The Last of Us - Season 1 (2023) (séria)

Rodina (S01E06)

(epizóda)
  • USA Kin
TV spot

Joel a Ellie nedbají na rady místních obyvatel a pronikají hlouběji do nebezpečného území, aby našli Světlonoše a Tommyho. (HBO Max)

HydraCZ

Perfektní epizoda, která krásně skloubila několik důležitých příběhových momentů a znázornila napětí ve vztahu hlavních postav v jeden výborný celek. Strašně se mi líbí, jak tvůrci tuhle část příběhu zasadili přímo do Jacksonu. Dává to větší smysl a zároveň nás malými odkazy nalákali na druhou řadu. Pedro Pascal v tomhle díle herecky fakt zářil a vykreslil tak pěkně Joelovu osobnější linku. To se samozřejmě propsalo i do oné "You don't know what loss is." scény, která i díky lepšímu odvyprávění fungovala skvěle. (Bohužel výkon Belly mě zde nepřišel až tak emocionální a silný jako v předloze.) V poslední části u univerzity jsem byl už trošku znuděn. Konkrétně tady šel scénář až moc detailně ve šlépějích hry a seriál mě tak už neměl čím překvapit, ale to se hádám stává v případě, že uděláte perfektní adaptaci jako je tato. ()

Ant_Antony

Nejsem unešen a ztrácím víru... Start parádní, ale jakmile přejdou řeku, jde to do kopru... BTW: Opravdu se jezdí na hlídku s dvěma koňma navíc, co kdybychom náhodou v pustině někoho potkali a tentokrát nezastřelili..? ()

ArthasKarfa

Pěkný díl. Joel a Ellie k sobě už našli cestu, nějak se to změnilo, už nejdou stejnou cestou, ale jdou spolu. Western byl trošku krokodýl s brýlemi ve Vočkově vařece, no proč ne, už mě tu nic nepřekvapí. ()

mosnak

Hodně keců pro nic za nic. Parádně rozjetý příběh začíná drhnout. A přiznám se, že mě čím dál víc sere Ellie v podání Belly Ramsey. Původní Ellie má zkrátka úplně jiné kouzlo a drzou roztomilost. 56% ()

LachtanShows

Kolem Belly Ramsey se teď v reálu trochu stahují mračna, když využívá stoupající slávy ve všeobecnou provokaci, její zdejší perfektní výkon to ale naštěstí alespoň u mě neovlivňuje, třebaže sám rozhodně víc tíhnu k Joelovi. Pedro Pascal je totiž fakt borec! ()

ROCK,THE

A máme za sebou šestý díl, který konečně zkoumá mé osobně nejoblíbenější herní období a to jest ZIMA! Vztah mezi Joelem a Ellie se prohlubuje a konečně se vrací Tommy v podání skvělého Gabriela Luny. Další luxusně zpracovaný díl nejen výpravností a podobností s hrou ale i samotným emočním pojetím. PS: těch herních easter eggů je zde snad nejvíc ze všech dílů! 10/10 ()

warrenur

Potesil ma Graham Greene, ako obyvatel zrubu v uvode. Tento "nenapadny" herec roky-rokuce dostava seriozne vedlajsie ulohy v kvalitnych filmoch. Mimochodom spomenul tam rezervaciu Wind River, co je i vynikajuci rovnomenny thriller, v ktorom hral. Cela epizoda az prakticky po zaver je pomerne hrejiva a divak citi, ze az prilis "dokonala". Zaver to, po nadhernych zaberoch na koni, ukaze. Vynikajuci cover pesnicky od Depeche Mode, Never Let Me Down Again v podani iba 18-rocnej Jessicy Mazin a bude zahrnuty do oficialneho soundtracku serialu. Melancholicka cast. 80% ()

molcan2

Pascalovo stvárnenie Joela v tejto epizóde je srdcervúce, zasiahne vás ako dýka do srdca. Už vidím, ako tento rok dostane Emmy. Samozrejme, treba oceniť aj Craiga Mazina, ktorý je jedinečný scenárista, možno najlepší, aký momentálne existuje. Naozaj vie, ako rozšíriť a dodať hĺbku existujúcemu materiálu. Každá scéna dokáže ukázať niečo nové o postavách a svete. Režisér odviedol pri tejto epizóde úžasnú prácu, ani sekunda nebola zbytočná. Tak som sa do nej ponoril, že som až do samotných titulkov úplne zabudol, že sledujem vymyslený príbeh. Kamera je vynikajúca, niektoré zábery nie sú ničím iným ako úchvatnými. S každou ďalšou epizódou si hovoríte - dúfam, že ďalšia bude rovnako dobrá ako tá predchádzajúca - ale seriál je stále lepší a lepší, prekonáva dokonca aj svoju vlastnú veľkosť. ()

tomik99

Nedávno jsem hrál zrovna tuto pasáž ze hry, dialogy mezi Ellie a Joelem jsou napříč seriálem na chlup stejné. Chápu i změny od předlohy, které tu jsou víceméně ku prospěchu oči. Joela se snaží tvůrci více polidštit a nedělat z něj supermana jako ve hrách. Toho si cením, vztah s Tommym taky provedený na jedničku. Ale čekal jsem, že mu Tommy předá fotku Sarah a řekne, že byl u nich doma. Tahle scéna se tam mohla vejít... Univerzita potěšila, asi to bylo nutné vzít rychlíkem, nemohl být o tom celý díl. ()

PEZ

Prituhuje, prituhuje. Tu už som chvíľu rozmýšľal nad plnou pálkou. Totiž s postavami sme už zžití a aj keď to na chvíľu vyzerá byť celé pozítívnejšie, tak...veď nebudem prezrádzať. Ale opakujem, prituhuje - doslova aj symbolicky. Tentokrát sa naozaj neviem dočkať ďaľšieho dielu. ()

JamesConnorG

10/10. - Prozatím jednoznačně nejsilnější a nejlepší díl první série. Počáteční cesta Ellie a Joela je překrásná, jde opravdu vidět, že se vztahově posunuli a jejich chemie čím dál tím více roste. Znovu setkání bratru Joela a Tommyho bylo taktéž kouzelné a celková atmosféra městečka Jackson je plná naděje pro nový začátek. Za mě nejlepší části téhle epizody byli Joelovi záchvaty paniky a strachu, jak se po dlouhých 20 letech pořád nedokázal smířit se smrti Sarah a že se bojí, že v takovém vztahu nedokáže Ellie nadále chránit. Jak to skoro u každé epizody bývá, závěr vás opět posadí na prdel a nechá vás čekat celý týden v rozpacích. Povedená epizoda! ()

kyjo

Tak ze hry si teda nic o komunistických osadách nepamatuju. Dost zvláštní změna. Chápu správně, že sdělení tvůrců mělo být "komunismus good"? Jako, že americká levice (vlastně politika obecně) je v poslední době jak utržená ze řetězu, jsem si všiml, ale tohle už je agitka skoro jak u nás v padesátých. Už chybí jen aby se vzali za ruce a začali tancovat a zpívat, jak všichni všechněm všechno dáme, a budem všichni všechno mít dohromady. :) Jinak, událo se toho dost, ale i přesto byl tenhle díl tak nějak nuda. A zdá se mi, že postava Ellie se povahově čim dál víc vzdaluje předloze, což je škoda. ()