se musí vydat na cestu napříč Spojenými státy a spoléhat jeden na druhého, aby přežili. (HBO Max)

Recenzie používateľa JamesConnorG k tomuto seriálu (11)

The Last of Us (2023)

9/10. - Upřímně jsem od téhle adaptace moc nečekal. Původní hru jsem sice nehrál, ale měl jsem ji slušně nakoukanou a věděl jsem, o co půjde. Po první epizodě jsem byl mile potěšen. Rozšíření některých příběhových pasážích a linek mě velice potěšil a celkový casting seriálu na mě působil přirozeně a suprově. Rozhodně tu nesmí chybět můj respekt a pochvala Pedru Pascalovi a Belle Ramsey za úchvatný a úžasný herecký výkon, co jako hlavní postavy předvedli. Nejen, že své role zahráli věrohodně jako byli ve hrách, ale i předali postavě také kus svého. Celková atmosféra působí přes celý seriál přesně tak, jak má. Ocitají se postavy v nebezpečí? Máte o ně strach a fandíte jim.  Prožívají postavy zrovna hezké nebo radostné momenty? Jste za ně rádi a přejete jím to. Od vedlejších postav až ke hudbě tu vše působí na vysoké úrovní a vše je takřka perfektní. Co mě jako jediné mrzelo na seriálu, byla opravdu malá přítomnost nakažených, což mi jejich působí ve 2 a 5 epizoda moc nestačilo a myslím si, že si větší prostor zasloužili. Pokud pominu tenhle nedostatek, tak musím tvůrce opravdu pochválit, že zvládli z adaptovat jeden z nejlepších příběhu právě do hrané verze a u všech epizod jsem se neskutečně bavil. Pondělky pro mě budou delší dobu po konci seriálu dosti smutné. ()

Season 1 (2023) (S01)

9/10. - Upřímně jsem od téhle adaptace moc nečekal. Původní hru jsem sice nehrál, ale měl jsem ji slušně nakoukanou a věděl jsem, o co půjde. Po první epizodě jsem byl mile potěšen. Rozšíření některých příběhových pasážích a linek mě velice potěšil a celkový casting seriálu na mě působil přirozeně a suprově. Rozhodně tu nesmí chybět můj respekt a pochvala Pedru Pascalovi a Belle Ramsey za úchvatný a úžasný herecký výkon, co jako hlavní postavy předvedli. Nejen, že své role zahráli věrohodně jako byli ve hrách, ale i předali postavě také kus svého. Celková atmosféra působí přes celý seriál přesně tak, jak má. Ocitají se postavy v nebezpečí? Máte o ně strach a fandíte jim.  Prožívají postavy zrovna hezké nebo radostné momenty? Jste za ně rádi a přejete jím to. Od vedlejších postav až ke hudbě tu vše působí na vysoké úrovní a vše je takřka perfektní. Co mě jako jediné mrzelo na seriálu, byla opravdu malá přítomnost nakažených, což mi jejich působí ve 2 a 5 epizoda moc nestačilo a myslím si, že si větší prostor zasloužili. Pokud pominu tenhle nedostatek, tak musím tvůrce opravdu pochválit, že zvládli z adaptovat jeden z nejlepších příběhu právě do hrané verze a u všech epizod jsem se neskutečně bavil. Pondělky pro mě budou delší dobu po konci seriálu dosti smutné. ()

Když se ztratíš v temnotě (2023) (S01E01)

9/10. - Naprosto briliantní začátek a přivítání do celkového příběhů a světa The Last Of Us. Po příběhové stránce naprostá spokojenost a hrdost na tvůrce, že dokázali z adaptovat perfektně úvodní sekvenci. Celkový cast pěkně sedí k postavám a herci předvádí perfektní výkon, hlavně Pedro a Bella jako Joel a Ellie, kteří se do svých rolí perfektně hodí. Jen první epizoda dokázala přesvědčit o tom, že tenhle seriál má šanci být seriálem roku! ()

Nakažení (2023) (S01E02)

8/10. - Hezké navázání na předchozí díl. Úvod epizody mi nevadil, ale nepřišel mi nijak zajímavý a záživný. Vzato cesta hlavní trojic postav je naopak příjemná a zábavná část epizody. Začíná se nám tu budovat vztah Joela a Ellie, ale oproti následujícím epizod je to zatím malý vývoj. Napětí a neskutečný závěr táhne tuhle epizodu ještě dál! ()

Long Long Time (2023) (S01E03)

8/10. - Výborná epizoda, ve které se odehrávají 2 příběhové linky, linka Joela spolu s Ellie a Billa spolu s Frankem. Po většinu děje tu sledujeme více tu druhou linku, jak se Bill s Frankem poznal a jak spolu žili spokojeně jako pár. Tuhle linku krásně doplňuje ta první, co se odehrává v současné době a krásně spolu koordinují. Dlouho ve mě žádná epizoda neprobudila tak smíšené pocity, jako je radost a zároveň smutek dohromady jako v tyhle. Krásný vývoj vztahu Joela a Ellie a naprosto nevinný a hezký vztah Billa a Franka. Závěrečná píseň Long Long Time krásně uzavřela romantickou linku a tu současnou poslala dál. I love it! :) ()

Drž mě za ruku (2023) (S01E04)

8,5/10. - Našlapaná epizoda, kde se začíná příběh posouvat a krásně jede podle adaptace. Hlavní dvojice opět nezklamala a jejich chemie by se dala krájet. Celková pasáž v autě byla jak komediálně, tak i pocitově skvělá a přítomnost písně Alone and Forsaken od Hanka Williamse rozhodně potěšila. Co se týče vůdkyně skupiny a záporné skupiny celkově, tak mi nepřišli nijak zajímavý a spíše mě občas iritovali, ale to byl také úmysl. Jinak pocitově se příběh vyvijí senzačně a čekání na další epizody je bolest, ale zároveň dar. Tenhle příběhový konflikt bude ještě zajímavý! ()

Vydržet a přežít (2023) (S01E05)

8/10. - Pokračujeme tam, kde jsme naposled skončili a hned se nám tu v úvodní sekvenci představí dvě nové postavy, Sam a Henry, který mají skvělou bratrskou chemii. Atmosféra tenhle epizody je dech beroucí, temná, nejistá a napínavá, bojíte se o hlavní hrdiny, kteří čelí nejen proti skupině krutých lidi, ale i ohavných infikovaných. Celkový závěr epizody byl drastický emotivní po tom všem, jak si hlavní postavy mezi sebou udělali vztahy a takový osud si určité postavy nezasloužili. "I am sorry". ()

Rodina (2023) (S01E06)

10/10. - Prozatím jednoznačně nejsilnější a nejlepší díl první série. Počáteční cesta Ellie a Joela je překrásná, jde opravdu vidět, že se vztahově posunuli a jejich chemie čím dál tím více roste. Znovu setkání bratru Joela a Tommyho bylo taktéž kouzelné a celková atmosféra městečka Jackson je plná naděje pro nový začátek. Za mě nejlepší části téhle epizody byli Joelovi záchvaty paniky a strachu, jak se po dlouhých 20 letech pořád nedokázal smířit se smrti Sarah a že se bojí, že v takovém vztahu nedokáže Ellie nadále chránit. Jak to skoro u každé epizody bývá, závěr vás opět posadí na prdel a nechá vás čekat celý týden v rozpacích. Povedená epizoda! ()

Napospas (2023) (S01E07)

7,5/10. - Za mě povedené zpracování DLC Left Behind a skvělé zasazení do hlavního příběhu. Tahle epizoda se věnuje převážně minulosti Ellie, o co vše přišla, co vše zažila a proč za každou cenu nechce ztratit Joela. Chápu většinu lidi, že se jim tahle epizoda nemusela líbit nebo jim přišla nudná. Na mé straně jsem zklamaný rozhodně nebyl, moc jsem si tuhle epizodu užil a celkovou dynamiku Ellie a Riley jsem žral, ale také jsem narazil na části, které mě spíše nudili než bavili. I přes to se mi tahle epizoda dosti líbila, atmosféra obchoďáku a příchod námi známých písní z 90 let dodávali epizodě ten pocit pohody a radosti z pohledu Ellie. Příští epizoda bude sakrýš drsná! ()

V časech nouze (2023) (S01E08)

8/10. - Beze srandy brutální jízda. Nová skupinka přeživší s čelem Davidem nejsou takový svatoušci, jak se prvně zdají a během epizody se krásně vykreslí do své pravé podoby. Co musím jednoznačně pochválit je výkon Belly Ramsey, která tu předvedla brilantní výkon jako Ellie. Co mě dosti mrzí je takřka nulová přítomnost nakažených, kteří v adaptaci byli a měli svoji roly. Tenhle fakt jsem se snažil moc nehodnotit na celku seriálu, ale už i mě celkem mrzí, že tam nemají až tak velký prostor, jak by měli. Ano, je to hlavně o lidech a jejich konfliktu, ale nakažení jsou další hlavní hrozbou, co by se měla řešit. Bez ohledu na tohle jsem byl ale z epizody dosti spokojen, jen mě ke konci Joelova "procházka" a nic nedělání po nepřátelské oblasti trochu mrzel. Čeká nás finální epizoda a já věřím, že bude sakra silná! ()

Hledej světlo (2023) (S01E09)

9/10. - A máme tu vyvrcholení první série. Moc mě potěšila účast herečky Anny, která v původní hře ztvárnila právě Ellie. Z celkového vyvrcholení příběhů a z adaptování hry jsem naprosto spokojen, jen jsem se u epizody nemohl zbavit pocitu, že je to poněkud uspěchané, ale tenhle díl shrnul takřka vše co šlo, takže jde jen o můj pocit. Pevně věřím, že spousta lidí, co neznala konec, budou buď potěšení nebo naštvaní, což plně chápu, ale to měl být také záměrem, holt ne každému se Joelovo rozhodnutí zamlouvá, ale udělal prostě to, co uznal za vhodný. Příští série bude opět a i více emoční jízda, takže se máme na co těšit a zároveň bát. Po konci seriálu jsou mí Pondělky o poznání smutnější. Moc jsem si to užil a uvidíme se u druhé sérky! ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

30.12.2023

Sebastian Stan bude Donald Trump

Sebastian Stan bude Donald Trump

30.11.2023

Nominant ceny Emmy a Zlatého glóbu Sebastian Stan si po svém výkonu v roli Tommyho Lee z chválené série Pam & Tommy zahraje další excentrickou postavu, známou mimo jiné pro své na veřejnost… (viac)