Ninja commando

• Česko Ninja komando (neoficiálny názov) (viac)

Samotársky ninja expert Jeng Moo (Hiroyuki Sanada) prichádza do Číny, aby zabil ex-ninju, ktorý, ako Jeng verí, zabil jeho otca. Strýko Foo, ako tohto ex-ninju volajú všetci, ktorí ho za tie dlhé roky čo žije v Číne poznajú ako mierumilovného človeka, však skríva mnohé tajomstvá, ktoré veľa vecí zmenia. Keď sa Jeng Moo pokúsi strýka Fooa zavraždiť, zabráni mu v tom mladík Ah Ching (Conan Lee) , majster kung-fu a Foov blízky priateľ. Jeng tak nájde mocného protivníka, s ktorým sa vysporiadať nebude veru lahké. (kitano)

MORION

tak ako tu uz bolo nie raz spomenute.. tiez ide moju srdcovku z detstva a aj ked po opatovnom zhliadnuti to uz take super nebolo, spomienky nepustia. neda sa inak :) ()

xzajox

Tak, ako niektorí hodnotiaci: 80-te roky, sopliak a jeho ninja VHS s nem.dabingom. Z deja som predtým veľa nechápal, ale ten nebol až tak podstatný. Hlavne že tí dobrí nakoniec vyhrali. Zábavné bolo objaviť moje vtedajšie omyly. Napr.že polovica smejúceho Budhu a ten čierny prívesok od ninja-otca nebola čokoláda :) Choreografia súbojov je skvelá, ťažko sa v nej hľadajú chyby. Humor nič moc, ale celkom dokáže udržať atmosféru na menej vážnej úrovni, takže je to radosť pozerať. Dej jednoduchý, ale načo veci komplikovať. Hudobná téma príjemná, ale mohli ju ešte rozšíriť. Na to, že je to bojový film, vyslovenej brutality je tu málo. Všimol som si tiež, že nemci vtedy aj tých zopár krvavejších scén ustrihli. Spravili dobre, lebo na atmosféru mi pôsobili trochu rušivo. Pri hodnotení priznávam silný vplyv nostalgie, ktorá sa ozvala pri každej scéne. Ale myslím, že počet hviezd by sa nezmenil. 96% 5* ()

john986

Srdcova zalezitost !!! na zakladce sem si po shlidnuti (simultalka na VHS) udelal kuklu z cerny latky a samurajskej mec z podlahovy listy... ()

HKstars

Stěžovali jste si někdy na nedostatek ninjů v hongkongských filmech? Ninja in the Dragon´s den je snímkem, který kvóty v tomhle směru narovnává neobyčejným způsobem... Velká konkurence si žádá šílené nápady a tak když se Corey Yuen na začátku osmdesátých let rozhodoval jakou originalitkou že to zaujme zhýčkané publikum, došla řeč i na japonské bojovníky. Slovo dalo slovo a Corey si z Japonska přivezl talentovaného Hiroyuki Sanadu, který se přidává k hlavnímu hrdinovi filmu v podání debutujícího Conana Leeho. Primitivní příběh o ninjovské pomstě svádí tyhle dva dohromady v ne zrovna dobré náladě - Sanada má jako ultimátní ninja spadeno na Leeova strýčka, který je ninjou žijícím tajně v Číně. Dávné nedorozumění je příčinou Sanadových neodbytných útoků, které Conan Lee vynalézavě odvrací. Už v téhle fázi se plně prokazuje flexibilita Coreyho Yuean a tuny dobrých nápadů, kterými je scénář naplněn - Sanadův útok na Leeovo bydliště plné pastiček je kvalitní bojovou scénou a dokonalou smrští gagů zároveň. Ke komickému vyznění celého příběhu (který je jen tu a tam lemované nějakou useknutou hlavou ;) přispívá i postava Leeova kamaráda (Tai Bo), který má chronickou zálibu v porno časopisech - i tahle skutečnost, hodící se do old schoolu jak hrom do police, přijde ve finále náramně vhod. A když už se bavíme o finále, nemluvíme tady o běžné vysilující deseti či patnáctiminutovce, kterými jsou hongkongské akčňárny pověstné. Ač Sanada ani Lee nikdy nepatřili k úplné špičce mezi filmovými bojovníky, ždíme z nich Corey maximum a jako by nestačilo, že bojů je už první půli požehnaně, poslední půlhodina se zvrhne přímo v trumfovací orgie. Vše začíná vyřizovačkou starých ninjovských účtů, která je rozetnuta ve dva souboje, pak následuje dlouhá bitka mezi Sanadou a Leeem, aby nakonec (když už všechno jakž takž padá do happyendu) přispěchal Hwang Jang Lee a začal znovu všechny mlátit ;). Výsledkem je neskutečných třicet minut nadupané akce, což je skutek, kterým si Corey tehdy v Hong Kongu udělal jméno, stejně jako představitelé hlavních rolí (Conan Lee pak hrál v několika větších akčních filmech, ale nakonec bohužel upadl v zapomnění). Díky dobrým nápadům a svižnému tempu téhle trojici odpustíte i pár nedodělků (např. občas podivně pomalé pohyby) a hlavně, jakmile se naladíte na vlnu svérázného humoru, který prostupuje celým filmem, není cesty zpátky a od filmu už prostě neodběhnete. Málokdo by asi po přečtení náznaku děje uvěřil, že lze ze střetu tak rozdílných kultur uvařit chutný filmový gulášek, ale zázraky se občas dějí a tihle ninjové se zařadí k vašim nejoblíbenějším... Možná je najdete v některých videopůjčovnách pod názvem Ninja Commando, ale nesestřižená verze s psychedelickým popíkovým soundtrackem, ta je k nezaplacení ;). 80% ()

montel

Jin-wu (Hiroyuki Sanada) je ninja, který se rozhodne vydat z Japonska do Číny a vyhledat vraha svého otce. Tomu ale pomáhá mladík Jay (Conan Lee), který je mu rovnoceným soupeřem.... Parádní bojové scény a skvělá melodie dává tomuto filmu šmrnc, škoda jen těch rádoby humorných scén, které kazí většinu filmů tohoto typu. Jinak dost dobré. 55% ()

venson

Rozcvička Conana na laně, skvěle odlehčené ninja promo na začátku filmu a opravdu originální prvky v neuvěřitelně dlouhých sobojích ( jakápak to fyzička!), to všechno mne dostalo a zároveň pobavilo, fakt. :-) ()