Když globální pandemie zničí civilizaci, přeživší Joel se ujme čtrnáctileté dívky, která může být poslední nadějí lidstva. (HBO Max)

Gamekeeper77

No nevim teda. Tohle už tu bylo a v o dost lepší formě. Nevadí mi chaoz, ten se samozřejmě vytříbí, vadí mi v prvni řadě absolutně nemastný obsazení, v čele s Ramsey, který bych dal lepáka kdykoli něco kvákne, nebo vytvoří. Nezaujal mě ani děj a jeho nudnej a pomalej průběh. Uvidím, co přinese další díl, ale nevěřím, že se to nějak radikalně zlepší. 40%. ()

adamix

Úvodný prológ naprieč začiatkom nákazy s Joelovou dcérou je perfektný, dokonca už úplne úvodná televízna vsuvka s expertami diváka dokáže poriadne navnadiť, aj keď vie čo bude nasledovať. Má to svoje emócie ktoré zvláda za jedna, ale akonáhle sa príbeh posunie v čase o dvanásť rokov neskôr, tempo začne upadať a nejako sa to celé vlečie až kým sa nezjavia záverečné titulky. Casting Belly Ramsey za Ellie je podľa mňa úplne zlý a nehodí sa mi do tejto významnej role. Ale nejdem ešte súdiť, kým neuvidím zvyšok seriálu, ktorému samozrejme držím palce nech to neposerie. ()

tkey

Hru jsem hrál tak 20 minut náhodou totálně naplech, zastřílel pár houbáků a toť vše, nicméně práce s kamerou a výběr herců super, atmosféra fajn, žádný velký díry v logice, uvidíme kam to povede. ()

kubas369

8/10. Vlastně hodně dobrý začátek. Adaptace videoher je hodně problémová, to všichni víme ale zrovna Last of us má výhodu v tom, že její nejsilnější stránka, je v sice trochu jednoduchém, ale doopravdy dobrém příběhu. První díl je velice povedená řemeslná práce a dobře z adoptovaný začátek hry. Na druhou stranu je to začátek, který i u hry byl spíše interaktivní film, takže zatím to moc vypovídající hodnotu nemá. Tady bude důležité jak se překlenou ty herní pasáže. Jinak atmosféra padlé civilizace vystižena na jedničku. ()

mata77

Skúsenosť s hernou predlohou nemám, jediné, čo som o príbehu vedela bolo z traileru. Možno aj preto sa nemusím pracne dostávať von z krabice a oklepávať sa z predsudkov. Úvodný diel je skvelý a neviem si predstaviť, že by to mohlo byť lepšie. Prvých 30 minút som mala husiu kožu, už od úvodných tónov španielskej gitary. Všetci herci v hlavných úlohách sú skúsení a majú moju dôveru z ich predchádzajúcich projektov. Pedro Pascal má výbornú charizmu a mladá Ramsey je talentovaná herečka, ktorá nie je len peknou tváričkou ale dokáže zahrať aj postavu s vážnym charakterom. Vizuál je temný a graficky prešpikovaný do detailov reálne vyzerajúcimi kulisami v exteriéri aj interiéri. ()

TR4XY_CZ

Jakožto člověk, co hry nehrál a zná jejich příběh pouze okrajově, musím říct, že jen z první epizody jde vidět, že seriál bude pecka. Režie, scénář, postavy, herci zatím super a produkčně je to zmáknuté opravdu na jedničku. Teď už jen čekat na další epizody. 9/10 PS: Koukám, že Psychor dává opět plný počet bodů... ()

RobinPM100

No, no ... no 😆 Toho jsem se bál, když vás internet masíruje, že přichází těžkej masterpiece, tak je to většinou jen dobře zaplacená reklama, samozřejmě Playstation fanboys vám řeknou, že JE to těžkej masterpiece 😆 Na to, že je to první díl, kterej vás má zpravidla navnadit, tak mám velkej strach. Prvních 35 min je výbornejch, máte pocit, že se díváte na solidně zfilmovanou hru, ale pak přichází obrat o 180 stupňů a klasicky nastavovaná kaše s nulovou atmosférou, kde se žvaní o hovnu - nechápu, proč má první díl 1:20, ještě to neodepisuju, ale mám fakt strach, seriály na streamovacích službách jsou z 90% jedna sračka za druhou. 3/5 ()

DKU

Jakožto velký fanoušek této herní serie, jsem odpočítaval dny od oznámení až po vydání, jako vezeň své dny v cele smrti. Ten den je tady a ja mám za sebou první díl a nezbývá než říct ANO CHCI TO! Po oznámení castingu jsem se trochu bál jak dokážu přijmout vzhled Bella Ramsey, ale stačilo pár minut aby se ukázalo, že není podstatný vzhled, ale herecký výkon. Bella a Pedro Pascal zatím předvádí přesně to co mají a jde jim to skvěle. Ano chybí tam některé herní scény, ale ty ikonické tam jsou a to je to hlavní. Spoiler....  Například chybějící scény o tom jak Joel je zahořklý a nebo jak jsi probijí brutálně cestu ven z Bostonu přes vojáky tam chybí, ale za to jsou tam scény, které nám jeho charakter pomalu ukazují (silný, nelítostný, často sobecký muž, ale v srdci zlomený). když bez problému hodí mrtvé dítě do ohně, nebo když rukou umlátí vojáka, kterého znal. Těch pár vteřin prvního dílu bohatě vynahradí přibližně prvnich 40minut hraní hry, která nám ukazuje vlastně to stejné. JEN TAK DÁL 10/10 ()

AndrewNewman

Spočiatku klasická predpandemická situácia, sympatická dcérka, ktorá sa všemožne snaží stráviť čo najviac času s pracujúcim otcom, ale potom do toho ujebú skurvené huby. Ono ten nápad s hubami, ako skurvenými zabijakmi je celkom fajn, zrejme aj dobre glorifikovaný v samotnej hernej predlohe a takisto aj v prvej polovici pilotu. No zrážkou v uliciach mesta pre mňa končí prakticky všetko, čo sa mi doposiaľ páčilo. Nasledujú len rozvláčne dialógy, akože postapo scenérie, ktoré sme už videli v kadejakých filmoch a ničím nás neprekvapia. Mazin utiahol len prvú polovicu prvej epizódu, druhú časť vcelku nezvládol, no ale uvidíme s čím sa vytiahne v druhej epizóde. Zatiaľ slabšie tri a ten ošiaľ okolo toho vôbec nechápem. ()

ScarFace_V8

No tak tohle bylo něco. Hned první díl a musím uznat, že jsem dost nadšený. Jako nebudu hned říkat, že je to nejlepší herní adaptace vůbec už vůbec ne u prvního dílu, ale vyhlídky jsou slibné. Nebudu lhát – byl jsem velice skeptický z obsazení a to víceméně jsem i teď. Obzvláště po všech těch trailerech, které ukazovaly jak perfektně a předloze věrně to bude vypadat, ale pak přešly na hlavní postavy, u kterých došlo ke „kolorizaci“ a všechen pozitivní pocit byl pryč. Ale po shlédnutí prvního dílu, který v 80 minutách ukazuje přibližně 15 minut herního času, mi většina z herců dokázala svojí roli prodat. Pedro je skvělý Joel, Anna je skvělá Tess, Luna docela září a dokonce ani představitelka Sáry mi nakonec tolik nevadila. Bella se bude muset hodně snažit… přece jenom s ní máme strávit spoustu času! Vizuál a efekty byly rovněž skvělé a je vidět, že na nich nešetřilo. #DepecheMode ()

DonBraso

Že by to byla nějaká bomba, to se rozhodně říct nedá. To, že role sedla víceméně Pedro Pascalovi není pochyb, ale není to málo? Je. Atmosféra zatím spíše průměrná a pilot zbytečně dlouhý. Hru jsem nehrál, tak jsem víceméně bral jen to, co jsem dostal při prvním díle a kromě přeskočení v čase v nějaký zóně a nejspíš putování, to prostě vypadá jako takový další The Walking Dead při prvním díle, který mě postupem času rozhodně neodrovnal. Uvidíme co bude dál. ()

PaTeXx

Jakožto obrovský fanoušek herní série nemůžu dát víc než tři hvězdy. Pilot mi přišel trošku chaosový, neurovnaný a prostě to nemělo šmrnc. Na druhou stranu nemůžu vůbec nic vytknout temné atmosféře v den vypuknutí "epidemie" a ta kamerová slast u jízdy autem? Fůha. Část dialogů a scén se oproti hře dost liší, ale nejsem jeden z těch, kteří by za to chtěli Druckmanna ukamenovat. Je mi jasné, že adaptace čehokoliv nemůže být nikdy na píď stejná jako originál. Ramsey na mě zatím působí velice dobrým dojmem (určitě větším než u většiny fanoušků), naopak si nejsem jistý, jestli se v postavě Joela dokáže najít Pascal, ale na hodnocení herců je každopádně ještě brzo. Příště bude následovat downtown Bostonu a první setkání s clickery, tak očekávám vyšší projev emocí. Začátek za mě solidní, ale TLOU miluju tak moc, že věřím ve famózní podívanou až do úplného konce. Keep it coming. ()

chrustie

Hrál jsem oba díly a musím říct, že hru mám velmi rád. K seriálu mám nějaké výhrady co se týče hereckého obsazení, ale zase z toho nedělám úplně "kovbojku". Trochu více mi vadí, že scénář hry a seriálu se už v prvním dílu celkem rozchází (nechci spoilovat pro ty co nehráli) a Ellie je v seriálu taky celkem přidrzlá pizda, což v originálu nebylo (ze začátku byla Ellie spíš pokornější). Uvidím, jak to bude dál, ale zatím jsem spokojen. Pro mě to ale není na úplně top hodnocení. Co se týče zfilmování herní předlohy, tak určitě velká spokojenost (trochu jsem čekal zas nějaký ojeb - edit: ojeb nakonec přijde v pozdější fázi seriálu 😂). ()

Iktus

Zmatení. Chápu že se v seriálu musí podávat věc jinak. Úprava scény s Robertem a výbuchem mi přišla pomatená a jako slepá ulička která se musí nějak odseknout - omlouvačky od Roberta ??? nějaký random výbuch, proč, kdo a tak. A taky... hooodně čumím, že otočili počátkový vztah Joela a Tommyho po 20 letech. To v předloze hrálo takový lehký druhý housle ale Joela to svým způsobem ještě více ukazovalo jako foreverzahořklýho. Podání režiserské ? TOP STROP. Prsacal za mě super překvapení. A Ellie... Ellie :( Bella ze sebe vyšťavuje veškerej um a talent co má. Ale ta držka je po tátovi prostě. A Ellie z playstationa je po mámě. Depeche na konci ... granátomet. ()