Když globální pandemie zničí civilizaci, přeživší Joel se ujme čtrnáctileté dívky, která může být poslední nadějí lidstva. (HBO Max)

Iktus

Zmatení. Chápu že se v seriálu musí podávat věc jinak. Úprava scény s Robertem a výbuchem mi přišla pomatená a jako slepá ulička která se musí nějak odseknout - omlouvačky od Roberta ??? nějaký random výbuch, proč, kdo a tak. A taky... hooodně čumím, že otočili počátkový vztah Joela a Tommyho po 20 letech. To v předloze hrálo takový lehký druhý housle ale Joela to svým způsobem ještě více ukazovalo jako foreverzahořklýho. Podání režiserské ? TOP STROP. Prsacal za mě super překvapení. A Ellie... Ellie :( Bella ze sebe vyšťavuje veškerej um a talent co má. Ale ta držka je po tátovi prostě. A Ellie z playstationa je po mámě. Depeche na konci ... granátomet. ()

husandaaa

tak… první díl je za mnou. docela těžce se mi hledají slova, jak to popsat. Musím uznat že tohle byl prostě tah na branku. tento díl má stopáž hodinu dvacet a uteklo to tedy šíleně rychle.  ve zkratce jsem nadšena. hru jsem před shlédnutím hrála třikrát a měla jsem tak vysoká očekávání. nechci přímo říkat že má očekávání byla předčena. přeci jen je nám k dispozici stále jen jedna epizoda. ale jsem opravdu mile překvapena. tempo, jak už jsem řekla, je v celku svižné. za hodinu a půl jsme se dostali tam, kde ve hře jsme měli konec představování postav a “tutorialu”. tempo bych ale dle mého vkusu klidně ještě zpomalila. dost postav nedostalo zatím tolik prostoru, ovšem to doufám, že se změní. vizuál je nádherný. bere si videoherní prvek třetí osoby a často ho převádí do filmového kouzlení s kamerou. naprosto skvělé je pak celkové prostředí a vypadá to realisticky. stále jsme ale nedostali nějaký větší prostor pro nakažené jako takové, tudíž na to budu trpělivě vyčkávat. z audio stránky je to povedené, vše má svůj smysl a skvěle navozuje atmosféru. snad nejprobíranější téma před premiérou byl casting. no lidi nevím jak vy, ale já ho zatím zbožňuji. pedro pascal je jako joel opravdu důvěryhodný, jak vzhledově, tak charakterově. opravdu tleskám, hlavně při dramatičtějších scénách jsem mu všechno hltala. bella ramsey jakožto ellie předvádí výborný výkon. vzhledově je sice odlišnější, ovšem její vystižení elliiny postavy to přebíjí a mně to v průběhu bylo opravdu jedno, jestli je jí podobná nebo ne. nico parker si mě v roli sarah získala a gabriel luna jakožto tommy je výborný. a kupodivu zní opravdu podobně originálnímu dabérovi tommyho. změny. těch k mému překvapení nebylo zatím v příběhu mnoho. máme zde dost doplňujících scén - co třeba postavy v daný čas dělali, jak na určité věci reagovali. dokáži si představit, kdyby v dalších dílech více upravovali a doplňovali děj. jsem spokojena a přesvědčena o tom, že tahle adaptace bude stát za to. už teď dílo vytáhlo pár es z rukávu. no a ja budu odpočítávat dny do dalšího pondělí. DOPORUČUJI JAK FANOUŠKŮM HER, TAK NOVÁČKŮM. dejte tomu šanci ;) ()

mnx

A mám si teda tu hru zahrát, a sehnat si kvůli ní i plejstejšna? Abych pak konečně pochopil to nadšení recenzentů i článků všude, kam se podívám? Mě ty béčkové efekty z nějakého zapadlého předměstí moc nepřesvědčily. Ani herecké výkony. Ani příběh. Měl jsem u toho problém neusnout, a pár scének jsem si musel přetočit, abych pochopil, o čem to tam ti divnolidi sakra žvaní. Jo a k té hře: Kdysi jsem ji přece jen chvilku hrál, u kamaráda na PS4. Tvrdil, jak je to bombastické, se super příběhem. Měl jsem u toho problém neusnout... ()

Karlosik_4

Ačkoliv je naplnohodnotnou recenzi příliš brzo, shrnu sem své pocity z prvního dílu. HBO nám zde ve stínu potupné Velmi servíruje novou franšízu, půjde o jednorázových seriál? Nový universe, jako u TWD? Kdo ví. Podstatné je to, že jako pilot to funguje dobře, trochu vleklé, to ano, ale jde vidět že se na ničem moc nešetřilo. Charaktery jsou prokreslené během chvilky jen do takové míry, jakou seriál potřebuje k tomu, aby nás naladil na správnou notu. Celkový dojem jen kazil hl. hrdina Joel (Pedro Pascal) který trochu upadl do stínu poté, co se zde objevila velmi charakteristicky vykreslená a sympatická Ellie (Bella Ramsey). Bylo nám jasná o koho zřejmě půjde, jaký je důvod jejího transportu a proto překvapení na konci dílu nebyl takový ´´big deal´´ (píši to jako člověk kdo krom úvodu neví o příběhu nic). Naopak jsme zde dostali konečné vykreslení Joela, který se stal opět zajímavějším typem charakteru. Fireflyes tu jsou zde zatím vykreslenější než FEDRA, což doufám že se do příště změní, neboť dle úvodu ´´po 20 letech´´ mám zkreslenou představu o tom, kdo na které straně barikády stojí. Nejde o pětihvězdičkovou záležitost, ale to neznamená že to nestojí za zkouknutí, já se osobně na pokračování již nyní těším. ()

swenyx

Okaaaay, tak po dost velkých obavách kvůli Belle jsem fakt překvapenej, zatím v ní charakter Ellie fakt vidím. Dává smysl, že je tu plno scén navíc, protože ve hře tolik cutscén které by se daly přenést do seriálu prostě není. Joel je mega, ten se povedl úplně do detailu a je vidět jak ho smrt Sarah furt trápí. Těším se na další díl, doufám že se jim scény v mrakodrapech povedou a jsem zvědavej na Clickery. ()

ricmont

Seriálové The Last of Us mělo své odpůrce i zastánce. Já se vždy řádil k té druhé skupině. Věděl jsem že Craig Mazin má dost schopnosti aby tuto herní značku dokázal převést na televizní obrazovky. Seriál si drží stejný příběh ale rozhodl se ho vyprávět jinak. Proto zde dochází kde změnám. Tyto změny jsou však zájmu toho jak chce seriál příběh vyprávět. Pokud jde o postavy tak Pedro Pascal a Bella Ramsey jsou prostě Joel a Ellie. Pedro skvělé hraje obě roviny Joela a to jak milujícího otce tak i zlomeného muže. Bella zas skvělé vystihla charakter Ellie. Hlavně to jak hraje pomocí obličeje různé emoce a já věděl jak se tu chvíli přesně cítí bylo úžasné. Speciální chválu si za mě zasloužil Nico Parker jako Sarah tak pro mě bylo hnacím motorem první třetiny epizody a užíval jsem si s ní každou minutu ()

Esinti

Last of us je první hra kterou jsem na PS dohrál. Je to hra kterou jsem dohrál několikrát a to oba díly. Je to prostě srdcovka. Takže jsem od toho čekal hodně. Dosti jsem se zděsil při zjištění, že některé hlavní postavy mají jinou rasu (po zkušenostech z Witchera). A nakonec jsem zjistil, že to je možná i dobře, protože se mi líp soustředilo na seriál aniž by mi v hlavě pořád běžela hra. První díl Last of us mi přišel perfektní. Stejně jako ve hře Neil ukázal jak si dokáže hrát s našimi pocity. Části které bylo třeba změnit, změnil. To co bylo třeba nechat stejné, okopíroval tak až to místy působí spíše jako hra než seriál. Uvidíme jaké budou další díly ale zatím super. ()

Cringy_Tommy

TLOU se povedl skvělý pilot. Není to perfektní ale je to opravdu dobrý. Myslím že by ale neuškodilo trochu ostříhat ten začátek. Nebráním se tomu když seriál přidá něco nového ale tady se mi to zdálo trochu zbytečné. Casting Joela skvělý, spoustu fanoušků (včetně mě) celkem naštvala to kdo bude hrát Ellie ale herečka rozhodně překvapila a hraje dobře, víc mi vadila dcera Joela. Jinak laťka nasazena vysoko, suprově natočeno a atmosféra a celkově vizuál bomba. Těším se na další díl 8/10 ()

KolarikKing

Nejlepší videohra všech dob je konečně převedena na televizní obrazovky. A pomalu se zde rýsuje i nejlepší videoherní adaptace. Celý první díl jsem si připadal jako bych znovu hrál. Je to hodně věrně natočeno s hodně detaily. Největší pochyby byly na téma casting. Většina odsuzovala Bellu Ramsey (i já byl na pochybách), ale nakonec ona je zatím největší překvapení. To čekání na další pondělí bude nekonečné. ()

Dawe2

Tohle je bez diskuzi, vynikající práce herců, režie, scény, světlo, atmosféra, příběh, všechno to dohromady prostě funguje. Nedivím se vysokému hodnocení zde i na imdb, zaslouží si to. ()

Ironhead

Hru jsem sice nehrál, ale znám ji... první část mě dokonale zaháčkovala. HBO minisérie pořád umí natáčet nejlíp ze všech. A lidi co tu dávají pod *** jsou z větší části jen pozéři, kteří se chtějí prostě za každou zviditelnit, být zajímaví a nejít s proudem, to je celé. ()

HNTR

První díl zavádí do děje ponurého postapo světa. Dává si zálež na vápravě a představení postav, které budeme vídat. Oproti hře zajímavě rozvíjí a pozměňuje určité situace, které se odehrávají a to je dobře, protože tím se dají oslovit i hráči. Pedro Pascal skvěle vklouzl do charakteru Joela. Na další postavy si zatím zvykám a svůj pohled rozvinu po zhlédnutí celé série. ()

zodiak217

Som nadšený. Prvá epizóda bola doslova epická a neskutočne ma vtiahla do deja. Každá scéna, každý detail dával zmysel a zapadal so seba ako puzzle. Pedro Pascal exceloval a postupne sa zoznamujeme s Bellou Ramsey, ktorá ukazuje svoju rebelskú tvar. Niektoré scény sú tak šokujúce až človek zatne päsť a strasie ho. Fakt veľké. To sa mi už dlho pri seriály nestalo. Výborná réžia a teším sa čo bude ďalej. Snáď tempo a nastavená latka nebude upadať. ()

kockodan

To je zase přehnaně vyhajpovaná píčovina, a přitom takový horší průměr. Příběh, který je hned od začátku jasná klasická apokaliptická zombíjačka, ztratil zhruba v půlce epizody tempo takovým způsobem, že jsem se začal fest nudit a hrát si s telefonem. Všude těch 9,5 na imdb a 99% na Rotten je dobře přestřelená haluz! Mě to teda nezaujalo a dál se dívat nebudu. Podprůměrný a nudný pilot bohatě stačil. 20%  P.S. Ten dementní ksicht té malé zmrdky na řetězu mě opravdu lezl neskutečným způsobem na nervy! ()

Matonny1012

Oceňujem že sa tvorcovia snažia dodržiavať príbehovu líniu hernej verzie ale to už fakt nemali koho dať ako Ellie aby bola aspoň kus podobna tej originál Ellie?  Za prvých 20 minut som si oveľa viac obľúbil Sarah ako po zvyšok časti Ellie kľudne tie dve mohli vymeniť bol by som spokojný na 5* . Dúfam že  si niejako zvyknem na túto Ellie. ()