The Last of Us - Season 1 (2023) (séria)

Drž mě za ruku (S01E04)

(epizóda)
  • USA Please Hold My Hand
TV spot

Joel a Ellie zanechají auto v Kansas City a snaží se uniknout, aniž by na sebe upoutali pozornost pomstychtivého vůdce rebelů. (HBO Max)

PEZ

Páči sa mi, že tvorcovia sú flexibilní čo sa týka dĺžky epizód. Prvá a tretia mali takmer hodinu a pol, druhá a táto štvrtá cca 40-50 minút. Čiže podľa toho, ako si to príbeh vyžduje. A tento diel teda "uletel" veľmi rýchlo. A nebol veru zlý, znova sa nám dve hlavné postavy trošku zblížili. Avšak stále tomu chýba presah (ten bolo najviac cítiť v treťom dieli). Snaď nás tvorcovia nenechajú čakať až do posledného dielu. Ak áno, pojdem už na 3*. Ale takto 1 diel za týždeň je to oka. No ešte stále mám taký pocit, že nám celá story tak trošku buble pod povrchom. ;) ()

JamesConnorG

8,5/10. - Našlapaná epizoda, kde se začíná příběh posouvat a krásně jede podle adaptace. Hlavní dvojice opět nezklamala a jejich chemie by se dala krájet. Celková pasáž v autě byla jak komediálně, tak i pocitově skvělá a přítomnost písně Alone and Forsaken od Hanka Williamse rozhodně potěšila. Co se týče vůdkyně skupiny a záporné skupiny celkově, tak mi nepřišli nijak zajímavý a spíše mě občas iritovali, ale to byl také úmysl. Jinak pocitově se příběh vyvijí senzačně a čekání na další epizody je bolest, ale zároveň dar. Tenhle příběhový konflikt bude ještě zajímavý! ()

aR3Zz

Ok, celý minulý díl se obětoval, abychom asi věděli, odkud máme auto a vybavení. A dalo se čekat, že se jízda autem dříve či později zvrtne a naši dva hrdinové zas o vše rychle přijdou (tak sakra proč ten minulý díl?!). Ale zápletka nabývá v Kansasu zcela nových rozměrů a to je pro další díly jen dobře. ()

kyjo

Další pomalejší konverzačka. Akce je pomálu, ale zas je tu prostor pro vývoj postav. S nově představenýma vedlejšíma jsem zatim váhám (zejména slečna "silná ženská postava" ve svojí vůdčí úloze zatim moc nepřesvědčila), ale postavy hlavních protagonistů se vyvíjí slibně. Mladá Ellie se postupně seznamuje s krutou realitou života mimo karanténní zónu, přesto si dál udržuje svůj optimismus a humor. Proti umorousený povaze Joela, kterej už si v postapokalyptický pustině zažil svoje, to vytváří zajímavej kontrast, a je zajímavý sledovat, jak se ti dva navzájem ovlivňujou. ()

ANTYCHRYST

Cestování po zdevastovane zemi je fajn..začíná se vyvíjet i nějaké to pouto mezi Joelem a Elli..bohužel se mi ale zdá že producentum začíná docházet dech..cekal jsem uplne jinou akci jako ve hře..tady jeden konflikt ani zbraně žádný si neseberou ..zadnej klicker nic.. Doufám že se to trošku rozjede. 55% ()

Najt

Joel a Elli se dostávají do Kansas City, tam je ale čeká nepříjemné překvapení. Ve hře tohle byla slušná stealth akce, takže jsem zvědav jakým stylem půjde filmová předloha. Vztah mezi Joelem a Ellie se začíná prohlubovat, atmosféra byla skvělá, došlo i na obchůdek a konec taky potěšil. Uvidíme, zdali dojde i na akční složku, ať už s živými, nebo mrtvými. ()

Plastík

Tak jako o co jde? Vždyť je to stále nudná nicříkajíc patlanina. Podle předlohy PC hdy? No a co jako? Co ta nevýrazná Ellie? Nechápu to, že to má tolik procent. ()

koty2201

Konečne sa povenovali v tejto epizóde vzťahom medzi hlavnými hrdinmi dosť výrazne oproti predošlým častiam. Takže tentokrát pohodová epizóda o Joelovi, Ellie a ich vzájomnom spoznávaní sa. Opäť majú k sebe bližšie a sú k sebe aj častejšie úprimní. A konečne aspoň jedna akčná pasáž. Len stále je to na môj vkus málo. Ja nehovorím, že keby sa tam stále strieľali, tak je to veľmi záživné. Tu je toho však až príliš málo a berie to na uveriteľnosti toho sveta. Vedel by som si predstaviť aj nejakú ďalšiu stealth pasáž proti ľudom alebo nakazeným. Hlavná záporná postava, ktorá zapečie hlavným hrdinom v ďalšej epizóde (najpravdepodobnejšie) zatiaľ pôsobí veľmi genericky a nudne. Uvidíme ako si s ňou poradia neskôr. A vizuál je rovnako dychberúci ako už od začiatku seriálu. Tam sa fakt nedá vytknúť prakticky nič. ()

Gamekeeper77

Další díl opět téměř bez akce. Záběry na cestu postapo krajinou super, proto asi už nezbyly prachy na nějakou akci, nebo pro další herce. Tahle Two actors show mě dost nudí, ke všemu když jsou oba tak nesympatičtí. 50%. ()

DarweyD

Upřímně nerozumim proč nemůže aspoň jeden díl vydržet na obraze jenom Joel a Ellie. Jejich dynamika na mě začíná působit, ale všechno ostatní nedává moc smysl a nebaví mě. Má to být jejich příběh, tak proč by tam furt tvůrci seriálu cpali nějakej nudnej balast. ()

kaapaa

Opravdu si Joel z celýho arzenálu zbraní Billa vezme jednu pušku? Opravdu? Táboří v noci v lese bez rozdělanýho ohně, ale Kansasem za bílýho dne vklidu projíždí centrem? Opravdu? Holy shit. ()

johnsnow

Pomalá ale veľmo dobrá epizóda kde síce sklame trošku prestrelka, čakal som epickejší boj, no inak fajn a potešil aj pobočník ten vodkyne ktorý ej btw Joelov herný hlas, no a teším na next part kde vylezie ten bloaťák zo zeme. ()