Ninja commando

• Česko Ninja komando (neoficiálny názov) (viac)

Samotársky ninja expert Jeng Moo (Hiroyuki Sanada) prichádza do Číny, aby zabil ex-ninju, ktorý, ako Jeng verí, zabil jeho otca. Strýko Foo, ako tohto ex-ninju volajú všetci, ktorí ho za tie dlhé roky čo žije v Číne poznajú ako mierumilovného človeka, však skríva mnohé tajomstvá, ktoré veľa vecí zmenia. Keď sa Jeng Moo pokúsi strýka Fooa zavraždiť, zabráni mu v tom mladík Ah Ching (Conan Lee) , majster kung-fu a Foov blízky priateľ. Jeng tak nájde mocného protivníka, s ktorým sa vysporiadať nebude veru lahké. (kitano)

Mol

Klasika VHS, rychlo dabing. Skvělé to léta. Když mi bylo 5, tak jsem si to pouštěl stále dokola. Na tyhle filmy se prostě nezapomíná. ()

noriaki

Tenhle film jsem měl vidět když mi bylo deset, ocenil bych ho mnohem víc. Dneska od ninja mlátiček čekám temnou atmosféru, minimum akce, vrcholné okamžiky maximální brutality a žádný humor. Ninja commando je bohužel pravým opakem. Vtipů je v něm nespočet a souboje zaplňují drtivou většinu času. Naštěstí jsou alespoň slušně vymyšlené a nestereotypní. ()

ravalah

Kam se serou choreografie novych filmu. Tyhle souboje maji stavu, adrenalin a jsou zabavne. Hwang je opravdu mistr kopu, Sanadovo pro me nejlepsi role. ()

Pecival

První půlhodka je nic moc,ale po nástupu ninjů se to rapidně zlepší (od té chvíle je film v podstatě nepřetřžitá mela). Nutno podotknout, že souboje jsou obzvláštěny různými vychytávkami, ale ne natolik, aby to nebyl klasický kung-fu tanec. A na ten v poslední době nějak nereaguji (ne potom co jsem objevil Sonnyho Chibu). Ke konci se film láme ve vyslovenou parodii, ale neřekl bych že to je na škodu. Ne že by to bylo špatné, orginálních soubojů si člověk docela užije, ale já přeci jen čekal víc hvězdic, foukaček, lan apod. ()

Ironfood

Povedený kung-fu film, jehož příjemně odlehčenou zábavnost demonstruje již úvodní exhibice skupiny ninjů.V první polovině jsem sice nějak moc nechápal, kdo je kdo a o co vůbec běží, ale o to v tomto filmu naštěstí nejde. Souboje jsou svižné a nápadité, navíc jsou často okořeněné různými fintami a přiměřenou dávkou humoru. Podařený je například souboj na chůdách. A nakonec možná přijde i kouzelník. ()

TERRORDROME

Rozhodne jeden z najzábavnejších klasických kung-fu filmov, samá akcia, humor, hlášky a rôzne vychytávky. Dej je pomerne prisprostastý, ninja z japonska prichádza do číny aby zabil vraha svojho otca, ktorého nikto nezavraždil. Keď ho nájde, ten najprv bojuje, potom sa otrávi a kedže to bolí tak ninju poprosí aby mu odsekol hlavu a spriatelil sa s jeho synovcom, s ktorým sa do konca filmu mláti. Nakoniec si to obaja rozdajú s pošahaným čarodejníkom ktorý je vďaka mágii údajne neporazitelný a zničiť ho môže iba pohľad na ženské prsia. Hlavný hrdina býva vo veži v ktorej je milión pascí na ploche pár metrov štvorcových, na to sa nechytá ani Kevin čo je sám doma. Spomenúť ešte treba súboj na chodúľoch a ninja guličku čo spôsobí výbuch o sile menšej atómovej bomby. Jednoducho čistokrvná zábavka pre tých čo si to vedia užiť, pre ostatných asi len trochu bizarná kung-fu konina. ()

Wiluna

Najzábavnejší a najlepší „Cantonese – Japanese„ 😁 film zo starej dobrej školy Kung-fu vs Ninja, ktorý som mala možnosť v tomto žánri vidieť. Implikuje bezchybnú choreografiu, skvelé bojové scény, plno vychytaných, vtipných replík (samozrejme miestami riadnu prehnanosť), avšak, nechýba ani správna vážnosť vydareného príbehu. Aj po rokoch má pre mňa neskutočnú milotu a odporúčam ho každému, kto má rád tip-top bojové filmy. Samozrejme treba brať s nadhľadom, ako všetko. 😉 ()

Zombi

Jo, tohle už je klasika, ze začátku víc ukecaný než akční, ale pak se to tam začne rubat a vlastně se nepřestane až do konce. Choreografie perfektní, spousta nápadů, vtipných hlášek a ninja vychytávek. K filmu hraje i celkem snesitelná hudba, což v osmdesátkách nebylo vždy pravidlo. Jak Lee, tak Sanada jsou správní řízci, i když každý trochu jiným způsobem. Jen ten příběh mohl být o něco zajímavější. ()

Joll

Škoda, že se na tento film dost zapomíná, je to výborná ukázka střetu Karate vs kung fu a to ještě dost zábavná, kdyby místo Conana Leeho hrál Jackie byla by to asi mega pecka, ale i takto je to výborné.Kdysi jsem na to koukal snad 100x na VHS, kde se film jmenoval COMANDO NINJA nyní jsem si to opatřil i Divixu :) ()

fr3ak

No ty krávo! Tohle byla fakt pecka a jeden z nejlepších MA filmů co jsem kdy viděl. Pokud zahodíte příběh, který je tu opravdu jen proto aby spojil další akční scénu, která navazuje na tu předchozí, tak vám nic nebrání si tuhle jízdu užít. Je tu hafo hlášek, který jsou opravdu vtipný a oba dva hrdinové (jeden drzý spratek, druhý mstící mašina) jsou sympaťáci jak se patří a když se spolu začnou řezat, tak prostě musíte fandit oběma, při souboji s "kočkou", nebo "nesmrtelným" týpkem jsem se málem pochcal smíchy. Pro fandy MA filmů povinnost. ()

Tamten

Klasicky debilní děj, jak u kung-fu filmů bývá, klasické bojové scény, kde herci předvádějí skvělé výkony, ale stále je to spíše divadlo než boj. Přesto se na vše příjemně dívá. ()

Stejně jako Idaho jsem tento film viděl před dlouhými lety. Bylo to na 100x ohrané VHS se simultálnim dabingem:-) Tenhle film jsem miloval a z kusu černého hadru si dělal masku na obličej, abych vypadal jako ninja:-) ()

john.h

Hodně povedené kung-fu bitky obalené neuvěřitelně bizarní vatou, kterou snad někdo kdo před natáčením snědl vtipnou kaši vymýšlel přímo během natáčení. Jinak si to nedovedu vysvětlit. Jeden WTF moment zkrátka střídá druhý a vše zakončuje před závěrečnými titulkami ta nejvíc WTF hláška v dějinách Hong-Kongských kung-fu filmů řízlých komedií. ()

Weyden

Dávám jenom tři hvězdičky, protože opravdu bavit jsem se začal až v poslední půlhodině, kdy si to v dlouhém a vyrovnaném souboji rozdali Sanada a Lee a poté se spojili proti těm borcům s žebříkama. :D Během první hodiny je sice taky několik skvělých bitek, ale pro mě osobně i dost nudy a dementní fórky. Co se týče toho boje, neřekl bych, že je film akční od první do poslední minuty, ale když už se bojuje, tak je to opravdu propracované, zábavné a prostě top. ()