Když globální pandemie zničí civilizaci, přeživší Joel se ujme čtrnáctileté dívky, která může být poslední nadějí lidstva. (HBO Max)

Trešlson

V některých detailech až překvapivě doslovné vůči předloze, někde zase vhodně odbočené nebo rozšířené. U videoherních adaptací bych si spíš přál, aby herní lore rozšiřovaly než ho parafrázovaly a u Last of Us bych rozhodně viděl prostor třeba v mezeře 2003 - 2023, protože… Pedro Pascal je tady fenomenální. Když oznámili obsazení Joela, říkal jsem si, že by měl Pedro Pascal děkovat ze všeho nejvíc svému agentovi, ale si Joela dává opravdu skvěle. Těším se, co přinesou další díly. První ode mě s přehledem dostává plnou palbu. ()

martinpk

Úvodná epizóda milo prekvapila. Pedro Pascal vo forme, dejovo zaujímavé (videohru som nikdy nehral). Ako bonus nakoniec depešácka hymna NLMDA. Čo viac si priať. ()

Daiker

No nevím.... Takové haloooo a přitom taková blbost. Jako vážně houby? Nevím nic o PC hře, jen jsem se podival na chvíli o co jde. Casting té holky Ellie katastrofa, zbytek obsazení je fajn. Prvních 30 minut je luxusních.... Je to napínavé, dobře natočené. Pak se to ale změní v průměrnou seriálovou Post-apo s divným vizuálem a vůbec nevím proč mám pokračovat a dívat se na tu nesympatickou holku.... ()

Razzor_82

"Nejsme nemocní!" Slibný nástup, který má tempo spadne do nudných pasáží. Hereckému castingu jsem nepřišel moc na chuť. Provařený Pedro Pascal na mě působí jako takový tuctový hrdina bez jiskry a Bella Ramsey je mi vzhledem dost nesympatická. Slibovaná post-apo atmosféra zatím absolutně nevýrazná. Uvidíme kam to půjde dál. První díl mě teda moc neuchvátil dle předběžných recenzí. 6/10 ()

Pichloza

Wow. Že to začne až tak dobře jsem teda nečekal. Hra samotná je spolu s Part II jedna z mých nejoblíbenějších her ever a z pilotu jsem vyloženě nadšen. Nejen že tu dostaneme téměř totožný  a stejně skvělý prologue s útěkem Joeala, Sarahy a Tommyho a propašování Ellie z karanténní oblasti, ale tvůrci nám k tomu přidali i víc materiálu a já myslím že je to ku prospěchu. Diváky nepolíbené hrami to uvede do děje a fanoušci hry se zase něco dozví o tom jak funguje šíření hub nebo ocení ukázku Joelovi PTSD z poslední noci se Sarahou. Na závěr jen pochválím i obsazení kdy jsem narozdíl od těch co měli problém s Ramsey jako Ellie měl menší problém spíš s Pascalem jako Joelem a hlavně Lunou jako Tommym. Nakonec jsou ale všichni parádní a i když vzhledově moc podobní svým herním protějškům nejsou tak jejich jejich osobnosti a povahy hrajou parádně(obzvlášť Pascal a Ramsey). Za mě maximální spokojenost a už teď mám chuť si jít oba dva díly zahrát. ()

tomik99

Jakožto fanda her jsem poměrně spokojený. Nafouklý flashback na začátku přinesl své ovoce a pomohl více vybudovat atmosféru okolo apokalypsy a hlavně okolo Sarah. Svět je zobrazen věrohodně a tvůrci si nechali záležet na každém detailu. Herecké výkony jsou taktéž na výborné úrovni, i když stále mám problémy s castingem pár postav (a ne, není to kvůli vzhledu). Za mě mohla být první epizoda malinko akčnější a třeba v tunelu mohla nabídnout nějakou scénu s runnerem. Co mě ale trošku děsí, je kamera a až podivně dokumentární look. Nevím, zda je to jen můj problém, ale i při dokonalé scenérii některé scény vypadají jednoduše "divně", realisticky točeny, což mě ruší. ()

ViktorS

Začiatok je celkom dobrý, aj keď istým spôsobom možno bezúčelový, keďže nám toho veľa nepovie o víruse ako takom. V samotnej hre takáto scéna ani nebola a nechýbala tam, ale v hranom spracovaní ju vítam. Je to síce trochu klišé, keď sa takto v každom filme respektíve seriáli o smrtiacej epidémií bavia odborníci a novinári o možným rizikách hocičoho, čo môže nakaziť človeka, ale tak prečo nie. Ak je scéna dobre spracovaná, čo v tomto prípade bola, vie pekne naladiť na tú hrozbu čo visí vo vzduchu a divák už len čaká kedy sa konečne naplno prejaví. Začiatok je napínavý, vidíme funkčnú civilizáciu, ktorú následne vystrieda chaos. Na to sa vždy pri takýchto snímkach teším. Len tu ma to mierne sklamalo. Dúfal som, že tu lepšie zachytia tú atmosféru paniky a strachu. Vychádzalo to síce z hernej predlohy, ale v tomto prípade sa s tým mohli tvorcovia trochou viac pohrať. Ale stále je tu možnosť, že sa budú počas seriálu objavovať rôzne retrospektívne zábery a scény. Následný skok v čase nám dosť spomalil tempo, ale dobre zachytáva tú post-apokalyptickú spoločnosť a načrtáva nám rôzne problémy do budúcna, ktorým bude treba čeliť. Čo sa postáv týka, tak herec pre stvárnenie Joela bol zvolený veľmi dobre a isto bude ťahať tento seriál, no taká Ellie mi moc sympatická nepríde. Je to asi tým, že si seriál stále porovnávam s hrou, ale tak dúfam, že postupom času zmením na ňu názor. Verím, že má svoje kvality, ktorými bude tento seriál zatraktívňovať. Inak by ju snáď do takéhoto dôležitého projektu nedali. Nezostáva teda nič iné, než čakať, ako sa to bude vyvíjať. ()

PEZ

Prvý diel je dosť dlhý a zatiaľ je to medzi 3 a 4 hviezdičkami. Ale chápem o čo tvorcom išlo - vykresliť hutnú atmosféru a spoznať sa s hlavnými postavami. Úplne cítim, že je to ešte len ticho pred búrkou, ktorá príjde v ďaľších dieloch. Ono aj prvých 20 minút je takých - všade kľud, ale je vám jasné že na pozadí sa už dejú veci. A nie dobré veci. Atmosféra sa podarila, produkčná stránka je prvotriedna a má to aj jeden nečakaný zvrat. Preto s nádejou na hustý ďaľší vývoj sa prikláňam k 4*. Počkajme si čo na nás tvorcovia pripravili. Ale nebude to prechádzka ružovou záhradou. ()

helraiser

Hru jsem nehrál tudíž nejsem nakažen srovnáváním a jako poapokaliptická podívaná za mě zatím super. Postavy vypadají zajímavě, atmosféru to má slušnou a jsem opravdu zvědavej jak tohle bude pokračovat. První polovina byla možná o trošičku lepší než druhá a zombíci nevypadali špatně i když jich zatím bylo poskrovnu, ale věřím tomu, že děti rozjede. Když to vše sečtu, tak jsem opravdu spokojen. ()

JamesConnorG

9/10. - Naprosto briliantní začátek a přivítání do celkového příběhů a světa The Last Of Us. Po příběhové stránce naprostá spokojenost a hrdost na tvůrce, že dokázali z adaptovat perfektně úvodní sekvenci. Celkový cast pěkně sedí k postavám a herci předvádí perfektní výkon, hlavně Pedro a Bella jako Joel a Ellie, kteří se do svých rolí perfektně hodí. Jen první epizoda dokázala přesvědčit o tom, že tenhle seriál má šanci být seriálem roku! ()

aR3Zz

Slibný rozjezd! Vyzdvihl bych hlavně práci s atmosférou a hudbou. Nicméně podobných post-apokalyptických zombie sci-fi už zde pár (stovek) bylo a zatím jsou vlastně nic originálního/zlomového/rozlišovacího neviděl. ()

baddass01

Výborný začátek. U některých narušených jedinců je ke škodě jejich totální fixace videoherní předlohou. Chtít po nich, aby  neustále nesrovnávali seriál s videohrou, by asi byl nadlidský úkol. Myslím, že diváci hrou nepolíbení mají velkou "konkurenční" výhodu. ()

zapalik

První díl je naprostá dokonalost, z dalších dvou se vyloženě už poděláte, jsou ještě lepší. Psychor a korbitch22 jsou mentálně retardovaní primitivové. Bella je castingový majstrštyk. ()

Hellierer

Z toho úvodu jsem měl stejně jako před lety neskutečnou husinu a vyložené úzkosti. Brilantně natočené s ochromující atmosférou. Následně to stejně jako hra trochu opadne. Rozhodně to ale zatím vypadá na nejlepší videoherní adaptaci, která skvěle pracuje se zdrojovým materiálem a zároveň ho schopně rozvíjí o pár jednotlivostí. Zatím nadšení. ()

ER

Seznamovací 80 min.pilot přivádí na obrazovku podstatné informace a hlavně hlavní postavy, kdy herečka, hrající Ellie může být trumfem seriálu. Tím, že úvodní děj poměrně rychle přeskočil nakažení lidstva na úkor traumatizujícího zážitku Joela a posunul ho o 25 let dopředu je jasné, že se tvůrci budou soustředit na komornější road movie za záchranu lidstva a spojení Joela a Ellie. Vizuální kvalita je něco, bez čeho by seriál nemohl dobře fungovat a tady jsou peníze vidět na každém kroku. Prozatím vládne spokojenost, ale jsem si jistý, že tvůrci seriálového Černobylu ještě látku diváckého zážitku v dalších dílech zvednou. ()

Dolby.130

Začiatok síce pomalší ale aj tak skvelý. Niektoré scény boli napínavé a mali skvelú atmosféru. Postapokaliptické sci-fi ja môžem a očividne toto mi bude sedieť. Bude to zaujímavé. Hry som nehral, príbeh nepoznám tak možno o to viac si to užijem. ()

mvukotic

Na Last of Us je krásne vidieť, že hra a film sú skrátka úplne iné médium a keď sa snažíte len otrocky prepísať príbeh takmer jedna k jednej, môže to dopadnúť žalostne. Aj keď je na tom príbehu tá hra postavená a je známy tým, že je skvelý a prepracovaný. Čo rozprávačsky funguje v hre, vo filme často nemusí a v tomto prípade sa to prejavilo na sto percent. Pilotný film je skrátka iba natiahnutá epizóda a napriek svojej dĺžke povie šialene málo, je zbytočne rozťahaný a neprinesie nič zaujímavé, tobôž nie v rámci žánru zombie, či postapo filmov. Všetko sme už niekde videli a videli sme to realizované lepšie, nápaditejšie a zaujímavejšie. Popularitu pri hráčskej cieľovke chápem. Tí jednoducho dostali poriadny fanservice a to že to nefunguje ako film (lebo pri tej stopáži to naozaj pilotným filmom je) si možno ani mnohí neuvedomujú, keďže svoj divácky zážitok hodnotia cez prizmu hráčskej skúsenosti a emócii, ktoré im hra priniesla, čo je v poriadku. Čo ale nechápem, sú nadšené reakcie renomovaných kritikov tuzemských či zhraničných, ktorí majú napozerané, vedia s čím a ako porovnávať a napriek tomu hodnotia ako hodnotia. 5/10 ()