The Last of Us - Season 1 (2023) (séria)

Long Long Time (S01E03)

(epizóda)
Z nakrúcania

V Billově táboře se objeví cizinec a z obou přeživších se stanou nesourodí spojenci. Joel a Ellie později požádají Billa o pomoc. (HBO Max)

Arsenal83 odpad!

Ako heterákovi neposkytnúť žiletku, ale radšej mu vyhuliť brko, lebo dvaja spotení fúzači nalepení na sebe s faldami preskakujúcimi až cez parapetnú dosku domu, to má dneska ten šmrnc, hoci to s dejom nemá ani hovno. Len škoda, že sme neboli viac prebudení a neukázali, že napríklad aj zombíci čísla 0 a 1 úplne vytrhli zo svojich životov a po novom sú všetci nebinárni. ()

marhoul

Bella a Anna obřidlivé, že mi to hlava nebere, skutečně podle současného trendu, čím šerednější, protivnější, hrubší, tím větší role. Love story v klidu, příběh velké lásky, který tento díl výrazně pozvedl, horší je, že mě ústřední motiv omrzel, míjí mě i role Pedra, je mi fuk, jak dopadnou, natož abych jim fandila. Vysoké hodnocení nadšených hráčů chápu, ale nesdílím. Dvě za kluky a Gustavovu hudbu, jinak bída. ()

Earl_23

Homofobní blbečkové, tohle byla jedna z nejlepších seriálových epizod všech dob. Vydalo by to za celý top film. Neskutečná práce maskérů a všech herců. ()

BrooksW.Here

"I'm really hungry. I haven't eaten for two days. That doesn't sound as bad when it's said out loud." _____________ Z prvých troch častí bola pre mňa práve táto zo všetkých najemotívnejšia (dokonca ešte viac ako srdcervúci úvod v prvej epizóde) a aj keď môže pre množstvo divákov pôsobiť iba ako výplň, brzda alebo obrovská odchylka od pôvodného príbehu (aktuálne percentuálne hodnotenie tejto epizódy hovorí za všetko), tak mne osobne to nijako neprekážalo (asi je to tým, že som nehral hru). Dozvedáme sa tu viac o príbehu Billa a Franka (pre neznalcov hry, ako ja, to boli dve úplne nové postavy), ktorého výsledný dojem je (aspoň pre tolerantných divákov) naozaj mimoriadne silný – pri poslednej večeri Billa a Franka som mal husiu kožu a slzy na krajíčku... A aj keď dejová linka o ich vzťahu takmer nijako neovplyvnila hlavný príbeh, tak si myslím, že sa jedná o naozaj poctivo natočenú a prepracovanú epizódu, ktorú som si vychutnal aj napriek tomu, že som heterosexuál! Ale najlepšie na tom je to, že táto časť nie je postavená iba na príbehu z minulosti, ale brilantne kombinuje aj súčasné dianie v seriáli – úvod pri spadnutom lietadle, kde Joel vysveľuje Ellie počiatky apokalypsy je geniálny, veľmi silná je aj scéna, keď Ellie číta list od Billa, ale potešila aj scéna v aute (A.K.A. vesmírnej lodi 😉). A to isté platí aj o predĺženej stopáži – 75 minút! Prosím, nech aj ďalšia časť bude aspoň takáto dlhá... To by bolo odo mňa ku tretej časti všetko, dúfam, že tá ďalšia poriadne dupne na plyn! ()

Korbitch

Jako epizoda slušný, ovšem sere mě, že vynechali celkem dost zábavnou pasáž ze hry. Tělocvična, visení vzhůru nohama a likvidace clickerů nebo rozhovor Ellie s Billem....o to všechno jsme přišli. Je načase jako fakt přitlačit na pilu. ()

O.Peta

MASTERPIECE! - neřeším herní předlohu, ani potencionální plnění kvót pro menšiny. Tohle je prostě malý film s velkým srdcem uprostřed seriálu. ()

Tereza_T

Když se do postapozombie seriálu dostane romantický minifim skoro jako by to bylo pro mě na míru. Parádní díl od začátku do konce… mám prostě ráda ty omáčky kolem a tohle podává mimo slaďárny typu “nikdy jsem se nebál, dokud jsem nepotkal tebe” i hezkej obrázek o životě PO, aspoň u těch velmi připravených jedinců. ()

Alementina

To chce velkou tvůrčí odvahu, do seriálu, který, jak jsem pochopila, je hlavně střílečka a hra, kterou z 95 procent pari hlavne muzska cast populace, tak udělat díl o dvou gay typcích (otazkou pro me je, jestli by oba byli ciste  gay i normálním světě, kdy je z čeho si vybirat), co jsou jak nebe a dudy a vytvoří si vlastní svět, který je udrží mentálně normální. Vůbec celý svět Billa „pripéra“ je prostě boží, jak si to umí udělat hezký, ale holt lidský kontakt je lidský kontakt a mít se o koho starat dá tomu životu větší smysl. Za mě moc povedené 😊 ()

MajklCZsk

Hýkání místní anti-lgbti zásahové jednotky jsme se dočkali. Ale všichni víme, že tito lidé vůbec nehráli hry. Protože Bill je gay i ve hře a queer téma je jedním z důležitějších v sérii. Tato epizoda neposouvá děj Joela a Ellie, ale prohlubuje zákonitosti světa. Ukazuje, že ne všude jsou morálka a hodnoty věcí minulosti. Byl jsem dojat a jako fanoušek předlohy díky! Navíc jsem konečně viděl epizodu, která byla pro mě něčím novým oproti hře a to kvituju! ()

Tony.cs

Liberální kecy stranou. Tahle nuda není dobrá a není to ani tím, že děj to neposune, ani tím, že vyobrazený vztah je homosexuální. Ale prostě, že rozjedete příběh a ve třetím díle ho stopnete. Proč? Vlastně pro nic. Moc drama, málo akce. ()

Petroff

MA-SA-KR! Nejlepší postapo love story ever! Chyba v produkci: Města jsou zarostlá, ale naše dvojice jde lesem po vyšlapané cestě... Odkopaní homofobové tady, to je panečku přehlídka "argumentů". Já tu naopak klidně napíšu, že bych si regulérně přál bejt bisexuální. Vzkaz odpaďákům a málohvězdičkářům: "Hele, nikdo vás nenutí na to koukat... pusťte si nějakou Marvel píčovinu a mějte se fajn!"(Už bych pomalu uvítal možnost blokace uživatelů - kompletní blokace, prostě nějaké profily vůbec nevidět.) ()

William_

Je vidět, že jakmile se objeví ve filmu/seriálu intimnější chvilka mezi muži, pro některé frustrované uživatele ČSFD to představuje rozrušení jak červený hadr pro býka při býčích zápasech ve Španělsku. No naštěstí jsou tu i objektivnější uživatelé, kteří se spíše zaměřují na příběh seriálu nebo na práci s kamerou, která dosáhla v tomto dílu svého absolutního majstrštyku. Sám přiznávám že bych některé scény zkrátil nebo předělal, ale to nic nemění na tom, jak úchvatně se seriál zaměřuje na jednotlivé postavy a dotvořuje si linky mezi nimi. Byla to zajímavá odbočka a už teď se nemůžu dočkat na další díl. ()

Luicy

Tak z téhle epizody mám hrozně zvláštní pocity. Nejsem vyloženě homofób, ať si pro mě za mě lidi strkaj do prdele třeba sklenici od okurek, mně to je šumák, ale při pozorování tohoto dílu jsem se cítila dost diskomfortně.  Hrozně mi vadilo už samotné první setkání Franka a Billa, ta jejich „chemie“ byla naprosto příšerně zpracovaná a jejich vztah moc zbrklý a z mé strany tak nějak nepochopitelný. Je sice pravda, že jejich další vývoj už tak hrozný nebyl, ale ani tak na mě ten jejich „romanticko-tragický konec“ nijak nezapůsobil (a to říkám jako člověk, kterého není těžké dojmout). Spíš než Billa, který se tam po celou dobu ublíženě kroutil jak kdyby měl přiskříplé koule bych radši viděla toho paranoického Billa, kterého známe z her. Podle mě by mnohem lépe fungoval scénář, ve kterém by mezi nimi časem proběhla nějaká zrada ale budiž. Pro mě osobně to nebyl moc zdařilý filler, vlastně tam ani nemusel být. Nicméně to trochu kompenzovaly začáteční a konečné scénky s Joelem a Ellie. U nich je ten pomalu se budující vztah naopak bezvadný. ()