Domácí vězení

• Nový Zéland Housebound (viac)

Nevrlá delikventka Kylie Bucknellová se musí vrátit do svého rodného domu poté, co jí soud nařídí domácí vězení. Její trest je ještě o to nesnesitelnější, že tam musí žít se svou matkou Miriam - drbnou s dobrými úmysly, která je přesvědčená o tom, že v domě straší. Kylie zpočátku nepovažuje matčiny pověry za nic jiného než za záměrné rozptýlení ze života plného vařené zeleniny a maloměstských klevet. Když se ale sama stane svědkem znepokojivého šepotu, podivného nočního bouchání a děsivého medvídka se zálibou v nevhodných řečech, začne přemýšlet o tom, zda zdědila matčinu přebujelou fantazii, nebo jestli dům skutečně obývá zlý duch, který není z jejího návratu zrovna nadšený. (Cinemax)

Doudis19

Trošku nevyvážená horor\komedie, kde funguje převážně komediální stránka, jakýkoli náznak strachu je již v zárodku utnut situačním či jiným pokusem o vtip, naštěstí mnohdy povedeným. Ale kdo čeká horor, bude zklamán. ()

Mishqo

60-65% ... Herecké výkony sú celkom príšerné a prvá polovica filmu taká rozvláčna a nudná. No potom sa to celkom rozbehlo, dej sa zvrtol a záver bol super. Aj napínavé, aj miestami vtipné. ()

VanTom

Malý, ale zkušeně realizovaný novozélandský horor / thriller bravurně balancuje na hraně vážna-nevážna, to se mu daří opravdu mistrovsky, jak scénář očekávání postav i diváka několikrát přetočí. O čtvrté hvězdičce rozhodla výborná závěrečná konfrontace / naháněná, ukázkově mísící napětí a krvák se sarkastickým vtipem. ()

manonfire

Zvláštní případ tenhle film. Tři čtvrtiny stopáže jde o nudnou kokotinu, kterou však poslední úsek změní v kokotinu zábavnou. Film byl jako trudnomyslný klaun, který do té doby plačtivě a nesrozumitelně vzpomínal na tragickou smrt svého cvičeného kokršpaněla, kdežto pak se najednou rozskotačil ke svému syfilitickému tanečku, nechal se zechcat smečkou lvů, aby byl následně vystřelen dělem hluboko do sloní prdele....takovej cirkus se tam rozjede. Jen škoda té vaty předtím. 60% ()

666Carnage

Zajímavé, originální a zábavné. Struhadlo jako štít a útočnou zbraň zároveň jsem ještě nikde neviděl. V dnešních hororech, Housebound jendoznačně patří k těm lepšim. 75% ()

korndaddy

Mohla to být vynikající hororová komedie. Stačilo jen se rozhodnout včas jakým směrem půjdeme.. A ne to změnit dvacet minut před koncem... Konec to zachránil, alespoň na ty tři bambule. ()

Litvicek

Musíš překousnout hodně, než se dostaneš do té části filmu, kdy už si tak trochu postavy získají tvé sympatie. Neočekával jsem nic, přešel jsem "WTF" scény a na konci jsem se dočkal příjemného happyendu, ve který jsem tajně doufal. Eugiiiinééééé...!!! Konec stál za to a já z toho filmu mám dobrý pocit - Na jedno podívání, kvalitní "horror". ()

lucijelucije

Pokud je propleten horor s komedií, mám problém. Tudíž Housebound je spíše pro milovníky dobré komedie s prvky parodijního hororu, který ale má kupodivu svůj příběh a nejde jen o bludný směr leknout se a zasmát zároveň. ()

Mimomisu

urcite by tomu prospela kratsi stopaz, ale jinak moc velmi prijemne prekvapeni. Komedialne usmevne prvky fungovaly dobre, stejne jako ty hororove. V tehle kombinaci me napada trosku Shaun of the Dead (jen s mene vtipem). Zapletka a rozuzleni moc prijmne, docela si dokazu predstavit i hollywoodsky remake ()

ProgLaney

V podstatě mě film dostal...jednak jsem zpočátku fakt věřil, že to bude duchařina, ačkoliv mi něco řikalo, že to nebude jen tak a druhak ten konec. Skvělý výustění a přerod na správně jetou "komedii". Sedlo mi to. A třeťak, Morgana O'Reilly mi přišla super... ()

MiaMahoney

Tak nejen v JůEsEj, ale i u protinožců se staví baráky, do jejichž prostoru mezi dvojitými stěnami by se bez problému vešla celá opera v Sydney, Uluru a nejedna rezervace Aboridžinců i s krokodýlem Dandým! Sice jsem celou první polovinu filmu přemýšlela, jestli mi víc vadí vizuální teror (snad nejodpudivější hlavní hrdinka, hned po všech počinech s Melisou Mekkárty) nebo audioteror (australská angličtina je na poslech horší, než přejíždění kovovými drápy po tabuli či libovolný „mástrpiss“ od Janáčka!), ale celkově jsem se dobře bavila nenáročnou kokotinkou, dobře zahranou, v druhé polovině solidně akční a ulítlou. Příjemné béčko na zpestření šedivého nedělního odpoledne. Přesně 3,5. ()

BlackHood

Velmi dobrý byl zamotaný příběh, vůbec jsem nečekal, že ty zvuky a otvíraní šuplíků dělá... nebudu spoilerovat. Ale na druhou stranu mě neuvěřitelně nudilo prvních 5o minut nudy. Za těch padesát minut se jen otvíraly skříně, ozývaly se zvuky z trubek a to bylo vše. Taky mi vadil přistup, režisér tam cpal humor (zasmál jsem se jen jednou, když Kylie řezala padouchův obličej struhadlem) a film pak nepůsobil vážně. Ale pak, když se Kylie vloupala v 5o minutě do domu souseda, tak pak to začalo být celkem napínavé a akční. Je to velmi zajmavý snímek, jen kdyby se jen trochu zkrátil, tak by byl bezchyby. Strašidelnost 0/4 Brutalita 1/4 ()

Silviaxx

Strašná blbosť. Aj napriek spomalenému začiatku sa film po takej hodinke celkom slušne rozbieha a začne naberať úplne iný rozmer. Krimi pozadie okolo vraha ma, popravde, absolútne nezaujímalo. Hlavným ťahúňom Housebound sú skvele vybrané ksichty, ktoré ľavou zadnou vypĺňajú celú stopáž a prvky hororu šmiknuté prvkami komédie. Tá komediálna stránka spočiatku rovnako nebola príliš vydarená a vyčarila len jemný úsmev na tvári. Avšak, po tej hodinke tiež začne naberať druhý dych a odvtedy to pôsobí akoby som pozerala úplne iný film. Objavuje sa omnoho viac akcie, zaujímavejšie scény a najmä komediálnejšie situácie a dialógy, vďaka ktorým som sa nie raz zasmiala (tentoraz schuti). Ako som napísal na začiatku bola to strašná blbosť, až tak, že som sa pri nej nečakane dobre bavila. ()

Flopik

Tak takto som sa už dlho nenudil.Film sa snaží byť horor a komédia zároveň a myslím že hlavne preto tu nič nefunguje.Ako komédia by to bol čistý odpad pretože som sa zasmial možno raz a ako horor no dobre tam to bolo lepšie ale naozaj len o málo.Bolo to zamotané(v dobrom) to jediné by som mohol pochváliť.Koniec neskutočne zdĺhavý.U mňa fakt nuda. ()