The Last of Us - Season 1 (2023) (séria)

Long Long Time (S01E03)

(epizóda)
Z nakrúcania

V Billově táboře se objeví cizinec a z obou přeživších se stanou nesourodí spojenci. Joel a Ellie později požádají Billa o pomoc. (HBO Max)

darius1706

Znovu opakuji, že předlohu neznám. A taky by mě za normálních okolností bavilo víc, kdyby místo dvou fousáčů byl ten příběh o dvou mladých pěkných kočkách. Tedy bavilo asi není to správné slovo, ale nějak mě v tuhle hodinu nic moc nenapadá. Každopádně chápu, že tohle nějak v původní hře asi bylo, tj. když se člověk přes to přenese, byla to opět výborná epizoda, kde do sebe všechno pěkně zapadá. ()

vicesvk

S uzasom som si precital homofobne vylevy par recenzentov. Damy a pani, kvoli nenavisti voci homosexualom ste nepostrehli hlbku celej epizody, ktora bola absolutne bravurna. Mozno ak by tvorcovia dali pohlad na lesbicku dvojicu, tak by to u niektorych vyvolalo pozitivnejsie hodnotenie celej epizody :) Tiez som cakal na interakciu medzi Billom a Ellie, ta zial neprisla, ale epizoda ma u mna plny pocet. Koniec epizody vo mne opat vyvolal vlnu spomienok na hru. ()

Dody345

Bylo zajímavé sledovat, jak se vypořádává s apokalypsou jeden z těch lidí co se na ni vlastně připravují. Zvláště na tom začátku, kdy objížděl ty obchody a prostě se připravoval. Pak si našel partnera (upřímně bylo mi jedno, že to byli gayové, ale tu postelovou scénu si mohli odpustit) a tak nějak tu apokalypsu trávili spolu. Nebylo to špatné, ale zbytečně zdlouhavé a pak už trochu nudné. Pak ten závěrečný dopis pro Joela byl dobrý. Nebýt to v rámci The Last of Us, ale nějaký samostatný příběh jako film, tak by mě to asi chytlo více. Každopádně Bella Ramsey jako Ellie je pořád nesympatická a ošklivá. ()

matony1989

Filler epizoda - dej neposuva nikam dalej, nerozsiruje svet tiez nijako oproti predoslim dielom. Je to samostatne stojaci, self contained. diel. Zacina mi ale vadit jedna vec. V Kazdom diely sa zatial na zaciatku povedalo, co sa stane a to sa aj stalo. Napriklad v tomto diely povedal Joel, ze dojdu raideri, v noci a zobrojeni a presne to sa aj stalo. Citanie listu na rozlucku je tiez spoiler pre cely serial, takze zas veci ktore sa budu diat, asi nikoho neprekvapia, skoda. Nick Offerman super! ()

Miicheleeyy

Tak som sa celý týždeň tešil na novú časť a keď som uvidel že má hodinu a pätnásť minút som bol nadšený ešte viac, no to nadšenie zakrátko vyprchalo. Super začiatok, ukážka ako si Bill robil opevnenie a mal všetko pre seba ma naozaj vtiahla dnu a cítil som tú voľnosť, ktorá z toho frčala. Keď prišiel Frank, tak to bolo zaujímavé. Nečakal som ale, že sa budem pozerať skoro na Gay POR.O ...Keby ukázali, že spolu spolupracovali a nakoniec Frank zomrie, Okej, Super. Ale že sa mi pred ksichtom budú bozkávať dvaja starí chlapi, že tam bude postelná scéna kde sa ho pýta, či už to niekedy robil, a 40 minút romantickej nezmyselnosti, to teda nie. Epizódu, na ktorú som sa týždeň tešil som polovicu strávil scrollovaním IG. Kľudne by som sa zaobišiel bez toho, aby som túto epizódu videl a bol s tým v pohode, pretože dokopy sa z nej nič nedozviete, okrem toho, že získali auto. Čo bolo v hre oveľa lepšie vyobrazené. Časť v škole, ako cestujú po meste a vyhýbajú sa Billovym pasciam, ako sa Ellie háda s Billom a ako ju pripúta, a nadávajú po sebe. Presne to chýba tomuto dielu. Namiesto toho sme dostali dvoch muckajúcich sa starých chlapov čo pestujú jahody. ()

nightowl

Predesilam, ze PC hru jsem nehral, ale tenhle dil, ma z tech prvnich 3 dilu konecne nejake emoce a je to hezka odbocka od monotonich lekacek, kterych jsme uz po x desitkach zombie filmu, mozna az presiceni. ()

Enon

Třetí epizoda byla dosti jiná než ty předešlé. Nejprve sledujeme pokračování cesty Joela a Ellie, ovšem po naražení na masový hrob se přesouváme k počátku nákazy. Od této chvíle sledujeme jakéhosi Billa a jeho celkem klidný život s dostatkem všech zásob, lidi nemá rád, tudíž mu život sám se sebou nevadí. Jednoho dne však potkává Franka a my sledujeme po téměř celou dobu stopáže jejich milostný vztah. Tato linka, odbočující od hlavního příběhu Ellie a Joela, která s ním ovšem úzce souvisí, byla zajímavá a rozhodně byla provedena skvěle. Dalo by se říct, že to asi lépe nešlo, jenomže pro mě je prostě a jednoduše lepší ten hlavní příběh, takže i když tohle naprosto akceptuji a epizoda se mi velmi líbila, nemůžu jí dát plný počet hvězd, jelikož se z mého pohledu nejedná o tak silný zážitek a o tak dobrou chemii mezi postavami, kterou představuje dvojice Ellie a Joela. Takže 77% ()

Ashlander odpad!

Však my vás to naučíme, koukat na gay romance! Ať chcete nebo ne. Prostě je napálíme tam, kde to nečekáte. Zdraví absolvent gymnázia Arabská. V prváku sme jim s kámošema odmítli jít do kina na kulturně-výchovný americký film zvaný Zatracená hora. Za odměnu se šlo půl roku na to na předem neavizovaný film o italském homosexuálním pekařovi. Ještě jednou zdravím progresivní učitelský sbor této instituce. Dobře jste mě vyškolili. Hle, dávám ODPAD! ()

Ejpo

Hoci sa dalo čakať že táto epizóda bude kontroverzná, stále ma prekvapuje ako dokáže byť silný odpor voči iným sexualitám v médiach a táto epizóda to dokazuje. Čo je trochu smutné, keďže v porovnaní s inými filmami či seriálmi bol vzťah medzi Billom a Frankom zobrazený celkom vkusne a umne zakomponovaný, navyše sa to nejak extrémne nepreháňalo ako v inej tvorbe. No na druhú stranu musím povedať, že preháňa aj druhá strana keď túto epizódu označujú mnohí ako vrchol seriálovej tvorby. Epizóda bola dobrá, ale predchádzajú epizódy mi prišli proste lepšie a narozdiel od tejto boli bez hluchých miest. ()

muflonus odpad!

Touto epizodou totálně pokazili vše co bylo před tím .. jako aby 3/4 epizody bylo jen o homosexuálním svazku dvou mužů ??? Co bude dál.. Joel zjistí že je nebinární nebo že chce být ženou a bude o tom zase skoro celá epizoda.. ()

hanzikk

Jakožto fanoušek hry jsem znechucen. Z celkem jednoduchého důvodu. Pasáž kdy Joel s Ellie putuje skrz Lincoln a potkají Billa, je fakt úžasná. Ty emoce mezi Billem a Ellie, to napětí, když procházíte mezi clickery a nedýcháte. Příběh daleko propracovanější a emočnější mezi Billem a Frankem než společné pěstování jahod. Jsem rád, že seriál o něco rozšiřují ale nikdy mne nenapadlo, že seřežou 90% zajímavé pasáže ze hry. Celý díl jsem jen doufal, že je to jen rozšíření a ve čtvrtém, že se teprve dočkám toho, co si zasloužím a ono nic. Šlus, utrum, vystřiženo, dojebáno. Ve výsledku se to dá shrnout tak, že kdyby ti, kteří hru nehráli, věděli o co vše je připravili, tak by nadávali stejně jako ti, kteří to hráli. Na druhou stranu, je fajn nevědět, že tě někdo o něco připravil. ()

hypnos11

Ne zrovna to, co očekávám. Poměrně dlouhá vedlejší dějová linie, která má s Joelem málo společného, a ani není moc zajímavá. Je to vlastně pouze nevšedně pojatá romantická vsuvka, která děj nijak neposouvá, o postavách ani ději v ní již téměř určitě neuslyšíme - za mě nudná zbytečnost. ()

DJanko

Tohle byla jedna z nejlepších epizod napříč seriály. Ohromně krásná a zároveň smutná cesta dvou lidi, kteří si v pekle vytvořili svůj ráj. ()

Lockeroom

Mně to bavilo víc než střílení a vybuchování mutantů. Přerod praktického, drsného, osamělého divokého konspirátora s puškou v jemného homosexuálního skladatele a gourmeta mi připadal nedůvěryhodný. Jako provokace dobrý, ale musí se dnes do všeho cpát sex? Homosexuální obzvlášť? Mohlo to být o mužském přátelství a třeba jen tajemně s otazníkem naznačit. Nyní by ze sedmi statečných bylo 5 homosexuálů a jeden trans, klasický kovboj jen jeden. Ale špatný to nebylo, k otázkám to vyprovokovalo a vyskočilo to mimo žánr. Nacpat zdlouhavé záběry na dva buzerantské dědky někomu, kdo čéká střílečku na mutanty, je vrchol podvratnosti a to musím ocenit. :) ()